Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @crazycells Merhaba.

Eşimin babasını joint sponsor olarak CEAC sistemine yüklemiştim. Ve tüm belgeleri sisteme yükledim. Tüm belgeler 1 gün içinde kabul oldu fakat, bir mesaj aldık. Mesajda babasının joint sponsor olamayacağını household member olması gerektiğini, babasını household member olarak sisteme e tüm belgeleri onun adı altına yüklememi söylediler. Şöyle bir durum var, CEAC sisteminde babası joint sponsor olarak gözüktüğünden dolayı, babasını household member olarak eklemeye çalıştığım zaman, CEAC portalı hata veriyor. Hata da babasının zaten joint sponsor oldugu yazıyor. bende 3 hafta önce tum belgeleri sisteme joint sponsor anlasması I-864a yı da ekledım. Bugun NVC yi aradım durumu anlattım. Benden, bir dilekçe yazıp, dilekçede babasının CAEC portalından joint sponsor olarak kaldırılmasını, imzalyı halinin NVC ask kısmındakı form ile birlikte göndermemi istendi. Bu sayede babası joint sponsorluktan kaldırılacak. Beni endişelendiren, bu ASK formlarına gönderiliş tarihine göre cevaplıyorlarmış. Şuan da Eylül 20 ve öncesi tarihli gönderilenlere cevap veriyorlar. Bu da bana cevap vermeleri, 5-6 haftayı bulacak gibi. Daha sonra, babasını Household member olarak ekledikten sonra I-864a yı ve gerekli belgeleri sisteme tekrar sisteme yüklemem gerekecek. Bu belgelerin onaylanması da 4-5 haftayı bulacak gibi. Sanki NVC de belgelerin approve edilmesi için süreyi ekstra 9-10 hafta uzattım gibi. @crazycells siz ne düşünüyorsunuz bu konuda.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@1702em, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@crazycells Merhaba.

Eşimin babasını joint sponsor olarak CEAC sistemine yüklemiştim. Ve tüm belgeleri sisteme yükledim. Tüm belgeler 1 gün içinde kabul oldu fakat, bir mesaj aldık. Mesajda babasının joint sponsor olamayacağını household member olması gerektiğini, babasını household member olarak sisteme e tüm belgeleri onun adı altına yüklememi söylediler. Şöyle bir durum var, CEAC sisteminde babası joint sponsor olarak gözüktüğünden dolayı, babasını household member olarak eklemeye çalıştığım zaman, CEAC portalı hata veriyor. Hata da babasının zaten joint sponsor oldugu yazıyor. bende 3 hafta önce tum belgeleri sisteme joint sponsor anlasması I-864a yı da ekledım. Bugun NVC yi aradım durumu anlattım. Benden, bir dilekçe yazıp, dilekçede babasının CAEC portalından joint sponsor olarak kaldırılmasını, imzalyı halinin NVC ask kısmındakı form ile birlikte göndermemi istendi. Bu sayede babası joint sponsorluktan kaldırılacak. Beni endişelendiren, bu ASK formlarına gönderiliş tarihine göre cevaplıyorlarmış. Şuan da Eylül 20 ve öncesi tarihli gönderilenlere cevap veriyorlar. Bu da bana cevap vermeleri, 5-6 haftayı bulacak gibi. Daha sonra, babasını Household member olarak ekledikten sonra I-864a yı ve gerekli belgeleri sisteme tekrar sisteme yüklemem gerekecek. Bu belgelerin onaylanması da 4-5 haftayı bulacak gibi. Sanki NVC de belgelerin approve edilmesi için süreyi ekstra 9-10 hafta uzattım gibi. @crazycells siz ne düşünüyorsunuz bu konuda.

Evet, bence de sure uzamis olacak. Fakat su an yapilabilecek baska bir sey yok gibi. Eger su an tum belgeler tamam gorunmuyorsa eksigi tamamlamaniz icin bekleyeceklerdir maalesef.

• @crazycells merhaba ben ağustos 26 da mülakat da AP alıştım daha önceden de size yazmıştım beni bilgilendiriyorsunuz acaba avukat ın yanlış yazdığı ds260 formumda yazılan 2 yanlış yüzünden olabilir mi benim evraklarımı USCIS yolladılar avukat ım konsolosluğa yazı yazdı cevap bekliyor acaba vize bana tamamen kapandı mı yoksa hala bir şansım varmı teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hüseyin, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@crazycells merhaba ben ağustos 26 da mülakat da AP alıştım daha önceden de size yazmıştım beni bilgilendiriyorsunuz acaba avukat ın yanlış yazdığı ds260 formumda yazılan 2 yanlış yüzünden olabilir mi benim evraklarımı USCIS yolladılar avukat ım konsolosluğa yazı yazdı cevap bekliyor acaba vize bana tamamen kapandı mı yoksa hala bir şansım varmı teşekkürler

Konsolosluk nazarinda durumunuz I-601'e bakiyor bence. Zaten karar verilmis ve oldukca net. Bunun neden gerceklestigini ise en iyi sizin bilmeniz lazim, ben bu konuda yorum yapmamayi tercih ederim. I-601 waiver aldiktan sonra konsolosluga ulasabilirsiniz. Bu sirada konsoloslukla irtibat kurmaniz gerekli mi ya da mumkun mu emin degilim, isterseniz avukatiniza sorun.

• Merhaba,

Amerikan vatandasi olarak esim icin basvurdugum I-130 onaylandi ve surec su anda NVC'de. Esim hamile ve Ocak basinda bebek bekliyoruz. Dogumdan sonra bebege konsolsluktan vatandaslik alabiliyoruz dolayisiyla onun bir gocmenlik durumu yok. Esim icin dolduracagimiz DS-260 formu gorusmeye kadar degismis olacagi icin bu konsoloslukta sorun yaratir mi? yardimlariniz icin simiden cok tesekkurler.

• @crazycells zaten karar verilmiş derken benim vize almam artık söz konusu değil anlamına mı geliyor demek istediniz peki hiç I 601 olup da alan oldumu teşekkürler

• Merhaba herkese,

1 ay olacak ABD'ye gireli ama greencard gecmedi elime hala. In process diyor, normal midir? 120 gune kadar diyor ama genelde suruyor mu o kadar?

Bir de, daha muhimi ve daha once sordum mu hatirlamiyorum, greencard kayinvalidelerin evine gidecek. Ben ise orada degilim su an. Adresi de degistirmek istemiyorum isler karismasin durduk yere diye. Direkt onlara verir mi USPS yoksa benim olup imzalamam mi gerekiyor?

Tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@satria, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhaba,

Amerikan vatandasi olarak esim icin basvurdugum I-130 onaylandi ve surec su anda NVC'de. Esim hamile ve Ocak basinda bebek bekliyoruz. Dogumdan sonra bebege konsolsluktan vatandaslik alabiliyoruz dolayisiyla onun bir gocmenlik durumu yok. Esim icin dolduracagimiz DS-260 formu gorusmeye kadar degismis olacagi icin bu konsoloslukta sorun yaratir mi? yardimlariniz icin simiden cok tesekkurler.

Sorun olmaz, DS-260 formunu ilgili sekilde guncelleyebilirsiniz.

Bebeginizin dogustan ABD vatandasi olacagina eminsiniz, degil mi? Aksi durumda ayri bir IR2 basvurusu gerekecek cunku.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hüseyin, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@crazycells zaten karar verilmiş derken benim vize almam artık söz konusu değil anlamına mı geliyor demek istediniz peki hiç I 601 olup da alan oldumu teşekkürler

I-601 waiver alana kadar bu basvurunuzdan vize almaniz mumkun olmayacaktir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@xyz, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhaba herkese,

1 ay olacak ABD'ye gireli ama greencard gecmedi elime hala. In process diyor, normal midir? 120 gune kadar diyor ama genelde suruyor mu o kadar?

Bir de, daha muhimi ve daha once sordum mu hatirlamiyorum, greencard kayinvalidelerin evine gidecek. Ben ise orada degilim su an. Adresi de degistirmek istemiyorum isler karismasin durduk yere diye. Direkt onlara verir mi USPS yoksa benim olup imzalamam mi gerekiyor?

Tesekkurler

resmi bekleme suresi 120 gun.

size ait olmayan adresleri resmi formlarda verirken, adreste kalan kisinin ismini de eklemelisiniz.

• herkese merhabalar tam olarak 1 hafta önce nvc nin istediği tüm belgeleri ceac sisteme yükledik ardından onay mesajı aldık tüm dokümanlar approved ve submitted mülakat tarihimizi ne zaman verirler ortalama bi fikri olan varmi acaba aylar süren bir bekleme olmaz diye düşünüyoruz sizce 2 3 haftayı gecermi ? bide mülakat gününde yanımızda para goturmemiz gerekiyormu ? çünkü konsolosluğun sitesinde öyle bişi görmüştüm biz zaten fees ücretlerini online odedik bundan sonra ödemem gereken başka bişi varmı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@baskent06, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

herkese merhabalar tam olarak 1 hafta önce nvc nin istediği tüm belgeleri ceac sisteme yükledik ardından onay mesajı aldık tüm dokümanlar approved ve submitted mülakat tarihimizi ne zaman verirler ortalama bi fikri olan varmi acaba aylar süren bir bekleme olmaz diye düşünüyoruz sizce 2 3 haftayı gecermi ? bide mülakat gününde yanımızda para goturmemiz gerekiyormu ? çünkü konsolosluğun sitesinde öyle bişi görmüştüm biz zaten fees ücretlerini online odedik bundan sonra ödemem gereken başka bişi varmı ?

Haber gelmesi 5-6 haftayi bulabilir, bilginize.

• @crazycells, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@satria, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Tesekkurler, Bu guncelleme islemini icin formu yeniden doldurup ciktisiyla mi gorusmeye gitmek gerek?

Bebeginizin dogustan ABD vatandasi olacagina eminsiniz, degil mi? Aksi durumda ayri bir IR2 basvurusu gerekecek cunku.

burada bahsedilen "Child of U.S. Citizen Parent and Alien Parent" kismina uydugunu dusunuyorum. Amerikada 5 sene bulunmak disinda bir kosul belirtilmemis. Yaniliyorsam duzeltin lutfen.

• @crazycells, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@xyz, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhaba herkese,

Tesekkurler

size ait olmayan adresleri resmi formlarda verirken, adreste kalan kisinin ismini de eklemelisiniz.

Tesekkurler, crazycells. I-864'lerde mailing address diye verirken in care of diye yazmistik kayinpederin adini. Bu yeterli olur herhalde o zaman? Esim de bu adreste zaten, ben gecici olarak baska bir kentteyim; o sebeple adresi baska verip isi karistirmak istemedim. Ne dersiniz, 1 ay olmus, gene de degistereyim mi adresi?

• @baskent06 crazycells'in dedigi gibi bizim icin 4 haftayi azicik gecmisti. Daha da uzayabilir. 90 gune kadar olabilir resmi olarak diye hatirliyorum.

Online olarak IV fee ve form ucretleri odendiyse ceac uzerinden, konsoloslukta bir odeme yapilmiyor. O konsolosluktaki bilgi sanirim online odemenin bu kadar yaygin olmadigi zamanlardan kalma.

• @crazycells çok teşekkürler bilgilendirme için

• @xyz, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@baskent06 crazycells'in dedigi gibi bizim icin 4 haftayi azicik gecmisti. Daha da uzayabilir. 90 gune kadar olabilir resmi olarak diye hatirliyorum.

Online olarak IV fee ve form ucretleri odendiyse ceac uzerinden, konsoloslukta bir odeme yapilmiyor. O konsolosluktaki bilgi sanirim online odemenin bu kadar yaygin olmadigi zamanlardan kalma.

hadi ya 😞 90 gün çokmuş inşallah o kadar sürmez geçen seneki yorumlara baktım formda evraklar kabul edildikten sonra onay mesajı aldıktan sonra 3 hafta sonra mülakat tarihi belirlelenler var burda o yüzden 1 aydan fazla beklemiyordum ama yinede cevap için teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhaba herkese,

Tesekkurler

Tesekkurler, crazycells. I-864'lerde mailing address diye verirken in care of diye yazmistik kayinpederin adini. Bu yeterli olur herhalde o zaman? Esim de bu adreste zaten, ben gecici olarak baska bir kentteyim; o sebeple adresi baska verip isi karistirmak istemedim. Ne dersiniz, 1 ay olmus, gene de degistereyim mi adresi?

Bence degistirmeyin, her sey kuralina gore yapilmis zaten. En azindan hangi adrese gidecegine emin olursunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Tesekkurler, Bu guncelleme islemini icin formu yeniden doldurup ciktisiyla mi gorusmeye gitmek gerek?

burada bahsedilen "Child of U.S. Citizen Parent and Alien Parent" kismina uydugunu dusunuyorum. Amerikada 5 sene bulunmak disinda bir kosul belirtilmemis. Yaniliyorsam duzeltin lutfen.

Hayir, mulakattan once konsoloslugu durumdan haberdar edip formu guncelleyeceginizi belirtin. Kendileri formu acacaklar, form acildiktan sonra guncellemeleri yapabilirsiniz.

Ben sadece emin olmaniz icin uyardim, eger sartlari sagliyorsaniz o durumda sorun yok...

• bide arkadaşlar mülakat gününde klasik giyinmek dogrumudur veya ne giymek uygun olur ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

115

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |