Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Ali1990 gözünüz aydın. Tebrikler. Bekleyen arkadaşlara sabırlar dilerim. Güzel haberlerinizi alacağız umarım.

• @cavedo teşekkür ederim. Pasaportu perşembe sabah verdim, ptt pzt teslim etti. Konsolosluk perşembe ptt'ye verdi. Cuma sabahı elimde oldu. Toplamda 8 gün.

• @sfkts Ceac 'den kontrol ettiğimde Ready çıkıyor. Bu iyi mi? Kötü mü? Anlamış değilim. İdari işlemler tamamlandı. Teşekkürler.

• @cavedo pasaportu istediklerinde ready yaziyor. Vize basildiktan sonra issued oluyor. Bunlardan once administrative process olarak bekliyordu, process'in bitip vize basilmasina hazir anlamina geliyor ready olmasi.

• Pasaportu PTT ile konsolosluğa yolladıktan maksimum kaç gün sonra geri gelir ?

19 eylül de PTT ye verdim pasaportu Ankara’ya konsolosluğuna gidecek .

8 ekim e uçak bileti aldım .

Biletim yanar mı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cavedo, içinde söyledi: FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem )

@sfkts Ceac 'den kontrol ettiğimde Ready çıkıyor. Bu iyi mi? Kötü mü? Anlamış değilim. İdari işlemler tamamlandı. Teşekkürler.

Suradan durumunuzu konsolosluga sorabilirsiniz:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@umitcapkin, içinde söyledi: FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem )

Pasaportu PTT ile konsolosluğa yolladıktan maksimum kaç gün sonra geri gelir ?

19 eylül de PTT ye verdim pasaportu Ankara’ya konsolosluğuna gidecek .

8 ekim e uçak bileti aldım .

Biletim yanar mı ?

o kadar uzun konsoloslukta kalmamasi lazim...

• @sfkts İnşallah. Teşekkürler cevabınız için.

• @crazycells Cihan Bey, ben 19 Eylül de o dediğiniz linkten gönderdim. Bakalım ne cevap gelecek. Ben bütün geçmiş idari işlemlere kalan arkadaşların yorumlarını okudum. Bir arkadaşın yanlış hatırlamıyorsam rococco adında arkadaş iki kere idari işlemlere kalıyor. Sonunda alıyor vizesini. Bende kafama onu taktım acaba bende mi iki kere kalırım idari işlemlere ki bu kadar uzun sürdü? Ayrıca, benim idari işlemlerim kontrol amacıyla NVC gitmiştir ? Yoksa konsolosluk içerisinde mi olmuştur? Sizlere rahatsızlık verdiğim için çok çok özür dilerim. Lütfen bağışlayın beni. Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cavedo, içinde söyledi: FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem )

@crazycells Cihan Bey, ben 19 Eylül de o dediğiniz linkten gönderdim. Bakalım ne cevap gelecek. Ben bütün geçmiş idari işlemlere kalan arkadaşların yorumlarını okudum. Bir arkadaşın yanlış hatırlamıyorsam rococco adında arkadaş iki kere idari işlemlere kalıyor. Sonunda alıyor vizesini. Bende kafama onu taktım acaba bende mi iki kere kalırım idari işlemlere ki bu kadar uzun sürdü? Ayrıca, benim idari işlemlerim kontrol amacıyla NVC gitmiştir ? Yoksa konsolosluk içerisinde mi olmuştur? Sizlere rahatsızlık verdiğim için çok çok özür dilerim. Lütfen bağışlayın beni. Şimdiden teşekkürler.

Sizin tek yapmaniz gereken cevap beklemek. Yok, estagfurullah.

