DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @arnblt britsimon ısrarla 18300 kotasının doğru olduğunu söylüyor ama nedense şu şekilde hesaplanır diye formülasyonu yazmıyor ya da yazamıyor. 116 bin kişinin seçildiği bir senede neye göre 18300 kişiye vize verilecek ve önceki senelerde niye bu kadar düşük rakamlar yok, diye kanıtıyla soru sormuş adam, karşılığında senin için vaktimi boş harcamayacağım diye terslenmiş . bir de geçen sene ki kesinlikle current olmyacak diyerek 500 dolara iddiya girip mayıs ayında patlaması var.

18300 değilde 19300 kişiye vize verilmesi bile case no yu 30 bin civarına çekiyor bu kadar kesin konuşması garip.

geçmiş senelerde avrupa bölgesine verilen vize sayıları konusunda bu kişinin (didikoko? isimli yazar) verdiği bilgiler doğru mu acaba? 2016 senesini göremedim toplam verilen vizeler içinde.

• @periscope sene başında vb'ler açıklandığında herşey yolunda stay calm diyen de Brit Simon idi 🙂 bu saatten sonra BS'nin dediği gibi 18300 olsa bile bu adama ne kadar güvenilir bilemedim. Sonuçta readylerin durumunu ve refuse'ları kimse bilmiyor. Hepimiz beklemek zorundayız.

• ⭐⭐

Her ne kadar doğruluğuna inanmasamda velevki doğru olsun. Bence bu bültende yada bir sonraki bültende 18300 e göre bir sıçrama yapacaklar. Daha sonra duruma göre yavaşlatacaklar. En azından ben olsam öyle yapardım. Önümüzdeki ay 1500 2000 case arttırır duruma göre arttırmaya devam ederdim yada keserdim. Yoksa çok fazla ready kalır.

• KCC response rate i bildiğine göre diğer değişkenlerin karekterini çözümledi. 26500 açıklanırsa herkese sıra gelecek..

• @arnblt eğer Brit bu bilgileri içeriden alıyorsa buna denilecek birşey kalmıyor ama kendi değerlendirmesiyse bu bizim için iyi haber. Bu değerlendirmesinin kendisine mi ait olup olmadığını biliyor muyuz ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@superdem22 DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells aslında data dediğimiz konu da çok fazla değişkenleri olan bir konu. Bu sene response rate'in yükselmesi konusu süreci tabiki değiştiriyor ancak sor şu: response rate fazla ise neden 50k ve altında tutsunlar. Demek oluyorki takep olduğunda 52k'larda visa verebiliyor adamlar. Bu sene de neden olmasın diyorum.

Evet, maalesef son yillarda pek olmuyor bu dediginiz. Suradan gecen yillarda verilen toplam vize sayisina bakabilirsiniz:

Daha once size 50.000+ vizenin neden kaynaklandigini anlatmistim. NACARA programina verilen vize sayilari her gecen yil azaliyor, son yillarda yaklasik 1000 vize verilmesine ragmen yine de 50.000'in ustune cikmamis verilen vize sayisi.

• @periscope britin o iddia yorumunun linkini paylaşabilir misiniz?

• @crazycells Daha önce bir excel paylaşılmıştı forumda.

2013'te 52571 , 2014'te ise 52342 visa verilmiş toplamda. Ve bu iki yılda kazanan sayıları 105K ve 140K. Bu fazlalıklar NACARA kaynaklı mı ?
    Son iki sene bence yanıltmasın çünkü az kazanan vardı ve EU current olmasına rağmen 50K'yı bulamadılar. Örneğin 2016'da EU current olmasına rağmen verilen visa 46K.

Burada endişe verici olarak paylaştığınız pdf'te 20K üzeri EU'ya verilen visa sayısı geçen sene harici yok ama bu senenin farklı ilerlediğini de unutmamak gerekiyor. Nereden bakarsak bakalım bu seneyi referans alabilceğimiz bir sene görünmüyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Daha önce bir excel paylaşılmıştı forumda.

2013'te 52571 , 2014'te ise 52342 visa verilmiş toplamda. Ve bu iki yılda kazanan sayıları 105K ve 140K. Bu fazlalıklar NACARA kaynaklı mı ?
    Son iki sene bence yanıltmasın çünkü az kazanan vardı ve EU current olmasına rağmen 50K'yı bulamadılar. Örneğin 2016'da EU current olmasına rağmen verilen visa 46K.

Burada endişe verici olarak paylaştığınız pdf'te 20K üzeri EU'ya verilen visa sayısı geçen sene harici yok ama bu senenin farklı ilerlediğini de unutmamak gerekiyor. Nereden bakarsak bakalım bu seneyi referans alabilceğimiz bir sene görünmüyor.

Secilen kisi fazlaliklari degil, verilen vize fazlaliklari NACARA programindan geliyor. Secilen kisilerin sayisinin o yillarda fazla olmasinin nedeni online sisteme gecilmesi ve KCC'nin daha hizli dosya isleme yapacagini dusunmesi olabilir. Secilen kisi sayisiyla verilecek vize arasinda bir baglanti kurmaya calisiyorsunuz, bu dusunceniz dogru degil maalesef. Her yil politikalarda ya da sureclerde ufak tefek degisiklikler oluyor. Bu yilin gidisatini tahmin ederken, bence bakabileceginiz yillar sadece bir onceki birkac yil olabilir onlarin oncesi daha cok yaniltici bilgi verir.
    Siz bu dusuncenizi bu konuda defalarca tekrarladiginiz icin bilgi eklemesi yapmak istedim, yoksa istediginizi dusunmekte ozgursunuz 🙂

• @crazycells sizin geçmişteki tecrübeleriniz tabiiki önemli. Bu anlamda kesinlikle önemsediğimi söylemeliyim. Önceki en yakın yıllarla kıyasladığımızda az kazanan sayısı bu seneyi önceki senelere referans almayı zorluyor. Sizce hangi yıl bu seneki gidişata yakın ve referans olarak değerlendirilmeli ?

• Arkadaşlar 3 ay kaldı hepi topu zaten bence bekleyip görmek en mantıklısı. Eşim benim Alman vatandaşı ve Almanya doğumlu başta sevinmiştim çıktığı için ve sonrasında belki faydası olur sandım Alman vatandaşı olmasının meğersem hiçbir işe yaramıyormuş 🙂 ama planlarımızı 3 ayıcık daha askıya almakta fayda var bence me olur ne olmaz.

• @crazycells mesela o excellde türkiyeye çıkan çekiliş sayısıyla alınan vize sayısı arasındaki fark çopunlukla redlerdenmi kaynaklanıyor? yok çekilişi kazanıp gitmeyenler ağırlıktamı?

• Şu green card yüzünden hepimiz bir istatistik ve matematik uzmanı olduk 😃 onu ordan böl yüzde al topla case noları çarp 🙂 1.5 senede saçlarımıza ak düştü yeminle :))

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells sizin geçmişteki tecrübeleriniz tabiiki önemli. Bu anlamda kesinlikle önemsediğimi söylemeliyim. Önceki en yakın yıllarla kıyasladığımızda az kazanan sayısı bu seneyi önceki senelere referans almayı zorluyor. Sizce hangi yıl bu seneki gidişata yakın ve referans olarak değerlendirilmeli ?

gidisat olarak sadece son birkac yili dikkate alabilirsiniz maalesef ama dediginiz gibi secilen kisi sayilari farkli oldugundan bu yillar da size kesin bilgi vermez. Kisaca, hicbir yili referans olarak alamiyorsunuz 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vecihi DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells mesela o excellde türkiyeye çıkan çekiliş sayısıyla alınan vize sayısı arasındaki fark çopunlukla redlerdenmi kaynaklanıyor? yok çekilişi kazanıp gitmeyenler ağırlıktamı?

red orani oldukca dusuk, cogunlugu surece devam etmeyenler olusturuyor.

• 28K-30K arası bir yerde biter gibime geliyor.

• Brit"e fake bir hesapla 18300"den nasil emin oldugunu sordum. O da emin olmadigini ve 50K"nin sadece hedef oldugunu soyluyor.

BritSimon
    April 23, 2018 at 2:02 pm
    Reply
    I am NOT sure because it is a QUOTA – a target. That does NOT mean it will be exactly 18300 or 50000- it could be less or more.

Yine onceki yillarin datalarinin anlamsiz kaldigini ve response rate&refuse& ready durumlarina gore herseyin olabilecegi bir sene.
    Icimden gecen siradisi seylerin olmasi ve 34 35K"lara kadar gorebilmek

• Bu sistemde kimse hiçbirşeyden emin olamaz zaten. İlk günden beri herşey sadece tahmin üstüne kurulu. Zaten bir şey kalmadı hepi topu 3 ay, bekleyip göreceğiz artık...

• ⭐⭐

@superdem22 bu yorumu bende okudum ve şaşırdım. Demek ki kendisi de yanlış tahminlerine birini daha eklemek istemedi. 18300 ısrarından yavaş yavaş vazgeçiyor gibi.

• Police Certificate, Turkey (Original), Required for all Turkish citizens or residents of Turkey. Must include archive records check (Arsiv kayitli Adli Sicil Kaydi).
    Birth Certificate, Turkey (Original), Nüfus kayit örnegi (Please note that all actions (divorce(s), marriage(s) and death(s)) must be listed on your NKO).
    Marriage Certificate (Original and English translation with copy).
    High school or University Diploma (Original and English translation with copy).
    Bank statements, Should show account balance and transaction history for the previous six months. Personal bank statements OR original I-134 Affidavit of Support from a sponsor along with his/her 1040 Individual Income Tax returns and W2 forms and a copy of his/her U.S. passport or green card. If you are submitting a form I-134. If you are submitting a form I-134, please make a copy for each additional family member immigrating.
    Diversity Visa application Fee, $330 U.S. dollars per applicant, please bring exact change. Please note that you can pay in TL. or U.S. dollars.
    U.S. address (Original), Address in the United States where you would like your I-551 "green card" to be mailed.

Ankara abd konsolosluğundan gelen en son mail bu ve istenen belgeler. Aklıma takıldı hep belgeler türkçe kabul oluyor dendi ama burada hep ''orginal and English translation with copy'' şeklinde yazmışlar. Hala türkçe kabul oluyor mu yoksa değişiklik felan mı var ''and'' diyince acaba mı dedim 🙂 fikri olan var mıdır acaba ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

41

43.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

439.4k

| | | |