Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

Yakinda aciklanir, 3-5 gun once, 3-5 gun sonra aciklanmasi pek bir sey degistirmeyecek 🙂

• @Zeyno yayınlandı hocam. 15 mayıs 2007'ye geldi başvuru sırası.

• @eeken evet ben de şimdi gördüm:) 30 Nisan bizim. Artık çok az kaldı.

• @Zeyno Belki ekimde başvuru maili gelir size. Haber verirsiniz, değil mi? Ben de sizin tarihleri örnek alarak takip edeceğim 🙂

• @eeken Tabii ki her aşamada yazarım. Takıldığımız yerler de olacaktır diye düşünüyorum. Bu forumdan fazla uzak duramam herhalde🙂

• Merhaba @crazycells

ABD ye geleli 1 hafta oldu. State id almak için başvuru yaptık. Ancak adımıza kayıtlı bir fatura olması gerektiğini söyleyerek id vermediler.
    F4 vizesi ile geldiğimiz için sponsor olan abimin evinde kalıyoruz. Bu durumda adımıza bir fatura olmaması çok normal.
    Oturduğumuz adresi ispat edecek fatura dışında başka bir belge var mı? ABD de ikamet belgesi diye birşey var mı?
    Id yi almak için nasıl bir yol izlemeliyiz? Teşekkürler...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ashley, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

Merhaba @crazycells

ABD ye geleli 1 hafta oldu. State id almak için başvuru yaptık. Ancak adımıza kayıtlı bir fatura olması gerektiğini söyleyerek id vermediler.
    F4 vizesi ile geldiğimiz için sponsor olan abimin evinde kalıyoruz. Bu durumda adımıza bir fatura olmaması çok normal.
    Oturduğumuz adresi ispat edecek fatura dışında başka bir belge var mı? ABD de ikamet belgesi diye birşey var mı?
    Id yi almak için nasıl bir yol izlemeliyiz? Teşekkürler...

Kabul edilebilecek belgelerin listesi olmasi lazim, oradan bakmalisiniz. Adiniza gonderilen postalari vs. kullanabilirsiniz diye dusunuyorum.

• @crazycells ssn ve green card ın zarflarını adres beyanı için kabul ettiler. Bugün aldık ID leri. Kimse zarfları atmasın 🙂

• merhaba
    Kardeş nedeniyle F4 başvurum var. Dosya nvc de. 2 sorum olacak. 1 Ds 260 formu bu süreçte doldurulacakmı? 2-Eğer doldurulacaksa invoice number dediği numara nedir?
    Başvuru tarihim 2015 dir.

Please follow the instructions you received from the National Visa Center (NVC) that list the six steps you must take before NVC can schedule your visa interview appointment. This includes submitting to NVC various fees, forms and documents. Once NVC has received all the required items, they will let you know if anything is missing or incomplete. You can also find these instructions online at http://nvc.state.gov (English) and http://nvc.state.gov/espanol (Spanish). You will find contact information for NVC at http://nvc.state.gov/ask.

• @amadeus_123321 Merhaba. Ds formu size nvc'den talep geldiğinde doldurulacak. Invoice number da o mail'de yer alacak. Priority date 2015se daha uzun bir süre var demektir, yaklaşık 7-8 sene tahminimce.

• @eeken cevabınız için teşekkür ederim. Bu arada adreslerimiz değişti. Kardeşim usa geri döndü vs. Şimdi adres değişikliği doldurmamız gerekiyor mu? online bildirim alabilmek icin G-1145 formunu doldurmuştuk. O maile gerekli şeyler vakti gelince ulaşır mı?

• Tekrar selamlar, bugün wellcome Letter ı aldık. Bundan sonraki işlemlere bakıyoruz artıl

• @Zeyno Çok tebrik ederim. Umarım her şey istediğiniz gibi olur 😊 Ben de bu ayki bülteni bekliyorum merakla 😄

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@amadeus_123321, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

@eeken cevabınız için teşekkür ederim. Bu arada adreslerimiz değişti. Kardeşim usa geri döndü vs. Şimdi adres değişikliği doldurmamız gerekiyor mu? online bildirim alabilmek icin G-1145 formunu doldurmuştuk. O maile gerekli şeyler vakti gelince ulaşır mı?

AR-11'i online olarak doldurup USCIS'e gonderebilirsiniz.

• Bu ayki bültende de 1 temmuz 07 oldu başvuru tarihi. Benim tarih de 31 temmuz 07. Merakla bekliyoruz bakalım.

• @eeken gelecek ay size sıra gelir diye düşünüyorum🙂 Ben de takip ediyorum.bir kaç aydır çok yavaş ilerliyor A tablosu. Böyle giderse mülakat tarihi almamız bile 6 ayı bulur sanırım

• @Zeyno, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

@eeken gelecek ay size sıra gelir diye düşünüyorum🙂 Ben de takip ediyorum.bir kaç aydır çok yavaş ilerliyor A tablosu. Böyle giderse mülakat tarihi almamız bile 6 ayı bulur sanırım

Geçen sene baya hızlı ilerledi, buna şükür diyorum 🙂 Bir önceki bültende ocağa kadar 6 haftalık ilerleme olacağı yazıyordu (up to six weeks), o yüzden a tablosu da bence üç dört aya sizin tarihe gelir.

• Screenshot_20191019-160507.jpg @crazycells ceac sitesinden ödeme yapmak istediğim de türevler için isimlerinin karşısın daki kutucukta şöle secenekler vardı. Ne olduğunu tam anlamadım. Türevleri Asıl başvurucuda daha sonra abd ye gidebilecekleri anlamı gelir mi? Bilginiz var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Zeyno, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

@crazycells ceac sitesinden ödeme yapmak istediğim de türevler için isimlerinin karşısın daki kutucukta şöle secenekler vardı. Ne olduğunu tam anlamadım. Türevleri Asıl başvurucuda daha sonra abd ye gidebilecekleri anlamı gelir mi? Bilginiz var mı?

Su an vize alacak herkes icin "accompany" diye isaretleyin. Daha sonra vize alacaklar icin ise FTJ deyin...

• @crazycells net olarak anlayamadım. Kusura bakmayın. Şöyle sorayım.
    1-Önce vize işlemlerini tamamlayıp eşim asıl başvuru sahibi olarak gidecek sonraki bir zamanda biz ayrıca işlemlerimizi tamamlayıp gidebileceğiz.
    2- Veya hep beraber vize işlemlerimizi tamamlayıp eşim önce gidecek. Sonraki bir tarihte ben ve çocuklar ABD ye giriş yapabileceğiz.hangisi doğrudur acaba?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

66

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |