DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Shady-El-Shazly bakalım temmuz bülteninde nasıl bir süpriz ile karşılaşacağız umarım ilerleme devam eder herkes için hayırlısı diyelim
    Peki Temmuz da geri çekilme olursa bizimde haziranda görüşme var bu temmuz bülteni hazirana etki edermi fikri olan varmı?

• @patron3535
    Gerilirse etkileyemez! Sizin işiniz NVC’den çıkmış artık! Birde ilerleme devam edecek gerilme olmayacak inşallah! Tüm USCIS Uzmanların ve eski yöneticilerin tercihleri ve tahminleri çok pozitif yönde olduğunu belirtmişler! Covidten olan askılık artık tamamen bittirmeyi hedefliyorlar!

• @patron3535 Görüşme günü herşey tamam olsa bile. Vizeniz pasaporta basilmadan o gün bülten geriler ve bi anda pd tarihiniz artık current değilse. Pasaportunuz boş gelir vizeyi alamazsiniz. Pd tarihiniz current olmazsa sistem vize basilmasina musade etmiyormuş. İlk gerileme olduğunda bunu yaşayan insanlar olmuştu başka ülkelerde.

• Merhabalar ,eşim şubatta vatandaş oldu hemen statü değişikliği yaptık .hala onayım gelmedi tahmini ne zaman onayım gelir acaba 2 yıldan fazla oldu hala onayım gelmedi .

• @Sibel-Demir ne 2 senesi 3 sene 3 ay olacak nerdeyse Allah yardımcımız olsun senin şubatta vatandaş olmuş benimki geçen sene haziranda oldu 12 ay olcak nerdeyse haziranda hala ses yok inşaallah haziranda mutlu bir haber alırız cümleten 🙏🙏🙏

• @yasmin982 USCIS e bildirdiniz mi? cok uzamis cunku, ben de vatandas oldum belgemi sisteme yukledim ve USCIS e bildirdim 1 ay icinde donus yapilacak dediler

• @recepu my acconttan demi yüklediğiniz şey eşim hesabından yükleme yapamıyor avukat sanırım o kodu vermemiş avukat yüklemiş diye biliyorum herşeyi neden bu kadar uzadığı konusunda hiçbir fikrim yok🤷🏻 🤷🏻 🤷🏻 ben başvursaydım eşime amerikada olup çoktan gitmişti.
    Benim tavsiyem yeterli ingilizcesi ve bilgisayar kullanımına hakim olan biri online olarak bu işleri yapar.form doldurup tarayıcıya sisteme yükleme yapıp harcı yatıranların işlemleri kısa sürede halloluyor sadece bültene göre kotası olan visalar bekliyor.Avukat pürüzlü durumlarda lazım diye düşünüuyorum amerikaya gidersem bu konuşla ilgili kendimi geliştirip yardım gereken kişilere yardım etmeyi düşünüyorum.Posta işi çok uzatıyor gibime geliyor.

• Haziran da randevusu olan arkadaşlar sizde konsolosluk birimden güncel gelir belgesinin CEAC üzerine yüklenmesi ile ilgili mail aldınız mı sadece gelir belgesi mi yüklüyorsunuz? Diğer belgeleri elden konsolosluğa ileteceğiz heralde diye düşünüyorum

• @patron3535 mail aldik ama herhangi bir islem yapmadik. Guncel belgeleri konsolosluga goturmeyi dusunuyorum acikcasi. Mutlaka yuklememiz gerekiyor mu? Valla oyle bir hale getirdiler ki aman sistemden hic bir sey ellemeyelim de mulakatimiza bir sey olmasin modundayiz.

• @itsmebb @patron3535 avukatimiz bizden en güncel vergi dokümanlarıni istedi. Hatta vukuatlı nüfus kayıt örneği ve adli sicil kaydınida bunlarin güncel olanlarını yukleyecegini söyledi. Banada ciktilarinida alıp ne olur ne olmaz goturmemi söyledi yüklediğimiz tüm güncel evraklari.
    Arkadaşlar sisteme yuklemeyip elden goturenlere benim deneyimlerden okuduğum kadarıyla genelde pasaportunu geri veriyorlar ve sisteme yukleyin ve bize pasaportu öyle gonderin vizenizi verelim diyorlar kısaca. Yani boşu boşuna süreç uzayabiliyor bir kaç hafta.
    Bizler uzun süredir randevu beklediğimiz için hiç bir belgemiz güncel değil. Yuklemekte fayda var bence tabi yinede karar sizlerin. Ben avukatimizin verdiği bilgiyi paylaştım sorumluluk almak istemem.

• @ecom merhaba, güncel gelir belgesini amerika'da ki eş için mi istiyorlar yoksa türkiye'de ki eş için mi istiyorlar?

• @ftkaya1 tabiki sponsor olan Amerikadaki eş olduğu için Onun gelirine bakılıyor.Yetmiyorsa sponsor gerekiyor.

• @yasmin982 amin inşallah 🙏

• @itsmebb
    Bana konsolosluk biriminden gelen mesajın ilk kısmında ceac a başvuruda yüklenen ilk evrakların orijinalleri gerekiyor gelirken diye yazmışlar. Bunları götüreceğim.
    Mailin alt kısmında ise kişiye özel istenen bilgiler var güncel gelir bilgisi yanına ceac a yüklenecek diyor onun altında PTT posta registration receipt
    1 adet resim , sağlık muayenesi ve NKÖ nüfus kayıt örneği demiş tabi sadece IRS transcript yani gelir belgesinin yanında upload to CEAC yazıyor diğer istenenler için upload bilgisi yok ondan sormak istedim

• Konsolosluktan gelen mailde benden bir de ek olarak daha önce yüksek lisans için gittiğim ülkeden alınmış polis sertifikası istediler ama bunu NVC istememişti direkt onaylamıştı. Çünkü orada 11 ay kalmıştım. Şimdi bakınca bu dokumanın orijinalinin 4haftada gönderildiğini görüyorum mülakatıma yetişmeyecek sizce pasaport giriş çıkışlarımı gösterirsem 11 ay kaldığım için ikna olurlar mı bu benzer bir durumda olan var mı:( sormak için konsolosluğa da ulaşmaya çalıştım kimseye ulaşamadım.

• @yasmin982 tesekkurler

• @moonlight bende nvc en basinda istemişti, 2 farklı ülke için almam gerekti. Norveç 45 günde geldi, Kibrisa kendim gidip cikarttim.

• @ftkaya1 bende nvc istemedi şimdi konsolosluk istiyor nasıl yetişecek bilmiyorum inşallah bir haftada gönderirler hemen. sizin o ülkelerde ikametiniz 12 ayı geçiyor muydu?

• @moonlight son dakikada böyle bir talepte bulunmaları aksilik olmuş umarım zamanında alabilirsiniz. Benimki çocuk olduğu için istenen bilgileri sıraladım.
    Gelen yazıda tercüme vs ilgilide birşeyler var yüklenen belgelerde yoktu şimdi birde her belgenin tercümesini götüreceğiz bu konuda nasıl anladınız

• @patron3535 konsolosluk eger belgelerinizin orjinal dili Türkçe ise tercüme istemez. Maildede yazıyor bu. Sadece mahkeme kayitlariniz varsa bunlarin çevirilerini isterler.

Benzer Başlıklar

• 57
  • 58
  • 3
  • 662
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

69

43.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.6k

| | | |