Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar,

Ben turist olarak geldim. F1 basvurusu yaptim. Hala sonuc bekliyorum. Tabi bu arada turist vize surem bitti. Goz doktoruna gitmem gerekiyor. Hic doktora giden var mi? Ucretsiz gidilip goz muayenesi olan var mi? Veya uygun fiyatli, bizim gibi durumda olan kisiler icin onerisi olan varsa lutfen bilgilendirebilir mi?

Tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kirik Doktor randevusu ve muayenesi içinde söyledi:

Merhabalar,

Ben turist olarak geldim. F1 basvurusu yaptim. Hala sonuc bekliyorum. Tabi bu arada turist vize surem bitti. Goz doktoruna gitmem gerekiyor. Hic doktora giden var mi? Ucretsiz gidilip goz muayenesi olan var mi? Veya uygun fiyatli, bizim gibi durumda olan kisiler icin onerisi olan varsa lutfen bilgilendirebilir mi?

Tesekkurler

Gecmis olsun, maalesef ucretsiz muayene olabileceginiz bir yer bulmak cok da mumkun degil. Ama saglik hizmetlerinin vizelerle alakasi yok.

F1'i dil okulu icin mi yaptiniz yoksa universite'de egitim icin mi? Universitelerin kendi icinde saglik islerine bakan ve kullanabileceginiz yerler olabilir.

Ayrica forumdaki F1 konusunda bahsedilen saglik sigortasi sirketlerinin policelerini inceleyin isterseniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/97/f-m-öğrenci-vizeleri/

su ikisi:

Eger durumunuz acil degilse, bu iki sirkettin herhangi bir policesi durumunuzu kapsiyorsa bunlarla aylik sigortalanabilirsiniz de.

• F1 unıversıte de egıtım ıcın basvuru yaptım. Yalniz dedigim gibi hala onay almadigim icin su anda resmi olarak ogrenci degilim. Bu durumda da USCIS'ten cevap bekliyorum.
    Su anda bir statum yok, yani ne turistim ne de ogrenciyim. Buna ragmen yukarida belirtmis oldugunuz sigortalardan faydalanabilir miyim?

Tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kirik B veya F vizeleriyle doktor randevusu ve muayenesi içinde söyledi:

F1 unıversıte de egıtım ıcın basvuru yaptım. Yalniz dedigim gibi hala onay almadigim icin su anda resmi olarak ogrenci degilim. Bu durumda da USCIS'ten cevap bekliyorum.
    Su anda bir statum yok, yani ne turistim ne de ogrenciyim. Buna ragmen yukarida belirtmis oldugunuz sigortalardan faydalanabilir miyim?

Tesekkurler

Evet, ogrenci olmadan da alabiliyorsunuz, o sekilde secenekler de var sitelerde.

• Tesekkur ederim 🙂

• @crazycells Merhaba, bu arada bu surecteyken eyaletten baska bir eyalete ucus yapilabilinir mi? Ic hatlar ucus kontrolleri ne seviyededir? Vize suremin birmis olmasi bir sorun yaratir mi? Eger sorun yaratirsa onlara USCIS ten cevap bekledigime dair belgeyi gostersem yeterli olur mu? tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kirik B veya F vizeleriyle doktor randevusu ve muayenesi içinde söyledi:

@crazycells Merhaba, bu arada bu surecteyken eyaletten baska bir eyalete ucus yapilabilinir mi? Ic hatlar ucus kontrolleri ne seviyededir? Vize suremin birmis olmasi bir sorun yaratir mi? Eger sorun yaratirsa onlara USCIS ten cevap bekledigime dair belgeyi gostersem yeterli olur mu? tesekkurler

Evet, I-539 belgesinin receipt'ini gondermeniz yeterli olur. Genelde havalimanlarindaki TSA gorevlileri ucusun ve yolcularin guvenligini saglamaya calisiyorlar dolayisiyla vize durumunun sorulmasi standart bir prosedur degil sadece kimlik kontrolu yapiliyor ve gecerli ID kartlariniz olmali (pasaportu kullanabilirsiniz), ama tabii bu konuda soru da gelebilir, havalimaninda baska USCIS gorevlileri de olabilir, biraz sansiniza bagli.

• Sağlık Sektörü bölümünden taşındı  admin admin 

Benzer Başlıklar

• 37
  • 5
  • 1
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

70

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |