Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@İrem-Güzel, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Evrakların Türkçemi ingilizcemi yolladınız? Direk edevletten alıp yollayan var mı geçmiş dönemde greencard alan arkadaşım kaymakam veya nüfus müdürlüğünden apostal yaptırıp alabilirsin dedi sizler direk yolladınız mı?

Direk e-devletten alınan her belge geçerli.
    Bu dönemde mülakata giren 6 arkadaşımız ve geçmiş dönemde mülakata giren talihler bu konuda bir sorun yaşamadılar

• KCC den evrak gönderim mailini aldım bende bugun. Pasaportlarında tahdit olan arkadaslar yani devletin pasaport vermediği arkadaslar ne yapmayı düşünüyorlar. KCC ye mail atmayı mı geciktirmeli, yoksa pasaport belgesi olmadan göndersem bir sıkıntı çıkar mı?

• ⭐⭐⭐

@bekle_geliyorum, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

KCC den evrak gönderim mailini aldım bende bugun. Pasaportlarında tahdit olan arkadaslar yani devletin pasaport vermediği arkadaslar ne yapmayı düşünüyorlar. KCC ye mail atmayı mı geciktirmeli, yoksa pasaport belgesi olmadan göndersem bir sıkıntı çıkar mı?

Vize alabilmeniz için pasaportunuzun olması gerekli.
    Sizlerin belli bir süreden sonra pasaporta sahip olabilme şansınız var ise o süreyi belirtirseniz daha iyi yardımcı olabiliriz.
    Bu konuda @crazycells in görüşlerinide almanızı tavsiye ederim.

• Dün evrak talep maili aldım ve bugün evrakları yolladım. Birkaç dakika içinde "The Kentucky Consular Center (KCC) has received your email and is currently processing your documents." ile başlayan Automatic Reply from KCC DV Documents başlıklı maili aldım. Sanırım bundan sonra evrakların onaylandığına dair gelecek olan maili ve case number için current olmayı beklemek kalıyor şimdilik.

Gönderdiğim evraklar:

• Pasaportun ilk sayfası
    • Askerlik Durum Belgesi (Henüz askerlik yapmadım.)
    • Adli Sicil Kaydı (Arşiv Kayıtlı)
    • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
    • Daha önce evlenmedim, ya da mahkemelik bir durumum olmadığı için gönderdiğim evrak sayısı yalnızca 4 adet.

• @bolatmali, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

sonra pasaporta sahip olabilme şansınız var ise o süreyi belirtirseniz daha iyi yardımc

cevabınız için teşekkurler. Evet vize için, yurtdışına çıkış için pasaport şart. Lakin KCC nin istediği pasaportun ön yüzü kısmını göndermesek bir sıkıntı olur mu? Adamlar "all" diyerek tüm dosyaları eksiksiz istemişler ama.

• Arkadaşlar,

Talep edilen evrakları [email protected] adresine göndermeden önce, sadece emin olmak için soruyorum:

(Profil: Hiç evlenmedim, hiçbir mahkeme kaydım yok ve ABD dışında hiçbir ülkede 6 aydan fazla kalmadım)

1. Passport Biographic Page: Pasaportumdaki fotoğraf ve kişisel bilgilerin olduğu sayfanın telefonumla çektiğim resmi (jpeg)
    2. Birth Certificate: E-devletten Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Türkçe, pdf)
    3. Military Record: E-devletten Askerlik Durum Belgesi (Türkçe, pdf) (Zamanında birliğimden aldığım imzalı-mühürlü resmi terhis belgem olmasına rağmen)
    4. Police Certificate: E-devletten Arşiv Kayıtlı Adli Sicil Kaydı (İngilizce, pdf)

Bunların dışında herhangi bir belge göndermiyorum. Profilimi göz önüne alarak listemde eksik ya da yanlış bir belge olduğunu düşünen var mıdır? Çok teşekkürler...

• @AnarH türkiyeden e-devlet üzerinden aldığınız belgelerin İngilizce tercümesine gerek yok(eğer bir suçtan hüküm gitmemiş iseniz , bunların yeminli tercümanla ingilizceye çevrilmesi lazım)
    Arşiv kayıtlı adli sicil belgesini edevletten İngilizce alabiliyoruz zaten
    Birde eğer yurtdışında 1 yıldan (bazı ülkeler hariç, örnek İngilterede 6 ay yaşamışsanızda isteniyor ) fazla bir ülkede yaşamışsanız, ilgili ülkeden polis kaydı(adli sicil belgesi) almanız lazım, bu belgeyide yeminli tercümanla ingilizceye çevirtmeniz gerekir
    Hali hazırda yabancı bir ülkede halen 6 ay yaşıyorsanız da tabi ki sizden o ülkeye ait polis belgesi istenir

• @AnarH okul ile ilgili diploma tarzı bir şey istenmiyor, o belgeleri mülakatta götürmeniz gerekiyor

• @bolatmali hay maşallah, emeklerinize sağlık sayın @bolatmali

• @250311hd tebrik ederim, hayırlı olsun

• @yilmaz tavsiyeleriniz için teşekkür ederim

• @Deancorll tebrik ederim, hayırlı olsun
    Geçici pasaport derken ne kadar süreli geçerli, mülakatta hali hazırda 8 ay süresi kalan bir pasaportunuzun olması gerekli

• @turcouz tebrik ederim, hayırlı olsun, ayrıca güzel temennileriniz için teşekkür ederim
    Visa bültende numarası cut-off sınırları içinde(aktif olan) arkadaşlarımız, evrak talep emailini beklemesin gerek yok, istenen evrakları biliyoruz zaten, hazırlanıp hemen atılmasını tavsiye ederim, Her arkadaşımıza bol şans

• @baambaam tebrik ediyorum hayırlı olsun

• @ZoZO çok güzel bir katkı yapmışsınız teşekkür ederim, mesajınıza hemen bir yer imi işareti iliştirdim, bu süreçte olan arkadaşlar yıllar boyu sizin bu güzel ve ayrıntılı deneyiminizden istifade edeceklerdir

• @İrem-Güzel evraklarınız Ankara konsolosluğuna gelince (mülakat tarihi aldıktan bir iki hafta içerisinde gelir sanırım) Ankara konsolosluğuna bu yeni durum hakkında bilgilendirebilirsiniz

• @dogodogo tebrik ederim, hayırlı olsun

• @bekle_geliyorum tebrik ederim hayırlı olsun, sizin durumunuzda olanlar için, pasaport konusunda bir düzenleme gelecek diye haberler duymuştum, umarım bu gerçekleşir ve geçerli bir pasaportunuz en kısa zamanda elinize geçer

• @erdayasin tebrik ederim, evet son olarak "congratulations Records indicate* evraklarınız onaylandı e-mailini alacaksınız

• @Muhtaradana Ben de sana çok teşekkür ederim, herkese cevap vermeye çalışıyorsun üşenmeden. Zahmet olmazsa son soru mesajıma da bakar mısın, emeklerine sağlık, kolay gelsin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

36

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.9k

| | | |