Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bir de şöyle bir durum var, current residance (katar) 1 aydır burdayım ama evrakları mail olarak gönderirken burdan criminal gondermicem. Şimdi mülakat tarihi geldiğinde burada 6 ayım dolmus olur o zaman mülakata goturmeli miyim yoksa hiç konusunu açmamalı mıyım? @crazycells @bolatmali @Sefa @candreva @pilot23

• @bolatmali, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@3sonmez, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@bolatmali Şu an onun araştırması içindeyim, net bir şey söyleyemiyorum. 1 hafta içinde belli olacak gibi.

Eğer kısa sürede alabilecekseniz, hem evrak mailini, hemde formunuzu diplomayı aldıktan sonra gönderebilirsiniz.
    Mesleki deneyim olarak onay alan arkadaşlar var. Ama inanın lise diplomasına sahip olarak onay almak çok daha kolay süreç olur sizin için

Akşam lisesiyle görüştüm, Haziran ayında alabiliyorum. Form ve evrak mailini Haziran'a kadar bekletmek doğru olmayacaktır sanırım diye düşünüyorum. Şu anki sorum şu olacak; forma lise öğrencisi olduğumu girip, haziran ayında diplomamı aldıktan sonra değişiklik yapmak doğru yol mu olacaktır? Hali hazırda mülakata diplomasız, okuyor bir şekilde gitmek bir sorun yaratır mı? Beni neler bekler? Çok teşekkür ederim bu arada yardımlarınız için.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Selamlar. Hali hazırda lise diplomam yok, süreç içerisinde halletmeye çalışacağım. Bu durumla ilgili iki sorum var;

1- Süreç içerisinde açık liseden diplomamı alıp, mülakat tarihine kadar yetiştirebildiğimi düşünürsek; DS-260 formunda durumumu nasıl seçmem gerekir? Sonrasında değişiklik mi yapmalıyım?

2- Diğer yandan 16 yıldır profesyonel olarak müzisyenlik yapıyorum, çeşitli akademi ve kurumlardan da sertifikalarım var. '' https://www.onetonline.org/ '' da mesleğim zone4 te ve SVP'si 7.0 . Lise diplomamı halledemediğim koşul için bu durumumu nasıl kullanabilir ve gösterebilirim. Belki biliyorsunuzdur bizim ülkemizde müzisyenler illegal olarak çalışıyor. Yıllardır çalıştığım kurum ve sanatçıların hiç biriyle resmi olarak bir ilişkim yok. Buradaki durumu nasıl beyan etmeliyim ya da nasıl bir yol izlemeliyim. Tecrübesi olanlardan yardım bekliyorum, teşekkürler.

1. Su anki bilgileriniz neyse o sekilde yazmalisiniz. Mulakata bu sekilde girebilirsiniz, formu degistirmenize gerek yok. Konsolos gerekli guncellemeleri yapar.

2. SVP'nin 7'den buyuk olduguna emin olun, genelde tek bir sayi degil bir araliktir SVP, bilginize. Gercekten calistiginiz yerleri yazabilirsiniz, hepsi resmen kayitli olmasa da...

Az önce 'bolatmali' ye verdiğim cevabı da göreceksinizdir yüksek ihtimal. Sizin de görüşünüzü öğrenmek isterim.

SVP Range (7.0 to < 8.0) mesleğimin Svp'si şöyle gözüküyor. Yeterli diye anlıyorum bunu, doğru mudur? Çok teşekkür ederim size de.

• ⭐⭐⭐

@bolatmali, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@bolatmali Şu an onun araştırması içindeyim, net bir şey söyleyemiyorum. 1 hafta içinde belli olacak gibi.

Eğer kısa sürede alabilecekseniz, hem evrak mailini, hemde formunuzu diplomayı aldıktan sonra gönderebilirsiniz.
    Mesleki deneyim olarak onay alan arkadaşlar var. Ama inanın lise diplomasına sahip olarak onay almak çok daha kolay süreç olur sizin için

Akşam lisesiyle görüştüm, Haziran ayında alabiliyorum. Form ve evrak mailini Haziran'a kadar bekletmek doğru olmayacaktır sanırım diye düşünüyorum. Şu anki sorum şu olacak; forma lise öğrencisi olduğumu girip, haziran ayında diplomamı aldıktan sonra değişiklik yapmak doğru yol mu olacaktır? Hali hazırda mülakata diplomasız, okuyor bir şekilde gitmek bir sorun yaratır mı? Beni neler bekler? Çok teşekkür ederim bu arada yardımlarınız için.

Formu ve evrak mailini gönderirken gerçekleri beyan etmelisiniz.
    Mesleki deneyim konusunda sayın @crazycells daha doğru yönlendirecektir sizleri.
    Ama benim size tavsiyem, haziran ayında diplomayı almanız kesin bir ihtimal ise;

Birinci yol diplomayı aldıktan sonra mülakata girer, Formunuzuda bu aşamada güncellersiniz.

İkinci yol mülakata girer, konsolosluğa diplomayı haziran ayında göndereceğinizi söylersiniz. Onlarda sizlere eksik evrak belgesini verir ve eğer diğer belgelerde bir sorununuz olmaması durumunda, diplomayı gönderince vizenizin onaylanacağını söylerler.

1. seçenek daha mantıklı bence ama süreç sizin süreciniz nasıl yönetmek isterseniz.

Mülakata girmeden önce formunuzu güncellemeniz bir sorun oluşturmaz sürecinizde.

Sizlere tavsiyem mesleki deneyim olarak onay almak, lise diploması alarak onay almaktan çok daha zorlu süreç olabilir. Onun için haziran ayında diplomayı alabilmek için elinizden geleni yapmanızı tavsiye ederim

• Merhabalar arkadaslar ben 18 Eylül de mail evrak maili attin iki gun sonra bana bu mail geldi sizce bu onay mailimi diger arkadaslara farkli gekmis anliyamadim.Case Number: 2020EU00XXXX

Dear XXXXXXXX:

Records indicate you have submitted a complete and valid DS-260 application for each family member, and you have provided all required documentation to the Kentucky Consular Center.
    Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing. Interviews for the DV 2020 program will begin in October 2019 and conclude on September 30, 2020. Please refer to the visa bulletin at www.travel.state.gov to locate the current numbers being processed. This bulletin is updated after the 15th day of each month. Once an interview date has been scheduled, you will receive notification via email to check http://www.dvlottery.state.gov.

• Merhaba , ben gc çıktıktan sonra evlendim ve eski soyadımla evrak maili geldi . Şimdi belge gönderirken belgelerin isimlerini eski soyadımla mı yoksa yeni soyadımla mı dosyalamam gerekiyor?

• @bolatmali, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Mesleki deneyim konusunda sayın @crazycells daha doğru yönlendirecektir sizleri.
    Ama benim size tavsiyem, haziran ayında diplomayı almanız kesin bir ihtimal ise;

Birinci yol diplomayı aldıktan sonra mülakata girer, Formunuzuda bu aşamada güncellersiniz.

İkinci yol mülakata girer, konsolosluğa diplomayı haziran ayında göndereceğinizi söylersiniz. Onlarda sizlere eksik evrak belgesini verir ve eğer diğer belgelerde bir sorununuz olmaması durumunda, diplomayı gönderince vizenizin onaylanacağını söylerler.

1. seçenek daha mantıklı bence ama süreç sizin süreciniz nasıl yönetmek isterseniz.

Mülakata girmeden önce formunuzu güncellemeniz bir sorun oluşturmaz sürecinizde.

Sizlere tavsiyem mesleki deneyim olarak onay almak, lise diploması alarak onay almaktan çok daha zorlu süreç olabilir. Onun için haziran ayında diplomayı alabilmek için elinizden geleni yapmanızı tavsiye ederim

Ben de sizin gibi düşünüyorum, mesleki deneyim onayını son çare olarak kullanmak istiyorum. Merak ettiğim şu; şu an benden evraklar istenmiş durumda. Herhangi bir deadline görünmüyor ama Haziran ayını beklemek çok geç değil mi? Bu kadar süre bekleyebilir miyim? Ya da form ve evrak işimi yapıp, mülakat tarihimi haziran sonrasına ayarlayabiliyor muyum? Böyle bir hakkım var mı? Son olarak konsolosluktan böyle bir bilgi almak için aramam ya da mail atmam doğru bir hareket olur mu?

• ⭐⭐⭐

Ben de sizin gibi düşünüyorum, mesleki deneyim onayını son çare olarak kullanmak istiyorum. Merak ettiğim şu; şu an benden evraklar istenmiş durumda. Herhangi bir deadline görünmüyor ama Haziran ayını beklemek çok geç değil mi? Bu kadar süre bekleyebilir miyim? Ya da form ve evrak işimi yapıp, mülakat tarihimi haziran sonrasına ayarlayabiliyor muyum? Böyle bir hakkım var mı? Son olarak konsolosluktan böyle bir bilgi almak için aramam ya da mail atmam doğru bir hareket olur mu?

Case nonuzun mülakat tarihi muhtemelen en erken haziran ayına gelebilir zaten.
    Mülakat maili aldıktan sonrada konsoloslukla iletişime geçip erteleyebiliyorsunuz mülakat tarihini

• @Muhtaradana selamlar, bu evraklar ile ilgili olarak bir kaç sorum olacak;
    İstenen evraklar;

*Pasaport
    *Adli sicil kaydı
    *Vukuatlı nüfus kayıt örneği (Nufus aile olarak seçtim?)
    *Askerlik belgesi
    *Evlilik Cüzdanı
    *Boşanma varsa belgeleri
    *Mahkeme kayıtları

Yukarıdaki evraklardan başka bir evrak istenmiyor sanırım?
    *Sorum şudur ki? Bunları bilgisayara kaydederken eşim ve bana ait tek case number olduğu için hep aynı case numberle kaydediyoruz?
    *Adli sicil kaydından başka ingilizce olarak bir şey çıkartmadım, hepsi türkçe olarak alınıyor?
    *3 aylık ve 3 yaşındaki çocuklarım için, e devlet şifreleri olmadığından eşimin ve benim bu evrakları tamamlamam yeterli mi?
    *Evlilik cüzdanında fotoğrafların olduğu sayfa ayrı, bilgilerin olduğu sayfa ayrı bunun neresini göndereceğiz ve nasıl birleştirme yapacağız?

Zahmet veriyoruz teşekkürler.

• Merhaba , Çekiliş sonrasında DS260 formunu bekar olarak doldurup göndermiştim. KCC den evrak mailim geldi , şu an evliyim Case numaramın yüksek olmasından dolayı belki bir faydası olur diyerek normalde aynı şekilde evrakları gönderip mülakat tarihi çıktığında dosyayı düzenlemeye açtırarak eşimin bilgilerini doldurmayı planlıyordum lakin evlilik cüzdanı istenmesinden dolayı şimdi ikilemdeyim . Bütün evrakları gönderdikten sonra mülakat tarihi çıktığında mı güncellemeye açtırmalıyım yoksa hemen ds260 güncellemeye açarak eşim içinde bilgileri girmek mi doğru olur ?

• Bu yıl çıkanlar öncelikle tebrik ederim .
    Kendiniz mi başvurdunuz? yoksa bir danışmanlık firması vasıtasıyla mı başvurdunuz, kazananlar cevaplarsa çok memnun olurum

• ⭐⭐⭐

@Gencovaista, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba , Çekiliş sonrasında DS260 formunu bekar olarak doldurup göndermiştim. KCC den evrak mailim geldi , şu an evliyim Case numaramın yüksek olmasından dolayı belki bir faydası olur diyerek normalde aynı şekilde evrakları gönderip mülakat tarihi çıktığında dosyayı düzenlemeye açtırarak eşimin bilgilerini doldurmayı planlıyordum lakin evlilik cüzdanı istenmesinden dolayı şimdi ikilemdeyim . Bütün evrakları gönderdikten sonra mülakat tarihi çıktığında mı güncellemeye açtırmalıyım yoksa hemen ds260 güncellemeye açarak eşim içinde bilgileri girmek mi doğru olur ?

Öncelikle tebrik ederim,

Evlilik yaptıysanız vukuatlı nufüs kayıt örneğinde de evlilik yaptığınız gözükecektir,

Kcc mail atarak formunuzu açtırın. Eşiniz için bir form doldurun. Bu arada kendi bilgilerinizi güncellemeyide unutmayın. Daha sonrasında evrak mailini gönderirsiniz

• @gezgin34
    Ben bununla ilgili uzun bir yazı paylaşacağım biraz sonra tüm detaylar olacak

• @bolatmali Teşekkür ederim

• Hayırlı günler. Eşim şuanda tutuklu doğal olarak mülakata katılamayacak. Asıl talihli benim. Sizce onun belgelerini de vermeli miyim? Eğer verirsem beni olumsuz etkiler mi? Vermezsem hakkı yanar mı? Yardımcı olabilir misiniz?

• @Aydın-Emre-Alım Kendim başvurdum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muratozbek_91, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Bende evrak maili aldim bugun ama police belgesi 6 hafta sonra verecekler police belgesini gondermezsem mulakat sirasinda gösterecem diyip yollasam olmazmi @crazycells teşekurler

KCC'ye yazin, kabul ederlerse yapabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ramazan-Girgin, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Arkadaslar merhaba,
    Polonya’da calisiyorum ve eğer sıra gelirse (45xxx) vize mülakatına da Varşova’da girecegim. Bugun DS-260 ile ilgili belgeler icin mail geldi. Bir kaç sorum var, yanitlayabilirseniz sevinirim.

1. Mail olarak göndereceğim belgeleri e-devlet’ten alinmis Türkçe hallerini mi yoksa Ingilizce’ye cevirttip o hallerini mi göndermem gerekiyor? Lehce olanlar kabul edilir mi?
    2. Eğer olurda mülakat sırası gelirse Varşova daki amerika konsolosluğuna götüreceğim belgeler Ingilizce ya da lehçe mi olmalı yoksa e-devletten aldigim Türkçe hallerini kabul ederler mi?
    3. Esim 5 aydır burada yaşıyor mail ile gönderirken Polonya’dan Sabika kaydı almali miyiz ( normal gerek suresi 6 ay) yoksa görüşme tarihi belirlendiğinde ordaki sureye gore mi Sabika kaydı alip vize görüşmesine götürmemiz mi lazım?

Tesekkurler
    Ramazan

1 ve 2. Sorunun cevabı;
    İngilizce ve ya Lehçe olması gerkiyor evreklar.

1. Soru;
      Polonya için bu şart 12 ay, evrak maili gönderimi sırasında gerekmez sizler için. Fakat mülakata giderken muhtemelen gerekecektir.

Yasadiginiz ulkeler icin sinir 6 ay.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@UFUK-KAYA, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Abi günaydınlar, en güzel günler senin olsun, yaptıgınız hizmetin değeri paha biçilemez. Her yazıyı ve içeriği dikkatle okuyorum inanın. Bu soracağım şeyin çok bi kategoriye girmeyeceğini düşündüğümden ve de biraz işin içinde tecrübe etmiş kişilerin yorumuyla aklımdaki endişenin cozuleceğini düşündüğümden size soruyorum. Umman devletinde 3 yıl kaldım. Ülkeden dönmemek üzere çıkışım 25 haziran 2019. Ben bu criminal record belgesini türkiyeye dondükten sonra temin etmenin zorlugunu ogrendiğimden 11 haziran'da aldım. KCC'den e-mail de dün geldi, henüz belgeleri yollamadım. Bu 11 haziran belgeli criminal recordum Umman'da kaldıgım son 2 haftayı kapsamadıgından ve nispeten eski tarihli oldugundan KCC'ye yolladıgımda sorun teşkil eder mi? Ve mülakatta da bu belgeyi ibraz edeceğim haliyle orada bir sorun yaşanır mı?Şuanda da katarda oldugumdan süreci ancak böyle uzaktan takip edebiliyorum. Ne yapmalı nasıl yapmalıyım, değerli görüş ve yorumlarınıza gerçekten cok ihtiyacım var. Ona göre hemen KCC'ye mail atmak için aksiyon alacağım. Saygılarımla 🙂 @crazycells

Evet, bence de bu sekilde KCC'ye gonderin ve bu belgeyi mulakata goturun, sorun cikacagini sanmiyorum. Ama zaten bir sorun olacaksa KCC sizi uyarir.

Bence belgenin tarihi gayet guncel bu arada 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@osimex, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhabalar arkadaşlar.
    Formu aile olarak gönderdik.
    Fakat mülakata sadece ben gidicem(zorunluluktan dolayı kesinlikle sadece ben katılıcam) Kcc evrak maili istedi nasıl evrak göndermeliyim?
    Şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.

Sadece kendi belgelerinizi gondermelisiniz bu durumda.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |