Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells ne yazikki zorlu bir surec beni bekliyor.advance parole evragim gelmeden ulkeden ayrildigim icin evragim iptal edildi.boyle bir mektup aldik.sanirim I 485 formu ile yaptigim basvurum iptal edilecek.fakat I 130 formum devam edecek.
    Sizden ricam bundan sonraki asamalarda adim adim ne yapmam gerektigi ve hangi formlari doldurmam gerektigidir
    Yardimci.olursaniz cok sevinirim.esim amerikada ben turkiyedeyim..bu sureci hizlandirmak.icin elimden ne yapmam gerekiyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@turkay, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@crazycells ne yazikki zorlu bir surec beni bekliyor.advance parole evragim gelmeden ulkeden ayrildigim icin evragim iptal edildi.boyle bir mektup aldik.sanirim I 485 formu ile yaptigim basvurum iptal edilecek.fakat I 130 formum devam edecek.
    Sizden ricam bundan sonraki asamalarda adim adim ne yapmam gerektigi ve hangi formlari doldurmam gerektigidir
    Yardimci.olursaniz cok sevinirim.esim amerikada ben turkiyedeyim..bu sureci hizlandirmak.icin elimden ne yapmam gerekiyor?

Gecmis olsun. Su konuyu takip etmelisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/297/ir1-cr1-sureci-ve-mulakat-deneyimleri-abd-vatandasi-ile-evlenip-turkiye-de-green-card-almak

Evet, I-485 iptal olacak gibi gorunuyor bu durumda. I-130 formunu yeniden doldurmaniza gerek yok, ama USCIS'i durumdan haberdar edin ve formu yine gozden gecirin hangi sorularin cevabinin degismesi gerekiyorsa bunu USCIS'e bildirin.

Bu durumda, I-130 onaylandiktan sonra dosyanizi ilgili konsolosluga yonlendirecekler.

Maalesef sureci hizlandirmaniz mumkun degil, zaten surec olabilecegi en hizli sekilde gerceklesiyor.

• @crazycells ali bey aslinda biraz kafam karisti.siralamayla ilgili.

1.Advance parole neden cikis yaptigima dair mektubuna cevap yazicaz
    2. Mektubun cevabini beklicez muhtemelen i 485 formunun iptal edildigini belirtecek.bu iptal.yazisi gelmeden ilerleyemiyormuyuz?
    3.i 130 formunun kabul oldugunu gosteren belge gelecek mi acaba? Buna goremi ilerleyeceğiz?
    4.benim bu asamada doldurmam gereken sadece i 824 formu mudur? Yoksa ds260 ve ds 261 de dolduracakmiyim?
    5.benim islemlerin abd de daha once baslamasinin bana zaman acisindan bir faydasi olur mu acaba?en azindan i 130 formu onaylanmis olarak.yeni yola gireceğim icin kafam.karisti biraz
    6.green card onayi ortalama yine 1 yili bulur mu yine acaba?
    Cok tesekkurlee

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells ali bey aslinda biraz kafam karisti.siralamayla ilgili.

1.Advance parole neden cikis yaptigima dair mektubuna cevap yazicaz
    2. Mektubun cevabini beklicez muhtemelen i 485 formunun iptal edildigini belirtecek.bu iptal.yazisi gelmeden ilerleyemiyormuyuz?
    3.i 130 formunun kabul oldugunu gosteren belge gelecek mi acaba? Buna goremi ilerleyeceğiz?
    4.benim bu asamada doldurmam gereken sadece i 824 formu mudur? Yoksa ds260 ve ds 261 de dolduracakmiyim?
    5.benim islemlerin abd de daha once baslamasinin bana zaman acisindan bir faydasi olur mu acaba?en azindan i 130 formu onaylanmis olarak.yeni yola gireceğim icin kafam.karisti biraz
    6.green card onayi ortalama yine 1 yili bulur mu yine acaba?
    Cok tesekkurlee

artik I-485 surecini sanirim unutmamiz lazim, normal ABD disi IR1 sureciyle vize almaniz lazim su an. Yukarida verdigim linki inceleyip bu surec icin yapmaniz gerekenlerin hangilerini yaptiginiza bakin isterseniz. NVC'den bilgi gelmeden yani I-130 formu onaylanmadan formlari doldurmaniza gerek yok.

• I 130 formunun onayinin gelmesini beklemekten baska bir carem yok sanirim.
    Formdaki yazilari okuyorum 130 formunun kabulu 4_6 ay gibi bir zamanda gerceklesiyor.ondan sonraki surec daha hizli gibi.
    Benim.130 formumunda iptal edilmesi .soz konusu olur mu? Tedirgin oldum acikcasi.
    Birde benim 485 formum iptal olup 130 formumun kabul olduguni gosteren belge geldikten snra ben diger islemlere gecicem.tahmini ne kadar surede gelir bilginiz var mi acaba?
    Turkiyede mulakat icin bekleyeceğim sure de 130 formunu bastan yapmayacagimiz icin zaman acisindan kazancim olurmu bu durumda ali bey?
    Yine cok soru sordum kusura bakmayin.
    tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

I 130 formunun onayinin gelmesini beklemekten baska bir carem yok sanirim.
    Formdaki yazilari okuyorum 130 formunun kabulu 4_6 ay gibi bir zamanda gerceklesiyor.ondan sonraki surec daha hizli gibi.
    Benim.130 formumunda iptal edilmesi .soz konusu olur mu? Tedirgin oldum acikcasi.
    Birde benim 485 formum iptal olup 130 formumun kabul olduguni gosteren belge geldikten snra ben diger islemlere gecicem.tahmini ne kadar surede gelir bilginiz var mi acaba?
    Turkiyede mulakat icin bekleyeceğim sure de 130 formunu bastan yapmayacagimiz icin zaman acisindan kazancim olurmu bu durumda ali bey?
    Yine cok soru sordum kusura bakmayin.
    tesekkurler

Su konuyu takip etmelisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/297/ir1-cr1-sureci-ve-mulakat-deneyimleri-abd-vatandasi-ile-evlenip-turkiye-de-green-card-almak

Lutfen bu konu basligiyla ilgili olmayan sorularinizi artik bu baslikta sormayin!

• @crazycells
    Ali bey kusura bakmayin kasti olarak yazmadim aslinda.siz bana link gondermissiniz ama ben okuyup sonra unutup burdan yazmaya devam etmisim.olayin stresinden sanirim.kusura.bakmayin tekrar

• Merhabalar,

Re netry permit sürecim tamamlandı. Bu konuyla ilgili bilgilendirmede bulunmak istiyorum.
    1- Biometricten sonra gelen onay mektubunun geldiği tarihin üzerine 4-5 ay koyun öle bekleyin belgeyi, ben 22 nisan da almıştım. 22 eylülde sıra geldi.
    2- Ancak bu sıra geldi olayınıda açmak istiyorum. Burada da ara ara bahsedildiğini gördüm. Ancak Konsoluk sizinle iletişime geçmiyor en azından bana öle olmadı. Ben takip ettim tüm süreci.
    3- Son ve en önemli nokta ise Re entry permit dosyanızı türkiyeye İstanbul konsolosluğuna istediyseniz. İnternet üzerinde Abd büyüklçiliği sitesindeki iletişim formundan size yardımcı olmuyorlar çünkü orası Ankara Büyükelçiliğine bağlı ve sürekli elimizde size ait belge bulunmamaktadır. Hata olduğunu düşünüyorsanız USCIS le görüşün diye bilgilendirmede bulunuluyor.
    4- İstanbuldan bilgi almak için [email protected] adresine durumunuzu açıklayan mail atın. Ben bu şekilde hemen dönüş aldım ve konsolosluğa çağrıldım.
    Umarım bu konuda sorun yaşayanların işine yarar.
    iyi forumlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bionicks, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Merhabalar,

Re netry permit sürecim tamamlandı. Bu konuyla ilgili bilgilendirmede bulunmak istiyorum.
    1- Biometricten sonra gelen onay mektubunun geldiği tarihin üzerine 4-5 ay koyun öle bekleyin belgeyi, ben 22 nisan da almıştım. 22 eylülde sıra geldi.
    2- Ancak bu sıra geldi olayınıda açmak istiyorum. Burada da ara ara bahsedildiğini gördüm. Ancak Konsoluk sizinle iletişime geçmiyor en azından bana öle olmadı. Ben takip ettim tüm süreci.
    3- Son ve en önemli nokta ise Re entry permit dosyanızı türkiyeye İstanbul konsolosluğuna istediyseniz. İnternet üzerinde Abd büyüklçiliği sitesindeki iletişim formundan size yardımcı olmuyorlar çünkü orası Ankara Büyükelçiliğine bağlı ve sürekli elimizde size ait belge bulunmamaktadır. Hata olduğunu düşünüyorsanız USCIS le görüşün diye bilgilendirmede bulunuluyor.
    4- İstanbuldan bilgi almak için [email protected] adresine durumunuzu açıklayan mail atın. Ben bu şekilde hemen dönüş aldım ve konsolosluğa çağrıldım.
    Umarım bu konuda sorun yaşayanların işine yarar.
    iyi forumlar.

bilgilendirme icin tesekkurler sayin @bionicks

sayin @Edelweiss size Istanbul ABD Konsoloslugu'ndan bildirim gelmis miydi?

• ⭐⭐

@crazycells Evet. Beni arayıp belgenin onlara ulastigini söylemiş, ve belgeyi almak icin hangi gün gelmek istediğimi sormuşlardı. Öğrenci oldugumu ve ertesi gün durumu netleştirip sonrasında arayarak bir gün tayin etmek istediğimi söylediğimde daha sonrası icin onlara ulaşmamın mümkün olmayacağından bahsedip teslim alacağım günü hemen belirlememi istemişlerdi. 🙂

• @bionicks

Rica etsem,

• Biyometrik randevu tarihi(22 nisan oluyor herhalde),
    • ABD'den çıkış tarihi,
    • Permitteki başlangıç bitiş tarihlerini

yazabilir misiniz?

• @bionicks paylaşımınız için teşekkürler, gerçekten çok aydınlatıcı oldu.

biometric randevuya başvuru yapmanızdan ne kadar süre sonra çağırılmıştınız? biometric randevunuzdan ne kadar süre sonra bu onay mektubunuz geldi?

bir de, biometric randevuya gidip gerekli işlemleri yaptırdıktan sonra tekrar görüşme gibi birşey oluyor mu? yani, neden re-entry permit istediğimizi bir de bizden dinleme gibi bir durum?

teşekkürler

• @haleluja, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@bionicks

Rica etsem,

• Biyometrik randevu tarihi(22 nisan oluyor herhalde),
    • ABD'den çıkış tarihi,
    • Permitteki başlangıç bitiş tarihlerini

yazabilir misiniz?

@haleluja

• biyometrik tarihi (12 nisan) değil biyometriği verdikten sonra gelen onay mektubunun tarihi yaklaşık bi 10 gün sonrası

• Biyometriği verdikten sonraki gün

• permit başlangıç tarihi= biyometrik tarihi (12 nisan 2019) bitiş= 2 sene sonrası 11 nisan 2021

• @mulus, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@bionicks paylaşımınız için teşekkürler, gerçekten çok aydınlatıcı oldu.

biometric randevuya başvuru yapmanızdan ne kadar süre sonra çağırılmıştınız? biometric randevunuzdan ne kadar süre sonra bu onay mektubunuz geldi?

bir de, biometric randevuya gidip gerekli işlemleri yaptırdıktan sonra tekrar görüşme gibi birşey oluyor mu? yani, neden re-entry permit istediğimizi bir de bizden dinleme gibi bir durum?

teşekkürler

@mulus
    biometriği verdikten 10 gün sonra onay mektubu geldi

biometriği verip çıkıyorsunuz. herhangi bir görüşme veya mülakat olmadı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Edelweiss, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@crazycells Evet. Beni arayıp belgenin onlara ulastigini söylemiş, ve belgeyi almak icin hangi gün gelmek istediğimi sormuşlardı. Öğrenci oldugumu ve ertesi gün durumu netleştirip sonrasında arayarak bir gün tayin etmek istediğimi söylediğimde daha sonrası icin onlara ulaşmamın mümkün olmayacağından bahsedip teslim alacağım günü hemen belirlememi istemişlerdi. 🙂

Ok, o durumda iki turlu de deneyim gerceklesebilir diye uyaralim.

Konsolosluk tamamen aramayi kesmis olabilir ya da yogunluga bagli olarak gecici bir sureligine uygulamayi kaldirmis olabilir.

• @bionicks, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@mulus, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@bionicks paylaşımınız için teşekkürler, gerçekten çok aydınlatıcı oldu.

teşekkürler

@mulus
    biometriği verdikten 10 gün sonra onay mektubu geldi

biometriği verip çıkıyorsunuz. herhangi bir görüşme veya mülakat olmadı.

Bahsettiğiniz onay mektubu biyometrik randevu tarihinin olduğu mektup mu yoksa randevudan sonra başka bir mektup daha mı geliyor?

• Ben neredeyse tüm yorumları okudum ama kafam çok karıştı. Ben 2019 talihlisiyim. 21 Kasım da Texas Houston a gideceğim. Re entry permit yapmak istiyorum. Amerika da en fazla 40 gün kalıcam. Anlamadığım şeyler var:

1. Benim için permit adresi texas dallas yazıyo ben oraya belgelerimi kargo ile mi göndereceğim?
    2. Wallmart çek olayı nasıl oluyo yani ben nakit para vererek oradan çek alamaz mıyım?
    3. Biometric işi için dallas a mı gitmem gerekiyor. Yoksa şehrimde ki göçmenlik bürosuna mı?
    4. Bir yorumda yerine gidin rica edin yazılmış. Bunun için de mi dallas da o adreste olmam gerekiyor?
    5. Maximum bu iş ne kadar sürer?
    6. Gitmeden bir hafta önce eğer e maille oluyorsa göndersem olur mu?
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Colyak-Ank, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Ben neredeyse tüm yorumları okudum ama kafam çok karıştı. Ben 2019 talihlisiyim. 21 Kasım da Texas Houston a gideceğim. Re entry permit yapmak istiyorum. Amerika da en fazla 40 gün kalıcam. Anlamadığım şeyler var:

1. Benim için permit adresi texas dallas yazıyo ben oraya belgelerimi kargo ile mi göndereceğim?
    2. Wallmart çek olayı nasıl oluyo yani ben nakit para vererek oradan çek alamaz mıyım?
    3. Biometric işi için dallas a mı gitmem gerekiyor. Yoksa şehrimde ki göçmenlik bürosuna mı?
    4. Bir yorumda yerine gidin rica edin yazılmış. Bunun için de mi dallas da o adreste olmam gerekiyor?
    5. Maximum bu iş ne kadar sürer?
    6. Gitmeden bir hafta önce eğer e maille oluyorsa göndersem olur mu?

1.posta ile gonderebilirsiniz
    2.walmart'a giderseniz yardimci olurlar.
    3.en yakin USCIS burosuna randevu verirler.
    6.ABD'de olmadan basvuru yapamazsiniz.

• Merhabalar, ben greencardimi aldiktan 3 ay sonra baska bir ulkede is buldum ve ulkeden cikis yaptim. Elimde cikis yaptigim zamanda 2 senelik reentry permitim vardi ve Kasim 2020’de suresi dolacak.
    Simdi isim sebebiyle bir senede 6 ay Abd’de yasama firsati elde ettim. Ancak bazi sorularim olacak. Elimde hala 14 ay gecerli reentry permitim oldugu halde ulkede 6 ay yasarsam vatandaslik icin gereken sureye bu kalislarim dahil ediliyor mu, yoksa reentry belgesi oldugu icin bu sure sifirlaniyor mu? Bir de takvim yili bazinda mi sure hesaplaniyor? yilda 200 gun Abd’de yasamam gerektigi soylendi bana, bu durumda 2019 yili neredeyse bittigi icin 2020 yilindan itibaren mi giris cikis yapmam mantikli yoksa 2019 yilinda kaldigim sure hala vantandaslik icin sayilacak mi? Ulkeye giriste sorgulandigimiz takdirde Reentry ile giris yaparken baska bir ulkede is bulup calismayi soylemek sorun yaratmaz mi? Cok tesekkur ederim.

• @Colyak-Ank

Ben 18 Eylül aksami standart postayla formu postaladim 23 Eylül pazartesi ellerine ulaştı 24 Ekim'e randevuyu verdiler. Postada zaman kaybetmek istemezseniz sabah erkenden hızlandırılmış posta kullanırsanız ertesi gün ellerinde oluyor sanırım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |