Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@superdem22 kalan case 14K değil. Zaten toplam 20915 case var EU da. Bunlarında 12600 tanesi 20300 Cut-off a kadar kullanılmış olacak.
    Asıl sorular buradan sonra başlıyor.

1. EU da kaç vize verilecek? 18500 diyen var ama geçen sene 20 binin üstünde verilmiş.
    2. 5000 kişilik NACARA vize kontenjanı kullanılacak mı? Geçen sene kullanılmamış. Bu gerektiğinde kullanılıyor. Şartları kendileri belirliyor.
    3. Mayıs sonuna kadar 16000 vize verilmiş, AP ye bırakılmış veya görüşmeye çağrılmış. Görüşmeye katılmayan sayısı yaklaşık 2800. Bunlar yeniden randevu alıp mülakata giderler mi? Zor. Üzerinden 1 aydan fazla geçmiş bu 2800 kişinin.
      Sonuç olarak olumluyu düşünecek olursak bana göre (NACARA hariç) 3 ay için 4000 Case daha çağıracaklar 20000 civarı vize için. Bu da 29500 Cut-off a denk gelir. Olumsuz düşünmek gerekirse en güvenli rakam için en doğru tahmin 20300 dür.
      Umarım herşey gönlünüzce olur. Current olsa çok iyi olacaktı. O kadar sıkıntı çekildi. Stres olduk. Neyse sonuçta Eylülde her şey netleşecek. Bu arada EU bölgesinin ilk kazananı yani 2018EU00001 nolu arkadaş evvelki gün aldı vizeyi. Şans şanssızlık herşey var.

• arkadaşlar benim anlamadığım şey sanırım bugün açıklanan numara haziran ayı içinmiş, britsimons böyle diyor. yani toplam 3 ay kaldı... neyse geçmiş olsun bizlere.

• Normal şartlarda zaten can sıkıcı saçma sapan 1 yıllık süreç, senin kazandığın yıl en berbat hali ile ilerler ve en sonunda çekilişi de dahil ederseniz 2 yıllık hüsran. elbette çekilişe katılırken hepsini biliyorduk ama yaşayınca ne kadar sinir bozucu olduğunu görmüş olduk. Sistemine de çekilişine de diyesi geliyor insanın.

• @arnblt Case nasıl buluyorsunuz. Yazmıştınız 1071 case artırdılar diye. Anlamadığım gelen sayılar geçen ay 18050 bu ay 20300 arada 2250 bunun içinden 1070 case nasıl hesapladınız. Yardımcı olabilirmisiniz. Benim case n 26***. Bu gidişle ya geçer ya kalırız :)). Tam bomba bir case n. Teşekkürler. Ama meraktan.

• Hemen yelkenleri suya indirmeyin arkadaşlar, mucizeler yaşam içindir,

Haziran sonu itibari ile toplamda 35bin civarı vize verilmiş olacak şu anki tahminlerime göre. Geriye hala 15bin + NACARA'nın artıkları (tabi olur ise) vizeler var.

Tüm bölgeler yavaş işliyor bu yıl, Haziran cut off ile anca %60 oranında toplam dosya numaralarının aktif olduğunu görüyoruz, verilecek toplam vizelerde %70 oranında tamamlanacak(35-36bin civarı). Son üç ayda hala bir atak olabilir. Kendim için yazmıyorum 35bin üstü her türlü zor artık ama 35bine kadar umutlarınızı öldürmeyin. En azından 3 ay daha umut edin ne olacak ki 🙂

Analiz yapmam dedim ama yeni CEAC numaraları gelsin yine oynarım sayılar ile ben dayanamam...

Hepinizin gönlünce olsun, insan içinde azıcık ilkellik barındırmalı ve NASİP ne ise o olsun demeli dimi ama 🙂

• ⭐⭐

@muzmin_a CEAC dosyaları dolu case lerin gösterildiği. Sizin 2250 dediğiniz artış miktarı. Bu sayıyı 1071 dosya ilerleterek buluyorlar. Bence 26 binlerde sıkıntı olmaz.@asilcenk in yazdıklarını da dikkate almak gerekir. Hepsi ihtimal dahilinde. Daha öncede dediğim gibi garanti olan tek numara 20300.
    Herşey istediğimiz gibi olsun. Etrafımda kazanıp gitmeyen, gidip beğenmeyen ve hatta buradaki şartlarımız daha iyi diye elçiliğe dilekçe ile kartı iade edip turist vizesine çeviren var. Hatta bir tanesi de 30000 TL geliri varken önden eşini gönderdi. Eşi burası bize göre değil diye geri döndü. Adam yazık 30 000 TL maaşla burada devam edecek artık 🙂 Bunları neden yazdım @asilcenk dediğin gibi herşey NASİP. Kaderde orası varsa emin ol gidersin.

• @arnblt mayıs sonuna kadar 16.000 vize verilceği kesin bilgimi peki?

• ⭐⭐

@efeser hayır kesin değil. 10300 tanesi kesin. 1450 tanesi büyük ihtimal. Çünkü AP de şu anda onlar. 4200 tanesi de DS260 ları doldurup beklemedeler. Bunların 2800 tanesinin mülakatının üzerinden 1 aydan fazla geçmiş. Yani büyük ihtimalle Re-Schedule yapmayacaklar. Bana göre bunların 13000-14000 tanesi kesin.

• @arnblt bu durumda kotayı doldurmak isterlerse doldururlar hala current olma olasılığımız var diyebilirmiyiz?

• @crazycells ona sordum zaten:) vize onaylandıktan sonra,son asamada sordum. Konsolostur sanırım kendısı

• Hər vaxtınız xeyir. Ben de kiçik bir araşdırma apardım. Neticeler hiç de iyi gibi görünmüyor. Dv 2018 -de EU üzre toplam 39 695 case kazanmışdı. 10 nisan 2018 tarihine kimi 39 695 caseden 18 780 case NONE olarak (girib doldurmayanlar) , 13 3036 case ise at NVC (DS.leri dolduranlar) olarak görseniyor. Bir case ile birlekde aile üzvünün de vize alma asılılığı 2.27 %, 13 306 case için * 2.27 % = 30 204 vize ediyor. Şimdiye kadar ise EU-da toplamda 7025 case ( ready, ap, issused dahil) üzre 15 668 viza verilmiş zaten. ne ise. Mənim gibi yüksek caseli kazananlara geçmiş olsun. Şansımız 1% den bile az. Kazanıp da bugüne düşmek insana çok ağır geliyor ((

• Sayın @crazycells son aciklanan sayi hakkinda ne dusunuyorsunuz?

• @asilcenk keşke dediği gibi olsa ancak forumlarda konuşulan bu sene için 30K'nın bittiği yönünde. Tek bir ihtimal kalıyor o da KFC'nin bu kadar insanı magdur etmemesi için vize sayısını arttırması olacak ki o da mucize ..

• @azeusa bu yıl kaç vize verecekler belli mi yoksa yaklaşık mı?
    X-15668
    X=?

• @superdem22 30K bittiği ne demek? Tam anlamadım

• BritSimon yazısını tavsiye ederim. 30 binleri görme şansı çok düşük diyor. BritSimon buradaki bazı değerli arkadaşlarımız gibi takip edilebilir düzgün biri gibi görünüyor. Bilmeyen arkadaşlara tavsiye ederim.

• @muzmin_a yanlış ifade ettim. 30K'lara gelmeden biteceği yönünde

• @arnblt cevap için teşekkürler. Peki 20K sonrası hole yüzdesinin artması (55%) 'lerde görünüyor. Ve yoğunluğun düştüğünü de görüyoruz. Bunlar bizi 30K'nın üzerine çıkarmaz mı sence? Bir de psikolojik etmen olarak bu kadar insanın magduriyet ( nasıl ifade edeceğimi bulamadım 🙂 ) yaşamamasını isteyerek NACARA'dan kontenjan sağlayabilir. Bu tabiki sadece bir umut .. Yüksek numaraları sürece dahil edecek etmenler bunlar bence. Aslında sorduğum biraz da buydu 🙂 Umarım gönlümüzce olur.

• Bu ileti silindi!

• 13800 Mart ayı sonuna kadar verilen vize istatistiği

10296(issue)+711(ap)+38(intrans)+20(trans)=11065 (13800 e kadar max toplam vize alabilecek kişi sayısı)

4492(issued)+383(ap)+38(intrans.)=4913 gerçek başvuran ve alabilecek id sayısı)

11065/4913=2,25 alan id başına verilen vize ortalaması

10204 (13800 e kadar olan gerçeh id) 10204 X 0,49 X 2.25=11.249
    (vize verilen kişi sayısına en yakın sayı yani gerçek id'lerin %49 u başvuru yapmış ve her başvuran 2.25 vize almış.

Bitti mi bitmedi maalesef tabiki bu haliyle kalsa zaten sıkıntı olmayacak ancak Nisan ayının 10 una kadar 1 ile 13800 arasında 640 kişilik ready gelmiş.
    Bundan sonrada gelmeye devam edecek bu nedenle oran %49 ile kalmayarak %53 ile %55 civarına çıkacaktır diye düşünüyorum. Umarım bu oranın üstüne çıkmaz 😞

Şayet ortalama başvuru oranı %54 ortalama ile biterse(bu oran artarsa olumsuz, düşerse olumlu yönde rakamlar değişecektir);

18 bin adet vize için EU23000
    19 bin adet vize için EU25000
    20 bin adet vize için EU26800
    21 bin adet vize için EU28700

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

35

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.9k

| | | |