Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar. Bir videoda greencard müracatında eş ve eğitim bilgisi eksik yada yanlış doldurulmadıkça, mülakatta genel olarak vize alırsınız, ancak evli olupta evli olduğunuzu ve eşinizin bilgilerini vermezseniz elenirsiniz denildiğini duymuştum. Bizim greencard müracatımızı bir tanıdığımız yapmıştı fakat evli olduğumuzu ve eş bilgilerimizi vermemiş formu doldururken. Bana veya eşime greencard çıktığında mülakatta bu kesinlikle elenme sebebi olur mu? Yoksa önemli olan DS260 formunda bilgileri kesin ve eksiksiz olarak vermek mi? Sorduğum insanların bazıları mülakatta elenirsiniz derken, bazıları ise önemli olan DS260 formudur. Orada eş bilgilerinizi girerseniz bir problem olmaz diyor. Bu konuda bir bilgi verir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@alicirak GREENCARD MÜRACATI EŞ BİLGİSİ GİRMEMEK içinde söyledi:

Merhabalar. Bir videoda greencard müracatında eş ve eğitim bilgisi eksik yada yanlış doldurulmadıkça, mülakatta genel olarak vize alırsınız, ancak evli olupta evli olduğunuzu ve eşinizin bilgilerini vermezseniz elenirsiniz denildiğini duymuştum. Bizim greencard müracatımızı bir tanıdığımız yapmıştı fakat evli olduğumuzu ve eş bilgilerimizi vermemiş formu doldururken. Bana veya eşime greencard çıktığında mülakatta bu kesinlikle elenme sebebi olur mu? Yoksa önemli olan DS260 formunda bilgileri kesin ve eksiksiz olarak vermek mi? Sorduğum insanların bazıları mülakatta elenirsiniz derken, bazıları ise önemli olan DS260 formudur. Orada eş bilgilerinizi girerseniz bir problem olmaz diyor. Bu konuda bir bilgi verir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim...

Esinizi eklemediginiz icin red alirsiniz. DS260'i nasil doldurdugunuz onemli degil, dediginiz sekilde yapip vize alabilen hickimse olmadi.

• @crazycells daha önce benim durumumu yaşayanlar oldu mu acaba? Bir bilginiz var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@alicirak evet oldu, lakin hicbiri vize alamadi dedigim gibi.

• @alicirak hocam hemen hanımınızı boşayın aradan biraz sure geçirip evlenin sonuçta çekilişi beklerken evlenmiş olacaksınız 🙂 Gerçi hanımefendi kabul eder mi emin değilim

• @mr-hakan bu yöntem mülakat sırasında daha kötü bir sonuca yol açabilir. Uyuyan devi uyandırmayalım sonra :))

• @alicirak hocam evlilik cüzdanında yeni evlilik tarihiniz olacak çocuğunuz var ise boşanmıştık tekrar evlenmek istedik demek zor değildir . %99 ihtimalle red alacağınıza bu durulu hiç sormayabilirler de

• @mr-hakan Öneriniz çok mantıklı ancak iki problem var ki, birincisi çocuk sahibi değiliz, yani tekrar evlenmek için bir bahane yok gibi. İkincisi eşim Türk ama başka bir ülkenin vatandaşı. Ona da Türk vatandaşlığı almak için uğraşıyoruz ve belirli bir yıl doldurmamız lazım. O yüzden boşanma ve evlilik işlemleri daha karmaşık bir hal alıyor. Vatandaşlın sürecini tamamen sıfırlayacaktır. Benim durum çok karmaşık, Allah kimseyi böyle bir sıkıntıya düşürmesin diyelim 🙂 Ha birde aman ha arkadaşlar müracatlarını kendileri yapsınlar. Hata yapsalarda hiç olmazsa kendi yaptıkları hatanın sonucunu yaşamış olurlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

once bosanip sonra tekrar evlenemezsiniz. Basvuru tarihi ve saati gorunuyor olacak, onemli olan o andaki medeni durumunuz sonrasi degil.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.8k

| | | |