Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @cemdur 25 bine boyle demisse yandi gülüm keten helvasi.

• Moralimizi bozmayalım, ben o kadar karamsar değilim. Sizler de en az bizim kadar araştırdığınız için görüşlerinizi almak istedim. Current kararı çok olumlu bir gelişme. Tüm dünya gibi ABD de çok olağandışı bir dönemden geçiyor ama hiçbir zaman anlık kararlar alınan bir ülke olmadı. Talihli sayısı, issue edilecek GC sayısı hepsi arka planda ciddi projeksiyonların sonucu belirleniyor. Bu sebeple en başta belirlenen sayı ne ise ona uymak adına 30 Eylül tarihinin ötelenmesi konusu bile ihtimal dahilinde olabilir diye düşünüyorum.

• konsoloslukların açıldığında virüs ile ilgli çalışma şekli bu aşamada çok önemli.konsolosluğa alınma görüşme bekleme odasına alınma sayıları gibi işleyişler günlük vize görüşme sayılarında belirleyici rol alacaktır.ilk etapta tursit öğrenci vb vizelerde bir yoğunluk olmayacağını düşünüyorum bu yüzden yeşil kart vize görüşme randevu verilmesi için artı bir durum olabilir

• @cemdur, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Muhtaradana çok teşekkür ederim.

Talihli olduktan sonra sürecin hatasız yürütülmesi adına bir danışman ile çalışmaya başladık. Sürecin ilerleyen her adımında danışmanın yönlendirmesiyle gerekli bilgileri sağladık, evrakları hazırladık ve sunduk. Ancak geçtiğimiz günlerde alınan sürpriz dondurma kararı sonrası süreç detaylarına odaklanmanın faydası olacağını düşündük. Bu noktada aklımıza gelen soruların cevaplarını eksik olmayın sizler başta olmak üzere forum'dan da alıyoruz. Diğer taraftan danışmanımızla da gelişmeleri değerlendirirken forumdaki havanın aksine oldukça temkinli ve olumsuz kanaati olduğunu görüyoruz. Örneğin Mart Bulletin yayınlandığında ülkemizin de bulunduğu Europe bölgesinde 21.000 rakamının iyi bir ilerleme olduğunu söylediğimizde bu rakama güvenmenin hatalı olacağını Mart ayında fiili olarak case number'ı 14.000'lerde olan adayların mülakata çağırıldığını aktarmıştı. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Mayıs Bulletin'de sayı 30.000 olunca (kendi case number'ımız 25XXX olduğu için) ümitle tekrar sorduğumuzda aynı cevabı aldık, burada gözüken sayı bu kadar kişinin Mayıs ayı sonuna kadar kesin olarak mülakata çağırılacağı anlamına gelmeyeceğini ifade etti. Son olarak herkesin "current" olması konusunu danıştığımızda ise konsoloslukların tek işinin greencard mülakatları yapmak olmadığını, diğer vize başvuruları da dahil rutin çok fazla işlemleri olduğunu, -inşallah sürecin askıya alınması daha fazla uzamazsa- 30 Eylül'e kadar kalan 3 ay içerisinde iş kapasiteleri ile sınırlı olarak mülakata çağırabileceklerini iletti. 25XXX lerde case number'ı olan birisi olarak çok ümitli de olmayın ama ümidi de kaybetmeyin gibi bir yorum yaptı. Temkinli mi yaklaşıyor ve endişe edecek bir durum yok mu yoksa gerçekten durum o kadar da toz pembe değil mi sizlerin de görüşlerinizi almak istedim.

Danışmanınızı değiştirmenizi tavsiye ederim.

• @cemdur, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Muhtaradana çok teşekkür ederim.

Talihli olduktan sonra sürecin hatasız yürütülmesi adına bir danışman ile çalışmaya başladık. Sürecin ilerleyen her adımında danışmanın yönlendirmesiyle gerekli bilgileri sağladık, evrakları hazırladık ve sunduk. Ancak geçtiğimiz günlerde alınan sürpriz dondurma kararı sonrası süreç detaylarına odaklanmanın faydası olacağını düşündük. Bu noktada aklımıza gelen soruların cevaplarını eksik olmayın sizler başta olmak üzere forum'dan da alıyoruz. Diğer taraftan danışmanımızla da gelişmeleri değerlendirirken forumdaki havanın aksine oldukça temkinli ve olumsuz kanaati olduğunu görüyoruz. Örneğin Mart Bulletin yayınlandığında ülkemizin de bulunduğu Europe bölgesinde 21.000 rakamının iyi bir ilerleme olduğunu söylediğimizde bu rakama güvenmenin hatalı olacağını Mart ayında fiili olarak case number'ı 14.000'lerde olan adayların mülakata çağırıldığını aktarmıştı. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Mayıs Bulletin'de sayı 30.000 olunca (kendi case number'ımız 25XXX olduğu için) ümitle tekrar sorduğumuzda aynı cevabı aldık, burada gözüken sayı bu kadar kişinin Mayıs ayı sonuna kadar kesin olarak mülakata çağırılacağı anlamına gelmeyeceğini ifade etti. Son olarak herkesin "current" olması konusunu danıştığımızda ise konsoloslukların tek işinin greencard mülakatları yapmak olmadığını, diğer vize başvuruları da dahil rutin çok fazla işlemleri olduğunu, -inşallah sürecin askıya alınması daha fazla uzamazsa- 30 Eylül'e kadar kalan 3 ay içerisinde iş kapasiteleri ile sınırlı olarak mülakata çağırabileceklerini iletti. 25XXX lerde case number'ı olan birisi olarak çok ümitli de olmayın ama ümidi de kaybetmeyin gibi bir yorum yaptı. Temkinli mi yaklaşıyor ve endişe edecek bir durum yok mu yoksa gerçekten durum o kadar da toz pembe değil mi sizlerin de görüşlerinizi almak istedim.

Genelde “bir danışman ile çalışmaya başladık” ile başlayan paragrafları okumazdım ve okuduğum istisnai paragrafınızla beraber hiç bir “danışmanlık” paragrafını okumama kararı aldım.

• @cemdur danışmanının bazı dediklerinde doğruluk payı var 21 açıklanan bültende sonra 14-21 bin arasının mart yerine Nisan ayına mülakat tarihi alması gibi yada sizin 25 bin ile mayıs yerine haziran ayına mülakat tarihi alabileceğiniz gibi(normal şartlarda)

Ama umutsuz olma konusunda katılmıyorum, onların görevide negatiflik yaymak olmamalı

Yoksa her türlü riskleri forum ahaliside biliyor, zaman herşeyi gösterecek

Şu anda mülakatların hangi düzeyde ilerleyeceğiz danışmanınızda kesin bir ifade ile söyleyemez konsolosluklar açıldığında, ki bu 24 hazirandan çok öncede olabilir tüm bekleyen dv dışında rutin vize işlemlerine ağırlık verebilirler, ondan sonrada süre kısıtlamasının olduğu dv vizeleri gibi göçmenlik vizelerine ağırlık verebilirler

Rutin vize işlemlerinde j1 (work and travel) vizeleri dışında yoğun bir talep olacağını düşünmüyorum, b1/b2 tarzı vize başvuruları mevcut uçuş yasakları ve Amerika'da ki vaka sayısı yüzünden çok fazla olmayacaktır diyebiliriz

Yani biz sadece bekleyelim önümüzdeki aylarda çok güzel günlerde geçirebiliriz

Ayrıca bültenler vizelerin dağıtabileceği düşünüldüğü hesaplanarak açıklanır, yani normal şartlarda kalan vizelerde sıkıntı yok, bülten hesaplamaları 24 hazirandan sonra kalan zamanın verilecek vizelere yettiği düşünelerek hesaplanmıştır

• @birumut bu konuda konsoloslukların içinde çalışma olduğuna dair söylentiler var (teyide muhtaç)

• Merhabalar,
    Bir konuda bilgi almak isterim.mulakata şayet davet gelirse gider isek, green card için oğlum kızım ve eşimde bizimle katılmak zorundamidir? Küçük çocukların gelmesi gerekiyormu mülakata?

• @merilon vize alacak herkesin mülakata katılması gerekiyor(greencard sahibi yada Amerikan vatandaşı değilse)

• Arkadaşlar, öncelikle bilmenizi isterim ki, eğitim seviyemiz, yabancı dil bilgimiz, iş ve hayat tecrübemiz, ulusal ve uluslararası yasal düzenlemeler hakkında bilgi seviyemiz gereği bu süreci danışmanlık almadan da yürütebilirdik. İş yoğunluğumuz sebebiyle hataya mahal vermemek adına bu yolu tercih ettik. Bu derya deniz konuda her birimiz farklı bilgi seviyelerine sahibiz, moral bozucu ama değil, iyi / kötü ama doğru bilgi peşindeyiz. Danışmanımızın görüşünü sizinle paylaşma sebebim bu görüşü sizlerle birlikte değerlendirmekti, bu amaca da hizmet etti, görüşleriniz için hepinize teşekkür ederim. Hepimiz birer insan olarak güzel birşeyler duymak ve ümitlerimizi yaşatmak istiyoruz. Burada okuduğum birçok mesaj bana bu ümidi verdi, vermeye de devam ediyor. İnşallah herbirimiz güzel haberler alacağız...

Mevcut koşullarda turistik/öğrenci/çalışma vb vizelere talebin oldukça düşeceği, süre kısıtlı DV gibi göçmenlik vizelerine yoğunlaşılacağı düşüncesine ben de katılıyorum. Vurguladığım üzere bulletinlerde yer alan aylık sayıların çok detay ihtiyaç, fayda, maliyet analizleri ve hesap sonrası belirlenmiş, uygulanabileceği düşünülen sayılar olduğunu düşünüyorum. Pandeminin ortasında mayıs için Avrupa bölgesini 30.000 olarak belirleyen ve tüm numaraların current olduğunu belirten bir irade sonrası ümitsizliğe gerek olmadığını düşünüyorum.

• Arkadaşlar
    Ben bu evrak işlerini yaptıktan sonra "evraklarınız bize ulaştı. onaylandığında 3-6 hafta içinde size bir mail gelecek" şeklinde bir mail almıştım.
    Sonrasında şöyle bir mail gelmesi gerekiyordu sanırım;

Congratulations! Our records indicate that you have submitted all required documentation to the Kentucky Consular Center and are ready to be scheduled for an interview when your case number becomes current. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing.

Ama gelmedi. Normal mi?
    Mail atmalı mıyım KCC'ye?

Dosya Numarasi: 2020EUX32XXX

• @chuckneedless şu sıralar tekrar evrak onaylarının başlamasını bekliyoruz, önümüzdeki haftada onay emaili almazsanız, evrakların durumunu sormak için Kcc ile iletişime geçin lütfen

• @Muhtaradana siz bahsettiğim maili 17 martta mı almıştınız?

Congratulations! Our records indicate that you have submitted all required documentation to the Kentucky Consular Center and are ready to be scheduled for an interview when your case number becomes current. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing.

Eğer öyleyse panik yapmama gerek yok çünkü 🙂

• ben onay maili için [email protected] adresine mail attım ama otomatik mail geldi direk, bu durmda beklememiz gerekecek gibi görünüyor

• @chuckneedless evet imzamda olduğu gibi 17 martta evrak onayını aldık
    İsterseniz sizde imzanızı ekleyin ⬇

📝 Vize Surecinizi Imzaniza Tasiyin! https://yesilkartforum.com/forum/post/59676

• @ece123 hangi e-maili attınız [email protected] adresine?
    Durumuzunu sorgulamak için mi?

• @Muhtaradana evet doğru durumumu sorgulamk için o adrese mail attım,

ama evrakları göndermek için [email protected] bu adresi kullanmıştım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana gocmen vizelerle, gocmen olmayan vizelere bakan konsoloslar farkli oluyor. Bir de Turkiye'deki gocmen vizelerin buyuk bir cogunlugu DV kategorisi...

• @crazycells ... oyleyse bu lehimize bir sey degil mi

• Mülakatların verilmesi için evrakları önceden gönderenlerin şansı daha yüksek diye konuşuluyordu bunun gerçekçiliği nedir? Ben evrakları 5 kere göndermişimdir en son bugün yeni pasaportumla tekrar gönderdim. Hangi birini onaylıcaklar:) ilk gönderdiğim 6 ay önceydi. Ds-260 formunu açtırmanın bir etkisi varmı bazı yerlerde hiçbir etkisi yok yazıyor evrak onayı ve mülakatında?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

51

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |