Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@nicat, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhabalar arkadaşlar. Sorum olacak. Yardımcı olursanız sevinirim. E devletten ingilizce adli sicil kaydı belgesi aldığım zaman place of birth yerine Azerbaycan yazıyor aslında Azerbaijan İngilizcesi. Place of registry yerine de Muğla yazıyor aslı Mughla olması gerekirken. Geri kalan bütün bilgiler ingilizce. Belgeyi Kcc'ye bu şekilde göndersem sorun yaşanır mı yoksa Türkçe alıp tercüme ettireyim mi? Şimdiden teşekkürler.

E-devletten belgeyi aldığınız şekilde gönderin. şehir isimleri:
    Muğla- Mughla olmaz.
    New York- niv york olmadığı gibi
    Bir sorun yaşamazsınız endişelenmeyin.

• @Muhtaradana çok teşekkürler şimdi fark ettim 🙂

• ⭐⭐⭐

@berkay34, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells merhabalar green card talihlisiyim tek başıma gitmeyi düşünüyorum ve sadece kendim için ds260 formu doldurdum. 11 ekimde bana evrak maili geldi ve takıldığım ufak bir kısım var. E-devletten vukuatlı nüfus kayıt örneği alırken belge tipini ne seçmeliyim (Kişi,Aile,Nüfus Aile) ? Ayrıca belgenin neden verileceği kısmında kişinin talebinimi seçmeliyim yoksa kurum talebini mi ?

Sırasıyla;
    Kişi,
    kuruma ibraz,
    Kurum adı: Kentucky Consular Center
    Sayı kısmı çıkarsa 1 yazabilirsiniz

• ⭐⭐⭐

@Mert-Güngör, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells bir sorum olacaktı. Türk vatandaşıyım dolayısıyla e devletten vukuatlı nüfus kayıt örneği alabiliyorum. Doğum yerim almanya ama. Doğum belgesi için almanca doğum belgesini de yeminli tercümana çevirtip scan edip yollamalı mıyım? Yoksa sadece vukuatlı nüfus kayıt örneği yeterli olur mu?

Eğer burada alamıyorsanız gerekliydi. Burada alabildiğiniz için sorun olmaması lazım. @crazycells tavsiyelerini bekleyin yinede

• @crazycells @Muhtaradana ve Değerli forum üyeleri herkse selamlar. Sorum şu ve evli çocuklu olan arkadaşlara gelen mailde de bunlardan farklı bir evrak var mı acaba

Pasaport Biografik Sayfasi
    Dogum Belgesi
    Evlilik Sertifikasi
    Bosanma Belgeleri
    Askerlik Kaydi
    Polis Belgesi

Her aşamada yüzlerce soru geliyor insanın aklına 🙂 süreç bitene kadar kafayı yemezsek iyi. Herkese teşekkürler şimdiden.

• ⭐⭐⭐

@gezgin34, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells @Muhtaradana ve Değerli forum üyeleri herkse selamlar. Sorum şu ve evli çocuklu olan arkadaşlara gelen mailde de bunlardan farklı bir evrak var mı acaba

Pasaport Biografik Sayfasi
    Dogum Belgesi
    Evlilik Sertifikasi
    Bosanma Belgeleri
    Askerlik Kaydi
    Polis Belgesi

Her aşamada yüzlerce soru geliyor insanın aklına 🙂 süreç bitene kadar kafayı yemezsek iyi. Herkese teşekkürler şimdiden.

Herkese standart mail geliyor.
    Hangi belgelere sahipseniz onları göndermeniz yeterli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mert-Güngör zaten bizim doğum yeri almanya olan kişiler için başlığımız var oraya bakmadın anlaşılan hemen orayı incele
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/1625/doğum-yerim-almanya

• Slm arkadaşlar benim evrakların 20 Eylül'de pasaport evraklarim onaylandı.siram 5024 tür acaba mulakat im ne zaman olur

• Merhaba küçük bir sorum olacaktı. GreenCard 2020 Türkiye'den kazanan kişi sayısı nedir ?

• ⭐⭐⭐

@Emre-Topçuoğlu, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba küçük bir sorum olacaktı. GreenCard 2020 Türkiye'den kazanan kişi sayısı nedir ?

2709 kişi

• Arkadaşlar merhabalar.
    Sorum olucaktı.

(Belgeler icin su uzantilari kullanabilirsiniz:
    Pasaport
    2020EU00000001_Mustafa_Kemal_Olmez_Passport.pdf diye örnek verilmiş.)

Ben Cep telefonum ile pasaport fotomu ekliyeceğim.
    Fotoğraf uzantısı .jpeg olmalı deniyor.
    1- Bendeki foto uzantısı .jpg bu sorun teşkil ediyormu?
    2- Dosya ismi 2020EU00000001_Mustafa_Kemal_Olmez_Passport.pdf örneğini değiştirip sonu .pdf yerine .jpg mi yazmalıyım.?
    Şimdiden teşekkür ederim bilgilendirmleriniz için.

• @bolatmali çok teşekkür ederim yanlış yapmamak için ince şeyler aklıma çok takılıyor. Bir sorum daha olacak size . Mesela gelen mail de şu yazıyor"If you cannot obtain a particular document, send an explanation of why you cannot obtain the document, as an attachment in .jpeg or .pdf format" ayrıca konunun başındada belirtilmiş alamadığımız belgelerin neden alınamadığını açıklamamız gerektiğini. Benim sorum ise mesela ben 21 yaşındayım evlenmedim ve boşanmadımda bu belgeleri alamıyorum hepsi için tek tek pdf oluşturup pdf'in içinde evli olmadığımı mı belirtmeliyim? Ayrıca öğrenciyim ve askerlik durumum tecilli tecil belgemi yollasam yeterli sanırsam. Yani kısaca evlilik belgesi, boşanma belgesi , mahkeme kaydım olmadığı için bu belgeleri alamıyorum bunlar için tek tek isimleriyle pdf oluşturup kısaca evli olmadığımı veya mahkeme kaydımın olmadığını yazıp tüm evraklarla birlikte mi gödermeliyim.

• ⭐⭐⭐

@berkay34, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@bolatmali çok teşekkür ederim yanlış yapmamak için ince şeyler aklıma çok takılıyor. Bir sorum daha olacak size . Mesela gelen mail de şu yazıyor"If you cannot obtain a particular document, send an explanation of why you cannot obtain the document, as an attachment in .jpeg or .pdf format" ayrıca konunun başındada belirtilmiş alamadığımız belgelerin neden alınamadığını açıklamamız gerektiğini. Benim sorum ise mesela ben 21 yaşındayım evlenmedim ve boşanmadımda bu belgeleri alamıyorum hepsi için tek tek pdf oluşturup pdf'in içinde evli olmadığımı mı belirtmeliyim? Ayrıca öğrenciyim ve askerlik durumum tecilli tecil belgemi yollasam yeterli sanırsam. Yani kısaca evlilik belgesi, boşanma belgesi , mahkeme kaydım olmadığı için bu belgeleri alamıyorum bunlar için tek tek isimleriyle pdf oluşturup kısaca evli olmadığımı veya mahkeme kaydımın olmadığını yazıp tüm evraklarla birlikte mi gödermeliyim.

Hayır evli olmadığınızı, boşanmadığınızı belirtmenize gerek yok. Sadece sizlerden istenen belgeleri gönderin. Bol şans

Yazdığınız ifadenin açıklamasını şöyle yapabilirim;
    Yurt dışında 1 yıldan fazla süre geçirdiğinizi varsayalım. Bu süreyi geçirdiğiniz ülkeden adli sicil kaydı almanız lazım. Suudi Arabistan mesela, bu belgeyi vermiyor. Bu belgeyi alamadığınız için, niye alamadığınızı belgelendirmenizi istiyorlar.

• ⭐⭐⭐

@serdestheval21, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Slm arkadaşlar benim evrakların 20 Eylül'de pasaport evraklarim onaylandı.siram 5024 tür acaba mulakat im ne zaman olur

Öncelikle case nonuzu iletiyi düzenleyerek 5xxx şeklinde belirtin. Hepsini yazmanızı tavsiye etmiyorum.
    Aralık ayında mülakata girersiniz büyük ihtimalle. Bu ay sonu mülakat maili gelir

• Mülakata giren arkadaşlar deneyimlerini paylaşırsa çok seviniriz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@irem-begum, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells merhabalar ben ds 260 doldurduktan sonra mezun oldum üniversiteden. Şu an da mülakat tarihi aldım ds 260 güncellemek zorundamıyım güncellemesem sorun olur mu ?

hayir, guncellemenize gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mert-Güngör, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells bir sorum olacaktı. Türk vatandaşıyım dolayısıyla e devletten vukuatlı nüfus kayıt örneği alabiliyorum. Doğum yerim almanya ama. Doğum belgesi için almanca doğum belgesini de yeminli tercümana çevirtip scan edip yollamalı mıyım? Yoksa sadece vukuatlı nüfus kayıt örneği yeterli olur mu?

Dogum belgenizi dogdugunuz ulkeden almanizi istiyorlar. O nedenle Ingilizce'ye cevirttiginiz Almanca dokumani yollamaniz yeterli olur, nufus kayit ornegine bu durumda gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@osimex, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Arkadaşlar merhabalar.
    Sorum olucaktı.

(Belgeler icin su uzantilari kullanabilirsiniz:
    Pasaport
    2020EU00000001_Mustafa_Kemal_Olmez_Passport.pdf diye örnek verilmiş.)

Ben Cep telefonum ile pasaport fotomu ekliyeceğim.
    Fotoğraf uzantısı .jpeg olmalı deniyor.
    1- Bendeki foto uzantısı .jpg bu sorun teşkil ediyormu?
    2- Dosya ismi 2020EU00000001_Mustafa_Kemal_Olmez_Passport.pdf örneğini değiştirip sonu .pdf yerine .jpg mi yazmalıyım.?
    Şimdiden teşekkür ederim bilgilendirmleriniz için.

.pdf ya da .jpg diye sizin eklemenize gerek yok, o dosya uzantisi...

jpeg ya da pdf kabul ediliyor, bir sorun olmaz.

• merhaba. gun itibariyle evrak talep maili geldi. Dogum belgesiyle ilgili sormam gereken birsey var. T.C. vatandaslari icin nufus kayit ornegi yeterli oluyormus. Soyle bir durum var, ben T.C. vatandasiyim fakat dogum yerim Isvicre acaba nufus kayit ornegi yeterli olurmu ?

• @berkay34 kardeş sıra numaran 29 bin mı?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

141

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.2k

| | | |