Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ysfylcn Merhaba ben cevap vermeye çalışayım sorunuza.

2018 seçilen kişi sayısı 115968 kişi ve en yüksek dosya numaraları 66,635
    2019 seçilen kişi sayısı 87610 kişi ve en yüksek dosya numaraları 50,333
    2020 seçilen kişi sayısı 83884 ve yaklaşık en yüksek dosya numarası 55.000 lerde

her yıl kendi içinde değerlendirilmesi gerekiyor. 2018 yılında çok fazla seçilen olmuş ve dosya numaraları arasındaki boşluk %18 iken 2019 da bu boşluk %30 un üzerinde. 2018 EU için 25bin case nolarda kapandı. 2019 tüm numaralar current oldu.

2020 ile 2019 benzerlik gösteriyor ve 2020 için 5000 vize daha eklendiği haberi verildi. benim düşüncem 2020 de de tüm case numaralarının current olacağı.

• @phozz sayın @cato bu bilgilerle ilgilenirseniz

• @Hypocondriacs-Atalay merhabalar...

Sizin durumunuza uyan bir şıkkı seçerek başvurunuzu yapabilirsiniz bence:
    😎 Passport Exemption:
    I am not required to submit passport information because I am:
    Stateless (no nationality)
    A national of a Communist-controlled country, and unable to obtain a passport
    from my government.
    Unable to obtain a passport, and have received an individual waiver of
    the passport requirement by the Secretary of Homeland Security or Secretary of State.
    I understand that if it is later determined I am not exempt from the passport requirement, I may be disqualified from the Diversity Visa program.

• @phozz inşallah...

Ben de aynen sizin gibi düşünüyorum... Hayırlısı olur inşallah...

• @enessolcerr, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

ploma öğre

Teşekkürler, acaba bizde böyle bi durumla karşılaşırmıyız diye dormuştum sebebini merak ettiğim için.

• @phozz Çok saolun bilgilendirme için. Bu 5bin sayısını 2021 için okumuştum sanki. bunun 2020 içinde uygulanacağının yapıldığı resmi sayfa url'den bakabilirmiyim. Sadaca ayrıntısı varmı yoksa direk olarak +5binmi yapıldı onu bakmak isiyorum veya bilginiz varmı, bu yıl içinde geçerliyse çok güzel 😊

• Henüz KCC'den mail gelmedi, muhtemelen yakın bir zaman içerisinde de gelmeyecek, şuanki bekleyişin yaşattığı heyecan, DV-Lottery beklerken yaşadığımdan daha fazla. Case number'ım yüksek olduğu için belki de bu heyecan, sıra gelecek mi gelmeyecek mi belirsizliğinin oluşturduğu durum heyecan katsayısını arttırıyor.

• @phozz Birde mesela 2020 için seçilen kişi sasyısı 83884 ve en yüksek dosya numarası 55.000 demişsiniz. Bu 83884 dünyada seçilen kişi sayısı 55.000 rakamıda europe için en yüksek number'dır diye düşünüyorum matematik için 😁

• @ysfylcn bu yıl için ilk kez 55000 vize verilecek. önceki yıllarda 50000 di.
    son açıklanan bültende ( Ekim bülteni) bu rakamı revize ettiler.

geçen yıldan beri yeni sistemi uyguladıkları ve bu yıl daha deneyimli olduklarını gözlemliyoruz. halihazırda 98** lü numaralardan evrak istenmiş durumda, geçen yıl bu rakamlara aralık ocakta ulaşmışlardı. case numaralarının yüklsekliği aradaki boşlukların çokluğunu gösteriyor. şayet geçen yıl 87000 kazanana karşın bu yıl 83000 kazanan var ve case numaraları daha yüksek. bu da boşlukları işaret ediyor.

şahsi görüşüm mayıs ayında bütün numaralar current olacak. ve vizeyi almak isteyip alamayan kalmayacak.

• @ysfylcn son bültende bu bilgi olması lazım

• @bezdarniy umuyorum ki öyle olur, teşekkürler düşüncelerinizi paylaştığınız için.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sxtyblck, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar dv 2020 için randevu maili sırası şuan kaçtadır bilenler yazabilir mi ? Ben en son 98xx e mail geldiğini duydum 🤔

forum cizelgesinden takip edebilirsiniz...

• 2020 green kart talihlisiyim kısaca sürecim nasıl geçti paylaşayım. 2 ekim çarşamba 8 de mülakatım vardı 30 Eylül pazartesiye de sağlık kontrollü için randevu aldım. Perşembe günü 4 te hızlı tren ile İstanbul dan ankara ya gittim 71 tl tren ücreti var 13-26 yaş arası için 56 tl oluyor bilet fiyatı. Cuma günü hesabıma bi miktar dolar yatırıp pazartesi günü hesap dökümü aldım daha önceden de hesabımda belli miktar para vardı. Ankarada konaklama olarak ben arkadaşımda kaldım ama konsolosluğa yakın oteller var bununla alakalı paylaşımlar vardı ordan bakarsanız daha yardımcı olur sizin için. Pazartesi saat 10 da randevum olduğu için 9 30 gibi düzen laboratuvarına gittim ilk olarak pasajın içinden girip asansörle 4 kata Mehmet ungan ın odasına geçiliyor orda kayıt ve fotoğraf çekimi yapılıyor (pasaport da gerekli) daha sonra bi alt kata inip kan idrar ve röntgen çekiliyor ardından tekrar yukarı çıkılıyor tahliller 117.5 dolar. Yukarıda da doktorun çağırmasını bekliyoruz ben yaklaşık 1 saat 45 dakikada tüm işlemleri bitirdim doktor muayenesi 2 dakika sürüyor zaten geri kalan beklemekle geçiyor. Muayene ve aşılar için 220 dolar daha ödedim. Ertesi gün 4 te rapor çıkmış oluyor zarf kesinlikle açılmayacak üzerinde cd ve aşı belgesi var onu alacaksınız sadace zarf mülakatta diğer belgeler ile beraber verilecek. Çarşamba sabah 7 gibi konsolosluğun önüne gittim 2 nolu girişten alıyorlar hemen karşıda meşhur büfe var eşyalarınızı bırakabilirsiniz ama en iyisi hiçbirşey götürmeyin sadace evraklar içeri alıyorlar çanta poşet hiçbirşey alınmıyor (bebekli aileler hariç onlar bebek arabası ve çanta ile girebilir mama ve gıda güvenlikte kalıyor içeride su içebileceğiniz yer var) ilk başta 7 45 randevularını çağırdı sayı az olunca 8 randevuları gelsin dedi sırayla alıyor herkes üst araması ve ele beyaz bi kağıt sürüyor sonra yine iç tarafta bekletiyor ardından üzerinizde ne varsa kemer para peçete saat hırka hepsini çıkarıyorsunuz cihaza koyuyorsunuz ardından x-ray dan geçip eşyaları alıyorsunuz güvenlik odasından çıkıp hemen solda ki kapıdan girip bankodan numara alıyorsunuz ve bekleme serüveni başlıyor ilk defa numara yandığında bankodan evrak teslimi yapıyorsunuz size bi kağıt okutuyor haklarınız yazılı okudum kabul ediyorum diyip geri veriyorsunuz 25 yaşından küçük erkekler için askerlik ile alakalı kağıt veriyor imzalayıp geri verin ( benim ds 260 hatalı bi kısım varmış anne adı baba adı kısmında bu söyledi baya korkuttu ama sıkıntı olmaz ben düzelttim görmeseydim sorun olurdu dedi mülakata gitmeden ds260 ın çıktısını alıp tek tek kontrol edin) evrak olarak da kcc ye yollanan evrakların aynısı olması kesin şart yenilerini de her ihtimale karşı alın kcc evrakları pasaport öğrenci belgesş / diploma yı alıyor sadece diğerlerine bakıp geri veriyor. ardından yine bekliyorsunuz numara yanınca en sondaki vezneden kişi başı 330 ödüyorsunuz eksik fazla olmayacak kabul etmezler. Ödemeden sonra da en heyecanlı kısım başlıyor mülakat için numaranın yanmasını beklemek. Mülakatı Türkçe ve İngilizce yapabilirsiniz görevlinin Türkçesi yoksa tercüman çağırıyor ben Türkçe bilen bi görevliye yaptım ama tabiki anlaşmak zor oldu beden dili kullandık baya 😂 6 7 tane soru sordu ve parmak izini aldı

1. Amerikaya neden gitmek istiyorsun
      2)şuan nerede yaşıyorsun
      3)evli misin çoçuğunuz var mı
      4)ne iş yapıyırsun
      5)Amerikaya daha önce gittin mi
    2. orda ne iş yapacaksın
      7)orda tanıdığın biri var mı
      Hepsini sormadan önce sağ elimi kaldırmamı istedi ve yemin ettirdi. Daha sonra vizenin onaylıyorum dedi tebrik etti teşekkür edip ayrıldım banko dan sonra konsolosluktan çıktım 9 45 di çıktığım da yaklaşık 2 saat sürdü işlemler

• @enessolcerr tebrik ederim, hayırlı olsun, en kısa zamanda vize basılı pasaportunuzuda elinize de alırsınız inşaallah
    Paylaşımınız için teşekkür ederim

• @enessolcerr tebrikler. 2020 sürecinde ilk mülakat deneyimleri gelmeye başlayınca heyecan artıyor. Bizim için bekleme süresi baya uzun ama olsun:))

• Merhaba, bunu hangi konuya yazacagima emin olamadim o yuzden buraya yaziyorum.
    Buyukelcilige I-134 formu ile ilgili "Sponsorum I-134 formunun imzalanmis halini taratip email ile bana gonderse ve ben onun yazdirilmis halini getirsem herhangi bir sorun olur mu? Yoksa islak imzali halini posta ile yollamasi zorunlu mudur? " sorusunu sordum ve bana cevap olarak "Cikti alinms kopyasini getirebilirsiniz. Orjinalini getirmenize gerek yoktur." diye mail attilar. Eger merak eden varsa bilgilendirmek istedim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gizemm, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba, bunu hangi konuya yazacagima emin olamadim o yuzden buraya yaziyorum.
    Buyukelcilige I-134 formu ile ilgili "Sponsorum I-134 formunun imzalanmis halini taratip email ile bana gonderse ve ben onun yazdirilmis halini getirsem herhangi bir sorun olur mu? Yoksa islak imzali halini posta ile yollamasi zorunlu mudur? " sorusunu sordum ve bana cevap olarak "Cikti alinms kopyasini getirebilirsiniz. Orjinalini getirmenize gerek yoktur." diye mail attilar. Eger merak eden varsa bilgilendirmek istedim.

Bilgilendirme icin tesekkurler.

• merhaba tekrardan arkadaslar
    ds260 formumu resubmit ettikten sonra yine farkettimki egitim bölümüne suan hala okudugum açık ögretim fakültesini eklemistim bu sekmeyi mülakat tarihi geldikten sonra mail atip silmeliyim acaba yada simdi yaptirmam uygunmudur?
    örn:

Course of Study: ADMINISTRATION
    Degree or Diploma: STILL STUDYING
    Date of Attendance From: 25 SEPTEMBER 2018
    Date of Attendance To: 31 AUGUST 2019

• @ysfylcn bey bültenleri tek tek incelerseniz. 2020 için yapılan açıklamalara orda yer verilmişti. Önceki yıllarında verilerine bakabilirsiniz.

ayrıca bu sitede de istatistiksel çalışmalar var.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |