Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Hocam ben 2 katlı, çatı katı da dahil müstakil ev yaptıracağım. Samsun atakum sahile 300metre. gaz beton mu tuğla mi bims tuğla mi karar veremedim. Nemli yerde gazbetonu yaptırma dediler. Biride yaptirabilirsin ama sıvası iyi olursa sorun olmaz dedi. Ve gazbetonun üstüne taş yünü yaptırmana gerek yok dediler samsunda yaşadığın için. Siz ne düşünüyorsunuz?

• @ilhame hatlar karıştı galiba

• ⭐⭐⭐

🙂

• Gazbeton daha hafiftir, bu hem daha hafif yapı çözümleri demek, hem de daha hızlı uygulanabilirlik demektir.
    • Isı ve ses izolasyonu, tuğlaya göre daha fazladır. Bu da gazbetonu tercih sebebi yapan bir diğer avantajıdır.
    • Gazbeton, daha pratik uygulanabilirliği ile daha hızlı imalat sağlar, ayrıca daha düz yüzeyi sayesinde ardıl imalatlara kolaylık sağlar.
    • Gelelim başlıca dezavantajlarına; çok fazla boşluklu bir yapı olması nedeniyle, gazbetonun nem geçirgenliği yüksektir, bu nedenle dış cephe izolasyonu çok daha fazla önem arzetmektedir.
    • Sıva uygulanışının zorluğu ve daha sık görülen sıva çatlakları, gazbeton ile ilgili gelen şikayetlerin başında gelir.
    • Maliyetini de performansından bağımsız değerlendirirsek, gazbeton pahalı bir malzemedir.
    • Tuğla ise, daha eski bir teknoloji olması; hatta memleketimizde ata sporu haline gelmesinden dolayı uygulayıcısının bulunması çok daha rahattır.
    • Bimsbeton ise; sağlam yapısı, çevre dostu, yangın dayanımı ve estetiği ile ön plana çıkan bir duvar malzemesidir.

alt text

Kaynak

• @birumut problem değil bilen birinden cevap aldım 😃

• @freeworld yanlış yere de yazmış olsam cevabımı aldım teşekkür ederim 🙏

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

40

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |