Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @selamibasaran bana aplication ID, soyisimin ilk 5 harfini dogum tarihini ve de guvenlik sorusunu sordu geri getirmek icin isim soyisim girmeden kapadigim icin acamadim.

Sizin dediginiz gibi yeni bir form doldursam sikinti olmaz degilmi kardesim icin?

• ⭐⭐

@emre71 Yeni bir form doldurabilirsiniz.Ama mülakata yakın doldurmanızı tavsiye ederim. Birde zaten formu imzalamadıysanız 1 ay içerisinde otomatik siliniyor. Formu imzalamayıp geri çağırmaya çalışıyorsanız ve üzerinden 30 gün geçti ise form gelmez.

• Merhaba herkese,
    Ben DS160 formunu doldurdum ama henüz randevu almadım.
    Sisteme formu kaydettim fakat randevu oluşturmadım

Formu doldurduktan sonra izin sebebiyle seyahat tarihini değiştirmem gerekti. Randevu almadan mevcut ds160 formunu “creative form” kısmından güncelleyebilir miyim?

• ⭐⭐

@yolculukzamanigeldi randevunuzu alın.Randevu gününe 1 hafta kala formunuzu yenilersiniz. Yeni form id nizi ais üzerinden güncellersiniz. Mülakat tarihlerini çok ileri verdiği için aradaki süreçte başka değişen şeylerde olabilir.

• @selamibasaran çok teşekkür ederim. Bu cevaptan anladığım kadarıyla son 1 haftaya kadar ds formunda güncellemeye izin veriyor. Ben daha önce vize aldığımda bu uygulama yoktu

• ⭐⭐

@yolculukzamanigeldi evet. Hali hazırda yeni bitmiş bir B1/B2 vizeniz varsa mülakatsız yenilemeyi deneyin. Eskiden başka bir vize türüne sahipseniz zaten mecbur B1/B2 de mülakata gireceksiniz.

• Merhabalar, ben annem icin bir DS160 formu doldurdum fakat annem o donem bana babamla birlikte mülakata gireceğini söyleyip öyle belgeleri doldurtmuştu. Fakat daha sonrasında babam icin herhangi bir vize randevusu almadılar ve form doldurmadılar. Annem 1 nisanda Ankara'da vize randevusuna girecek. Sizce orada babamin annemle gelmemesiyle ilgili herhangi bir sorun çıkar mi? Belgeyi yeni bastan mi doldurmam gerekir?
    Simdiden degerli yanitlariniz icin teşekkür ederim.

• @selamibasaran, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

@yolculukzamanigeldi evet. Hali hazırda yeni bitmiş bir B1/B2 vizeniz varsa mülakatsız yenilemeyi deneyin. Eskiden başka bir vize türüne sahipseniz zaten mecbur B1/B2 de mülakata gireceksiniz.

Teşekkürler yardımlarınız için. Sizden bir konuda daha fikir almak isterim. Benim seyahat planım 1 yıl sonra 2025 Nisan gibi. Rezervasyon ise Kasım 2025 e veriyor. Daha erken bir tarihe rezervasyon yapmak randevunun öne çekilmesini sağlar mı? Randevuları öne çekerken seyahat tarihi dikkate alınır mı yoksa başvuru sırasına göre mi çekilir?

• ⭐⭐

@melodikorkmaz Seyahat planında değişiklik olduğu için ds160 formunuzu değiştirmeniz daha doğru olur. Sizinle beraber seyahat edecek kısmında babanızı da ekleyip doldurduysanız yenilemelisiniz.

• ⭐⭐

@yolculukzamanigeldi randevunuzu sistemi kontrol ederek açılan erken tarihlere çekebilirsiniz. Seyahat planı bunda etkili değildir. Randevu tarihinizin sonrasına göre mantıklı bir plan oluşturmalısınız.

• Merhabalar, ben annem kardesim ve babam icin toplu olarak turist vizesi randevusu alacagim. Ayni zamanda bu ay amerikan vatandasi oldum, ve kardesim icin gocmen vizesine basvurmayi dusunuyoruz. Formda yer alan gocmen vizesine basvuruldu mu? sorusuna hayir dedik, ama randevu tarihine kadar onun icin gocmenlik vizesine basvurursak, ds-160 formunu degistirmemiz gerekir diye dusunuyorum. Sizce bu mulakatta onun icin bir handikap mi olur? Yani randevunun gecmesini beklememizi mi onerirsiniz?

• ⭐⭐

@ipekdemiray randevunun geçmesini bekleyiniz. Kardeşiniz potansiyel göçmen olacağı için vize alması çok zor olacaktır.

• Merhabalar. 20 Mart'ta Vize Randevum var. 1 sene önceki başvurumdan sonra seyahat planım ve pasaportum değiştiği için yeni bir DS-160 formu doldurdum ve Randevu sisteminden 1 kere hak verilen pasaport ve DS-160 numara değişiklik işlemlerini yapacağım. Fakat o sırada, Randevu sisteminde Randevu/Başvuru sahibi olarak tek soyadımın (eşimin) göründüğünü fark ettim. İki soyadı kullanıyorum, DS-160 formlarında, pasaportta her yerde böyle. Randevu sisteminde yanlışlıkla tek soyadımı girmiş olduğumu çok sanmıyorum- acaba sistem birini mi gösteriyor? Ama içime bir kurt düştü. Randevuya 2-3 iş günü kalmışken, bunu mail atmalı mıyım? Veya mülakatta açıklanabilecek bir konu mu? Hiç sorun olmaz mı? Yorumlarınızı alabilirsem çok sevinirim.

• Bu ileti silindi!

• @selamibasaran Merhabalar, DS160 form numaramı değiştirmeme sistem izin vermiyor. Fakat formda değişen bazı bilgilerim oldu. Randevum 29 Nisan' da formu tekrar doldurup, randevuya yeni form ile mi gitmem gerekir sizce?

• ⭐⭐

@tugce1 ais üzerinden girip dişliye tıklayıp ds160 numarasını değiştir dediniz mi? Yada daha önce bir kere değiştirdiniz mi?

• @selamibasaran Merhaba,ds160 formunda place of birth kismina il yazmisim (ds160 da doldurulan alanin yaninda city yaziyordu o yuzden)pasaportta ilce yaziyor.Sizce yeni bir form doldurmali miyim ve randevu sitesinde bunu guncelleyebiliyor muyuz?Yoksa randevuda gorevliye soylesem yeterli olur mu?

• @selamibasaran

Selami bey Merhabalar,

Yaklaşık 1 hafta önce kendim için DS160 formu doldurdum ve randevu aldım. Fakat şimdi seyahat planına eşimi de dahil etmeye karar verdik. Bu durumda mevcut randevumu iptal etmem gerekiyor sanırım.

DS formumda eşimin benimle seyahat etmeyeceğini belirtmiştim. Bu durumda yeni bir DS160 doldurdup ais üzerindeki aplikasyon numarasını güncelleyip bir grup randevusu oluşturmam yeterli olur mu?

teşekkürler.

• ⭐⭐

@Mertcan-Civil Doğrudur. Randevuyu iptal edip grup randevusu oluşturmalısınız.Önce randevu tarihinizi alın, son güncellemeleri mülakata gitmeden 10-15 gün kala ds160ları yeniden düzenleyerek yaparsınız.

• ⭐⭐

@lormab6 Görevliye bir şey söylemenize gerek yok bununla ilgili. Şayet randevunuza daha süre varsa bekleyip, herhangi başka bir değişiklikte olabilecekse (iş,gelir durumu,yurt dışı gezisi gibi) ona göre güncellemenizi tavsiye ederim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

69

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |