DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• arkadaşlar acil yardım lazım ds 260 formumu açtım adresimi yenilemek için fakat sürekli yazım hatası uyarısı veriyor adresi yenilediğimde çok kez kontrol ettim hata yok. please correct all areas in error as indicated below yazıyor

• Dostlar EU bölgesinde basılan visa sayısı en son kaçtı ve diğer güncelleme tahmini ne zaman gelir sizce?

• I promised to leave the resource but I have to post my point of view in whole message.

1. What the main cause of negative scenario? It’s a quota 18300. Yes we have a link to the formula.
      Let’s try extract the formula? It’s impossible also like to find a figures for it? Also like to be sure you extracted it the right way and use the same figures that KCC used. So here I can ask Simon the 4th time. Is 18300 your inside information? If not! This figure doesn’t exist and we will use average amount of visa issued last years. Let’s see the figures.
      1998 – 24,228, 1999 – 25,685, 2003 – 22,321, 2008 – 22,960, 2009 – 24,648, 2010 – 24,745, 2011 – 24,015, 2013 – 23,607, 2014 – 22,703. 2015 – 19095, 2017 – 19914.
      As you see there’s no figure close to 18300
    2. Let’s imagine there’s some idiots in KCC work. They have stable more than 10year EU respond statistic and decided to select a huge amount in 2018 to stop process in june. Sounds very believable right?
      Let’s see how they are going to stop it.
      Here’s the information about visa issued per month. You should notice an acceleration in process which is going to meet the density decrease. It definitely leads to VP pace increase.
      Oct. — 1,268
      Nov. — 1,279
      Dec. — 1,320
      Jan. — 1,618
      Feb. — 2,230
      Mar. — 2,331
      Apr. — 917 (last update 13 of apr 2018)
      Total — 10,963
    3. Travel ban and unstable AF behavior make this underselected year the most underissued. As I know KCC must do their best to issue 50r visas and if 18300 quota exists this year ig going to be even more underissued.
      Conclusion. That is not inside and not predictions. They are some facts happen now and you should decide what to trust? Elusive 18300 quota or common sense.
      p.s. Simon used a letter from a winner as inside about the first 2600 pace. But ignore the same source message where a winner called to KCC got an answer 26к is safe.

• 1998 – 24,228, 1999 – 25,685, 2003 – 22,321, 2008 – 22,960, 2009 – 24,648, 2010 – 24,745, 2011 – 24,015, 2013 – 23,607, 2014 – 22,703. 2015 – 19095, 2017 – 19914

• Arkadaşlar birazda olsa yüreğinize su serpmek için BS’ nin formundan bi üyenin yorumunu aşırdım:) Allah’tan umudu kesmek olmaz 3 bülten daha sıkalım dişimizi olursa olur olmaz ise hayat devam ediyor Hakkımızda hayırlısı neyse Allah onu nasip eylesin bize inşallah

• @efeser özet olarak nediyor :))

• @yekta Demek istenilen şey genel anlamda 18300 diye bi sınırın olmadığı bunun hiçbişekilde bi açıklamasının biyerde bulunmadığı brit in ortaya attığı bi varsayım olduğu ifade ediliyo 24.000 vize verildiği yıllar bile olmuş EU bölgesine bu kadar case number ın verilmesinin mantıklı bi açıklaması olduğu kanaatında bunu yazan arkadaş..yani işin aslına varmak istersek herşey KCC nin kararına bağlı isterse avrupada herkese vize verebilir ve benim çıkardığım data verilerine göre haziran mülaktından sonra baya bi düşüş yaşanıyo hole ve no response yüzdelerini karşılaştırdığmda bu saatten sonra biz ne kadar beynizimizi yorsakta şöyle olcak böyle olcak desekte herşey KCC nin kararına bağlı Hakkımızda hayırlısı:)

• ⭐⭐

@efeser 3. Maddede 26k safe değil 28k safe olacak. Yorumcunun sorusuna KCC nin verdiği cevap. O forumda Tolik Kasparov diye biri vardı.Aylar önce cut of un 27000 olacağını söylediğinde ona bayağı bir yüklenip haziranda görüşürüz demişti Brit denen kişi. 18300 ün kanıtı diye verdiği linktede bir şey net anlaşılmıyor.

• @efeser DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@yekta Demek istenilen şey genel anlamda 18300 diye bi sınırın olmadığı bunun hiçbişekilde bi açıklamasının biyerde bulunmadığı brit in ortaya attığı bi varsayım olduğu ifade ediliyo 24.000 vize verildiği yıllar bile olmuş EU bölgesine bu kadar case number ın verilmesinin mantıklı bi açıklaması olduğu kanaatında bunu yazan arkadaş..yani işin aslına varmak istersek herşey KCC nin kararına bağlı isterse avrupada herkese vize verebilir ve benim çıkardığım data verilerine göre haziran mülaktından sonra baya bi düşüş yaşanıyo hole ve no response yüzdelerini karşılaştırdığmda bu saatten sonra biz ne kadar beynizimizi yorsakta şöyle olcak böyle olcak desekte herşey KCC nin kararına bağlı Hakkımızda hayırlısı:)

peki bu kcc şimdiye kadar neden bukadar yavaş ilerledi ozaman ? önümüzde 3 bülten kaldı ve 20300 den sonra gerçek bekleyen sayısı 7237 bin kişi . 3 bültende 7237 kişiyi nasil eritecek bunlar ?

