Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bugün ilk defa başvurumu yaptım. Seneye ilerleyen günlerde Amerika'dan yazmak dileğiyle 🙂

• @Skygtr inşallah bol şans

• Bu sene 2. başvurumu yaptım. Kısmet bakalım bu sefer ne olacak. Özellikle bu Pasaport olayı çok güzel olmuş. Katılan tüm arkadaşlara bol şans.

• @crazycells Her soruya tek tek yanıt vermen ciddi sabır/emek gerektiriyor. Bize de sana binlerce kez teşekkür etmek düşüyor.

• @cvtgrz bu maddi olayını bence önemseyin forumda paylaşıldı beyaz sarayda bununla ilgli bir acıklama yapıldı.başvuru döneminde böyle bir acıklama yapılması arkasının geleceğinin göstergesi.

• Merhaba forumu yaklaşık 1 hafta önce gördüm ve bu gün üye oldum, 2021 bekleme odasındaki 108 sayfanın tamamını okudum. Gördüğüm kadarı ile buradaki herkes nazik, kibar ve yardım sever, forumun kalitesi ise gayet iyi bir seviyede. ABD’ye defalarca gitmiş biri olarak diyebilirim ki buradaki çoğunluk orada yaşayabilme ve uyum sağlayabilme kalitesinde, umarım isteyen herkese GC çıkar ve gidebilir. İzniniz ile bende birkaç çok teknik şey sormak isterim; lütfen net bilenler cevaplasın
    Fotoğraf kurallarını defalarca okudum fakat tam anlayamadığım noktalar var,
    1- 6 aydan eski fotoğraf koymayın deniyor, bunu nereden anlayacaklar ? Dijital fotoya sağ tıklayıp/özellikler/ayrıntılar sekmesine bakınca fotonun çekildiği tarih var buradan mı anlıyorlar ?
    2- Fotoğrafa müdahale edilmemesi gerektiği söyleniyor fakat ABD elçiliğinin resmi sitesinde önerdiği (https://tr.usembassy.gov/tr/visas-tr/immigrant-visas-tr/gocmen-vize-fotograf-ozellikleri/?_ga=2.53943080.1252228868.1570296169-1551460205.1540890200) fotoğrafçılardan özgün fotoğrafa gidip fotoğraf çektirdim, arka plan beyaz olmasına rağmen photo shop ile arka planı biraz daha beyazlattı ve artık fotoğraf özelliklerine bakınca photoshop ile müdahale edildiği görünüyor. Sorum şu bu fotoğrafı kullanırsam fotoğraf kurallarını ihlal etmiş mi oluyorum ? eğer böyle bir şey varsa diskalifiye olmak istemem.
    Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

• ⭐⭐

anlaşılan yeni bir masraf eklendi arkadaşlar..

• Sağlık hizmetinin tuzlu olduğu bir ülkede haklı düzenleme.

• 600x600 5x5 ölçülere getirmek için mecbur photo shop veya muadilini kullanacaksın 🙂

• Herkese merhaba,
    Rabbim herkese hakkında hayırlı olanları versin. Gerçekten gitmeyi isteyen bütün forumdaşlarıma çıkar temennisiyle.

• @LordBolton 350 Dolar 🙂

• @Emir600RR teşekkür ederim gücümün olmadığından değil prensip meselesi 🙂ben şuan KKTC'de çalışıyorum 3 senedir her sene 1 senelik çıkartıyorum ondan dolayı sordum. O zaman bu sefer prensibi bozup 2 yıllık cikartacam 🙂

• @vermaynen merhaba , merak ettiğim ve içime düşen kurttan dolayı bir soru sormak istiyorum. Print size i single photo olarak işaretleyin diye okudum yada izledim hatırlamıyorum. 4*6 inc mi yapmak gerekiyordu fotoğraf eklerken?

• @Engin, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Bu sene 2. başvurumu yaptım. Kısmet bakalım bu sefer ne olacak. Özellikle bu Pasaport olayı çok güzel olmuş. Katılan tüm arkadaşlara bol şans.

Teşekkürler Engin. Seneye Amerika'da hep birlikte kahkahalara boğuluruz umarım.

• @dmrtkn ahahahah Tamamdır 😃 👍🏻

• @crazycells Çok teşekkür ederim. Evet, çocuklar vize almayacaklar. Bu bağlamda bir sorum daha olacaktı: Bahsi geçen 3 çocuğun 2'si yurt dışında, dolayısıyla nüfus kayıt örneğinde sadece 1 tanesi gözüküyor. Bu durumda sadece nüfus kayıt örneğinde gözüken çocuğu eklese yeterli oluyor mu, yoksa yurt dışındaki çocuklar için de bir işlem yapılması gerecek mi?

• Arkadaşlar green card formunu dolduruken bilgileri pasaportta olduğu gibi mi yazacağız ? .Benim şöyle bir sorunum var eşim evlendikten sonra soyadını değişti ama pasaportunda kızlıksoyadı yazıyor hala .Ben kendı adıma basvurumu yaptım ve esımın pasaport bilgilerini dikkate alarak soyadını anne kızlık olarak yazdım acaba dogru mu yaptım ? Sımdı onun adına basvuru yapacagım ama kararsız kaldım pasaportta oldugu gıbı mı yapmalıyım yoksa kendısoyadım ıle mı ?

• ⭐⭐⭐

@Gabriel yeşilkart form YouTube sitesinde 2021 başvuru videosunda sorunuzun cevabı var. İzlemenizi tavsiye ederim

• merhaba ikinci sayfaya geçmeye çalıştığımda bu siteye ulaşılamıyor bağlantı sıfırlandı hatasını alıyorum bir önerisi olan var mı ?

• @aysegul bende 2 yaşındaki kızıma fotoğraf çekerken ne taklalar atmıştım. 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

124

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.6k

| | | |