Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @salih2825 aynen dediğiniz gibi, felaket senaryoları yazılıyor.Benim daha önce ki postlarıma bakılırsa zaten fikrim de zikrim de belli bu para konuların da, suyu gereksiz bulandırmak da çok saçma.Belki yazan arkadaşın yüksek meblağlarda parası olabilir.Bir insan neden 6 ay işsiz kalacağına endeksler başka türlü, neyse öyle işte 🙂

• @Semihmete, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@birumut 30$ kim kime ödünç verir ? Tapu araba vb. Konsolosluk zaten boş gördüğü için bunları sat gel diyor ! Ben sadece gerçekçi davranarak düşüncelerimi yazdım!

ilk defa bu aydan sonra satmalısın denildi konsolosluktan genel bir durum mu yoksa bireysel bişeymi oldugunu biraz daha zaman göstericek, kütür kütür yazmışınsında sen alamazsın demekki 30k$ zira ben ödünç alabilirim siz tamamen kendi şartlarınız üzerinden hesap yapıp herkes i öyle sanıyosunuz ancak insanların sizin sandığınızdan daha gerçekci dostları ve aile ferdleri var, Size gelince siz 50k$ ile gidebiliyosanız ne mutlu olurda mülakat sıranız gelmezse E1-E2 vizesi ile gitmenizin de imkanı var bilginiz olsun

• @Nothing-Man, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@salih2825 aynen dediğiniz gibi, felaket senaryoları yazılıyor.Benim daha önce ki postlarıma bakılırsa zaten fikrim de zikrim de belli bu para konuların da, suyu gereksiz bulandırmak da çok saçma.Belki yazan arkadaşın yüksek meblağlarda parası olabilir.Bir insan neden 6 ay işsiz kalacağına endeksler başka türlü, neyse öyle işte 🙂

insanlar oraya tatil yapmak için gitme arzusunda değilki hızlı şekilde işlemleri halledip bir işe girip elindeki parayı eritmemeyi planlıcaktır (o arkadaş haricindekiler) yazdığı şeyler direk olarak romantizm diyebilirim 🙂

• Şunu artık herkes anlamıştır; (şansımıza) DV2020 daha önce yaşanılmış dönemlerden çok farklı işliyor ve bence nitelikli göçmen politikasının tohumlarının atıldığı bir dönem içindeyiz. Özetlemek gerekirse mali açıdan herkes elinden gelenin en iyisini yapacak ve bunu yaparken sağlık sigortası konusunda araştırmaları yapıp elinde bir şeyler olmasını sağlayacak. Ayrıca bir sponsor bulmaya çalışırken mesleğine uygun gerçekçi bir şekilde iş araştırması yapıp kendisine iş teklifi mektubu temin etmeye çalışacak. Kendi sürecimden bir örnek vermek istiyorum;
    Ablam Teksas Plano da yaşıyor ve yaklaşık 10 yıldır Amerikada yaşıyor evli olarak. Ben ise eşim ve küçük kızım ile gideceğim inşallah. Şuan hesabımda 7750 $ var ve bunu görüşmeye kadar 20000$ çıkarmaya çalışacağım. 30 bin tl civarında eşimin arabası var bunu da gerekirse mülakat tarihi yaklaştığında satarak hesabımıza ekleyeceğiz(satarak diyorum çünkü soru işaretine mahal verecek bir açık bırakmak istemiyorum) İnşaat teknikeriyim ve dün bir görüşme yaptık mülakat tarihinden önce iş teklifi almak için çalışmalara şimdiden başladık. Bir yandan da ablamın eşini bize sponsor olarak göstermeyi planlıyoruz ve bunları yaparken de bize uygun bir sağlık sigortası paketini araştırıp çıktılarla oraya yerleştiğimizde o paketi kullanacağımıza ikna etmeye çalışacağız. Bilmiyorum bu plan sonunda bize sorun çıkaracak bir şey olabilir mi ama ben elimden gelen bütün imkanları zorlayacağım. Umarım herkesin istediği gibi geçer bütün süreçler.

• biz ssn gelmeden nasıl çalışırız, büroya gidip nasıl alırız derdin de olan insanlarız sonuçta 🙂

• @salih2825 Şimdiden hayırlısı olsun, gayet güzel bir şekilde hazırlanmışsınız sürece.tebrikler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@salih2825 @kivo orada yaşıyor hatta frisco david honda da satış temsilcisi. Ayrıca ablanla konuş eğer oluyorsa seni kendi paketlerine dahil etsinler. Aile bireyi olduğun için tek değil de aile paketine koyabilirlerse çok daha büyük avantajlı olur.

• ⭐⭐⭐

@Semihmete, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@ayvalik10 Ev kiraladınız 6 aylık = 6 *1000$=6000$ + 2000$ depozito oldu toplam 8000$ + Araba aldınız minimum 3000$ toplam oldu 11000$, 6 ay iş bulamadın oldu toplam 17000 $ yani kişi başı minimum 20 bin $ zaten aklı başında aile sahibi biri cebine koyar gider🤷♂️sigorta zaten mecbur oldu Artık 10 bin $ ona yazdim! Uçak bileti minimum 2 bin $ ..Benim Fikrim Tek kişi için minimum 30 bin $ bankada göstermek lazım, 2 kişi için 50 bin $ , yok ev tapusu araba ruhsatı bunlar boş bence! Sonuçta biz göç edeceğiz turist vizesi başvurmuyoruz! Konsolosluk sen rezil olma ABD de diye bu miktarları istiyor zaten🤷♂🤷♂

Bu konuda sayın @salih2825 , @ugurksknbck ve @Nothing-Man görüşlerine katılıyorum.
    Belirttiğiniz miktarların çok altına onay alan arkadaşlarımız oldu. Bu durumda teziniz ve ya öngörünüz geçersiz kılınıyor.
    Elbette bu miktarlara çıkabiliyorsanız daha iyi olacaktır süreciniz açısından. Fakat çıkamamanız durumundada onay alabilmeniz mümkün.
    Her talihlinin sürecini kendi içerisinde değerlendirmek gerekli birazda, o yüzden böyle kesin bir yargıya ulaşmak için aceleci davranmamak gerektiği kanısındayım.
    Bu görüşleride mülakata giren ve sonucunda teminatı yetersiz görülen bir talihli olarak söylüyorum.

• @ugurksknbck Kesinlikle katılıyorum bende sizin gibi düşünüyorum. @Nothing-Man dediği gibi bende ssn almadan nasıl çalışabiliriz planları yapıyorum. Bir insan zevk için belirli bir yaştan sonra hayatının tamamını değiştirmek istemez. Ama herkesin süresi biraz kendi içinde şekilleniyor abartılı yorumlardan biraz sakınmak lazım.

• @ugurksknbck Arkadaşlar benim param var diye yazmadım! Parası olmayan gidemez falanda demiyorum! Anlatmak istediğim konsolosluk böyle düşünüyor olabilir diye bir matematik hesabı yaptım kendimce ve paylaştım! Hepsi budur.Sonuçta mülakata gidip para yüzünden sıkıntı çıktığına tanık oluyoruz! Buna kendimce bir yorum yaptım be paylaştım🤷♂

• @salih2825 Sizinle aynı fikirdeyim.

• @bolatmali Sonuç olarak Konsolosluk nasıl düşünüyor bunu anlamaya çalışıyoruz🤷♂

• @Semihmete Semih bey umarım sizin için süreç güzel ilerler, söylediğiniz her şey tabi ki sizi bağlar ve kendi yorumunuzdur.İlk iletiniz de yorum olarak belirtmediniz diye hatırlıyorum,ama her neyse.Burada bulunan diğer adaylar ve bu süreci takip eden insanlar tedirgin, bu yılki sürecin belirsizliği ile her insanın dediğinden de etkileniyor.Sizin hesabınız elbette ki yorumunuz ama yazılan rakamlar aşırı afaki buda burada bu kadar tepki almanıza neden oluyor.

• @bolatmali, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@CanerM, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba ;
    Konsolosluk onayı alan tüm arkadaşlarımızı tebrik eder , yeni hayatlarında başarılar dilerim.
    AP'ye kalan arkadaşlarımızın bir an önce onay alabilmesini umut ediyorum.

Sorum :
    Bu sene , bu zamana kadar mülakata giren arkadaşlarımız içerisinde kronik bir sağlık problemi olan birisi var mıdır ?
    Varsa muayenede ve konsolosluk görüşmesinde konusu geçti mi ? Sorun oldu mu ?

Kronik hastalığınızın olması vize alabilmenize engel değil. Bunu geçmiş deneyimlerde görmüştük.
    Eğer bulaşıcı yani etrafınızdakilere zarar verebilecek bir hastalığınız varsa sorun oluşturabiliyor.

Evet biliyorum kronik rahatsızlığın geçtiğimiz yıllardaki mülakatlarda problem olmadığını ancak , zorunlu sağlık sigortası bu yıl çıktığı için tutumlarında bir değişiklik oldu mu , onu merak ettim.
    Ayrıca kronik rahatsızlığı olan birisi için sağlık sigortası ücreti çok farkediyor mu ?
    Abd'de tavsiye edilen , f/p'lı sağlık sigortaları var mıdır , mülakata gidildiğinde konsolos yetkilisine de sunabileceğimiz ?
    Ayrıca Sn. @crazycells ve Sn. @Muhtaradana'nın da yorumlarını öğrenmek isterim.
    Teşekkürler.

• @Nothing-Man Haklısınız.Stresliyiz hepimiz.

• arkadaslar mrb nj de ikamet edecekler icin buradan healthcare icin genel bilgiler turkce olarak mevcut:

• ⭐⭐⭐

@bolatmali, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba ;
    Konsolosluk onayı alan tüm arkadaşlarımızı tebrik eder , yeni hayatlarında başarılar dilerim.
    AP'ye kalan arkadaşlarımızın bir an önce onay alabilmesini umut ediyorum.

Sorum :
    Bu sene , bu zamana kadar mülakata giren arkadaşlarımız içerisinde kronik bir sağlık problemi olan birisi var mıdır ?
    Varsa muayenede ve konsolosluk görüşmesinde konusu geçti mi ? Sorun oldu mu ?

Kronik hastalığınızın olması vize alabilmenize engel değil. Bunu geçmiş deneyimlerde görmüştük.
    Eğer bulaşıcı yani etrafınızdakilere zarar verebilecek bir hastalığınız varsa sorun oluşturabiliyor.

Evet biliyorum kronik rahatsızlığın geçtiğimiz yıllardaki mülakatlarda problem olmadığını ancak , zorunlu sağlık sigortası bu yıl çıktığı için tutumlarında bir değişiklik oldu mu , onu merak ettim.
    Ayrıca kronik rahatsızlığı olan birisi için sağlık sigortası ücreti çok farkediyor mu ?
    Abd'de tavsiye edilen , f/p'lı sağlık sigortaları var mıdır , mülakata gidildiğinde konsolos yetkilisine de sunabileceğimiz ?
    Ayrıca Sn. @crazycells ve Sn. @Muhtaradana'nın da yorumlarını öğrenmek isterim.
    Teşekkürler.

Geçenlerde mülakata giren bir arkadaşımız şu site üzerinden fiyat almıştı;

https://www.visitorscoverage.com/?utm_source=Affiliate&utm_campaign=VC_Affiliate

Çocuklarının hastalığı sebebiyle böyle bir araştırma yapmışlar. Mülakat esnasında görevli sigorta hakkında araştırma yapıp yapmadıklarını sormuş. Onlarda yaptıklarını ve verilen teklifi belirtmiş sözlü olarak. İsterlerse evrağı beyan edebileceklerini söylemiş fakat görevli gerek görmemiş.
    Sigortalarda bildiğim kadarıyla Obamacare sayesinde hastalık geçmişiniz önemli değil. Bu kıstasta yaşınıza göre fiyatın artma ihtimali oluyor. (Gelir,kişi sayısı vs vs etkenler)
    Sigorta konusunda daha detaylı bilgiyi şu başlıktanda edinebilirsiniz;

https://yesilkartforum.com/forum/topic/263/healtcare-obamacare-saglik-sigortasi/9

• @Semihmete, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@ayvalik10 Ev kiraladınız 6 aylık = 6 *1000$=6000$ + 2000$ depozito oldu toplam 8000$ + Araba aldınız minimum 3000$ toplam oldu 11000$, 6 ay iş bulamadın oldu toplam 17000 $ yani kişi başı minimum 20 bin $ zaten aklı başında aile sahibi biri cebine koyar gider🤷♂️sigorta zaten mecbur oldu Artık 10 bin $ ona yazdim! Uçak bileti minimum 2 bin $ ..Benim Fikrim Tek kişi için minimum 30 bin $ bankada göstermek lazım, 2 kişi için 50 bin $ , yok ev tapusu araba ruhsatı bunlar boş bence! Sonuçta biz göç edeceğiz turist vizesi başvurmuyoruz! Konsolosluk sen rezil olma ABD de diye bu miktarları istiyor zaten🤷♂🤷♂

hocam yazdiklarinizin coguna katilmiyorum
    1- evli olmayan bireysel giden insanlar cogunlukla ev kiralamiyor oda kiraliyor zaten bütcesini bilen insanlar ca,ny gibi pahali eyaletleri secmiyor baslangic olarak bu rakamlar cok ucuk
    2-sigorta 10k almak zorunda degilsiniz.(5-6k ya ortanin bir tık üstünde sigortalar var)işinizi bulduktan sonra iş yeri benefitlerini degerlendirebilirsiniz.
    3- ucak biletleri 2k kadar ucuk rakamlar degil illa thy ile ucmak zorunda degilsiniz.
    4- 6ay gibi işsiz kalmak zaten sizi eksiye sokar ya dilinizde bir sorun vardir yada mesleginizde! göç etmek istiyorsaniz bunlardan birisini gerçekleştirmeniz gerekiyor
    Lütfen net bir sekilde sukadar göstermek lazim vs diye insanlari yanlis yönlendirmeyin daha net bir bilgi yok.

• Youtube da beleşe sigorta beleşe şu bu yayını yapan yayıncılar oldukça daha çok vizeler için şartlar getirilir adamlar sonuna kadar da haklı maalesef.Talihli değilim adayım ama şuradakileri okudukça gördüğüm kadarıyla bedava sağlık sigortası diye youtube da yayın yapanların bu işte veballeri büyük.Alışmış beleşe ne yapsan fayda etmez.

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

• 516
  • 116
  • 4650
  • 46
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |