Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Dostlar 2019 başvurusunun sonucu 2020 Mayıs'da mı açıklanacak yoksa 2021 mi?

• Arkadaş @keysnambır başvuruda "21 yaş üstü eklemeye gerek yok" diyerek bilgi veriyorsun. Hatalı çeviri yaptığının farkında mı değilsin ? Lütfen verdiğin bilgilerden emin ol sonra bilgi aktar. Bu tür bilgileri vermek her başvuran için önemli. Bilgisi olmayan paylaşmasın mümkünse. Burada bilgi kirliliği olmasın.

• @thermo hocam siz çok stres yapmışsınız anladığım lütfen bugün başvuru yapmayın bekleyin biraz .21 üstü eklenmemeli ALİ BEY in cevabını bekleyin

• ⭐⭐⭐

@Nasahay Şu anda yapılan başvuru dönemi DV-2021 sürecidir ve loto sonuçları Mayıs 2020'de açıklanacaktır.

• @keysnambır, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

@Nasahay Şu anda yapılan başvuru dönemi DV-2021 sürecidir ve loto sonuçları Mayıs 2020'de açıklanacaktır.

Açıklandıktan sonra (eğer kazanmışsak tabi) 2021'e kadar sürüyor o zaman değil mi diğer işlemler.

• @birumut, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

@thermo hocam siz çok stres yapmışsınız anladığım lütfen bugün başvuru yapmayın bekleyin biraz .21 üstü eklenmemeli ALİ BEY in cevabını bekleyin

Yok stres değil ama hatalı bilgi aktarmaktan daha kötü ne olabilir? Senin bilgin doğru ben formda bunu göremedim. Fotoğraf yine uğraştırdı çünkü her fotoğraf çeken ben fotoğrafçıyım diyor burada anlatan üyeler gibi fotoğrafı küçük çekiyorlar. Yine her şekilde bilgisi olmayan hatalı bilgi veriyor. Bu kadar sorunda stresi neden ben yapayım 😃 Aksine hatalı şeylerin düzelmesini izliyorum.

• ⭐⭐⭐

@Nasahay Aynen, açıklandıktan sonra Ekim 2020 - Eylül 2021 (fiscal year-mali yıl) içerisinde işlemler olacak.

• @keysnambır Sağolun hocam teşekkürler. Gerçi imzasında 8 yıl başvuru yapıp da çıkmamış olanları görünce erken gelin güvey oldum/oluyorum sanırım 🙂
    Tabi biz eşimle başvuracağız bu da x2 şans demek.

• @birumut, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

@thermo hocam siz çok stres yapmışsınız anladığım lütfen bugün başvuru yapmayın bekleyin biraz .21 üstü eklenmemeli ALİ BEY in cevabını bekleyin

Bir de unutmadan hala anlamadınız galiba. Burada bütün öz çocukların eklenmesi gerektiği belirtilmiş. Bu madde tek başına yeterli zaten. Ali Bey umarım cevap verir ama site moderatörlerinden de cevap bekliyoruz.

• ⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

@TheTigon, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Herkese Merhabalar,
    Başvuru hakkında bir sorum olacak. Bir oğlum var ve ben onu başvuruya eşimle birlikte ekleyeceğim. Burada sorun yok. Ancak, eşim (oğlumun biyolojik annesi değil ve biyolojik annesi de hayatta ve oğlumun velayeti de bende) başvuru yaparken, oğlumu eklemeli mi, bunu öğrenmek istiyorum. Bir başka soru da, sadece meraktan soruyorum, başvuran her iki eşe de GC çıkması durumunda, nasıl bir yol izlenmeli?

Teşekkür ederim.

Basvuran kisiler, 21 yas altindaki cocuklarini, evlatlik aldiklari cocuklari, velayetleri kendisinde olmasa bile sahip oldugu cocuklari, resmi esinin cocuklarini (kendi cocugu olmasa bile), resmi esinde velayeti olmasa bile sahip oldugu cocuklari, resmi esinin evlatlik aldigi cocuklarin hepsini basvuruya eklemeliler...

Cocugunuzu hem siz, hem de bosanmis esiniz basvurusuna eklemeli... Tabii cocugunuzun 21 yasindan kucuk., GC sahibi veya ABD vatandasi olmayan bir cocuk oldugunu farzediyorum..

https://yesilkartforum.com/forum/post/85916

• @keysnambır, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

@crazycells, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

@TheTigon, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Herkese Merhabalar,
    Başvuru hakkında bir sorum olacak. Bir oğlum var ve ben onu başvuruya eşimle birlikte ekleyeceğim. Burada sorun yok. Ancak, eşim (oğlumun biyolojik annesi değil ve biyolojik annesi de hayatta ve oğlumun velayeti de bende) başvuru yaparken, oğlumu eklemeli mi, bunu öğrenmek istiyorum. Bir başka soru da, sadece meraktan soruyorum, başvuran her iki eşe de GC çıkması durumunda, nasıl bir yol izlenmeli?

Teşekkür ederim.

Basvuran kisiler, 21 yas altindaki cocuklarini, evlatlik aldiklari cocuklari, velayetleri kendisinde olmasa bile sahip oldugu cocuklari, resmi esinin cocuklarini (kendi cocugu olmasa bile), resmi esinde velayeti olmasa bile sahip oldugu cocuklari, resmi esinin evlatlik aldigi cocuklarin hepsini basvuruya eklemeliler...

Cocugunuzu hem siz, hem de bosanmis esiniz basvurusuna eklemeli... Tabii cocugunuzun 21 yasindan kucuk., GC sahibi veya ABD vatandasi olmayan bir cocuk oldugunu farzediyorum..

https://yesilkartforum.com/forum/post/85916

? @keysnambır yANİ? Eklenmeli diyorsun fakat başka bir cevapta eklenmemeli demişsiniz? Çelişkili bir konu lütfen bilgi teyit etmeden paylaşmayın. Ama ben formda yazanı paylaşıyorum. 14. madde bütün çocukların eklenmesi gerektiği yazıyor. Zaten ayrı bir parantezde de her eklenen çocuğun greenkart almak için gitmesi gerekmediği belirtilmiş. Yani ekleyin ama eksik yazmayın.

• ⭐⭐⭐

@Nasahay Olsun, ilk heyecan bir başka oluyor. İlk başvuruda çok heyecanlanıp kendimi kaptırmıştım. Çıkmayınca 2. başvuruda hiç sallamadım bile. Belki de bu totemin faydası oldu. 😃

• @keysnambır Bakalım hocam. Kalkıştık bir işe umarım hayırlısı olur. Bayağı uğraştık tabi eşime pasaport vs. çıkarttım. Yıllardır mesleğim iyi olduğu/kazandığım için umursamadığım lise diploması için açık öğretime yazıldım. Umut işte 🙂

• ⭐⭐⭐

@thermo hocam lütfen sakin olun. @crazycells in adını bin kere anarak, bir sürü insanın içerisinde, inatla yanlış cevap verecek kadar kafayı yemedim 😃 Başvuru sürecinin bitmesine daha var. Yakın bir zamanda @crazycells ten içinize en sinecek cevabı alırsınız. O mesajın bir üstüne bakarsanız benim bir mesajım var. Emin olmadığım bir konuda nasıl bir üslup kullanıyorum ve yanlış bir şey dediysem ne yapmışım kendiniz görün lütfen.

• @keysnambır özel msj sınırı var sanırım özel msjları göremedim atadım. en güzeli ALİ beyin cevabı .

@thermo hocam lütfen sakin olun. @crazycells in adını bin kere anarak, bir sürü insanın içerisinde, inatla yanlış cevap verecek kadar kafayı yemedim 😃 Başvuru sürecinin bitmesine daha var. Yakın bir zamanda @crazycells ten içinize en sinecek cevabı alırsınız. O mesajın bir üstüne bakarsanız benim bir mesajım var. Emin olmadığım bir konuda nasıl bir üslup kullanıyorum ve yanlış bir şey dediysem ne yapmışım kendiniz görün lütfen.

Ben oldukça sakinim 😃 Şimdi üçüncüyü karıştırmayın. Ben sizin bilgi verdiğiniz hatta alıntıladığını bilginin SADECE 21 yaş altı kişiler için geçerli olduğunu söylüyorum halen. Ben size 21 yaş üstü çocukların da eklenmesi gerektiği formda yazıyor diyorum. Herkes bildiğini yapsın. Sonuçta herkes kendi yaptığından sorumludur. Yanlış doldurandan ben sorumlu değilim. Benim şu aşağıdan anladığım bu :
    Lütfen aşağıda listelendiği şekilde çocuklarınızı başvurunuza eklediğinizden emin olunuz:
    • Hayatta olan tüm öz çocuklar;

• Sizin tarafınızdan evlat edinilmiş hayatta olan tüm çocuklar ve;
    • Hayatta olan, evli olmayan ve DV başvurusunun yapıldığı tarih itibariyle 21 yaşını
    doldurmamış tüm üvey çocuklar. Çocuğun ebeveyniyle yasal olarak ayrılmış olsanız ya da
    çocuk sizinle yaşamıyor veya ABD’ye göç etmeyecek olsa dahi elektronik başvurunuza
    eklenmelidir.

• Verdiğim cevaplar çok açık, net, anlaşılır ama okumak ve anlamak çok önemli bazı arkadaşlarımızın boşuna önüne geçiyorsunuz onların şansını yiyorsunuz başvuru yapmayın

Lütfen ❕❕❕❕

• Bu akşam fena güldüm. Kulakları çınlasın @crazycells umarım 21 yaş üstü bekar çocukların başvuru sırasında eklenmesi konusuna açıklık getirir.

• @thermo eklenmiyor

• @thermo 21 yaş üstü .çocuğunu eklemediği için elenen kimseyi burada görmedik .iyi geceler .

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

128

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.0k

| | | |