Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @vdulkadiroglu Africa için 8500 rakam, bence yeni tasarı ile ilgili değil, bu sene yoğunluk var galiba bizim bölgede..

• ⭐⭐

@vdulkadiroglu Ekim de onaylanırsa 2019 dahi etkilenmiyor. Mali yıl 1 Ekim de başlıyor.o tarihten sonra onaylananlar bir sonraki yılda geçerli olur şeklinde yazıyor zaten teklifte.

• @vdulkadiroglu DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@mehmet Sonuçlanana kadar beklerler. Eğer onaylanırsa muhakkak bir takım kriterler koyarlar ve mülakatı ona göre yaparlar, onaylanmazsa tam gaz kaldığı yerden devam ederler. Benim görüşüm bu yönde.

Sonuclanana kadar bekleme durumu olamaz. 3 ekımde mulakat baslıyor zaten. Sonuclanması hemen ekım ayının basında mı olacak kı ? Numarası dusuk olana farklı yuksek olana farklı mulakat yapamazlar. Surecten ya herkes etkılenır ya da kımse etkılenmez.

• @mehmett DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@vdulkadiroglu Africa için 8500 rakam, bence yeni tasarı ile ilgili değil, bu sene yoğunluk var galiba bizim bölgede..

afrika zaten 8500 du gecen ay bu ay 100 kişi arttırmıslar sadece.

• @mehmet Sonuçta bu bir piyango, herkese eşit davranılsaydı zaten numaraya göre alım yapılmazdı. Yani xxxx1 ile 40xxx arasında da fark olmaması gerekiyor sizin mantığınıza göre.

• ⭐⭐

Bu sene yöntemin değiştiğini biliyorduk zaten. Ayrıca EU bölgesinde 40 binlere kadar CN ler var. Bunların hepsi dolu değil. Ama baştakilerin hepsi dolu. Çünkü ülke kotaları daha aktif olmadı. Her ülke için 3000 case den sonra ülke kotası aktif oluyor. Örneğin TR den 4000 tekil CN kazandıysa 1000 tane atlayacak ama ne zaman bilmiyoruz.

• Region All DV Chargeability Areas Except Those Listed Separately
    AFRICA 8,600 Except:
    Egypt: 4,400
    Ethiopia: 4,700
    ASIA 1,750 Except:
    Iran: 1,450
    Nepal: 1,400
    EUROPE 4,500
    NORTH AMERICA (BAHAMAS) 3
    OCEANIA 315
    SOUTH AMERICA,
    and the CARIBBEAN 325

• Fiscal Year 2018 bu başlık açıldıysa 2018 talihlilerine yol gözükür 🙂 Sabır bir erdemdir.

• ⭐⭐

@greenleo ekimde fiscal year 2018 oluyor. Yasa fiscal year 2019 için geçerli oluyor.

• ⭐⭐

@greenleo tasarının en alt maddesinde yazıyor

@mehmet Sonuçta bu bir piyango, herkese eşit davranılsaydı zaten numaraya göre alım yapılmazdı. Yani xxxx1 ile 40xxx arasında da fark olmaması gerekiyor sizin mantığınıza göre.

Bugune kadar tum numaralar mulkata cagırıldı zaten. Evet herkes esıt. Sadece zamanı farklı.

• @mehmet 2014-2015 yıllarında current olmayan numaralar da oldu, kalan kişiler maalesef haklarını kaybettiler o yüzden bir eşitlikten söz edemeyiz. Neyse moral bozmaya gerek yok, herşey güzel olacak diyelim.

@mehmet 2014-2015 yıllarında current olmayan numaralar da oldu, kalan kişiler maalesef haklarını kaybettiler o yüzden bir eşitlikten söz edemeyiz. Neyse moral bozmaya gerek yok, herşey güzel olacak diyelim.

Merak ediyorum sizin numaranız kaclarda acaba ?

• @mehmet 35xxx, çok gerilerdeyiz biz 😞

@mehmet 35xxx, çok gerilerdeyiz biz 😞

Ben moral vermeye calısıyorum sızlere, sız ısrarla kotu dusunuyorsunuz. Yapmayın gozunuzu seveyım.

• bir diğer 35xxx olarak şuraya şu linki bırakayım 😃

• @mehmet Teşekkür ederim, amacım moral bozmak değil, zaten moral bozulacak bir durum da yok çünkü süreç daha yeni başladı. Ben sadece yavaş gidişatı sizin gibi anlamlandırmaya çalışıyorum. Sabredenler ödülünü muhakkak alacaklar, kimse ümidini kaybetmesin.

• Arkadaşlar, Sistem değişikliğini hepimiz biliyoruz. Benim tahminim Mart veya Nisan 2018 sonrası hızlanacağı yönünde ancak o tarihe kadar 16000 seviyesine kadar ulaşacağı yönünde. Moral bozmaya gerek yok. Sabırla beklemekten başka bir seçenek yok. Bu zaman zarfında normal yaşantımıza dönmek ve süreci biraz olsun unutmak iyi gelecektir. Eylül 2016-Mayıs 2017 arası gibi 🙂 Ailenize dönün, sevdiklerinize dönün son 1 yılınızı Türkiye de tadını çıkartın. Herkese selamlar.

• Neyse artık, bundan sonraki süreçte Ekim ayında mülakata girecek arkadaşların deneyimlerini okuyup keyif buluruz. Sonra da Aralık ayının vize bülteni açıklanır. Böyle böyle zaman geçer herhalde.

• Yıllardır ilk 10bin numaraya yığılmayan dosyalar nasıl oldu da bu seneye yığıldı ve bu yığılan insanlar dosyalarını hemen submit etti hayret ya... :)) kör bahtım kara talihim.... İstatistik dersi alanlarınız bilir, bazı değerler vardır ki deney hatası diye istatistik içine alınmaz. Tam da öyle bir numara :))
    Ama hayat güzel sanrım ya, kuşlar filan uçuyor değil mi arkadaşlar ? O/

Benzer Başlıklar

• 654
  • 1471
  • 12390
  • 516
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.0k

| | | |