Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

Elektrikli araçların yıllara göre satış grafiği.
    Son 1 sene içinde piyasaya giren Tesla Model 3'e dikkat...

• ⭐⭐⭐

Selamlar @kivo
    Nasıl gidiyor satışlar 🙂

Bir konu var, hep merak etmişimdir. Bu bilgiyi senden daha iyi sağlayabilecek yok bence şu an.

Rica etsem, %0 APR için minimum kredi skoru nedir cidden?

(Honda’da %0 kampanyası şu aralar yokmuş, sorumu o halde %1.9 Apr için sormuş olayım)

• @crazycells, içinde söyledi: ABD'de Yeni Araba Alirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Amerika'da yeni bir araba alirken dikkat edilmesi gerekenler:

• Ilk yapmaniz gereken araba ureticilerinin sitelerini ziyaret edip size uygun araba marka ve modellerini incelemek olmali, daha sonra ilgilendiginiz arabalarin satici bayi (car dealer)'lerde ne kadara satildigini ogrenin.

• Eger arabayi taksitle alacaksaniz satici bayiyi ziyaret etmeden once, bankanizla konusup size uygun bulduklari odeme planlarini inceleyin. Eger onceden odeme planlarini arastirmazsaniz, satici bayinin size onerecegi plandan daha iyi firsatlari kaciriyor olabilirsiniz. Ornegin saticinin onerdigi %3.9 faizle odeme plani ilk bakista uygun gorunse de, bankaniz sizin kredi profilinize %2.9 faizi uygun buluyor olabilir.

• Ureticilerin sitelerinden "rebate" (iskonto, indirim) uygulayip uygulamadiklarini arastirin. Ureticiler tesvik amacli degisik araba modellerini, farkli zamanlarda daha indirimli satiyor olabilirler. Genelde bu tur iskontolar size $500-$2000 dolar arasinda bir indirim saglar.

• Birden fazla satis bayisinden "quote" (fiyat teklifi) alin ve karsilastirma yapin (bu fiyat tekliflerinin "rebate" dahil edilmis olup olmadigini sorun).

• Begendiginiz araclarin guvenlik sistemlerini ve yakit ekonomisini onceden https://www.safercar.gov/ ve http://www.iihs.org/ gibi guvenilir siteleri kullanarak arastirin. Bayideki satis elemaninin arac hakkinda her soyledigine inanmayin 😊

• iyi bir "test drive" (deneme surusu) yapin, arabanin size uygun olup olduguna karar vermek icin, deneme surusunu atlamayin.

• "Window Sticker" fiyatlarini, pazarlik baslangici olarak dusunmeyin. Arabalarin camlarindaki etiketlerde bulunan fiyatlar cogunlukla ureticilerin tavsiye ettigi satis fiyatlaridir ve bu fiyatlarin ustune, hem ureticilerin "rebate" (iskonto)leri hem de bayinin "discount"(indirim)larini ekleyince cok daha uygun bir fiyata alinabilecegini unutmayin ve pazarlik yapmaktan cekinmeyin.

• Arabanin gercek "trade value"(satis degerini)'sunu arastirip ogrenmeye calisin, arabaya degerinden daha fazla odemeyin.

• Gunluk promosyonlara inanmayin, "eger bugun satin alirsaniz 72 ay odeme plani, free car wash, free oil change" gibi pek cok promosyonla kandirmaya calisacaklardir. Genelde bu tur promosyonlar bir gun surmezler, surekli benzer promosyonlar devam eder 😊

• Aylik odeme miktarlari gozunuzu boyamasin, tum odeme planini inceleyin. Aylik az odeme yapiyorum derken, arabaya degerinden cok daha fazla oduyor olabilirsiniz.

• Arabayi almadan bayinin araba denetimini yeterli bulmayin, bir mechanic (araba tamircisi)'e arabanizi inceletin. Denetim fiyati ortalama $25-$35 civarinda tutacaktir.

• Arabanin satis sozlesmesini imzalarken konusacaginiz kisilerin her soyledigine inanmayin, gereksiz aksesuarlari size aldirmaya calisabilirler. Ayrica bayinin teklif edecegi "GAP insurance"'i daha sonra kendi araba sigortasi sirketinizden yillik $30-$40'a alabilirsiniz. Internetten yaptigim arastirmalarda "Theft Protection" secenegini satin almaniza gerek yoktur diye yaziyor. Pek cok bagimsiz uzman, bunun sadece dolandirma amacli yapilan bir teklif oldugunu dusunuyor, dolayisiyla "theft protection" opsiyonunu satin almadan iyice dusunun.

🚦 Amerika'daki en populer 10 araba, 50$ yakit ile ne kadar yol kateder? 🚦

alt metni

✅ Ankete sadece, ABD'de en cok satan 10 araba modelini eklemisler. Ekranda mesafe 800 mil uzunluga kadar 100'er mil arayla isaretlenmis. Mesafelerin sirasiyla kilometre karsiliklari soyle:

➡100 mil = 161 km
    ➡200 mil = 322 km
    ➡300 mil = 483 km
    ➡400 mil = 644 km
    ➡500 mil = 805 km
    ➡600 mil = 966 km
    ➡700 mil = 1127 km
    ➡800 mil = 1288 km

✅ Arastirmaya gore 50 dolar yakit ile en cok mesafe kateden arabalar soyle:

🚗 Honda Civic - 722 mil - 1162 km
    🚗 Toyota Corolla - 639 mil - 1029 km
    🚗 Honda CR-V - 598 mil - 963 km

• liste madde
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@meer yürü be @kivo senin arabalar bomba gibi maşallah @meer @kivo honda satış temsilcisi artık ondan alırsınız arabanızı bu kadar hondayı övdükten sonra da imdirim verir sana @kivo

• Yasaklı

@ayvalik10 övmese bile indirim veririz aşk olsun 🙂

• Yasaklı

@FreeWoRLD abi ben bunu yeni gördüm çok özür dilerim 😞

• ⭐⭐⭐

@kivo Yok olur mu ne özürü. Sadece merak ettiğim bir konu:)

• Yasaklı

@FreeWoRLD bizde yani Honda’da 0 apr kampanyası hiç olmuyor. Sıfır apr a inanmayın çünkü arabanın fiyatına yediriyorlar onu.

Kredi skorun 680-900 arasındaysa

36 ay 1,99
    48 ay. 2,99
    60 ve 72 ay 3,99 apr ın..

• @kivo Aslinda gercek sayilarla 3-4 tane sifir arac satin alma senaryosu yazabilirsen bence muthis yol gosterici ve fikir verici olur.
    Atiyorum, model, pesinat miktarlari, kredi skor araliklari ve kac aylik cekilirse aylik taksiti ne olur (odenen rakam) seklinde olsa ben cok faydalanirim.

• Yasaklı

@caglaror her dealer farklı olabilir ama. Örnek ford da bir arkadaşım çalışıyor burada çocuk diyor ki biz internet fiyatından 10 k kırıyoruz. Subaru da çalışan arkadaşım hiç indirmiyor biz maks 3-4 k ( yeni arabalar için sıfır) suraya gelicem kim ne öderse..
    Tavsiyem sıfır veya 2. El alırken www.kbb.com a bakmadan almayın. Sende araba alacağın zaman mutlaka bana cebimden ulaş 🙂 pazarlığı nasıl yapman gerektiği konusunda nelere dikkat etmen konusunda destek olurum abi

• @kivo, içinde söyledi: ABD'de Yeni Araba Alirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

@caglaror her dealer farklı olabilir ama. Örnek ford da bir arkadaşım çalışıyor burada çocuk diyor ki biz internet fiyatından 10 k kırıyoruz. Subaru da çalışan arkadaşım hiç indirmiyor biz maks 3-4 k ( yeni arabalar için sıfır) suraya gelicem kim ne öderse..
    Tavsiyem sıfır veya 2. El alırken www.kbb.com a bakmadan almayın. Sende araba alacağın zaman mutlaka bana cebimden ulaş 🙂 pazarlığı nasıl yapman gerektiği konusunda nelere dikkat etmen konusunda destek olurum abi

Pazarlik konusunu buraya yazsaniz baya guzel olur aslinda 🙂 Biz de yakin zamanda sifir arac almayi dusunuyoruz, bu basligin ilk postundaki bilgileri okuduk epey yol gosterici aslinda ama pratikte nasil oluyor bu isler 🙂

• Yasaklı

@gallifrey hangi şehirdesiniz

• @kivo Seattle.

• ⭐⭐⭐

beyler amerikadaki arabalara baktığımda mesela cargurus ve diğer sitelerde audi rs6 modeli yok yada denk gelmedim ? bunun özel bir sebebi mi var ?

• Yasaklı

@gallifrey pazarlık esnasında müdür gelene kadar yanınıza fiyatı dusurmeye calısın hatta pazarlık zamanı beni arayabilirsiniz 4693058731

• Yasaklı

@Oktay-İbiş bazı modeller avrupa versiyonu bu sebepten olmayabilir

• Yasaklı

Yani şöyle tr de mesela honda pilot yok ama abd de var gibi

• ⭐⭐⭐

@omertug selamunaleyküm günaydın 🙂 craiglistten bakmadım ama diğer sitelerde dediğim gibi göremedim demekki o model tutulmuyor orada sanırım 🙂 15 knın üstüne bir 30 40k daha koyar Nissan GTR ALPHA yada GODZİLLA alırım 🙂

• ⭐⭐⭐

@kivo o modelin özelliklede Station modelinin olmaması düşündürücü 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |