Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@cato kötü desem kentucky kusura bakmayın bunu 10.000 mi yapacaklar. Şaka bir yana sen şimdi ki numaralara bakma asıl nisandan sonraki artışlara bak o zaman karamsar olursun

• @ayvalik10 karamsar olmak için erken demek istediniz sanırım. Anladım

• @ayvalik10 bir dönem sanki 30K ların gerçekleşme olasılığı hakkında pzoitif yorumlarınızı okumuştum. Fikriniz değişti mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cato geçen sene current oldu her numara bu sene de bambaşka bir yol izliyorlar ondan dolayı bilinmiyor ama asıl sevindirici bir olay 5.000 adet ayrılan vizeyi de eklediler.

• @bolatmali @crazycells @Muhtaradana Doğum nikah ve askerlikle ilgili belgelerin yalnızca ingilizcesimi noterden onaylanmalı yoksa asıllarıda onaylanmalı Azerbaycan için soruyorum?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@esranboylu, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells çok teşekkür ederim. Peki şimdi evrak maili aldık. Pasaportları gönderirken yenileri taratıp göndereceğiz değil mi.?

evet, bu sekilde yapin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@grankart, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Evrak ismini yazarken case number, isim, evrak ismi yazdım uzun olduğu için (telefonda) kabul etmiyor. 1 harf fazla geliyor. Çift ismim var ve uzun..Ne yapmam lazım acaba..Teşekkürler.

evrak ismini kisaltabilirsiniz, ya da bilgisayarda duzenleyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zabadey, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar merhaba,

Aranıza yeni katılan bir DV2020 talihlisi olarak sizlere bir kaç sorum olacak.

1- Ben başvurduğumu unutmuştum, bu sebeple mayıs ayında kontrol etmedim. 2 gün önce KCCDV den mail aldım, seçildiğim ve belgeleri göndermem gerektiği yazıyordu, açıkçası seçildiğimi bu şekilde öğrendim. DS-260'ı direkt doldurup sonrasında belgeleri KCC'ye mail atabilir miyim?

2- DS-260 da Askerlik (Military) kısmında Branch of Service / Rank-Position gibi bilgiler var. Ben askerliğimi yaptım ama bu kısmı tam olarak nasıl doldurmam gerekiyor? (Not: Askerliğimi bedelli olarak yaptım)

Şimdiden çok teşekkür ederim yardımlarınız için.

1. Evet, o sekilde yapin.
    2. Size nasil mantikli geliyorsa o sekilde doldurabilirsiniz.

• @crazycells Merhaba ben dün evrak e maili atarken benim ve danışmanlarım yüzünden 3 defa attım aynı evrakları ilk e mailde dosyaları adlandirmadim çünkü danışmanım gerek yok dedi ve case numarasını e mailde 3 defa yazdım bir yerde son rakamını yazmamıştım e maili attıktan sonra fark ettim ikincide case number doğru yazdım ama dosyaları isimlendirmeden göndermiştim çünkü danışmanım gerek yok dedi üçüncüde ise hepsi doğru ve tamdı sizde 3 defa evrak e mali atmam diskalifiye olmama sebep olur mu?:(

• Merhaba ben 40binlerdeyim fakat hala mail gelmedi normal mi

• @fposul süreçte şu anlık endişelenmenizi gerektirecek herhangi bir ibare yok, sadece biraz daha sabır 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sash, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells
    komplike konular bizden çıkıyor galiba hep geçen senede benim yurtdışında yaşayan kızımı dahil etme konum vardı bu sene 2020de de bayan yeğenim kazandı . Acıklanmadan önce nişanlı idi mayısta kazandığını öğrendi ve temmuzda evlendiler temmuz sonu DS260ı submit etmiş ve eşini de kaydetmiş doğal olarak ancak 2 ay evli kaldılar ve sorunlu boşanma evresindeler dava açılmış ama henüz tarih yok sanırım. Dün evrak maili gelmiş ve neler yaşayacağı konusunda çok endişeli boşanma , soyadı , pasaport vsvs. DS260ı açtırıp eşinin onunla beraber immigrate olmayacağını yazabileceğini söyledim , ayrıca DS260ta eksik ve yalnışları olduğunu gördüm . evrak maili geldikten sonra DS260ı açtırabilirmiyiz , sistem geçen seneki gibi mi yürüyecek yine , ben evrak mailinden onceki sistemde mülakata girmiştim. Numarası 11xxx, tahminen ne zaman sıra gelir kendisine ?
    tşkler

Resmi olarak bosanmadan bosanmis olarak belirtmemeli.

Esi kendisiyle gelmeyecekse, kendisinin bir DS260 formunu doldurmasina gerek yok, eger doldurduysa formlari gondermesine gerek yok. KCC bu durumda sadece talihli icin islemlere devam edecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AnarH, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@bolatmali özür dilerim 2 sorum olucak.

1. Hangi numaraya kadar current oldu gelecek ay?
    2. Doğum nikah ve askerlikle ilgili belgelerin yalnızca ingilizcesimi noterden onaylanmalı yoksa asıllarıda onaylanmalı Azerbaycan için soruyorum?

Mulakata Ankara'daki ABD konsoloslugunda girecekseniz hicbirinin noter onayli olmasina gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@usanyc, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Merhaba ben dün evrak e maili atarken benim ve danışmanlarım yüzünden 3 defa attım aynı evrakları ilk e mailde dosyaları adlandirmadim çünkü danışmanım gerek yok dedi ve case numarasını e mailde 3 defa yazdım bir yerde son rakamını yazmamıştım e maili attıktan sonra fark ettim ikincide case number doğru yazdım ama dosyaları isimlendirmeden göndermiştim çünkü danışmanım gerek yok dedi üçüncüde ise hepsi doğru ve tamdı sizde 3 defa evrak e mali atmam diskalifiye olmama sebep olur mu?:(

Ayni emaili tekrar tekrar atmaniza gerek yok. Bir kere dogru yazip gondermeniz yeterli.

• ............

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@usanyc, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Evet benim heyecanım ve danışmanımın yanlışı yüzünden 3 defa göndermek zorunda kaldım aynı evrağı en sonunda doğru oldu sizce diskalifiye olma gibi bir dururum var mı?

Hayir, KCC sizi diskalifiye etmez.

• @crazycells Çok tessekkür ederim çok sağolun Saygılar...

• @crazycells Gürcistanda giricem mulakata Azerbaycan için mulakat Gürcistanda gerçekleşiyor qaliba ben faxladan masraf etmişim evrakın hem kendisini hemde ingilizce çevirisini noterden onaylatmışım ((

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AnarH, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Gürcistanda giricem mulakata Azerbaycan için mulakat Gürcistanda gerçekleşiyor qaliba ben faxladan masraf etmişim evrakın hem kendisini hemde ingilizce çevirisini noterden onaylatmışım ((

Su konuyu incelemelisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2188/dv2020-azərbaycan-green-card-lotereyasi-qalibləri/14

• @crazycells, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@sash, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells
    komplike konular bizden çıkıyor galiba hep geçen senede benim yurtdışında yaşayan kızımı dahil etme konum vardı bu sene 2020de de bayan yeğenim kazandı . Acıklanmadan önce nişanlı idi mayısta kazandığını öğrendi ve temmuzda evlendiler temmuz sonu DS260ı submit etmiş ve eşini de kaydetmiş doğal olarak ancak 2 ay evli kaldılar ve sorunlu boşanma evresindeler dava açılmış ama henüz tarih yok sanırım. Dün evrak maili gelmiş ve neler yaşayacağı konusunda çok endişeli boşanma , soyadı , pasaport vsvs. DS260ı açtırıp eşinin onunla beraber immigrate olmayacağını yazabileceğini söyledim , ayrıca DS260ta eksik ve yalnışları olduğunu gördüm . evrak maili geldikten sonra DS260ı açtırabilirmiyiz , sistem geçen seneki gibi mi yürüyecek yine , ben evrak mailinden onceki sistemde mülakata girmiştim. Numarası 11xxx, tahminen ne zaman sıra gelir kendisine ?
    tşkler

Resmi olarak bosanmadan bosanmis olarak belirtmemeli.

Esi kendisiyle gelmeyecekse, kendisinin bir DS260 formunu doldurmasina gerek yok, eger doldurduysa formlari gondermesine gerek yok. KCC bu durumda sadece talihli icin islemlere devam edecek.

peki ds260 ı açtırsak , kendi ile alakalı maddi hatalar yapmış zaten , son gittiği master bilgilerini yazmış , universite ve onceki okul bilgilerini girmemiş , , kendi soyadı bolumune eski soyadını , full name bolumune ise adı ve yeni soyadını yazmış , maiden name yazmamış , ve eski eşi olacak kişiyi de kendi ile immigrant olmayacak şekilde değiştirelim diyorum . Ama evrak maili de gelmiş , numarası 11xxx , nasıl bir yol izlememizi önerirsiniz ? Ha birde vizeleri kullanabilmek için hala eski pasaport mevcutmuş , kullanabilir mi yada değiştirmesine gerek varmı , zorunlu mu ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

159

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.7k

| | | |