Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@3sonmez, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Tekrardan selamlar. Aşı kaydı ile ilgili bir sorum olacak. Aşı kaydınu Ankara'da olacağımız sağlık muayenesinde mi alacağız, yoksa herhangi bir kurumdan şimdi almalı mıyım?

Ankara’da Unganlarda olacağınız sağlık randevusunda eksik aşılarınız var ise onları yapıyorlar.
    Sizler daha önceden olduğunuz aşılar için elinizde aşı kartı varsa bunları götürebilirsiniz. Bu şekilde olduğunuz aşıları ibraz eder, belki de daha az aşı vurulursunuz

• @3sonmez ds260 formunu gönderin bunda sıkıntı yok, dediğim gibi Mesleğiniz şartları karşılıyorsa evrak talep emailinde istenen belgeleri de gönderin, ama Mesleğiniz karşılamıyorsa evrak talep email ini lise diploması geliş tarihine göre ayarlayıp göndermeniz lazım(dv 2020 için vize verilme son tarihi 30 Eylül 2020 bunu sakın unutmayın ama) bu şekilde haziran ayında evrak talep email ine cevap verirseniz, muhtemelen vize görüşmesi için bir mülakat tarihi alırsınız (sonuçta üç ay daha var temmuz-ağustos-Eylül) ama riski var mı derseniz bu yönteminde riski var

Bir yöntem daha var ne kadar riskli orasını kestiremiyorum, bu yöntemde

Lise diploması olmadan gidiyorsunuz mülakata, ama ben mezun olacağım 30 Eylül 2020 e kadar diyorsunuz, konsolosta size süre tanıyormuş, diplomanızı gönderirseniz vizeniz onaylanacaktır diye, ama bu yöntemin uygulanabilirliğini sayın @crazycells e sormak lazım

• @3sonmez hatırladığınız kadar adresleri yazın, supervizor lerin adını vermek zorunda değilsiniz do not know basabilirsiniz hatırlamadığınıza, yada Does not apply

• ⭐⭐⭐

@crazycells
    Yeni açıklanan sigorta şartları Kasım ayında mülakata girecek adaylar için de geçerli midir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bolatmali 3 kasımdan itibaren tüm başvuru yapan mülakata gelecekler için yazıyor zaten açıklamada. Şimdi baktım da 5 kasımda girenler var @harikeyn mülakattan çıktıktan sonra herkes seni bekliyor olacak türkçe ilk paragrafın açıklaması

3 Kasım 2019 veya sonrasında bir çeşitlilik vizesi de dahil olmak üzere göçmen vizesi için başvuruyorsanız, mülakat sırasında onaylı sağlık sigortasına gireceğiniz mülakat sırasında konsolosluk görevlisine kanıtlamanız gerekir. Amerika Birleşik Devletleri veya makul olarak öngörülebilir tıbbi maliyetler için ödeme yapacak finansal kaynaklara sahip. Bu gereksinimin karşılanamaması vize başvurusunun reddine neden olacaktır.

• @Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@3sonmez ds260 formunu gönderin bunda sıkıntı yok, dediğim gibi Mesleğiniz şartları karşılıyorsa evrak talep emailinde istenen belgeleri de gönderin, ama Mesleğiniz karşılamıyorsa evrak talep email ini lise diploması geliş tarihine göre ayarlayıp göndermeniz lazım(dv 2020 için vize verilme son tarihi 30 Eylül 2020 bunu sakın unutmayın ama) bu şekilde haziran ayında evrak talep email ine cevap verirseniz, muhtemelen vize görüşmesi için bir mülakat tarihi alırsınız (sonuçta üç ay daha var temmuz-ağustos-Eylül) ama riski var mı derseniz bu yönteminde riski var

Bir yöntem daha var ne kadar riskli orasını kestiremiyorum, bu yöntemde

Lise diploması olmadan gidiyorsunuz mülakata, ama ben mezun olacağım 30 Eylül 2020 e kadar diyorsunuz, konsolosta size süre tanıyormuş, diplomanızı gönderirseniz vizeniz onaylanacaktır diye, ama bu yöntemin uygulanabilirliğini sayın @crazycells e sormak lazım

İkinci yöntem tam aradığım şey gibi duruyor. Diplomayı sonradan beyan etmek. @crazycells in cevabını bekliyorum, teşekkürler.

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@bolatmali 3 kasımdan itibaren tüm başvuru yapan mülakata gelecekler için yazıyor zaten açıklamada. Şimdi baktım da 5 kasımda girenler var @harikeyn mülakattan çıktıktan sonra herkes seni bekliyor olacak türkçe ilk paragrafın açıklaması

3 Kasım 2019 veya sonrasında bir çeşitlilik vizesi de dahil olmak üzere göçmen vizesi için başvuruyorsanız, mülakat sırasında onaylı sağlık sigortasına gireceğiniz mülakat sırasında konsolosluk görevlisine kanıtlamanız gerekir. Amerika Birleşik Devletleri veya makul olarak öngörülebilir tıbbi maliyetler için ödeme yapacak finansal kaynaklara sahip. Bu gereksinimin karşılanamaması vize başvurusunun reddine neden olacaktır.

selamlar ufak bir soru söyle bir yol izlenebilirmi
    ilk abd girisi icin uluslararası bir sigorta yaptirmak vize memurunu tatmin edermi acaba?
    herkes ilk gider gitmez iş bulamayacaktır en azından ssn ve greencardın gelme süresini göz önünde bulundurarak,saglik sigortasi yapilirken bildigim kadariyla tahmin edilebilir kazancini sunuyorsunuz ve birsürü teferruat bunu abd disindayken nasıl insuarence firmasiyla anlasmaya varacagiz.Umarım olayı yanlis anlamamisimdir.
    sevgilerle...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@3sonmez açıklamana baktım daha mülakat tarihin yazılmamış. Sen evrak peşinde koşturmayı bırak asıl aşağıdaki yazıyı okumanı tavsiye ederim. Evraktan dolayı kimse ret yemedi alt tarafı eksik evrak diye eline renkli kağıt verip pasaportu iade ediyorlar ama asıl yeni yasalaşan olayı ciddiyete al

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Burak-Erdoğan orada diyor ki zaten MADDİ GÜCÜN OLDUĞUNU İSPAT ETMELİSİN DİYOR. Şu soru geliyor peki bu maddi güç ne kadar işte bunu kimse bilmiyor 5 kasımda @harikeyn mülakata girince göreceğiz. Eskiden sadece geçim sorununu halledebileceğin miktarı istiyorlardı şimdi GEÇİM DERDİ + SAĞLIK SİGORTASI alacak kadar maddi gücünü isteyecekler

• @ayvalik10 konsolosluğa mail atsak bu konuda bize dönüş yaparlar mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@irem-begum şu anda konsolosluğa mail atma çünkü 3 kasımdan sonra başlayacağı için onlarda eminim daha tam olaya hakim değillerdi hem şu anda mülakata hazırlandıkları için bence bu maile seni tatmin edecek doyurucu bir cevap vereceklerini zannetmiyorum

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@3sonmez açıklamana baktım daha mülakat tarihin yazılmamış. Sen evrak peşinde koşturmayı bırak asıl aşağıdaki yazıyı okumanı tavsiye ederim. Evraktan dolayı kimse ret yemedi alt tarafı eksik evrak diye eline renkli kağıt verip pasaportu iade ediyorlar ama asıl yeni yasalaşan olayı ciddiyete al

Bu tam olarak ne demek anlayamıyorum, o yüzden beklemedeyim.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@3sonmez Türkiye de sen herhangi hastaneye gittiğin zaman parasız isen yeşilkart var hani hiçbir ücret ödemeden baktırıyorlar kendilerine. İşte amerika da belli bir kazancın altında kalırsan sana yeşil kartın varmış gibi ya bedava ya da çok az para ile bakıyorlardı. Bunun parasını devlet ödüyordu. Artık diyor ki devlet sana gelince yeşilkart sigortası yaptırmayacak. Sen kendin parasını vererek sigortanı kendin yaptıracaksın diyor. Ancak amerikaya gelirken geçim derdi sorununu yaşamaman için belli bir miktar maddiyat göster diyorlardı mülakatta şimdi bunun yanında sağlık sigortası yaptırabileceğin kadar da paran olsun istiyor. Ondan dolayı artık gösterilecek para müktarı arttı. Ancak ne kadr arttı hiç bilmiyoruz. Yine yazıcam kusura bakmasın ama @harikeyn 5 kasımda mülakata girince görücez. Hala anlamadığın bir yer var mı

• @ayvalik10 hiç birsey anlamadım nedir ne değildirde bilmiyorum.. sağlık sigortasımı yaptır mi gidecez vize görüşmesine.. bana gelen mailde böyle bir durumdan bahsedilmiyor... kafam kariştı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@harikeyn Bir üstteki iletiyi okur musun lütfen seninde hala anlamadığın bir şey varsa yazar mısın

• @ayvalik10 tamam şimdi gördüm iletinizi.. valla ben standart gidiyorum.. 160k tl banka ve elde 50k eder araba var mali gecim ve saglık sigortası için kabul ederler diye düşüyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@harikeyn maşallah yetsin dimi artık eşşek değiller ya kabul etsinler. Bu arada mülakattan çıkınca herkes senin yazı yazmanı bekleyecek çünkü 3-5 kasım arasında mülakatı olan senden başkasını görmedim @Muhtaradana @bolatmali siz biliyor musunuz 3-5 kasım arası başka mülakata gidecek kimseyi

• ben yazarım herşeyi hiç merak etmeyin.. sadece tek derdimiz sağlık raporunu ocak ayında vermeyi planlıyoruz gerikalan herşey hazır fazlasıyla..

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@harikeyn maşallah yetsin dimi artık eşşek değiller ya kabul etsinler. Bu arada mülakattan çıkınca herkes senin yazı yazmanı bekleyecek çünkü 3-5 kasım arasında mülakatı olan senden başkasını görmedim @Muhtaradana @bolatmali siz biliyor musunuz 3-5 kasım arası başka mülakata gidecek kimseyi

3 Kasımdan sonra mülaka girecek 13 kişi gözüküyor exel tablosunda. Onlarında deneyimlerine ulaşırız muhakkak. Bu sayı bizlere bir fikir verecektir

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |