Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @sfati online açılabiliyor. Son aşama evrakların yüklenmesi zaten. Oraya kadar gelebildim😊 Sonra kontrol edip açılışı onaylıyolar sanırım.

• Arkadaşlar ben kredi kartı vs kullanmıyorum türkiye de internet alışverişi içinse debit card kullanıyorum. Kredi kartı kullanmadığım için kredi kartları hakkında bir bilgi sahibi de değilim. Normal bir insan sizce hangi kredi kartını kullanmalı. Benim için tam bir muamma. Kredi kartı çeşitlerinde seçerken nelere bakmalıyız neler düşük neler yüksek olmalı bu hem TR hem USA için de geçerli aslında. Teşekkürler.

• @Asil TR için bir çok banka maaşının 4 katına kadar kredi kartı veriyor. Seçenek olarak sunduğu alışveriş imkanları taksitler vs lere göre değişiklik gösteriyor. Bir bankanın 10 çeşit kartı var 😊 Hemen hemen hepsinin de yıllık aidatı var. Tavsiyem çok fazla kullanmıyorsanız aidatsız kartları tercih etmeniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@asil ABD'de hangi bankalari ve hizmetlerini kullaniyorsunuz? içinde söyledi:

Arkadaşlar ben kredi kartı vs kullanmıyorum türkiye de internet alışverişi içinse debit card kullanıyorum. Kredi kartı kullanmadığım için kredi kartları hakkında bir bilgi sahibi de değilim. Normal bir insan sizce hangi kredi kartını kullanmalı. Benim için tam bir muamma. Kredi kartı çeşitlerinde seçerken nelere bakmalıyız neler düşük neler yüksek olmalı bu hem TR hem USA için de geçerli aslında. Teşekkürler.

Şuradan kartlara karşılaştırmalı olarak bakmak yararlı olabilir: https://www.nerdwallet.com/credit-cards

ABD'de de aynı şekilde debit kart ile devam edebilirsiniz. Kredi kartı almak zorunda değilsiniz.

Bana göre yıllık aidatı olmayan bir "cash rewards" kartı en mantıklısı olur.

• ⭐⭐

@topraxxx Çok geç yanıtlıyorum kusura bakmayın hiç görmemişim bile bildirimi 🙂 Maalesef. Ispanyolca ve Ingilizce destek alabiliyorsunuz yalnızca 🙂

• @entelman, içinde söyledi: ABD'de hangi bankalari ve hizmetlerini kullaniyorsunuz?

Ben geldiğimden bu yana Bank of America'yı kullanıyorum. Bankalarında mevduat hesabı açtıktan 1 hafta sonra debit card'ım, 2 hafta sonrasında da 1000 $'lık credit card'ım elime ulaştı. Credit card ve hesap kullanım için herhangi bir aidat ödemiyorum. Credit card ile yapılan bazı alışverişlerde cuzi oranda bonus elde ediyorsunuz. Bankanın internet mobil uygulaması oldukça kolay. ABD içi para transferinde limit dahilinde olduğu sürece herhangi bir komisyon almıyorlar. Bildiğim kadarıyla şube yaygınlık anlamında ABD'nin en büyük 2.bankası.

Bende agirlikli olarak BOA kullaniyorum. Ayrica, Citi Bank, Capital ve USAA hesaplarini da cesitli amaclarla kullaniyorum.

BOA ABD genelinde cok yaygin. Customer service biraz yavas ama cok yardimci oluyorlar. Esim Turkiye'deyken kredi karti kullanmada sorun yasamisti, customer service cok yardimci oldu ve sorunu cozdu.

Citi Bank bence ugrasmasi en zor bankalardan birisi. Customer service ulasmasi bazen cok zaman aliyor. BOA'dan daha kotu diyebilirim.

• ⭐⭐

Kredi karti tercihi yapmanizda faydali olacagini dusundugum su 3 videoyu paylasmak istedim.

Ilk videoda gundelik harcamalar, online alisveris ve restaurant/otel/hava yolu alisverisleri icin en iyi opsiyonlardan bahsediliyor.

Ikinci videoda ise ilk videoda ove ove bitiremedigi uber visa signature card'in cashback oranlari ve kart faydalarini degistirmesi uzerine gecis yaptigi kredi kartindan ve diger alternatiflerden bahsediyor.

Benzer Başlıklar

• 185
  • 2
  • 108
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

112

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |