Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Muhtaradana hacım anlamadım gözünü sevdiğim 😃

• @rana sakincasi yoksa bankada ne kadar rakam gosterdiginizi ve baska mali kaynak gosterip gostermediginizi sorabilir miyim? Kriterleri anlayabilmek icin soruyorum. Tesekkurler

• Şunu gerçekten merak ediyorum
    Oraya mulakat odasına gidene kadar bize ve ailemize vize verileceği zaten belli olmuş mu oluyor
    Yoksa orda verilen banka hesapları vs diğer belgeler ile o kısa anda mı karar veriliyor vizenin verilmesine

• @krgnhlada Ön araştırma yapılıyordu sosyal medya hesapları vb. Finansal olarak seni araştıramayacağı için mülakata finansal yeterlilik ve daha önce yapılan araştırmadan oluşan soru işaretlerinin teyit edilmesi kalıyordur

• @harikeyn, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

merhaba arkadaşlar..an itibari ile görüşmemizi bitirmiş ve eve gelmiş bulunmaktayız..bütün gece stresten uyumadım.. saat 7,30 gibi konsolosluk önüne geldik bir 5 dakika sonra içeri aldılar.. güvenlik kontrolü çok rahattı hemen içeri geçtik..içerde numaramızı aldık çok sürmeden evraklar istendi..sağlık raporu hariç tüm evrakları verdik..tekrar beklemeye başladık bu sefer yanınca ödeme yaptık 4 kişi 1320 usd ödedik sonra tekrar beklemeye başladık.. 3 kez yandığında genç siyahi birisi ve sarsın daha uzman bir kadın vardı.. çok sempatik ve tatlıydılar cocuklara şeker ikram ettiler.. parmak izlerini verdik.. cocuklar için sadece sol elimden ikikez daha parmak izi verdim.. nereye gideceğim sordu .. söyledim.. okadar herşey çok iyi görünüyor dedi.. herhangi sorun yok şağlık raporunuzu gönderdikten sonra viezeniz hazır dedi tebrikler dedi bitti.. 0925 herşey bitmişt. elimize ap kağıdı verip uyarıların yaptılar gülüştük çıktık... anlatacak birşeyi bile tecrübe edemedik çok kolaydı..

Öncelikle tebrik ederim . Şimdiden yeni hayatınızda başarılar. Peki sağlık muayenesini neden yaptırmadan gittiniz öğrenebilir miyim?

• Kazanan arkadaşları tebrik ederim. 3 sorum olacaktı.

1. Evli talihlilerde mülakat asıl talihli ile mi yapılıyor yoksa sırayla tüm bireylere mi soruluyor. 2) Eğer sadece asıl talihli ile mülakat yapılıyorsa görevli ingilizce mülakat istediğinde asıl olmayan talihli görüşmede sorumluluğu alabilir mi? 3) gerekli evraklarda çocuk doğum kaydı için asıl talihlinin bir kopyasını çocuk adına göndermiştik, bu tarz yapıp "record indicate" sonucunu alan var mı? Bir kişi için bu konuda ayrıca açıklama istenmiş diye okudum.

• @oez

1. Tüm aile bireyleriyle yemin ettikten sonra mülakat yapılıyor.
    2. Talihliye soru sorarsa onun cevaplaması daha uygun olacaktır.
      Benim eşiminde ingilizcesi iyi ama talihli ben olduğum için mülakatın türkçe olmasını istedim yani görevli dil konusunda seçim yapmadı.

• Merhabalar,
    Sağlık kontrolüyle ilgili bir sorum var, çocukların olduğu aşıyı el yazısıyla listelediğimiz bir defterimiz var. Doktor her aşıdan sonra el yazısıyla aşı adını yazıyor. Sağlık kontrolüne gittiğimizde bunu göstermemizin resmi geçerliliği var mı?

• Benim bildigim el yazisini kabul etmiyorlar diye biliyorum eger islemisseler e nabizda butun asilarin ciktisini alip doktora onaylattikdan sonra goture bilirsiniz

• @Muhtaradana gönderdikten sonra ulaştığına dair mail gelecek mi ? Her iki formatta da gönderdim, garanti olsun 😊

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@epinarcen bu bilgileri aile hekimliğine gidip sisteme kayıt ederse oradan alacağın aşı karnesi geçerli olur. El yazısının resmi bir yazı değildir.

• @profaxes, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@krgnhlada Ön araştırma yapılıyordu sosyal medya hesapları vb. Finansal olarak seni araştıramayacağı için mülakata finansal yeterlilik ve daha önce yapılan araştırmadan oluşan soru işaretlerinin teyit edilmesi kalıyordur

Sosyal hesaplarını mı kontrol ediyorlar? 😐😐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Passion ds 260 formu haziran mıydı @Muhtaradana dolduranlara sordukları sorudur. Sosyal medya da geçen niklerinizi de yazınız diye.

• @Erkangeziyor evet beyan ettğimiz şehri söyledik.. mülakat sırasında değiştirmenizde sorun olmaz sanırım.. fakat güzel bir açıklama eklenirse neden değiştirildiği içi daha makul olur. gidicelecek şehir seçiminde ucuz bir yerin olması yardımçı olabilir.. yanı sonucta herkes newyork,californiaya yada florida ister.. fakat wyoming yada az gelişmiş eyalet seçilirse daha etkili olabilir..

• @Passion ediliyordur bence 🙂 sence edilmesi normal değil mi?

• @harikeyn merhabalar bilgilendirme icin cok tesekkurler,bi sorum olacakti bende saglik muayenesini ulakattan sonra yaptirmak istiyorum herhangi bi sorun teskil ediyolarmi mulakat zamaninda neden yaptirmadiniz vs diye

• @ayvalik10 evet haziran 2019 dan sonra, Ds260 formunda sosyal medya hesapları ile ilgili bilgi istemeye başladılar, şu anda buna other Social Media diye bir kısım daha eklemişler, burada da yukarıdaki listede olmayan sosyal medya hesaplarınız varsa onları da ekleyin diyor, buna ek güvenlik ile ilgili 3-4 tane daha ciddi sorular eklenmiş ds260 formuna

• @Muhtaradana toprağım peki yok desen yada kapatsan sonra bulabilirler mi ?

• @dmrtkn son 5 yılın diye biliyorum, burada bizim beyanımızı doğru kabul ediyorlar, buna göre çıkarım yapabilirsiniz

• @srhnkskn Tebrik eder yeni hayatınızda başarılar dilerim eşim ve kendi adıma.Size minik bir sorum olacak yardım açıklaması yaparsanız seviniriz.Kcc ye evrakları gönderdikten ne kadar zaman sonra Ankara konsolosluktan randevu mailiniz ulaştı.Gelen mailde 3 ile 6 hafta arasında diyor ama bana ulaşan bir görüşme maili gelmedi ya da biz biraz sabırsız davranıyoruz😁 bu arada 2020 talihlisiyiz..Şimdiden teşekkür ederim ilginize....

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.5k

| | | |