Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler!

ABD'den bilgisayar alırken...

• ABD'ye giriş yaptıktan sonra bir bilgisayar (Mac) almayı düşünüyorum. Bunun için ayıracağım bütçeyi belirlemeye çalışıyorum. Aklıma gelen sorular:

1. Apple sitesinde örneğin 1799 USD tutarıyla listelenen bir Mac'i ABD'deki bir Apple mağazasında alırken ilaveten vergi ödüyor muyuz? Bunun adı "sales tax" mı? Bu vergi oranı sanırım eyaletten eyalete değişiyor, doğru mu? Sales tax dışında bir vergi ödüyor muyuz?
    2. Anladığım kadarıyla ABD'de KDV (VAT) yok, değil mi?
    3. Başka bir eyalette yaşasak bile vergi oranı düşük bir eyaletten bu gibi alışverişleri yapmak mantıklı olur diyebilir miyiz, gözden kaçırdığım/haberdar olmadığım bir dezavantajı olur mu?
    4. ABD'de bu gibi alışverişleri yaparken dikkat etmemiz gereken başka bir tavsiyeniz var mı?

• ⭐⭐⭐⭐

@saulgoodman İnternetten vergisiz alabilirsiniz. Ürün satış vergisi olmayan bir eyaletten gönderiliyorsa, veya o eyalet dışına satışlarda vergi yoksa böyle bir avantaj oluyor. Texas'ta satış fiyatına %8 satış vergisi ekleniyor.
    Aceleniz yoksa Black friday, 4 Temmuz, Chrsitmas gibi indirimleri beklemek daha karlı olabilir.

• ⭐⭐

@saulgoodman ABD'den bilgisayar alırken... içinde söyledi:

ABD'ye giriş yaptıktan sonra bir bilgisayar (Mac) almayı düşünüyorum. Bunun için ayıracağım bütçeyi belirlemeye çalışıyorum. Aklıma gelen sorular:

1. Apple sitesinde örneğin 1799 USD tutarıyla listelenen bir Mac'i ABD'deki bir Apple mağazasında alırken ilaveten vergi ödüyor muyuz? Bunun adı "sales tax" mı? Bu vergi oranı sanırım eyaletten eyalete değişiyor, doğru mu? Sales tax dışında bir vergi ödüyor muyuz?
    2. Anladığım kadarıyla ABD'de KDV (VAT) yok, değil mi?
    3. Başka bir eyalette yaşasak bile vergi oranı düşük bir eyaletten bu gibi alışverişleri yapmak mantıklı olur diyebilir miyiz, gözden kaçırdığım/haberdar olmadığım bir dezavantajı olur mu?
    4. ABD'de bu gibi alışverişleri yaparken dikkat etmemiz gereken başka bir tavsiyeniz var mı?

• Merhaba, bilgisayarimda bir çok orijinal olmayan programları kullanıyorum, ABD'de bu konuda sorun olur mu. Olursa bu kadar maliyete nasıl katlanır?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vikki77 ABD'den bilgisayar alırken... içinde söyledi:

Merhaba, bilgisayarimda bir çok orijinal olmayan programları kullanıyorum, ABD'de bu konuda sorun olur mu. Olursa bu kadar maliyete nasıl katlanır?

torrent ya da diger korsan icerikleri indirmediginiz surece sorun olmuyor.

Log in to reply

Benzer Başlıklar

94

8.2k
Users

2.4k
Topics

135.8k
| | | |