Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@koç, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Selam arkadaşlar. Case numberım 3xx. Ben sürecin başındayken ekim başı gibi mülakata girerim diye düşünüyordum ancak evrakları geç yolladığım için büyük ihtimal kasımın ortalarında mülakata gireceğim. Ekimde vizeyi almış olsaydım pasaportumun bitmesine yaklaşık 9 ay kalmış olacaktı. Ben de süresi azalmış olan pasaportumu yenilettim. Dolayısıyla pasaport numaram geçerlilik süresi verildiği yer ve tarih de değişti. Sizce en kısa sürede KCC ye durumu anlatmalı mıyım yoksa mülakat mailini mi beklemeliyim düzeltmeler için? Ds 260 ı tekrar açtırırlarsa mülâkat tarihi daha da ertelenir mi?

Mulakat tarihiniz aciklandiktan sonra yapabilirsiniz degisikligi.

• Mülakat öncesi 26 yaşından küçükler için askerlikle alakalı bi belge doldurmamız gerekiyordu onu nerden bulabilirim?
    Bu belgeyi mülakat öncesi yazdırıp doldurmam mı gerekli?
    Yoksa konsoloslukta bulabilir, o aşamada doldurabilirmiyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Mülakat öncesi 26 yaşından küçükler için askerlikle alakalı bi belge doldurmamız gerekiyordu onu nerden bulabilirim?
    Bu belgeyi mülakat öncesi yazdırıp doldurmam mı gerekli?
    Yoksa konsoloslukta bulabilir, o aşamada doldurabilirmiyim?

Suradan ulasabilirsiniz:

Yalniz bu belge 26 yasindan kucukler icin degil; 18-25 yas arasindaki erkekler icin, bilginize. 18 yas alti icin imzalanmasina gerek yok, ama tabii ki yine de 18'i gecince oglunuz SSS'ye kayit olmali.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/157/amerika-da-askerlik-kaydi-selective-service-system

• Aıs kaydının çıktısını nasıl alıyoruz, en sonda çıktı alacak bir sayfa mı çıkıyor?

• Merhaba arkadaşlar, yakın tarihte mülakata girecekler için bir bilgi paylaşmak istedim

Şimdi bu mülakata götüreceğiniz belgeleri barkod veya belge bilgileri ile doğrulayıp kontrol ettiniz mi?
    Çünkü bir ihtimal belirli süresi olduğundan, bir ihtimal KCC ye gönderdiğiniz belgelerden sonra yenisini aldığınızdan eski belgeniz doğrulanamıyor, sistem hata veriyor

Bu belgeleri KCC veya Ankara konsolosluğu aşağıda anlatacağım sistem üzerinden yada benzerinden kontrol ediyor

Eğer sizin mülakat aşamasında verdiğiniz belgeyi karekod veya belge bilgileri ile doğrulayamazsa sizi AP ye bırakıp, yenilerini talep edebilir

Bunu biz nerden biliyoruz, aynısını maalesef 2019 talihlilerinden yeşilkartforum kullanıcı adı @ONROZR nin başına geldi, kendisinin eski iletilerini inceleyebilirsiniz

Bu olaydan kaçınmak için belgelerizi e-devlet barkodlu belge doğrulama uygulaması ile kontrol edebilirsiniz , evet KCC bizden evrak talep e-mailin de söylediği, forumda da mülakat deneyimlerinin ilk iletisinde bahsedildiği, KCC ye hangi belgeyi sunduysanız onu mülakatta götürmenizi istiyor ama doğrulanmayan bir belge sorun oluşturma ihtimali var

Bir sebeble evrakları tekrardan e-devletten çıkartıp, yeni evraklarla gidiyorsanız, yada herhangi bir sebeple tekrar sorgulama yaptıysanız eski belge geçersiz olmuş olabilir
    Bunun için

Playstore veya app store dan
    E-devlet barkodlu belge doğrulama uygulamasını indirip, mülakatta sunacağınız belgeyi barkod veya belge bilgileri ile kontrol edebilirsiniz

Siz hertürlü eğer yenisini çıkartmışsanız, KCC ye gönderdiğiniz belgenin de çıktısını alarak mülakata gidebilirsiniz.
    Uygulama bu
    20190928_145954.jpg

İçeriğinde iki farklı doğrulama seçeneği var
    20190928_150013.jpg

• Eğer KCC ye gönderdiğiniz belgelerin çıktısıyla gidecekseniz, yine bu belgelerin doğruluğunu kontrol edin,eğer hata alırsanız yenilerini çıkartabilirsiniz ama yenisini çıkartıp çıkartmamak size kalmış, ben yenisini çıkartın diye tavsiye veremem

Çünkü bu belgeler mülakattan sonra birdaha KCC tarafından mı yoksa Ankara konsolosluk görevlileri tarafından mı kontrol ediliyor bilemiyorum

Ama mantıken belge doğrulanamıyorsa bir sıkıntı çıkma ihtimali daha büyük gibi geliyor bana

Hangisini doğrulayabiliyorsanız onu verebilirsiniz, KCC ye gönderdiğiniz belgede zaten mülakatta yanınızda olacak

• @Muhtaradana Sana ne kadar teşekkür etsek az. İnanın böyle ince detaylar yüzünden psikolojisi bozulacak çok insan var. Tekrar saolun.

• @Muhtaradana Şöyle bir yol izlenebilir. KCC ye gönderilen belgeleri ve yenilerinin çıktılarını alıp gidebiliriz. Bir tanesi olmazsa, diğerini sunar ve AP ye kalmaktan kurtulma ihtimalimiz olur. Sonuçda çok zor da değil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana Dosya konsolosluğa geçtikten sonra KCC'nin işi bitiyor. O nedenle süresi geçmiş belgelerin güncelini alıp götürmek doğru olur.

• Merhabalar Herkese,

Eşim ve ben 2020 green card talihlisiyiz. Green card sonuçları açıklanır açıklanmaz 3 gün içinde internetten yapmış olduğumuz detaylı araştırmalar ve green card forumda bulmuş olduğumuz DS form doldurma örnekleri ile ingilizce bildiğimiz için DS formumuzu kendimiz doldurduk ve confirme ettik. Mayıs ayında formumuzu doldurduk ve mülakat tarihini beklemeye başladık. Ancak formu doldurduğumuz tarihlerde eşim ve ben çalışmadığımız için formda şuan ki çalışma durumu olarak çalışmıyor bilgisi verdik. Mayıs ayında formu doldurduğumuzda işsiz olan durumumuz Temmuz ayında benim işe başlamam ile değişti. Bu nedenle hem kendi doldurmuş olduğumuz formumuzu bir danışmana kontrol ettirmek hem de değişen iş durumumu güncellemek için bir green card acentası arayışına girdik. Acentayı bulduk ancak şöyle bir soru işareti var kafamızda. Biz 27000 sıra numarası ile mülakatımızı bekliyoruz. Yani geçmiş mülakat tarihlerine baktığımızda 2020 Mayıs-Ağustos aralığında bir mülakat tarihi gelmesini bekliyoruz. Biz 2019 Ekim ayında bir danışmana bu formu Kentucky den geri çağırtarak güncellettiğimizde benim Temmuzda işe başladığımı beyan edeceğiz ve yine formu confirme ederek göndereceğiz.

Bu aşamada sorun yok ama ya,
    *ben 2020 Şubat ayında işten çıkarsam ya da eşim güncellemeden sonra bir işe başlarsa ne yapmamız gerekecek.
    *Sürekli iş değişikliği sebebiyle formu geri çağıramayız.
    *Ya da çağırabilir miyiz ?
    *Çağırırsak mülakatımızı olumsuz etkiler mi ?
    *Böyle bir durumda ne yapılması gerekir ?
    *Mayıs ayında doldurduğumuz formu hiç geri çağırmasak 11-12 ay sonra gireceğimiz mülakatta SGK dökümlerimizi götürsek sorun olur mu ?
    *Konsolosluk bu değişikliği neden 11 aydır bize formda güncelleyerek bildirmedin der mi ?

Bu konu ile ilgili tecrübesi olan arkadaşlardan yardım rica ediyoruz.

Şimdiden yardımlarınıza çok teşekkür ederiz.

Berk Yurdum
    [email protected]

• @berkyurdum

1. Danışmanlık firmasına para ödemenize hiç gerek yok, bütün aşamayı burdaki bilgilerle halledebilirsiniz
      2)Formu iş değişikliği, yada işten çıkma yada işe giriş için açtırmanıza, bir değişiklik yapmanıza gerek yok

• Arkadaşlar ds 260 ı pasaport olmadan doldurabiliyormuyum.4 ay sonra pasaportumu alabileceğim

• ⭐⭐⭐

@Halil-Karaca
    Evet doldurabilirsiniz. Ama mülakat tarihinden önce muhakkak pasaportunuz olması şart.
    @crazycells in hazırladığı aşağıda ki linkte bulunan dosyada nasıl doldurulması gerektiği mevcut.

https://m.box.com/shared_item/https%3A%2F%2Fapp.box.com%2Fv%2Fyesilkart

• Merhaba
    Mülakat öncesi istenen belgeler kısmında şu şekilde bir ifade var

You will take original or certified copies of all documents you submit to KCC to your visa interview at the U.S. embassy or consulate. Submit the same documents to KCC that you will take to your visa interview. Any differences between the documents you submit electronically to KCC and the originals you present at your visa interview could cause delays in processing or refusal of your visa application.

Kentucky e gönderdiğiniz mail ile mülakatta yanınızda götürdüğünüz mailler arasında farklılık olması durumunda vizenizin ertelenmesine veya elenmenize neden olur.

Yalnız KCC ye gönderdiğimiz bazı belgeler süreleri geçtiği için karekod ve belge bilgilerinden doğrulanamıyor

Burada yukarıda ifade edilen uyarı tam olarak neyi ifade ediyor

Aynı belgelerin daha güncelini mülakatta sunsak ne zararını görürürüz yada denildiği gibi "vizenin ertelenmesine veya elenmenize neden olur" mu?

Burada anlatılmak istendi tam anlayamadım @crazycells @crazycells

• @Muhtaradana ais kaydı yaptığınızda, son aşamada, başvuruda bulunan herkesin ismi çıkıyor. O sayfayı yazdırın, yeterli.

• Merhaba,
    Mülakatta 5x5 fotoğraf ebatları ne kadar ciddi? Standart biyometrik fotoğraf ile de kabul görmüş kişiler var mı? Veya fotoğraf yüzünden reddedilmiş/ertelenmiş kimseler duydunuz mu?

• @ICu biyometrik fotograf büyükelçiliğin istediği standartı karşılamıyor. Yani bizim kimlik, pasaport için kullandığımız biyometrikler olmuyor. Ya onların dijitalerini büyükelçiliğin istediği formatta çevrilecek yada yeni çektirip gene istenilen formatta olacak. Umarım anlatabilmişimdir

• ⭐⭐⭐

@Muhtaradana Bu konuda net bir cevap arıyorsak bize iletilen talimatları dikkate almalıyız. Mülakat öncesi bize gelen emailde KCC'ye ilettiğimiz aynı dokümanları getirmemiz isteniyordu. Bu belgeleri mülakatta teslim ettik ve vizemiz sıkıntı olmadan onaylandı. Bir yandan da bu belgelerin güncellerini yanımıza almıştık. Türk aklı; ne olur ne olmaz diye. Bu belgelerin güncellerini de almak gerçekten dert değil. 2 kağıt için riske atılacak bir durum da yok ortada zaten. Sadece güncel belgelerini verip vizelerini sıkıntısız alanlar da oldu. Benim yaklaşımım talimatlara tam uymak ama bir yandan da kendimizi sağlama almak için destekleyici ne yapabilirsek onu yapmaktı. Biz yanımıza o kadar fazladan belge ve kopyalarını almıştık ki, kağıt israfı adına dosyamıza greenpeace üyeleri kendilerini zincirleyebilirdi. 😃

• @DeathZombie anladım. Teşekkür ederim..

• @Muhtaradana öncelikle cevap için teşekkür ederim.

1. danışmanlık firmasının ücretleri zaten 500 $ dan başlıyor çok yüksek ücretler, bu nedenle hiç istemiyoruz zaten ama insanın aklında 500 $ için bir hata ile bu şansı kaybetme ihtimali bizleri yönlendiriyor bu yola.
    2. her değişiklik olduğunda sürekli geri çağıramayız sonuçta ama bu seferde konuda bahsettiğim gibi değiştirmezsek belgeleri götürdüğümüzde bize demeyecekler mi DS formunda işsiz, KCC ye gönderilen formdan farklı, görüşmeye götürdüğümüz de farklı. 3 farklı belge ve bilgi ortaya çıkıyor bu nedenle elenmemize sebep olacağı kanısındayım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

138

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.1k

| | | |