• Arkadaşlar Herkese Merhaba,
    2019 Süreci için Ben(asıl talihli) olarak AP sürecine takıldım. Benden başka eşim ve birde çocuğum süreç içerisinde ancak onlar için herhangi bir AP durumu olmadı. Asıl talihli ben olduğum içinde pasaportları geri verdiler ve sürece girdik. Cuma günü Mail geldi 3 kişi içinde ptt kaydı ve pasaportları geri yollayın süreç tamamdır diye.
    Benim 2 tane sorum olcak

1. Ptt kaydından konsolosluk ek belge talep etti diyerek tekrar kayıt oluşturup barkodlu bir sayfanın çıktısını aldım.
      Ancak eşim ve çocuk için ekisk evrak olmadığından onlar içinde DEVAM ET butonuyla aynı şeyi yapmadım varolan kaydı aldım. Çünkü onlar için eksik evrak durumu oluşmadı ? Ancak bu başlığın başında refer ettiği yerde şöyle bir yazı mevcut ;
      ("Not: Başvuruyu bitirmeden eğer başka aile bireyi varsa evrakları gönderilecek onlar için de başvuru sahibi eklemeniz lazım.")
    2. Status check ettiğimiz sayfada AP Completed yazıyor ve yanında 25 eylül için expiration date yazıyor. Bu ne anlama geliyor 25 ine kadar evrakların oraya ulaşmasımı gerekiyor anlamına geliyor ? Çünkü ben yarın sabah PTT ye vereceğim çarşamba gününe yetiştirirlermi bilemiyorum. Ankaraya evrağı istanbuldan yollayacağım.

Şimdiden teşekkür ederim.

ALINTI;
    Eksik Evrak ya da Konsolosluğa Evrak Yollama

Konsolosluğa Eksik Evrak veya Düzeltme İçin Evrak Nasıl Yollanır?

Mülakata girdiniz ve mülakatta eksik evrağınız olduğu söylendi ya da her şey yolunda gitti fakat vizenizde bir yanlış mı var, o zaman pasaportlarınızı ve evraklarınız konsolosluğuna gönderirken yeniden ptt kaydı oluşturmalısınız.

Daha önce ptt kaydı oluşturduğunuz https://ais.usvisa-info.com/ yere kullanıcı adı ve şifrenizle oturum açıyorsunuz. Yeni kayıt oluşturmayacaksınız. Oturumu açınca ekranda cikan seceneklerden “Konsolosluk bölümü daha fazla belge göndermem için talimat verdi“ yi seçeceksiniz.

Sonra bir kutucuk açılacak ve eksik evrak ile ilgili yaptığınız işlemlerle ilgili bilgi doldurmanız istenecek.

Kutucuğun altında bir uyarı var. “Vize başvurusunu (mülakat veya kurye yoluyla ) tamamlamayan ve konsolosluk talimatı alan bir başvuru sahibi için takip talebi işlemi gönderilmesi, bir usulsüzlük olarak değerlendirilecek ve başvuru sahibinin sicilinde ciddi etkisi olacaktır .” Konsolosluk sizden bir talepte bulunmadıysa bu alandan talep oluşturmamanız lazım. Açıklamanızı da yaptıktan sonra talebinizi gönderebilirsiniz.

"Not: Başvuruyu bitirmeden eğer başka aile bireyi varsa evrakları gönderilecek onlar için de başvuru sahibi eklemeniz lazım."

İşlemleri bitirdiğinizde sayfa size çıktısını alacağınız bir sayfa linki verecek oradan 2 sayfalık bir kayıt gelecek. Sayfaları dikkatlice okuyun ve 2 sayfayı 2 takım toplam 4 sayfa olarak çıktı alın.
    Sizdeki nüshayı Ptt şubesindeki memura göstereceksiniz. Üzerinde konsolosluğa ait müsteri numarası var onu kullanarak ödeme yapmadan gönderiyi gerçekleştireceksiniz.

Gönderilecek Evraklar;
    Pasaportunuz, Eksik evrağınız, 2 sayfalık ptt kaydınız.

• @amtylmz yetişir ama bence gidin eşden verin. Ayrıca, 25 Eylül tarihi sizin idari işlemlerinizin son bitiş tarihi. Eğer o tarihten sonra ellerine geçerse şansınızı kaybedebilirsiniz.

• @amtylmz pasaportunuzu elden verin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@amtylmz eger pasaportlari ptt evrakiyla beraber verdiyseniz sorun degil. (sanirim baska eksik evrak yok?).
    Eger hala vermediyseniz, o durumda sayin @cavedo 'nun dedigi gibi konsolosluga PTT kaydini ve pasaportlari elden goturup, kapidaki gorevlilere acil oldugu icin elden teslim etmeniz gerektigini soyleyebilirsiniz. Belgeleri iceriye vereceklerdir. Bol sanslar.

• @crazycells Pasaportları mülakat esnasında geri verdiler ve ptt ais formlarını almadılar. Eksik evrak yok. Sadece AP sürecine girdim şuandada işlem tamamdır dediler. AIS kaydını yeniden oluştururken kendim için “Konsolosluk bölümü daha fazla belge göndermem için talimat verdi“ işlemi ile devam ettirdim ancak eşim ve çocuk için bu işlemi yapmadım onların 10 eylüldeki mülakat ı için açtığım AIS kayıtları duruyor. Onlarıda değiştirmem gerekirmi onu anlamadım ??
    On Asıl başvuru benim başvurumda ve bende AP sürecine girdiğim için 3 ümüzün de pasaportunu mülakat sonunda geri vermişlerdi.

Yarın gidemeyeceğim salı günü 24 ü oluyor o gün gidebilirim ancak yarın versem PTT ye yetişmez mi ? Yada PTT için gün içerisinde teslimatlı bir posta yolu mümkün mü ?

• @crazycells Cihan Bey, ben durumumu Case Number: ANK2019 xxxxxx
    Case Status: Processing Completed (expiration date 20 August 2020)
    Website Updated: 20 September 2019
    Special Notes: Update email was sent to the principal applicant on 10 September 2019. Please confirm your medical clearance validity before you send your documents to our office.
    Processing Completed
    We are pleased to inform you that the administrative processing for your case is completed. Your case number will also be announced on our website within the week.
    Applicants may send us their passports and required documents via the Turkish postal service (PTT).

Applicants whose status is marked “Processing Completed” are encouraged to send their documents to the Embassy at least two weeks prior to their processing expiration date. Applicants with “Processing Pending” or other statuses should not send their passports and should not come to the Embassy.

After your documents are received, a consular officer will review your case to ensure each applicant meets eligibility and admissibility criteria. If everything is in order, your visa packet will be prepared and sent to the PTT office which you chose. If additional work is needed for your case, your passport(s) will be returned to the PTT office with an explanation. In most cases, you will receive a decision five work days after your submission.

Benim anlamadığım, Please confirm your medical clearance validity before you send your documents to our office. ne demek? Ayrıca bu cümleyi anlamadım: Your case number will also be announced on our website within the week. Nerede görecem ? Şimdiden teşekkürler.

• @crazycells Cihan Bey, hala haber yok konsolsoluktan. Herhangi bir email. 😟

• @crazycells Durumumu https://tr.usembassy.gov/visas/immigrant-visas/iv-status-check/ kontrol ettiğimde o açıklama çıkıyor. İlk defa gördüm bu linkden bakmayı. Bu link https://ceac.state.gov/ceac/ çalışmıyor. Bilginiz var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Durumumu https://tr.usembassy.gov/visas/immigrant-visas/iv-status-check/ kontrol ettiğimde o açıklama çıkıyor. İlk defa gördüm bu linkden bakmayı. Bu link https://ceac.state.gov/ceac/ çalışmıyor. Bilginiz var mı?

Sadece konsolosluktan haber bekleyin, bu uyarilar sizin de gordugunuz uzere genele yonelik yazilmis, o nedenle siz ustunuze dusenleri yaptiysaniz her kelimesine takilmasina gerek yok. Sadece konsolosluktan haber beklemeniz yeterli, bu sirada baska siteleri kontrol etmenize gerek yok.

• @crazycells ok. Teşekkür ederim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |