Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @superdem22 23.04.2018 tarihli dosyaya göre dediğin gibi Issued 11.550 civarı. Yani 2015'e göre kötü durumdayız... Geçen yıllardan farklı olarak bu yıl enteresan bir şekilde kazananların büyük çoğunluğu vize alıyor.

@metert aynen dediğin gibi zaten bu kadar değişken ile tahmin etme şansımız çok düşük olduğu için elli tane varyasyonlu şu olursa bu olur, bu olursa şu olur şeklinde yorumlamaya çalışıyoruz. Beklerken bu heyecan başka türlü nasıl geçecek. 🙂

@gochvaz benim mucize dediğimde tam da senin yazdığın.

• @asilcenk bana kalırsa bu önümüzdeki bülten herşeyi netliğe kavuşturcak 25.000-26.000 lere bi sıçrama olursa şansımız var fakat yine aynı şekilde az bi case number açıklarlarsa temmuzu beklemek artık gerçekten anlamsız hale gelir.

• @efeser sonuna kadar katılıyorum sana, aslında Mayıs rakamı sonrası, benim kafamda 35k üstü zaten bitti ama umut edip farklı farklı hesaplar yaparak zamanı geçirmeye çalışıyoruz işte.

İnşallah sonunda sevinen taraf oluruz hepimiz...

• Bu ileti silindi!

• Şu attığım tablo benm el yazımdan biraz karmaşık ama açıklayıcı anlayabilen olursa bakabilir:)

• @efeser ah be kardeşim bunu excel ile yapaydın ya ne uğraştın yazacağım diye tek tek 🙂 Eline, emeğine sağlık. Ama el yazın güzelmiş, bunları ben yazsam kimse okuyamazdı, hatta sonlarını yazarken yorulduğumdan kendim bile okuyamazdım, o kadar kötü yani el yazım.

Yüzdesel oranlar ile gitmişsin anladığım kadarı ile ama tablonun sonucunu anlayamadım, inşallah benim hesaplardan daha iyi sonuçlar çıkıyordur da sevinirim azıcık. benim hesaplar hiç iç açıcı çıkmıyor da... 😞

• @asilcenk her ne kadar 2015'ten kötü durumda olsak da göz önünde bulundurulması gerekenler ;

1. 7 ay sonunda gelinen noktayı baz alırsak toplamda visaların henüz yarısı dağıtıldı.
      2 )Ayrıca EU'da 2015'e göre aynı döneme göre 2 kat daha fazla ret var. 2015 Nisan ayına kadar toplamda 2641 red varken , 2018 aynı dönemde 5800 ret var. Bence red konusunda cömert olmaları fazla kişi sayısıylada ilişkili olabilir. Bu bizi yüksek rakamlara taşıyabilir.
    2. Yoğunluk rakamlar arttıkça azalıyor bu yüzden sampling yaptığımızda cutoff rakamı artış gösterecektir.

Yani kalan 5 ayda nelerin olacağını data olarak kestirmek çok zor. çünkü data dediğimiz aslında insan 🙂 ve kalan sürede ne kadar visa kalır sorusuna yapay sinir ağları ile tool yazsak yine doğru sonuca ulaşamayacağız . Bu yüzden temenni bu sene EU'nun diğer regionları dominate etmesi.
    KCC'nin kestiremediği konu refusals& AP&ready konusu. Ya bu adamlar bir ay daha bekleyip bunların durumunu gözlemler yada VByi bariz arttırıp cutoff'ı kotaya yakşaltırır bekleyip görelim.
    Kişisel olarak bu kadar fazla kazanan olduğu senede 50K'nın çok altında beklemiyorum visa verilmesini. Bazı seneler 46Kda kalmış ancak bu senelerde current'a rağmen adam bulamamışlar. Bu sene gideceklerin fazlalığı kimseyi korkutmasın.Bu yüzden red verme konusunda baya cömertler.

• @efeser önümüzdeki VB düşük bile gelse aslında bu herşey bitti anlamına gelmez. Hatta current'ı tetikleyebilir.
    EU'da bu sene red'lerin sayısı fazla. 2015'e göre ciddi red var. 2017'e red oranı 8% iken, 2018'de 10% red var. Readylerin durumu belirsiz.

Arkadaşlar biraz fazla kafanızı şişiriyorum kusura bakmayın 🙂 datasal bir insight çıkarabilir miyiz diye uğraşıyorum kalan süreyi düşünürsek 🙂

• @asilcenk 18.000 den sonra çağrılcak insan sayısı baya bi düşüyo toplam 4.700 civarı 4.700 kastım formu doldurup bekleyenler yani bu tablonun sonuna kadar gerçek bekleyen insan sayısı (id) kaç kişi gider kaç kişi gitmez gidenlerin eş ve çocuk sayıları kaç olur bilemiyoruz. Bu saatten sonra benm gözümfe tek temennimiz aileler ve evli çiftlerin gitmemesi daha fazla yoksa sıkıntı:))))

• Az evvel abd disisleri bakanliginin resmi mart vize raporu yayinlandi ekim ayindan mart sonuna kadar avrupa icin verilen vize sayisi 7856 adet. 6 ayda bu kadar vize basilmis. 18300 kotasi dogru ise vizelerin %45 i 15950 cut off sonucuyla birlikte verilmis durumda.

• Nisanda durum ne bilmiyorum ama Ayda ortalama 2000 vize veriliyor. Gibi bir seyler aklimda kalmis. Britsimonun nisan sonu itibariyle 11536 vize verildi sonucunu dikkate alirsak sadece nisan ayinda 3700 vize basilmis olmali. Bu digru mu?

• @periscope sitenin linkini yollarmısınız

• @periscope EU için issued rakamları;

Ekim 2.334
    Kasım 1.502
    Aralık 1.175
    Ocak 1.826
    şubat 2.072
    Mart 1.701
    Nisan 940 (23 Nisana kadar)

Toplam 11.550

• Brit'e bazı sorular sordum.
    Kısaca kendisi de ne avrupa kotasında ne de diğer region'ların EU'yu etkileyip etkilemeyeceği konusunda kesin dil kullanmıyor.
    sonuna yazmış " bu süreci ne kadar bilirsek bilelim beklemek zorundayız" diye.
    3 ayımız var bekleyelim bakalım.

Hello Brit,
    When compared 2018 to 2015 and 2017 (available in ceac) , I have some questions to you.

1. refused number are higher in 2015 and 2017 compared to 2018. Both eu and all. For 2018 totally 5800 till now and until same time ,(april) in 2015 there were just 2600 refused. Also, while refuse rate 8% in 2018, it is 8% in 2017. do you think it might affect the cutoff number by end of the year?
    2. 7 months passed but just half of visas were given. Do you think EU might increase number of visas ( I mean exceed the quota ). Because Ret number via Asia and Africa is high this year.
      3 ) for Europe , what might change for next 5 months compared to previous 7 months ? For example response rate & derivatives, holes and other variables in order to increase change of high number selectees like me ?
      my CN is 333XX

Thanks

Brit'in cevabı :

1. It affects how many cases are processed to get as many issued as they want.
    2. Wait and see.
    3. All those factors “could” change – but you should not expect a dramatic change in any of them. Changes are subtle.

Basically – no matter how much you know about this process, you are STILL going to have to wait and see.

• 28k nin ilk 100 u olarak hesaplariniza gore geliyormu yada sizce olasiligi nedir

• @asilcenk Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

@periscope EU için issued rakamları;

Ekim 2.334
    Kasım 1.502
    Aralık 1.175
    Ocak 1.826
    şubat 2.072
    Mart 1.701
    Nisan 940 (23 Nisana kadar)

Toplam 11.550

Adres bu mart ayi icin. 7800 toplam sayiyi

Burada gordum

• Bu verilen rakamlar doğru ise zaten current olması gerekiyor haksız mıyım daha vizelerin yarısı verilmiş sayılır birde yüksek numaralarda sayıda git gide düşüyor yani bu mantıkla minimum çağıran son case no 38xxx oluyor

• Dosya numarası büyük olan arkadaşlar 2019 çekilişine başvurdunuz mu? Yoksa kural gereği başvurulmuyor mu?

• @asilcenk
    ekim 1386
    kasım 1290
    aralık 1288
    ocak 1725
    şubat 2187
    mart 2297 toplamda ise 10133 (6 aylık toplam nisan hariç)

bu sayılar nasıl böyle tutarsız oluyor ben anlamıyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |