Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Muhtaradana teşekkür ederim ilginize 🙏🏻

• Dv 2020 talihlilerinden Sayın Ergün bey'in Mülakat Deneyimi(bu deneyimi bizimle paylaştığı için kendisine teşekkür ederim)
    Case Numarası :2xxx

ErgünŞ.:
    07.11.2019 tarihli Greencard Görüşmesi
    1 kişiyim. Evli değilim.
    Sağlık muayenesinden bahsetmiyorum standart diye. Sadece ben 1 hafta öncesinden gittim muayeneye.

Birgün boyunca hiç uyuyamadım gerçekten otobüste bile uyuyamadım. Evraklarım kaybolur biri alır vs aklınıza gelecek her ihtimali düşünüyorum paranoyak gibi. Evraklarımın hepsini 2 şer kopya halinde HEPSİNİ TEK TEK SIRALADIM, DÜZENLİ OLSUN TÜM EVRAKLARINIZ. Çok önemli senden istenirse hangi evrakın kaçıncı sayfada oluğunu anlamak için küçük yapışkanlar yapıştırdım. Kcc ye gönderdiğim belgenin üzerine cd kalemiyle kcc evrakları diye yazdım. Bende ektradan sponsorluk ve iş teklifide vardı kabarıktı dosyam.Otelde sorulabilecek tüm soruları yazdım ve ne söyleyeceğimide yazdım. Ezberi hiç sevmem ama ezberliyorum aynanın karşısına geçip soru sorup cevaplıyorum kendi kendime heyecanlanıyorum ama istemsiz. 23.00 da uyudum saat 4.30 ta kendiliğimden kalktım ki hayatta kalkamam. Saat 6:15 e kadar oyalandım ezberlediklerimi tekrar ettim. Yürüyerek konsolosluğa Saat 7.30 randevuma saat 6.30 ta beklemeye başladım. Sıraya girdim güler yüzlü bir polis memuru istersen bekleyebilirsin istersen gidip çay içebilirsin( zaten ben 2 kahve cikolata dopingi almışım) biz tam 7.25 te 7.30 randevularını çağıracağız dedi. Öylede oldu 7.25 te seslendi ve 2 numarayı aldım 1 numarada Gc li 25 li yaşlarında bir bayan vardı. 3 te te bir tıp öğrencisi vardı. Ne greencard forumunda nede telegram diye bir paylaşım platformundan haberleri yoktu. Bunu bilerek yazıyorum çünkü paralarını daha 1 kaç hafta önce banka hesabına koymuşlar nasıl belgeler getireceklerini çok iyi bilmiyorlardı.
    Neyse içeride konuşuyoruz. Bir numara yandı ve evrak teslimini yaptı bayan. O geldi benim numaram yandı bu sefer ben evrak teslimine gittim “ Mustafa Abi “ hep Ergün o evrak istedikten sonra bunuda vereyim mi , şunu da vereyim mi diret dedi nazik bir şekilde ama o içten içe parçala dedi. Ben lise,2 üniversite diplomalarımı, adli sicil kaydını, vukatlı nufus kayıt örneği, banka hesap dökümanları ve imza sürk. , 2 foto, askerlik belgesini standart olan evrakların hepsini verdim. Tl hesabım boş ama 1.5 yıllık bir hesap butun tl hesabımı döviz hesabıma( bu arada bazen ufak ufak bozduruyorum 5-10$ faturamı ödüyorum gereklimi tartışılır ama hesabım hareketli olsun) attım “toplam hesabım 22$” bunu verim mi, noter satış kağıdım ve ruhsatım var extra mali döküman verim mi, diplomalarımın e devlet çıktısıda var bunu istermisiniz, kcc evrakları eski tarihli isterseniz verebilirim genede, geldim şimdi en önemli kararı tamamen etkilecek dosyaları sona saklamıştım ilk başta iş teklifi var dedim vereyim mi yok gerek yok dedi ^mali yeterli^ dedi??? İkinci ısrarımdan sonra tamam neyse alayim dedi aldı. Sponsorluk yazısı var dedim ( içinde kişisel ve şirket hesap dökümanları, şirket bilgileri, sponsorum pasaport fotokopisi, w2 , 2018 tax returns “ ı-134 ün 8. Sayfasında aylık bin$ destek vereceğim. Konaklamasını ben sağlayacağım ayrı odası olacak(hepsi doğru yalanda yok))ne ararsan var. İSTEMEDİ almadı. Tamam dedik kalan dosyalarla beraber bekliyorum. Tak 2 dk sonra gene benım numara e daha bir var dedim bayan e ben vardım senden önce dedi neyse gittim görüşmeye.

Meşhur kırmızılı hafif balık etli kadın hello, good morning, how are you dedi bende ing cevap verdim kadın bilgisayara döndü gene kim geldi aklıma “Mustafa Abi” bak ing konuşursa düşme ha bilmiyorum de yol yakınken dön dedi. O an ben napıyorum sen türkçe konuşmazsın kaldıki ing. Konuşacaksın.(bilmiyorum zaten çok) Pardon türkçe devam edebilirmiyiz dedim. Neden dedi daha iyi anlatabilirim derdimi dedim kafasını salladı bu arada yazıyor durmaksızın. Başladık bir gözü bende diğeri pc de;

Neden broklyn
    Yanına gideceğin kim
    Ne kadardır orada
    Yanına mı kalacaksın
    Evlimi, çocuk varmı
    İş teklifi ne dedi
    İng yok nasıl çalışacaksın dedi ( açıkladım )

O yazıyor ben arkadan konuşuyorum.

Hafta sonları kursa gidecem, kendimi dil konusunda geliştirdiğimde kendi mesleğimi yapacağım dedim bana döndü yazmayı bırakıp
    Mesleğin ne dedi mechanical dizayn dedim shop drowing, süper poze, asbuild autocad ile çizim yapıyorum dedim büyük projelerde. Kafa sallayıp yazmaya başladı yazarken ne zaman gideceksin dedi “ yılbaşından önce istiyorum” AMA ..... sessizlik sadece 2 dk sustuk o yazıyor ben titriyorum. 😂 döndü 5 gün içinde postaneye gönderilecek pasoportunuz dedi. Tebrikler dedi. Tebki veremedim aklıma thank u demek geliyor ı love u demek geliyor söylemek isteyip saçmalamaktan korkup teşekkürler diyip aptal bir gülümsemeyle döndüm. Bu arada 1 numaradaki kız hala bekliyordu e hani sen ing bilmiyordun dedi sen baya konuştun dedi ama ne konuştuğumu ing olarak hatırlamıyorum şimşek çaktı onu hatırlıyorum sadece. 10-15 dk sürdü görüşmemiz.
    Yürüyebilirdim ama heyecandan direk taksiye binip ailemi biran önce aramak ağır bastı.

Ek not:
    ErgünŞ.:
    Bir şey daha ilave sponsorluk yazısını sarışın kadınada söyledim o da istemedi ilginçtir iş yazısı daha ağır bastı. Ama sponsorluk tam bir tapu gibiydi anlamlandıramadım. Neden istemediğini

Emindim kendimden heyecanlıydım ve heyecanımı birşekilde dindirmem lazımdı malum gülmüyor. Aklima da otelde nasıl heyacanımı bastırırım diye düşünmüştüm, heyecanlım diyip gülümsersem oda gülecektir ki öyle oldu o gülünce hiç heyecanım kalmadı. Ama istemsiz elim titriyordu yalan yok

• Evrak mailini gönderdikten sonra onay mailini söyledikleri gibi 3-6 hafta aralığında mı beklemeliyim yoksa visa bülten bültene göre numaramın aktifleşmesinden sonra mı beklemeliyim ? Herkes yaşıyordur diye tahmin ediyorum; günlük hayatımda çok titiz olmadığım ya da küçük şeyleri çok önemsememe rağmen bu süreçte titiz olmaya çalışıyorum amaçsız bir şekilde 🙂

• ⭐⭐

@Muhtaradana sanki mülakata ben girdim :)) güzel anlatmış güzel de hazırlanmış umarım rahat huzurlu yaşar oralarda

• @haymatlos_ umarım 😀

• Merhaba,

Ben 7 Eylül'de evlendikten sonra DS260 formlarını tekrar açtırdım ve 16.10.2019'da DS260'ları tamamlayıp kapattık.
    KCC'den hala evrak talep e-maili gelmedi.
    Acaba ben bir e-mail atıp hatırlatayım veya bir sorun var mı diye sorayım mı, yoksa hiç ellemeden beklemeye devam mı edeyim?
    @crazycells @Muhtaradana tavsiyelerinizi ve yorumlarını bekliyorum, şimdiden çok teşekkür ederim.

• @epinarcen siz o belgeyi verdiğinizde alıp uygun olanları raporlarına işliyorlar, ama sonuçta iğneleri yine yapıyorlar kendi uslllerince , önemli olan aşı prosedürünü bir şeklilde aşmanız. zaten sonrasında sonuçları aldığınızda kapakta bir özet kopyası olacak aşı durumlarınızın,
    o sayfaları çoğaltarak saklamanızı öneririm,.

• @salih2825 merhaba yaşadığın merak ve heyecanı görece yüksek numaralı tüm dv2020 talihlileri benzer merakla bende dahil olmak üzere bekliyoruz 🙂 geçen senelere kıyasla çok önceden evrak talebi geldiğinden açıkçası benim görüşüm numaraların current olma zamanına yaklaştıkça onay maillerinin alınacağını düşünüyorum

• 08.11 saat 08:30 da idi randevumuz. 8 gibi kapıdan içeri aldılar.Öğlene kadar herkesin görüşmesi bitti, bizimki öğleden sonraya kaldı.Forumdan okuduğum kadarıyla genç siyahi konsolosluk görevlisi biraz zorluyor.Vizelerin yarısı onaylandı.bazıları direk reddoldu(farklı bir sebepten ötürü sanıyorum), bazıları da eksik evraktan dolayı vize alamadılar.
    Neyse gelelim bize..Efendim maddi durum ok sıkıntı yok, evraklar tamam.Şimdi sıkı durun; 5 yıllık evliyim ve eşimle evliliğimi kanıtlamamı talep ettiler ve idare işleme attılar.Dedim 5 yıllık evliliğin ben neyini ispatlayım? Aranızdaki yazışmaları fln getirin dediler.Dedim nasıl getireyim günün birinde green card çıkar diye saklamadım ya!Artık fotoğraflarla ispat etmeye çalışacağız.Ama uluslararası geçerli olan evlilik cüzdanını tanımadılar ya ben daha diyecek söz bulamıyorum.Vize vermemek için yeni bahaneler olsa gerek...

• ⭐⭐⭐

@sadoshaq geçmiş olsun inşallah en kısa sürede evliliğinizi ispatlar ve hayallerinizi yaşarsınız..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Alper-Kocatepe, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba,

Ben 7 Eylül'de evlendikten sonra DS260 formlarını tekrar açtırdım ve 16.10.2019'da DS260'ları tamamlayıp kapattık.
    KCC'den hala evrak talep e-maili gelmedi.
    Acaba ben bir e-mail atıp hatırlatayım veya bir sorun var mı diye sorayım mı, yoksa hiç ellemeden beklemeye devam mı edeyim?
    @crazycells @Muhtaradana tavsiyelerinizi ve yorumlarını bekliyorum, şimdiden çok teşekkür ederim.

2020 gelene kadar beklemekte bir sakinca yok, eger Ocak ayina kadar hala haber gelmemisse o durumda iletisime gecebilirsiniz.

• ⭐⭐

@sadoshaq yıl sonu diye sudan sebep mi sunuyorlar diyecem de sizin ki ispat yönünden zor olmamalı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sadoshaq, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

08.11 saat 08:30 da idi randevumuz. 8 gibi kapıdan içeri aldılar.Öğlene kadar herkesin görüşmesi bitti, bizimki öğleden sonraya kaldı.Forumdan okuduğum kadarıyla genç siyahi konsolosluk görevlisi biraz zorluyor.Vizelerin yarısı onaylandı.bazıları direk reddoldu(farklı bir sebepten ötürü sanıyorum), bazıları da eksik evraktan dolayı vize alamadılar.
    Neyse gelelim bize..Efendim maddi durum ok sıkıntı yok, evraklar tamam.Şimdi sıkı durun; 5 yıllık evliyim ve eşimle evliliğimi kanıtlamamı talep ettiler ve idare işleme attılar.Dedim 5 yıllık evliliğin ben neyini ispatlayım? Aranızdaki yazışmaları fln getirin dediler.Dedim nasıl getireyim günün birinde green card çıkar diye saklamadım ya!Artık fotoğraflarla ispat etmeye çalışacağız.Ama uluslararası geçerli olan evlilik cüzdanını tanımadılar ya ben daha diyecek söz bulamıyorum.Vize vermemek için yeni bahaneler olsa gerek...

TC vatandasi misiniz?

Esiniz de sizinle beraber vize gorusmesinde miydi?

• @sadoshaq geçmiş olsun evlililk cüzdanınızın haricinde vukuatlı nüfus kaydından da evli olduğunuz çıkmıyor mu zaten. bu nasıl bir ap ye kalma çok saçma gerçekten.

• ⭐⭐⭐

@sadoshaq
    Öncelikle geçmiş olsun. Yaptığı iş gerçekten çok ilginç. Yeni evlilerden istenmesi bir nebze kabul görebilir ama 5 yıllık bir evlilik gerçekten anlamlandırması zor.
    Bu süreçte tabiki de ilişkinizi kanıtlayıp kolaylıkla onayı alacaksınız. Endişe etmeyin.
    Genç siyahi arkadaş bende dahil bir çok kişiyi madur etti malesef. Ama sizin durumunuz çözülmesi en basit durum.

• @sadoshaq Geçmiş olsun, kolayca aşarsınız AP sürecini umarım.

Siyahi konsolosluk görevlisinin red verdiği vize türleri herhalde greencard değildi değil mi? B1/B2 gibi vizelere de mi bakıyor?

• ⭐⭐⭐

@Archie, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@sadoshaq Geçmiş olsun, kolayca aşarsınız AP sürecini umarım.

Siyahi konsolosluk görevlisinin red verdiği vize türleri herhalde greencard değildi değil mi? B1/B2 gibi vizelere de mi bakıyor?

İranlılar görüşmeye Ankara da girdiği için büyük ihtimalle onlardır
    Onlar için kabul görme oranı 1/3 gibi bir şey sanırım

• @sadoshaq çok geçmiş olsun,sizin durumunuzun çok kısa sürede olumlu sonuçlanacağını tahmin ediyorum

• @sadoshaq Geçmiş olsun.Ama bende şüphelendim şimdi 🙂 eşiniz ile birlikte misiniz, yani olur boşanma durumunda olanlar katılıyor, bir yerlerde bilginiz vardır, veya ayrı illerde ikamet falan, memurdur asker vs eş atanmasından vs, bunların hiç biri olmadan da verildiyse şaşırtıcı olur.Kaldı ki kanıtlanması çok basit evlilik resimleri tatil resimleri vs, tebrikler o yüzden şimdiden 🙂 bu arada bu da bana erzurumlu sanırım bir amcamızın enakdarlar kapının altında galıp beni ara demesinin ardından operatörün ; kodlarmısınız demesinden sonra çıldırması olayını hatırlattı 😃 enakdarın neyini kodliyim enakdar enakdar sizin kisi de bu misal 3-5 aylık evlilik değil ki bu 5 yıl 😃

• Herkese merhaba arkadaşlar 8 kasimda mulakatimiz gerçekleşti deneyimlerimizi size aktarmak istiyoruz
    Öncelikle belgeleri teslim etme ve ödeme yapma kısmı bildiğiniz gibi standart prosedür o yuzden mülakat aşamasını anlatayım.
    Ilk gittik bizi 40 yaşlarında hafif kirli sakallı güler yüzlü bir beyefendi karşıladı 'do you speak english?' Dedi biz de hayir dedik ardından sıkıntı olmadığını belirterek tercümanı çağırdı. Bize greencard talihlisi olduğumuz için şanslı olduğumuzu ve tebrik ettiğini söyledi ve ardından ellerimizi kaldırıp yemin etmemizi istedi. Asıl talihli olan eşime mesleğiniz nedir diye sorarak başladı o da mimar olduğunu söyledi ardından lisans mi yüksek lisans mi diye sordu o da lisans olduğunu söyledi yüksek lisansı amerikada yapmak istediğini söyledi ardından memur nereye gideceksiniz diye sordu biz de ds260 formunda yazdığımız adrese gideceğimizi söyledik orada kimin yaşadığını ve orda mı yüksek lisans yapacaksınız diye sordu eşim de aile tanıdığımız olduğunu ve ilk etapta bizi misafir edeceğini okulu başka eyalette okumayı planladığını söyledi. Daha sonra bana sizin mesleginizin oradaki adi nedir diye sordu bende geomatic engineer olduğunu söyledim tamam dedi ve bilgisayara not almaya devam etti. Daha sonra aylık geliriniz ne kadar diye sordu bizde yeni mezun olduğumuzu ve çalışmadığımizi söyledik. Ardından ne zaman evlendigimizi sordu 13 haziran dedim fakat 5 yıllık ilişkimiz olduğunu söyledim o da sadece soruyorum diyerek gülümsedi zaten bütün görüşme boyunca çok pozitif yaklaştı sanki sonuç önceden belli yani prosedür gereği soruları soruyor gibiydi. Hesabınızda şuan ne kadar para var dedi bizde 31 k$ olduğunu söyledik ( paramızı eylül ayında toplu halde hesaba yatırmıştık) sonra saglik sigortası ile alakalı herhangi bir araştırma yaptınız mı dedi biz de healthcare.com dan silver planlardan bir tanesinin fotokopisini almıştık bunu göstermek istedim fakat gerek yok dedi sadece kaç dolar bütçe ayırınız dedi bizde 7 bin dolarlık bi plan sectigimizi söyledik peki bu planı satın aldınız mı diye sordu bizde hayır sadece bu planı gidince yaptırmak için uygun gördüğümüzü söyledik. Ardından Amerika vizeleriniz onaylandı haftaya pasaportlarinizi alırsınız postadan dedi.
    EKSTRA bizimle alakalı bilgiler şunlar biz greencard çekilişinden sonra evlendik.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.0k

| | | |