Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @brtgtrn 21 yaş altı üvey çocuklar da dahil edilmek zorundalar. Yani ablanızla (talihliyle) amerikaya gitmeyecek de olsalar doğru bilgilendirme yapmak adına o çocukların da bilgilerinin ablanızın başvurusuna girilmesi gerek.

• @dmrtkn Sıkıntı yaratır neden diye soracak olursanız Mayıs ayında sonuçlar açıklanacak ve DS260'ı o zaman doldurabileceksiniz ama siz 2020 nisanda çıkaracağınız pasaporttan sonra 2021 Nisandan sonra bir vize tarihi gelirse sıkıntı olacaktır yanlış anlaşılmasın ama 10 yıl çıkarmak daha mantıklı 10 yılı çıkarabilecek maddi anlamda bir gücünüz yoksa başvurmasaydınız daha iyi olabilirdi. Greencard çıktıktan sonra sizi en az 1500-2000 dolarlık bir masraf bekliyor haberiniz olsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gabriel, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Benim kafamın karıştığı bir iki sorum var daha önce sordum ama cevaplanmadı ))benim yurtdışında oturumum var kayıtlı olduğum sehir moskova basvuruya türk pasaportu ile basvurcagım ıcın turkiyede kayyıtlı oldugum yerımı yazacagım bu posta adresı kısmına ? ve ben türkiyede olmadığım ıcın bu problem olur mu ? bir diğer sorum ise dogum yerı kısmı basvuru formunda city enter you were born .enter birth city only dont enter district/country /province yazıyor .Buna göre il demek değil mi province ben yanlış biliyorum belkide ))Yani kısacası dogum yerıne sehır mı yazılacak doğdugumuz yoksa nufus cuzdanı veya pasaportta yazan ilçe ne ise o mu ?

posta adresiniz hangisiyse onu yazin.

resmi belgede ne yaziyorsa dogum yerinize onu yazin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@onursevgi, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@crazycells bu sene dalgınlığa geldi geçen sene pasaport için çektirdiğim fotoğrafla başvurdum patlarmı sizce 😃 her seen yeni bir fotoğraf şart mı

yeni bir fotograf sart. kurallara uymayarak onay kararini gorevlilerin inisiyatifine birakmis oluyorsunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ayla-Yüce, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Merhaba Ali bey esim lise mezunu değil. 20 yıl servis (Okul ve personel) şoförlügü yaptı. bu senede tir şoförlügüne basladi.
    sorum su 4.grupta 13-1081-00 logisticians olarak başvuru yapabilir miyiz? veya Sizin önerecegiz 4 ve 5 grubunda bir madde var mi ? Şimdiden teşekkur ederim.

Maalesef bu meslegin gorev taniminin size uydugunu sanmiyorum, sartlara uyuyor ama size uymuyor. Hem otobus soforlugu hem de tir soforlugu sartlari saglamiyor ne yazik ki.

Bu durumda size tavsiyem, esinizin bir acikogretim lise diplomasi icin basvuru yapmasi. Belli bir yasin ustundeki kisilere kolaylik sagliyorlar diye biliyorum.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2587/green-card-çekilişi-başvuru-şartları?page=1

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sercinyo, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

benim pasaportumu kabul etmedi galiba 1 ocak 2021e kadardı. (Passport expiration cannot be in the past.) pasaportu yenilemelimiyim ne yapmalıyım ?

Tarihi yanlis yazmissiniz, bir daha deneyin. 2021 yazdiginiza emin olun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vermaynen, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@crazycells, tr den gc ye basvuru yapmak ile abd den basvuru yapmak arasinda bir fark oldugunu dusunuyormusunuz? (daha once abd den de basvuru yapmistim yine kazanamamistim 🙂 )

hayir, dunyanin herhangi bir yerinden basvuru yapabilirsiniz 🙂 hicbirinin bir farki oldugunu dusunmuyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Merika, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Benim son soruma cevap yok mu? Dün geceden beri bekliyorum. 😕 Kimsenin bilgisi yok mu?

Hayir, tabii ki yeniden basvuru yapmis olmuyorsunuz 🙂

• Merhaba adli sicil kaydını e devletten alırken nasıl yapıcaktık belgenin verileceği yeri falan?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sami-nur, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@fetihy çoçuk bölümünə boş biraksak olmazmi ?

0 yazmak ile bos birakmak ayni sanirim. Deneyebilirsiniz, hata verirse 0 yazarsiniz.

• @crazycells kesin yani! 🙂 super! tesekkurler, Allah sevindirsin sizi 😇 🙏 🙈

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AgeGuns, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

ARKADAŞLAR DOSTLARR BİR %0000000.1 DE OLSA ŞANSINIZ ARTTI ŞUAN İTİBARİ İLE !!!!

Çünkü an itibari ile başvurmaktan vazgeçmiş bulunmatayım...

Sebebi çıkma ihtimalinin düşüklüğü değil ,aksine çıkma ihtimali..

Gerek forumda gerekte grupta sayısıza defa tartışılan konsolosluğa maddi evrak sunma olayına takıldım...

İlk başlarda aile büyüklerim ile görüştüm annem babamda zaten para yoktu..

Bugün işler ciddiye binmeye başlayıp bakın başvuruyorum bu hafta diyince elbetteki herkes bana o 15bin doları vermekte terettüd etmeye başladılar.. Aslında haklılarda ,daha sonra kendime kızmaya başladım. Bu yola çıkarken kendime güvenmek gerekirdi başkasına değil. Öğrenci halimle greencard hayalleri kurmam bile hataydı..

Umarım ben sıramı savmam gerçekten hakeden birinin kazanmasına sebep olur....

Hoşçakalın...

Bu forumdan bir onur geçti...

Bence de problem degil, kendinizi hazir olunca basvuru yapabilirsiniz. Ayrica bolumunuze bagli olarak ABD'de master/doktora programlarina bakmanizi tavsiye ederim, bu sekilde Green Card almaniz daha yuksek olasilik. Master ve doktoradan sonra 2 yil calisma izniniz oluyor, sonra bir is bulup is sponsorlu Green Card basvurusu yapabiliyorsunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muhammetnzr, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Arkadaslar merhaba, bir arkadasım icin soruyorum kendisi KKTC'de yaşıyor başvuru sırasında şimdiki oturduğun adres ve ülke belirtmen lazim ama KKTC listede cikmiyor bunun yerine Turkiye’yi işaretlese olur mu?

Cyprus secebilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Emir600RR, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

City Where You Were Born kısmına ne yazılması gerekiyor gecen sene eski kimliğimle doldurdum ama bu sene kimlikte gitti ne yazdığımıda hatırlamıyorum inanın 😃
    Doğduğum şehir İstanbul eski kimlikte Bakırkoy yazıyordu bazı kimliklerde doğum yeri İstanbul yazan bile var 🙂 kafam bir hayli karışmış durumda
    Bilgi sahibi arkadaşlar lütfen cevap verebilirmi acaba ?

nufus kayit orneginde yazdigi gibi yazabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@brtgtrn, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Herkese bol şanslar!

Ablamın eşinin önceki evliliğinden 3 çocuğu (Üçü de 21 yaş altı) var. Ablamın eşinin çocuklarla bir iletişimi olmadığı ve başvurunun da ablam adına yapılacağı hesaba katıldığında, çocukların başvuru formuna eklenmesi noktasında nasıl bir çözüm bulunabilir? Okuduğum kadarıyla, 21 yaş altı ve evli olmayan çocukların -üvey evlat olsalar dahi- başvuruya eklenmesi gerekliliğinden bahsediliyordu. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Esi kapsamli bir nufus kayit ornegi alsin, cocuklarin bilgilerinin orada olmasi lazim. Bu gibi durumlarda fotograf olarak eski fotograflari kullanmalarini cok sorun etmiyorlar. Elinizdeki en guncel fotoyu -sartlari cok saglamasa da- kullanabilirsiniz. Zaten vize almayacaklar diye dusunuyorum... (?)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Final-Approach, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

City Where You Were Born kısmına ne yazılması gerekiyor gecen sene eski kimliğimle doldurdum ama bu sene kimlikte gitti ne yazdığımıda hatırlamıyorum inanın 😃
    Doğduğum şehir İstanbul eski kimlikte Bakırkoy yazıyordu bazı kimliklerde doğum yeri İstanbul yazan bile var 🙂 kafam bir hayli karışmış durumda

İstanbul yazsan ve kimliğinde Bakırköy yazsa bile yanlış beyan olmaz bence.

Sonuçta Green Card formunda sana doğduğun şehir soruluyor bu yüzden city diyor. İlçe sorsaydı District ya da County diye belirtirdi.

district ve county ikisi de "city"den buyuk yerlesim yerleri, bilginize 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vkalagoglu, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Arkadaşlar merhaba.Herkese iyi şanslar.Benim bir sorum var.Dün başvuru yaparken geçen sene başvurduğum fotoğrafı koydum.Bir sorun olur mu acaba?

yeni fotograf koymanizi istiyorlar, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dilara1424, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Merhaba adli sicil kaydını e devletten alırken nasıl yapıcaktık belgenin verileceği yeri falan?

yanlis konudasiniz.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Final-Approach, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

İstanbul yazsan ve kimliğinde Bakırköy yazsa bile yanlış beyan olmaz bence.

Sonuçta Green Card formunda sana doğduğun şehir soruluyor bu yüzden city diyor. İlçe sorsaydı District ya da County diye belirtirdi.

district ve county ikisi de "city"den buyuk yerlesim yerleri, bilginize 🙂

Amerika için evet öyle. Mesela Orange County.

Ama Türkiye'de genellikle District ilçe anlamında kullanılıyor.

Wikipedia'dan bir örnek:

Turkey is divided into 81 provinces (Turkish: il). Each province is divided into a number of different districts (ilçe). Each provincial government is seated in the central district (merkez ilçe). The central district usually bears the name of the province (e.g. the city of Van is the central district of Van Province).

• @crazycells Nüfus kayıt örneği dediğiniz eski TC'de bakırköy yazıyordu omudur acaba ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

116

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |