Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba arkadaşlar . Umarım doğru başlıkta soruyorumdur , yeni üyeyim , kusura bakmayın .
    Ben turist vizemi aldım şimdi nişanlım için başvuru yaptık . Yanlış doldurmuşuz , bir kez düzenledik . Şu an nişanlım iş değiştirdi , yeni işi için tekrar düzenleme yapmasak olur mu ? Formu ikinci kez düzenleyeceğim için yanlış yapmaktan korkuyorum . Yardımlarınız için çok teşekkür ederim . Bu arada ilkini basıl düzenledik onu dahi hatırlamıyorum 🙂

• ds160 formunu duzenledım ankara olarak sectım zaten ısım bolumude eksıkmıs onu da duzelttım yenı bır numara alarak randevu bolumunu guncelledım fakat bu seferde uygun randevu bulunmamaktadır uyarısı karsıma cıkıyor ıkı gundur 5 saatte bır gırıp bakıyorum. cevabınız ıcın tesekkur ederım umarım odemeyı yapabılırım

• ⭐⭐

@Bilgi-Öndeş sistem geçici banlamış olabilir sizi. Açık bir tarihe randevu alıp ödemeyi yapınız.

• Bu ileti silindi!

• Merhaba, DS160 formunu 12 Aralık'ta submit ettim. Fakat o tarihten sonra Fransa ve İtalya gibi ülkelere ziyaretim oldu, bu bilgileri formu yeniden doldurmadan eklemem mümkün olur mu nasıl yapabilirim . Şimdiden teşekkürler.

• Yeni ds-160 doldurup sistemden güncellemek randevu tarihinde sorun yaratır mı?

21 Martta randevum var, pasaportum boş ama schengen vizesine sahibim, vize için kolaylık yaratmak adına randevudan önce 4-5 gün süreli bir almanya-hollanda yapmayı düşünüyorum? Ne tavsiye edersiniz?

ds160 formunu aralık gibi doldurduğum için güncel değil. o ülkelere giriş yaparsam ve önce ki formda yazdığım maaşımı güncellemek için ds formunu değiştirmem gerekecek , tarihi kaybetmeden ds numarasını değiştirmek mümkün mü?
    10 Mart - 18 Mart arası almanya- hollanda ziyareti planlıyorum, randevum 21 Mart tarihinde , ds-160 formunu 19-20 Mart gibi randevuya yakın tarihte güncellesem sorun yaşar mıyım?

• ⭐⭐

@dilaradrk Yurt dışı seyahat bilgileri görüşme açısından önemli ve formda yer alması avantajınıza. Mevcut form bilgilerinizi "retrieve application" butonu ile çağırıp, yeni bir form doldurabilirsiniz ( seçmeli ve koşullu alanlar yeni forma aktarılmaz, bu alanları tekrar kontrol ederek doldurmanız gerekecek). Eğer formunuza ulaşamıyorsanız yeni bir form doldurabilirsiniz. Daha sonra AIS üzerinden DS-160 form numara bilgisini ( 1 sefere mahsus olarak, randevuyu iptal etmeden) güncelleyebilirsiniz.

• ⭐⭐

@civeng DS160 formunu bir kereliğine güncelleyebilirsiniz. Güncelledikten sonra ais kaydınıza gidip dişliyi tıklayıp düzeltmeyi yaparsınız.

• @tufank tekrar söylüyorum vizeyi alırsam sizin sayenizde çok teşekkür ederim 🙏🏻

• Merhaba arkadaslar,

Annem icin vize basvurusunda bulunmak istiyorum fakat DS160 formunu doldurmaya safari uygulamasinda baslamistim, vize sayfasini safari desteklemiyormus. Basvuruya chrome uygulamasina devam etme karari alip application'umu 'Retrieve' edecektim. Application ID ve diger security bilgileri elimde mevcut. Dogru girmeme ragmen bana match hatasi vermekte.

Henuz daha ilk sayfadaki bilgileri doldurmustum, sizce yeniden bir basvuruya baslamali miyim?

Tesekkurler simdiden.

• @Tuana-Guven-0
    Yeni bir forma başlamakta sakınca olmaz. Uğraşma yeni başvur, numarayı falan kaydetmeyi unutma, aralarda save yap.

• Herkese merhaba. Ds-160 formundaki bilgilerde değişiklik yapıp ve ds-160 form numarasını güncelleyip yeni form ile ankaradaki mülakatta sorun yaşayan oldu mu? Seyahat planı kısmında newyork ile washington dc olarak belirttiğimi anımsıyorum ancak washington dc kısmına önce New jersey yazmıştım net hatırlayamadığım için emin olamadım. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• ⭐⭐

@waroflaw görüşmeye gireceğiniz DS-160 form numarasını AIS üzerinden güncellerseniz bir sorun yaşamazsınız. Yalnız AIS üzerinden bu işlemi randevuyu iptal etmeden 1 kereye mahsus yapabilirsiniz. Bu hakkınızı görüşmeye yakın kullanmanız ( örnekse 10 gün kala) daha sağlıklı olur.

• @tufank anladım. seyahat planı konusunda vereceğimiz çelişkili bir beyan etkileyecek gibi görünüyor mülakat sonucunu.

Ais sitesinde “ diğer bilgileri düzenlemek için önceden planlanmış bir randevunuz var ise bilgilerinizi düzenlemek için randevunuzu iptal etmeniz gerekir “ diye bir kısım olduğu için yeni form ile gidersem sorun yaşar mıyım endişesi taşıyorum.

Anladığım kadarıyla zaten birçok başvurucunun mülakat tarihine kadar bazı bilgileri değişiyor dolayısıyla mülakat tarihinde çok sayıda kişinin yeni ds-160 formuyla gittiğini düşünüyorum konsolosluğa.

• ⭐⭐

@waroflaw AIS üzerinden bu form numarasını 1 kereye mahsus güncelleyebilirsiniz. Güncelleme yaptıktan sonra geriye dönüp eski doldurduğunuz formlara göre değerlendirme yapılmıyor. Önemli olan görüşmeye girmeyi talep ettiğiniz DS-160 formunda yer alan bilgiler. AIS üzerindeki bu güncelleme hakkını dolduran adaylar yeni doldurdukları forma ait onay çıktısını yanına alıp , belgeleri teslim alan görevlinin güncellemesini talep edebiliyorlar ancak bu güncelleme işleminin yapılma garantisi yok. Şu iletide ilgili duyuru mevcut.

• @tufank çok teşekkür ederim cevabınız için.

• Herkese merhaba , 21 Mart tarihinde vize görüşmem var. Daha önce yurt dışı ziyaretim yok ama 13 Mart tarihinde Almanya’ya gideceğim. Ds-160 formunu gitmişim gibi doldursam sisteme yüklesem sorun olur mu sizce? 13 Mart 18 Mart tarihleri arasında yurtdışında olacağım, ds-160 formunu son dakikaya bırakmak istemiyorum.

• ⭐⭐

@civeng sorun olmaz.

• kardesim, annem ve babam yanima gelmek icin vizeye basvuracaklar.

Dun ds160 formunu kiz kardesim icin doldurduk hersey bitince grup olarak geliyoruzu sectik ve yeni form acildi person 1 - person 2 diye A ile basliyan numaranin fotosunu cekip daha sonra tamamlamak uzere kapattik ama geri acamiyoruz (soyisim isim soruyor ve ben hicbi bilgi eklemeden kapattim) bunu nasil halledecegiz?

kardesim annem ve babam icin ayri ayri ds-160 mi dolduracagiz ? yoksa kardesim icin yeni bitane daha doldura bilirmiyim?

• ⭐⭐

@emre71 kardeşiniz için yeni bir tane daha doldurabilirsiniz.Vize alacak her birey için ds160 formu doldurulmalı.Aisten bir kişi üzerinden hesap açıp orda grup oluşturmalısınız. İlk başlangıçta formu geri getirmek için hatırlatma sorusu soruyor sistem onu hatırlamıyorsanız yeniden form doldurmalısınız.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |