Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @KingTricky, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Başvuruyu Yaptım çok büyük hayallerim var umarım isteyen herkese çıkar.

Hayırlı olsun.

Bir göçmen adayının cumhuriyetçi / republican olmasını her zaman garip bulmuşumdur. 🙂

• ⭐⭐

@Sercinyo Pasaportunuzu kabul etmeyen kim?

• Sistem hata vermiş pasaportunuzun süresi geçmiştir diye. Büyük ihtimalle yılı erken yazmıştır, o yüzden expired hatası almıştır.

• .................

• ⭐⭐⭐

@sami-nur öyle olacağını sanmıyorum Sistem hata verir.

• İnsanlar bu 15 ooo usd olmazsa vize onaylanmaz düşüncesine çok fena başlanmışlar.
    Evet ilk gidenler için ideal rakam. Lakin 10 bin altına rakamlarada vize çıktığına dair tecrubeler okudum.

• @AgeGuns, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

ARKADAŞLAR DOSTLARR BİR %0000000.1 DE OLSA ŞANSINIZ ARTTI ŞUAN İTİBARİ İLE !!!!

Çünkü an itibari ile başvurmaktan vazgeçmiş bulunmatayım...

Sebebi çıkma ihtimalinin düşüklüğü değil ,aksine çıkma ihtimali..

Gerek forumda gerekte grupta sayısıza defa tartışılan konsolosluğa maddi evrak sunma olayına takıldım...

İlk başlarda aile büyüklerim ile görüştüm annem babamda zaten para yoktu..

Bugün işler ciddiye binmeye başlayıp bakın başvuruyorum bu hafta diyince elbetteki herkes bana o 15bin doları vermekte terettüd etmeye başladılar.. Aslında haklılarda ,daha sonra kendime kızmaya başladım. Bu yola çıkarken kendime güvenmek gerekirdi başkasına değil. Öğrenci halimle greencard hayalleri kurmam bile hataydı..

Umarım ben sıramı savmam gerçekten hakeden birinin kazanmasına sebep olur....

Hoşçakalın...

Bu forumdan bir onur geçti...

Sağlık olsun.

Ben de sadece üniversitenin ilk yılında başvurmuştum. Ardından mezun oldum bu ikinci başvurum.

Biraz da buydu diğer üniversite yıllarımda başvurmamamın sebebi.

Maddi kanıtı nerden nasıl bulacağımdı.

Kendini ne zaman hazır hissedersen (maddi manevi) o zaman başvurmak en iyisi.

• @cvtgrz, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

İnsanlar bu 15 ooo usd olmazsa vize onaylanmaz düşüncesine çok fena başlanmışlar.
    Evet ilk gidenler için ideal rakam. Lakin 10 bin altına rakamlarada vize çıktığına dair tecrubeler okudum.

İyi de hocam her şey vizenin onaylanması mı?

Zaten Amerika bu kadar parayı orada yaşam masraflarını bir süreliğine idare edip edemeyeceğinize kanaat getirmek için istiyor.

Küçük şehirde bile yaşam masrafı 1000-1500 dolardan aşağı zaten değil.

Bir de yabancı dili iyi değilse iş bulma süresi var, Allah korusun hasta olsa zaten sağlık masrafları bayağı pahalı.

Bizim gibi para birimi düşük bir ülkede yaşayanlar için evet 15 bin dolar fazla gelebilir ama Amerika için çok normal olduğunu düşünüyorum.

• @Final-Approach Kendimi Hep Cumhuriyetçi Devletçi Hissettim. Sizede bol şanslar.

• @fetihy ben boş bırakmıştım, kontrol sayfasında otomatik olarak 0 belirtilmişti. Sorun olmuyor yani.

• Başvurumuz tamam sıra yine şafak saymaya geldi 🙂

• Arkadaslar merhaba, bir arkadasım icin soruyorum kendisi KKTC'de yaşıyor başvuru sırasında şimdiki oturduğun adres ve ülke belirtmen lazim ama KKTC listede cikmiyor bunun yerine Turkiye’yi işaretlese olur mu?

• @ikizbabasi Aynen öyle çok haklısınız o kadar büyütmemek lazım ama en azından Greencard yararına birşeyler yapılabilir bu süre zarfında (para biriktirmek dil öğrenmek gibi)

• City Where You Were Born kısmına ne yazılması gerekiyor gecen sene eski kimliğimle doldurdum ama bu sene kimlikte gitti ne yazdığımıda hatırlamıyorum inanın 😃
    Doğduğum şehir İstanbul eski kimlikte Bakırkoy yazıyordu bazı kimliklerde doğum yeri İstanbul yazan bile var 🙂 kafam bir hayli karışmış durumda
    Bilgi sahibi arkadaşlar lütfen cevap verebilirmi acaba ?

• Herkese bol şanslar!

Ablamın eşinin önceki evliliğinden 3 çocuğu (Üçü de 21 yaş altı) var. Ablamın eşinin çocuklarla bir iletişimi olmadığı ve başvurunun da ablam adına yapılacağı hesaba katıldığında, çocukların başvuru formuna eklenmesi noktasında nasıl bir çözüm bulunabilir? Okuduğum kadarıyla, 21 yaş altı ve evli olmayan çocukların -üvey evlat olsalar dahi- başvuruya eklenmesi gerekliliğinden bahsediliyordu. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

• @Emir600RR, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

City Where You Were Born kısmına ne yazılması gerekiyor gecen sene eski kimliğimle doldurdum ama bu sene kimlikte gitti ne yazdığımıda hatırlamıyorum inanın 😃
    Doğduğum şehir İstanbul eski kimlikte Bakırkoy yazıyordu bazı kimliklerde doğum yeri İstanbul yazan bile var 🙂 kafam bir hayli karışmış durumda
    Bilgi sahibi arkadaşlar lütfen cevap verebilirmi acaba ?

İstanbul yazsan ve kimliğinde Bakırköy yazsa bile yanlış beyan olmaz bence.

Sonuçta Green Card formunda sana doğduğun şehir soruluyor bu yüzden city diyor. İlçe sorsaydı District ya da County diye belirtirdi.

• Arkadaşlar merhaba.Herkese iyi şanslar.Benim bir sorum var.Dün başvuru yaparken geçen sene başvurduğum fotoğrafı koydum.Bir sorun olur mu acaba?

• @vkalagoglu Son 6 ay içerisinde olması gerekiyor fotoğrafın son 6 ay içinde olmadığı için bir sıkıntı olabilir olursa bunu bilemezsiniz mayıs ayı geldiği zaman kazanamazsanız bunun fotoğrafmı yoksa kendi şanssızlığınızmı bilemezsiniz yani içinizde bir ukte kalacaktır 😞

• Forum nasıl akıyor maşallah yeni başvuracak arkadaşlara bol şanslar 🙂

• @Final-Approach Tamamdır çok sağolun 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |