Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @chagyy açılmadı sanırım 1-2 gün daha beklemem gerekiyor:(

• @chagyy vizeniz ne durumda onaylandı mı görüşmeye mi çağrıldınız

• @hayal merhaba, güncel süreci paylaşayım aynı durumda olanlar için.

ben başvurumu yaptıktan sonra dijital bekleme kuyruğu olduğunu ve evrak gönderme talimatlarını içeren epostayı 6 hafta içinde alacağımı yazdı sistem.
    ne gariptirki yaklaşık 1 hafta bile geçmeden talimatları içeren eposta geldi ve evrakları ptt ile konsolosluğa yolladım.

yaklaşık 1 hafta boyunca sistemden kontrol ettiğimde dosya oluşmadığını gördüm fakat 22 şubatta dosya oluşturuldu ve "application received" olarak durdu.

29 şubatta dosya durumu "Approved" olarak değişti.

O tarihten beri Issued olmadı ve posta beklemeye başladım.

Aynı durumda olan @K-Ran arkadaşımızında dosyası 8 şubatta oluşturulmuş, 9 şubatta "approved" olmuş. Fakat o tarihten beri kargoya verilmemiş.

Ramazan bayramı için bir gezi düşünüyorduk fakat yetişmeme ihtimaline karşılık rezervasyonu yapmadık bizde. Gelse dahi artık çok geç ve riskli olacağı için malesef gezimizi erteledik.

Süreç bittiğinde ve issued olduğunda ayrıca paylaşacağım.

• Bizim bugün onaylandığa döndü. Bilgilendirmeler çok faydalı oldu teşekkürler.

1. Şubatta approved olmuştu bugün 09 martta issued oldu ve kons.tan postaya verildi mesajı geldi…Tam 1 ay sürdü bu aralar uzun sürüyor.Herkes için hayırlısı olsun.

• Merhabalar foruma yeni katıldım. Kurban bayramı için seyahat planladık 7 yaşında kızım için ABD vizesine başvuracağım. Eşim ve benim B1/B2 vizemiz var. Forumda yazılanları okudum kızım için DS-160 formunu da doldurdum. Vize türünü seçerken B1/B2 mi yoksa B2 mi seçmeliyiz? Sonuçta çocuk olduğu için business türü (B1) bir vize seçmemiz mantıksız olur mu diye düşündüm. Tecrübesi olanlar hangi vize türünü seçtiklerini paylaşabilirse çok sevinirim:)

• Merhaba, eşim ve benim vizemiz var. Oğlumun vizesi 7 Mart’ta application received oldu. En geç ne zaman elime ulaşır, onaylanırsa tabi, yakın zamanda tecrübe edenler yazabilir mi acaba 😞

• @vecii merhaba, issued oldu mu vizeniz?

• @chagyy merhaba, issued oldu mu vizeniz?

• @mervekayak merhaba bugün issued oldu şimdi ptt den mesaj geldi. Aynı süreçteki herkese kolaylıklar dilerim.
    7 şubat kargo, 9 şubat konsolosluğa teslim, 22 şubat application created, 19 mart issued.

• @chagyy çok teşekkür ederim bilgilendirme için, hayırlı olsun.

• merhaba bizim cocukların da 13 martta application received oldu fakat vaka son güncelleme tarihi 19 mart yazıyor hala application received acaba baktılar mülakata cagıracaklar o yüzdenmi öyle yazdılar aklıma takıldı
    Case Created: 13-Mar-2024
    Case Last Updated: 19-Mar-2024

• @mervekayak Vizeniz approved oldumu oldu ise hangi tarihte

• merhaba, biz esimle vizeleri 1 ay arayla aldık, mülakatta annesine sordular oglunuzunda sizinle gelecekmi diye, planımızda yoktu kendısıde ona anneannesi bakacak okulu var demisti.. sonra ben ani şekilde ayagımdan ameliyat olunca, doktor uçuş izni vermiyor üstelik amerika kadar uzun saatlik hiç vermiyor.. öyle olunca eşimi 6 yaşında ki oğlumla göndermek istedim, oyuzden vizeye basvurduk.. once posta yoluyla evrak ıstedıler sonra refused oldu ve pasaportla icinde kagıt geri döndü bize.. kağıtta randevu almamız gerektıgı yazıyor.. şuanda randevu için bakıyorum ve takvim hiç açılmıyor.. Seçtiğiniz lokasyonda mevcut randevu yok. Lütfen daha sonra tekrar deneyin. diyor herseferinde.. bu durumu yaşayan varmı? mesela neden 6 yaşındaki oglumu mulakata cagırıyorlar ve bu randevuyu nasıl alacagız.. 2 gundur gece gunduz randevu ıcın bakıyorum hep aynı sey yazıyor..yardımcı olursanız çok sevinirim.. buarada burda okuduklarıma göre, oglumun sacı uzundu, ama biyometrikteki baya kısa.. acaba aynı çocuk mu diye görmek için mi mülakat istediler çünkü baya fark ediyor uzun haliyle..

• simdi randevu alabildim, 6 yaşındaki oğlum için mülakata gideceğim şuan çok uzak bir tarih.. zaten 1 aydır bekliyoduk keske mulakata cevirdiklerinde kendileri verseler randevuyu otomatık

• Bu ileti silindi!

• Merhaba arkadaşlar. Eşim ve ben 12 Şubat ta turist vizesi aldık çocuklara almadım. Şimdi çocuklar a başvuru yapmak istiyorum ama ABD ye giriş çıkış yapmadım. Tecrübesi olan arkadaşlar bu konuda yardımcı olursa sevinirim.

• Çocuklar için aynı şekilde DS-160 doldurup başvuru yaptığınızda AIS sitesinde sorular sorulacak verilen cevaplara göre sizi postaya veya mülakata yönlendirecek. Çocuklar için postaya yönlendiriyor ama sıra oluyor, bekliyorsunuz. Eğer eşiniz ile beraber girdiğiniz mülakatta "...çocuklar bizimle gelmeyecek, onlar burada kalacak..." benzeri gibi bir cümle kurmadıysanız, oraya böyle bir not düşülmediyse posta ile hal olur. Aksi durumda da mülakata çağırabilirler.

• Bizde kızımız için başvuru yaptık posta yoluna yönlendirdi sistem, bakalım kaç gün sonra evrak talebi gelecek.

• @MuratBelhan abd ye giriş çıkış yaptıktan sonra başvuru yapmanızda fayda var…Ben ve eşim abd ye 2 haftalık giriş çıkış yaptıktan sonra çocuklar için başvuru yaptık mülakatsız posta yoluyla çocukların vizesi gönderildi 1 ay önce…ama arkadaşım giriş çıkış yapmadan başvuru yaptı çocukları için (kendisi şansımı böyle denemek istiyorum dedi) red aldı ve mülakata çağırdılar…o da en az 1 sene sürer.
    Bu sizede verilmeyeceği anlamına gelmez belki size giriş çıkış yapmadan vetebilirler karar sizin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |