DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @patron3535 esrarengiz ilerlemeyi çok seviyorsunuz sanırım bu zamana kadarki yorumlardan öyle anlaşılıyor bilmece gibi😁😁😁😁

• Demek ki temmuz ayna randevu alan yok hala!!

• @yasmin982 ben yukarıda interview deneyimimizi yazdım bizim çocuk olduğu için çok kısa sürdü normalde 14 yaş altı çocukların interview e gelme zorunluluğu bulunmuyor principal applicant değillerse. Bu forumda 6-7 kişi daha var tahmin ediyorum ki onlar da bu hafta mülakat yaptılar onların deneyimleri daha faydalı olacaktır özellikle bekleyen eşler için.

• Herkese merhaba.

Salı günü benim de mülakatım vardı. Benim sürecim ek evrak istedikleri için devam ediyor, tecrübemi sizinle paylaşmak isterim.

Randevum saat 8’de idi. Sabah 7.15 gibi ordaydık. Saat 7.30 itibarı ile konsolosluğun bahçesine aldılar sıra olduk ve randevu saatine göre çağırmaya başladılar. İlk olarak saat 7.45 randevulerini aldılar ardından sıra 8’e geldi. Pasaportu teslim ettim, güvenlikten geçtim, güvenlikte pasaportu geri veriyorlar, güvenlikten geçtikten sonra biraz yürüyorsun ve binaya geliyorsun girdikten sonra solda bir banko var 3-4 kişi oturuyor orda. Pasaportumu istediler verdim ve pasaportumla birlikte bir numara verdiler, tüm işlemler o numara ile ilerliyor.

Numara yandıktan sonra ilk önce belgelerini teslim ediyorsun. Benden;
    Pasaport, Sabıka kaydı, ilişkiye dair belgeler, evlilik cüzdanı (orjinalı) ve ingilizce tercümesi, nüfus kayıt örneği, 1 adet fotoğraf istediler. (Anladığım kadarıyla istedikleri belgeler 1-2 belge kişiye göre değişiyor) Ve kişilerden herhangi birisinin daha önce evlenip evlenmediğini sordu, eşimin 2.evliliği olduğunu söyledim. Boşanma belgesini istedi türkçe ve ingilizcesini teslim ettim. İngilizce biliyor musunuz dedi, evet dedim o zaman mülakatı İngilizce yapar mısınız dedi olur dedim.

Sonrasında tekrar ufak bir bekleme ve mülakat yapıcağınız anı bekliyorsunuz. Sıram nihayet geldi, parmak izlerimi verdim ve doğruyu söyleyeceğime dair yemin ettim ve konuşma başladı.
    Petitioner …. kişi mi dedi, evet dedim. Ne iş yapıyor? Nerde yaşıyor diye sordu. Sonrasında belgelere baktı, teslim ettiğim belgeleri geri veriyordu ki o an geldi 🙂 aynı soruyu sordu ikinizinde ilk evliliğimi dedi eşimin 2.dedim, boşanma kağını yeniden almanız gerekiyor dedi, o an ben yıkıldım zaten, onun dışında tax leriniz gayet yeterli dedi.

Sonuç olarak sarı kağıt verdi ve istediği belgeyi işaretledi. Bu belgeyi pasaportunuzla birlikte göndermeniz gerek dedi. Benim mülakatım ne yazık ki bu şekilde sonuçlandı.

3.5 yıl sonunda tabiki yıkıldım, çünkü götürdüğüm belge uscis ve nvc tarafından onaylanmıştı elimde hiç belge yok değildi ancak yenisini istemeyi uygun gördü.

Dün belgeyi ve pasaportu postaladım. Süreç devam ediyor.

Genel anlamda, konsoloslukta işler çok düzenli ve güzel ilerliyor her şey kurallı ve açık. Mülakatı yapan 2 banko vardı. Ve türkçe, ingilizce, farsça mülakat yapabiliyorsunuz.

Hatırladıklarım bunlardan ibaret.
    Herkese bol şans dilerim.

• merhabalar bugün itibariyle vizemi teslim almış ve bu uzun süreci sonuçlandırmış bulunuyorum. bekleyen herkese en kısa zamanda bu süreci tamamlayarak ailelerine kavuşmalarını diliyorum.
    ben de önce doktor daha sonra da mülakat deneyimlerimi kısaca anlatacak olursam:

6 haziran perşembe günü unganlar kliniğine randevumdan yarım saat erken giderek işlemlere başladım. giderken yanımda pasaportum, covid aşı belgem, evde bulduğum çocukluk aşılarımı gösteren aşı karnem ve ds260 onay sayfası vardı. ds260 onay sayfasını sormadılar case numarama pasaporttan sistemden ulaştılar. önce bir kayıt yapıldı orada aşıyla ilgili belgeleri aldılar ve pasaportumu alıp bir de fotoğraf çektiler. beni düzen laboratuvarına yönlendirdiler (bir alt kat veya üst kat departmana göre). orada önce kan verdim daha sonra da göğüs röntgeni çekildi. bu işlemler için 47 dolar gibi bir ücret ödedim. yaşım sebebiyle benden idrar testi istenmedi. bu kısım bitince, 1 saat sonra muayene için tekrar ungan kliniğine gelmem söylendi. muayene için geri geldiğimde bir saat kadar daha beklettiler ve sonunda muayeneye aldılar. 5 dk süren muayenede çocukluk aşılarımın tekrarı olduğu söylenen bir aşı yapıldı hiç sorulmadan. sağlıkla ilgili birkaç ufak hatırlatma yapıldı ve bu kadar. daha sonra da 310 dolar muayene ücreti ödedim ve sonuçlarımın dijital olarak elçiliğe bir sonraki gün saat 15:00te aktarılacağını söylediler. cuma günü bu aktarım gerçekleştiğinde bana email geldi. vermiş olduğum aşı karnelerini dijital bir belgeye çevirmişler. o belge ve bir information sheet de emailin ekinde gönderildi. sonuçlar için kliniğe tekrar gitmem gerekmedi bu aktarım dijital yolla oldugu için.

doktor randevusuyla ilgili tavsiyem bulabildiğiniz bütün aşı karnelerinizi yanında götürün. doğduğunuz yıllardan kalan bile olsa hepsini götürün. yine de onlar yapacak bir aşı buluyorlar ve 310 doları her türlü alıyorlar. bu parayı neye ödediğimizi hala hiç anlayamadım. düzen laboratuvarı da kendi işlemlerine ayrıca bir ödeme aldı yukarıda açıkladığım gibi.

ben covid hatırlatma dozumu 2 hafta kadar önce amerikada olmuştum. orada cvs'ten aldıığım aşı belgesini de kabul ettiler. mutlaka covid aşınızı halledip gidin. aşısız gelenleri geri gönderdiler aşı olup gelmelerini söylediler.

• benim de mülakat randevum 11 haziranda saat 08:00deydi. kapıda bir sıra vardı ama randevu saati gelenleri içeri aldılar sadece. güvenlikten geçerken yanımda bir bez çanta getirmiştim onu almadılar. sadece çıtçıtlı dosyalarımın içindeki belgelerle içeri girdim. ilk girişte sıra numarası verdiler ve sıram gelince bankolarda benden pasaport, 1 fotoğraf, evlilik cüzdanı, nüfus kayıt örneği, adli sicil belgesi ve evlilik kanıtı olacak doneleri sordu ben de hazırladığımız fotoğrafların basılı halini verdim. bu belgeleri aldıktan sonra bekleyin tekrar çağırılacaksınız dendi.

sonra bu mülakat için hizmet veren 2 bankodan sırayla çağırıldık. mülakatlar ingilizce bilenlerle ingilizce yapıldı bilmeyenlere orada çevirmen yardımıyla yardımcı oldular gördüğüm kadarıyla. benim sıram geldiğinde görevli önce doğru bilgileri verdiğime yemin ettirdi sonra da verdiğim belgeleri gözden geçirmeye başladı. biz gitmeden önce forumdaki önceki tecrübelere istinaden ceac'e yükleyebileceğimiz her şeyi yüklemiştik. özellikle tax ve kazanç ile ilgili belgelerin orjinalleri yanımda olmasına rağmen hiç sorulmadı. daha önce de foruma sormuştum 11 ay yaşadığım ülkeyle ilgili adli sicil kaydını her ihtimale karşı yanımda götürmüş ve ceace yüklemiştim onun için de 11 ay yaşamışsınız o önemli değil diyerek geçtiler. yani o belgeyi hiç sormadı. eşimin nerede yaşadığını mesleğini ve ne iş yaptığını sordu. daha önce başka bir evlilik olup olmadığını sordu bizim için bu durum söz konusu değildi o yüzden başka bir şey sormadı. daha sonra da nüfus kayıt örneğimi, aile cüzdanımızı, adli sicil kaydımı, ve evlilik kanıtı fotoğrafları tek tek geri verdi ve tebrikler vizeniz onaylandı, 1 hafta içinde teslim alacaksınız diyerek görüşmeyi sonlandırdı. 🙂 🙂

özellikle ceace bütün dokumanları yüklediğinize emin olun derim, güncelleri de dahil. forumda daha önceki entrylerde gördüğüm bazı belgeleri güncel ve orjinal halini mülakata götürseniz dahi ceace yüklemenizi isteyip pasaportu geri verdikleri olmuş.

ben görüşmeden sonra ceac te sürekli case imi sorguladım visa issued olmasını bekledim. bende önce ready gözüküyordu daha sonra administrative processing e döndü. orada biraz telaşlandım. forumu da okuyunca bu durumun normal olduğunu issued olmadan önce bir süre böyle gözüktüğünü okudum. dün akşam pttden 16:30da gelen gönderiniz teslim alındı mesajıyla biraz rahatladım. bugün de 10:45te PTT Çankaya Merkez şubeye pasaportum geldi ve teslim aldım. içerisinden sadece vize basılı pasaportum ve 2 tane kağıt çıktı. kağıtlardan birinde uscis fee'nin nasıl ödeneceğiyle ilgili yönergeler yer alıyor. diğerinde de artık zarf veya vize paketi gelmediği bu sürecin dijital/paperless olarak yürütüldüğü yazıyor. paketten ilk açınca vize paketi dosyası çıkmadığında da biraz paniklemiştim ama neyse ki bir sorun yokmuş. ceac benim hala administrative processing gözüküyor güncellenmedi. ama vizem geldi oraya çok takılmamak lazımmış galiba.

ben hiç vakit kaybetmeden yarın amerika yolcusuyum. bu zorlu süreci beraber atlattığımız herkese de hayatlarında bol şans ve mutluluk diliyorum. eksik evrak gibi nedenlerle süreci birazcık daha uzayanlar da hiç üzülmesin birkaç haftaya onların da hallolacaktır. çok şükür 4 yıllık süreç bugün bitti, darısı bekleyen herkesin başına. sorularınız olursa her zaman sorabilirsiniz. sevgiler.

• @moonlight vizeniz hayırlı olsun çok sevindik iyi yolculuklar dileriz. Bizim de pasaport yolda heyecanla bekliyoruz. Herkesin kısa sürede vizesini alması dileğiyle selamlar.

• @moonlight gözünüz aydın tebrik ederim darısı en kısa zamanda başımıza visa türünüz fx tir değil mi o kadar beklemeye bari öyledir inşaallah.

• @yasmin982 evet f2a green cardlı eşi

• @patron3535 çok teşekkürler sizlere de hayırlı olsun şimdiden 🙏🏼

• @moonlight 👏🏻 👏🏻 👏🏻 şunun için sordum f2a geçici visa yani 2.5 sene sonra 10 yıllık daimi alınıyor.yani fx oluyor bu 4 yıl beklemişsiniz fxdir diye düşünüp sordum teşekkürler yanıt için

• @moonlight hayırlı olsun gözünüz Aydın kaç aylık vize veriliyor Giriş için acaba

• Eskiden göçmen vizeleri 6 aylıktı yani 6 ay içersinde giriş yapmak gerekiyordu şimdi nasıl göreceğiz işin güzel yanı zarf taşıma işinin bitmiş olması yani evrak elektronik ilerliyor. Ben 2007 dv talihlisiyim 2006 yılında bu forumda epey yazışıyorduk o zamanki heyecanlar aklıma geldi İzmir de dv kazananlar buluşmaları falan yapıyorduk ne günlerdi ☺

• @lina çok teşekkürler giriş için 6 aylık verildi vize

• Bizimde vizemiz elimize ulaştı 6 ay geçerlilik ve FX2 kategori bilgisi var. Green card için 220 dolar para ödemesi isteniyor. Bizim sürecimiz de tamamlanmış oldu. Bekleyen arkadaşlara sabır diliyorum en kısa zamanda sevdiklerinize kavuşmanız dileğiyle.

• @l-yurtsever ben evli ve 21 yaşından büyüğüm. Annem başvurdu. 13 sene sonra çıktı. 2010 şubat ta başvurduk. 2023 mart ta çıktı.

• @patron3535 yurtdışına çıkmak 6 ay mülakat onayı alındığı süreden itibaren dediğiniz 10 yıllık daimi green card fx

• @patron3535

ilk giris 6 ay icinde yapilmasi gerekiyor, giris yapildiktan sonra 1 yil omru var pasaporttaki i551 stamp'inin.

O sirada fiziksel greencardin elinize ulasacagini tahmin ediyorlar.

bu arada 220$ -> 235$ olmus, ben 15$ tip aliyorlar sandim arastirinca yeni yukseldigini gordum. onu bir an once odemenizi tavsiye ederim.

• @acgx evet $235 olmuş enflasyon farkı eklediler herhalde ☺️ ben ödedim hemen giriş yapmayacaksanız kart öncede adrese geliyor diye biliyorum eskiden dv sürecinde SSN müracaatıda oluyor du bu aile vizelerinde önden SSN talebi olabiliyor mu fikriniz nedir?

• Merhaba arkadaşlar
    Sizlerle mülakat deneyimimi paylaşayım. Biraz gecikme için kusura bakmayın lütfen dün ptt de yaşanan karışıklık ve bayram tatili gireceği için yaşadığım kısa süreli koşuşturma neticesinde nihayet vize basılı pasaportlarimizi dün öğleden sonra almış bulunmaktayım.
    Kısaca unganlardan bahsedeyim.
    Sabah 9.30 randevusu almıştım. Unganlar ofisine çıktık ilk önce. Pasaportlarimizi ve aşı belgelerini aldı. Aşı belgelerinde şöyle bir sıkıntı yaşadım. Cocuklarimin tüm aşı kayıtları bağlı bulunduğum aile hekimliginde saat ve tarihlerine kadar detaylı mevcuttu ancak 2015 yılında e nabiz sistemine geçildiği için ondan önce yapılan aşılar e nabizda yoktu. Aile hekimimiz bize kendi sistemindeki aşıların çıktılarını imzalı kaşeli bir şekilde verdi. Ayrica gidip il sağlık müdürlüğündende imzalı kaşeli bir şekilde tüm aşıların kaydıni aldım. Covid aşılarını sinovac olmuştuk .
    Bunların tümünü unganlar ofisine verdim. Fotoğraf çekiyorlar, ds260 ile ilgili bir evrak istemediler. Direk pasaport numaralarindan randevu kayıtları ve bilgilere ulaştılar. Ve akciger filmi,tahliller için bizi sırasıyla düzen laboratuvarina yonlendirdiler.
    Tüm tetkikler bittikten sonra tekrar unganlarin ofisine döndük . Bir buçuk saat sonra tekrar gelin dediler muayene için.
    Tekrar gittigimizde çok kalabalıktı baya sıra vardı. 40 dk kadar beklemisizdir. Sonra çağırıp bir önlük veriyorlar . Sadece iç çamaşırı kalacak şekilde soyunup bu önlüğü giyiyorsunuz. 3 aşı yapıldı bana yaşdan dolayı herhangi bir aşı belgem yoktu. Hızlıca herkese sorulan şu standart sorulari sordu. Kadın doktordu soğuk ve agresif bir yapısı vardı.
    Kizimin yaşı dolayısıyla muayenesine bende girdim. Ve yaptığı 3 aşıyla anladim ki getirdiğim çocukluk aşı kartları dahil onca resmi aşı belgesinin hiç birini kabul etmemişti. Sorduğumda aşılar bir kez yapilan seyler değildir bizim ulkede bu böyle gibi bir cevap verdi. Kizimin bünyesi biraz hassastır. Çocuk birden fenalaştı ve bembeyaz oldu yüzü. Yatırdı ve telaslanip diğer doktor olan eşini çağırdı. Eşi tansiyonu düşmüştür diyip tansiyonunu ölçtu ve sekerli su icirdiler. Neyseki bir on dk sonra toparlandi cocuk ama yaşadığım stresi anlatamam bir anne olarak.
    Toplamda 1150 dolar ödedik üç kişi. Tahliller dahil. Şahsi gozlemim ofisleri oldukça bakimsiz ve eski geldi bana . Yetersiz bekleme alani yüzünden havasiz, kalabalik yüzünden iç içe bekliyorduk. İnsanlar kazandiklari paranın bir kısmını en azından işini geliştirmek için kullanmalı diye düşünüyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

43.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

439.6k

| | | |