• sayın @arnblt 28k safe olarak mı düşünüyorsunuz? 28 binin ilk 100 unde olduğumdan merak ettim

• @yekta şöyle bi örnek veriym geçen sene ilk bülten açıklandığında cutoff 8.500 di ve 7000 küsür tane real id vardı ve bunu 1 ayda bitirdiler isterlerse eritirler demek istediğim

• @yekta ayrıca 7237 kalan id aşağı yukarı evet doğru fakat no responselarda var bunlarıda hesaba katmalısınız

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@maranty DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

arkadaşlar acil yardım lazım ds 260 formumu açtım adresimi yenilemek için fakat sürekli yazım hatası uyarısı veriyor adresi yenilediğimde çok kez kontrol ettim hata yok. please correct all areas in error as indicated below yazıyor

Sayin maranty, isterseniz klavyenizi turkce'den ingilizceye cevirin. Bu hatayi aldiginiz sayfada hangi cevap sorunlu gorunuyor? Yaninda isaret olmasi lazim hatanin... Hatayi yazabilirseniz belki hangi karakterin yanlis olabilecegini soyleriz.

• ⭐⭐

@metert bence 18300 sayısının doğruluğu ile ilgili herşey. Eğer böyle bir sınır yoksa daha yukarılarada çıkması lazım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arnblt DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@efeser 3. Maddede 26k safe değil 28k safe olacak. Yorumcunun sorusuna KCC nin verdiği cevap. O forumda Tolik Kasparov diye biri vardı.Aylar önce cut of un 27000 olacağını söylediğinde ona bayağı bir yüklenip haziranda görüşürüz demişti Brit denen kişi. 18300 ün kanıtı diye verdiği linktede bir şey net anlaşılmıyor.

Yine de Simon'a cok yuklenmemek lazim 🙂 arkadasinin yazdigi script sayesinde ulkelerin case number sinirlarini daha rahat gorebilir olduk. Bence kendisinin en buyuk sorunu 2014 oncesindeki surecleri takip etmemesi (yanlis hatirlamiyorsam cekilisten secildigi yil olan DV2014'ten sonra yazilar yazmaya basladi). 2012'de kura iptal edilip yeniden secim yapilinca sistemin ne kadar da kompetan olmayan kisiler tarafindan yurutuldugune hepimiz sahit olduk. Maalesef KCC'nin bir hata yaptigi yilin basinda belliydi, ABD'ye gocmenlik ilgisi dunya genelinde artarken gecen yildan daha fazla kisi secilmis olmasi benim icin hala anlasilabilir degil (cekilise uygun ulkelerde degisiklik olmamasina ragmen). Benim tahminim DV2017'de oldugu gibi, iki asamali aciklamayi dusunuyordu sonuclari (response rate'e bagli olarak), fakat bazi hatali kararlar sonucu hepsi ilk seferde aciklandi. 2014'ten 2017'e kadar sistemde problem yasanmamis olmasi Simon'u yaniltti, yine de yilin basinda israrla 37.000 demeseydi daha iyi olurdu ama hickimse boyle bir yil beklemiyordu. KCC'nin bu yil uyguladigi sistem, vizelerin cekilisten secilme sirasina gore dagitilmasini zorluyor. Boyle bir sistem de sureci cok gec tamamlamis olsa da dosya numarasi dusuk olan kisilere hizli bir sekilde vize veriyor; cok istekli olmasina ragmen dosya numarasi buyuk olan arkadaslar da sirasini bekliyor. Tabii bu isin dogrusu ya da yanlisi yok ama bir onceki yillardan cok farkli bir sistem oldugu belli. Yilin, hangi sayilarla kapanacagini hepimiz merak ediyoruz.

• @efeser benim kafamdaki soru şu; KCC response rate'leri ve derivatives gibi faktörleri biliyor. VB'leri de buna göre belirliyor. İlk aydan beri ağır gitme nedeni buydu. Tek kestiremedikleri ready'lerin ne kadar karşılık bulacağı ve refuse'lar. Eğer bu VB'de pace ciddi anlamda artarsa o zaman response rate& derivatives gibi değerlerin yüksek CN'liler için umutlu olduğunu anlayabileceğiz.
    Forumda üzerinde en çok vurguladığım konulardan biri önceki yıllarda 100K üzeri kazanan olduğunda 50K'nın üzerinde visa verilmiş. Bazı yıllar 52K.
    Bir de dikkat ederseniz EU'da az visa verilen yıllarda EU ya current ya da yüksek cutoff ile bitirmiş. Çünkü gidecek adam bulamamışlar. Bu sene gidecek adam sayısı fazlayken bence visa sayısını yüksek tutabilirler. Bu sadece tahmin ve temenni.
    Bir de banlanan İran konusu var. Bu diğer bölgelere birşekilde yansır.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@superdem22 sizce bu yilki gidisata gore 50.000 vizeyi gececekler mi?

• Arkadaşlar mayıs ayı için csc kaydı yapanlar var mıdır?

• @crazycells temennim böyle olması yönünde 🙂 önceki yılların ağırlıklı datası da bunu söylüyor sanki. Sizin düşünceniz nedir bu konuda ?

• @crazycells aslında data dediğimiz konu da çok fazla değişkenleri olan bir konu. Bu sene response rate'in yükselmesi konusu süreci tabiki değiştiriyor ancak sor şu: response rate fazla ise neden 50k ve altında tutsunlar. Demek oluyorki takep olduğunda 52k'larda visa verebiliyor adamlar. Bu sene de neden olmasın diyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

211

41.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.1k

| | | |