Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@bolatmali, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Sayın @crazycells
    Bir kişi ds formunu gönderdikten sonra evlenmişse, formunu güncellemeden evrak mailinde eşinin belgelerini göndermesi bir sorun oluşturur mu?
    Ve ya bu süreç için kesinlikle ds formu güncellenmelimidir?

Su an DV2020'in basindayiz, o nedenle su an en guncel haliyle butun formlari doldurup belgeleri hazirlamak ve surecin geri kalaninda beklemek en ideal cozum.

KCC gecen yildan farkli olarak herkesin belgesini istedi. Ozellikle yuksek dosya numarasina sahip kisilerin mulakat tarihlerine yakin olsaydi, acmamak daha iyi olabilirdi, ama su anda surec yeni basladigi icin hemen ilgili degisiklikleri yapip gondermek en ideali.

• @crazycells linkteki açıklamalara göre yanlış göndermiş bulunuyorum. ne yapmam gerektiği konusunda beni bilgilendirebilir misiniz ?

• ⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@bolatmali, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Sayın @crazycells
    Bir kişi ds formunu gönderdikten sonra evlenmişse, formunu güncellemeden evrak mailinde eşinin belgelerini göndermesi bir sorun oluşturur mu?
    Ve ya bu süreç için kesinlikle ds formu güncellenmelimidir?

Su an DV2020'in basindayiz, o nedenle su an en guncel haliyle butun formlari doldurup belgeleri hazirlamak ve surecin geri kalaninda beklemek en ideal cozum.

KCC gecen yildan farkli olarak herkesin belgesini istedi. Ozellikle yuksek dosya numarasina sahip kisilerin mulakat tarihlerine yakin olsaydi, acmamak daha iyi olabilirdi, ama su anda surec yeni basladigi icin hemen ilgili degisiklikleri yapip gondermek en ideali.

Bilgileriniz için teşekkür ederim

• @bolatmali orayı inceledim Ama sorun o ülkeden adli sicil alabilmek için yetkili tek kisi oradaki işverendir ve o işveren ilgilenmez ise okağıdı asla alamıyorsun başka yolu var mı diye soruyorum yoksa forumdaki bu konuyla alakalı herşey okudum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@oktayusa, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells linkteki açıklamalara göre yanlış göndermiş bulunuyorum. ne yapmam gerektiği konusunda beni bilgilendirebilir misiniz ?

yeniden isimlendirip bir daha gonderebilirsiniz.

• @crazycells teşekkürler

• Merhabalar ben ds 260 formunda eğitim bölümünde sadece lise ve üniverteyi girdim fakat daha önce bir üniversiteden dil eğitimi başka bir üniversitede bölüme başlayıp bıraktım bu bilgileri eklemedim forma sorun olurmu 8 kasımda mülakatım var ds 260 formunu açtırıp ekletmeli miyim ?

• Merhabalar sonunda banada KCC den evrak emaili geldi! Polis sertifikası hakkında sorum olacak:

1. 2001 - 2007 yılları arasında Amerikada Yüksek Lisans ve Doktora mı tamamladım. Bu durumda Amerikadan polis sertifikası almam gerekir mi? Gerekirse nereden almalıyım?
    2. Eşim Rus vatandaşı ve henüz Türk vatandaşı değil. 7 seneden beri Türkiyede yaşamakta. Rus konsolosluğundan adli sicil kaydı alması gerekiyor diye biliyorum. Bunun ingilizce veya Türkçeye çevrilmesi gerekmekte. Notere onaylatmamız gerekir mi? Aynı şekilde onunda Türkiye'de 7 sene yaşadığı için adli sicil kaydını Türkiye'den alması gerekir mi?
  • ⭐⭐⭐

@Elgitaro, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar sonunda banada KCC den evrak emaili geldi! Polis sertifikası hakkında sorum olacak:

1. 2001 - 2007 yılları arasında Amerikada Yüksek Lisans ve Doktora mı tamamladım. Bu durumda Amerikadan polis sertifikası almam gerekir mi? Gerekirse nereden almalıyım?
    2. Eşim Rus vatandaşı ve henüz Türk vatandaşı değil. 7 seneden beri Türkiyede yaşamakta. Rus konsolosluğundan adli sicil kaydı alması gerekiyor diye biliyorum. Bunun ingilizce veya Türkçeye çevrilmesi gerekmekte. Notere onaylatmamız gerekir mi? Aynı şekilde onunda Türkiye'de 7 sene yaşadığı için adli sicil kaydını Türkiye'den alması gerekir mi?

1- Amerikada geçirilen süre için bu belge gerekli değil,
    2- Eşinizin doğum belgesini Rusyadan,
    sicil kaydını Türkiyeden ve Rusyadan alması gerekiyor.
    Rusça olan bütün belgeleri ingilizceye tercüme ettirmeniz gerekli,

• @bolatmali cevap için teşekkürler. Eşim Türkiye'den bu belgeyi nereden alabilir? Türk vatandaşı olmadığı için e-devletten alamayız diye biliyorum. Rusça olan bütün belgeleri ingilizceye tercüme ettirdikten sonra notere onaylatmamız gerekir mi?

• Arkadaşlar !
    Herkese hayirli akşamlar,
    dün itibariyle KCC den Evrak mailim geldi. Bugun de, İstenen Tüm evraklari gonderdim.
    1-Pasaport copy
    2-Birth Certificate
    3-Marriage certificate
    4-Police certificate + Yurt dışında bulundugum yerlerin police certificateleri
    bedelli Askerlik yaptıgım için Military Recordu gondermedim. Bu doğru mudur ? Zaten DS260 formunu göndeririken askerligi yapmadım olarak işaretlemiştim.
    Acaba bunların dişinda Baska bir evrak göderiyor muyuz ? Bilgilendirirseniz sevinirim. Şimdiden tesekkurler.

• ⭐⭐⭐

@Elgitaro, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@bolatmali cevap için teşekkürler. Eşim Türkiye'den bu belgeyi nereden alabilir? Türk vatandaşı olmadığı için e-devletten alamayız diye biliyorum. Rusça olan bütün belgeleri ingilizceye tercüme ettirdikten sonra notere onaylatmamız gerekir mi?

Eşiniz adliyeden bu belgeyi alabilir.
    Yeminli tercüman aracılığıyla tercüme ettirmeniz yeterli

• ⭐⭐⭐

@IsmailOzcn, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar ben ds 260 formunda eğitim bölümünde sadece lise ve üniverteyi girdim fakat daha önce bir üniversiteden dil eğitimi başka bir üniversitede bölüme başlayıp bıraktım bu bilgileri eklemedim forma sorun olurmu 8 kasımda mülakatım var ds 260 formunu açtırıp ekletmeli miyim ?

Lise mezunu olmanız yeterli greencard için

• ⭐⭐⭐

@hasan76, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar !
    Herkese hayirli akşamlar,
    dün itibariyle KCC den Evrak mailim geldi. Bugun de, İstenen Tüm evraklari gonderdim.
    1-Pasaport copy
    2-Birth Certificate
    3-Marriage certificate
    4-Police certificate + Yurt dışında bulundugum yerlerin police certificateleri
    bedelli Askerlik yaptıgım için Military Recordu gondermedim. Bu doğru mudur ? Zaten DS260 formunu göndeririken askerligi yapmadım olarak işaretlemiştim.
    Acaba bunların dişinda Baska bir evrak göderiyor muyuz ? Bilgilendirirseniz sevinirim. Şimdiden tesekkurler.

Askerlik belgesi zorunlu değil,

Şuradaki yönergelere göre yapmış iseniz doğrudur;

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2163/dv2020-mulakat-deneyimleri/915?page=1

• @bolatmali, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2163/dv2020-mulakat-deneyimleri/915?page=1

Hizli cevabiniz için teşekkürler.Yönergelere göre yapmiştim.örnekteki gibi yapip, Pasaport
    2020EU00000001_Mustafa_Kemal_Olmez_Passport.pdf [email protected] adresine gonderdim ve akabinde otomatik teyit malinide aldim.

• @Sefa tesekür ederim

• Evrak talebi üzerine evrakları gönderenlerden kimseye otomatik mail dışında bir mail geldimi? 3-6 içinde gelecek olan maili merak ediyorum

• @oktayusa hangi kısımda isimlendirirken mi, konu kısmında mı nasıl bir şekilde yaptınız, otomatik onay emaili aldınız mı?

• @Rukiye-Sarı asıl talihli siz misiniz, eşiniz mi?

• Arkadaşlar önemli bir sorum olacaktı.Bana evrak maili geldi.Ben 20 yaşımdayken Malezya’ya gitmiştim dil kursunu yaklaşık 9 ay kaldım.Benim de sicil belgesi alıp yollamam gerekiyor mu?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |