Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Britsimons yaptığı hesapta 45k üstü için yüksek tanımlaması yapmıştı fakat bu hesaplamanın ardından 2k daha vize eklendi.

• @bugr tesekkurler bu hesaplama icin. aslında yıl sonunda tekrar bu hesaplamayı guncellemek gerekebilir ustad. cunku yıl sonunda aradaki bosluklar ve hangi rakamlar (case no olarak) current olacak onları gorebilecegiz.

• @blackeagle82 Şimdi benim kullandığım formülün en önemli iki değişkeni var. Biri response rate diğeri ise case konumu dediğim case number'ının kaçıncı (gerçek) sırada olduğu. Response rate yazımdaki söylenenler sonuçlar açıklanana kadar değişmeyecek. En son değerlendirme yapabiliriz belki önümüzdeki seneler yararlansın diye. Case konumu ile ilgili güncel yazı yazacağım ama dediğin gibi iyi tahminler şimdi yapılamaz. Case konumu tahmini için birkaç deneme yapmıştım mesela google sheets'de bulunan sıralama acaba EU bölgesini temsil edebilir mi diye. Çünkü sonuçta rastgele alınıyor ve belli bir miktar temsil etmesi gerekiyor diye düşünmüştüm. Ancak 2018 ve 2017 sheetlerine ve gerçek sonuçlarına baktığımda temsil edemediğini gördüm. Bir başka düşündüğüm şey telegram grubunda bir arkadaşımız KCC belge isteme tarihlerini not almış ve örneğin şunu görmüş: XXX-1XXX 3 günde, 1XXX-2XXX 6 günde belgeleri toplamış. Bunun anlamı ilk aralıktaki insan sayısı ikinci aralıktaki insan sayısının yaklaşık yarısı kadar olmalı. Ancak bu tahmin yönteminde bile birçok sıkıntı yaşanabilir (tatil vs.).

• Geldi arkadaşlar geldi october Ekim bülteni 6000 geldi 👏👏👏😀😀Hepize hayırlı olsun20190918_132707.jpgParty

• 27xxx e bir şey kalmadı 🙂

• @salih2825 dimi gelir geçer bu sayılar çar çabuk inşaallah

• @Muhtaradana Dv2019 e göre bülten yanlış anlamadıysam 2000 kişi önden gidiyor şuanda

• @Muhtaradana hayırlı olsun hepimize

• @salih2825 aynen1600 kadar ilerdeyiz

• ⭐⭐

• Sayılar arttıkça çok heyecanlanıyorum, düşündüğümden daha erken olacak galiba, para biriktirme işini hızlandırmak lazım 😬 🤑

• @Muhtaradana abiler 1600 min altıyüz allah bereket versin modundayız valla hayırlısı ile herkes atlatmasını temenni ediyorum

• @bugr 33bin gibi case numaarasınıı sizin bu analizinizde nasıl konumlandırabiliriz

• @cato boşluk dağılımı ve aile boyutu dağılımı EU bölgesinde düzgün değil. Bundan dolayı kesin bir cevap vermek (her yerde dendiği gibi) imkansız. Ancak şöyle kafamızdan sallayalım ve yalandan da olsa mutlu olalım demek istersek dağılımı eşit kabul ederiz ve case konumumuzu: 33000 / 57000 = 0.5789 buluruz. Eski hesaplamalardan gelen en kötü ihtimalli (? işaretlerini katmadan) kalan insan sayısı 36,580 ise biz 21,176. insanız demek oluyor. Yani response rate %100 olsa bile girdiğimizi görüyoruz. Yani yedekte değiliz. Ancak hep belirttiğim gibi hesaplarımın bir kesinliği yok, kesinlikle bu hesaplara göre hareket etmeyin. Sayısal ve mantık hataları dışında göremediğimiz başka hatalar olabilir.

• @bugr bizim case no 49500 lerde eu ama Avrupa’da 33bin küsür kişi var diyor bu nasıl oluyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gurbet, içinde söyledi: Sayilarla DV2020

@bugr bizim case no 49500 lerde eu ama Avrupa’da 33bin küsür kişi var diyor bu nasıl oluyor

her numara bir dosyaya karsilik gelmiyor, bosluklar var...

• ⭐⭐

Bence Britsimonun açıklamalarına çok bel bağlamayın derim. Toplamda 83 bin kişinin seçildiği bir çekilişte pek hesap yapmaya gerek yok. Seçilen kişi sayısı çok az özelliklede bizim yıla göre.😀1 Ocaktan sonra sayıların dağılımını göreceksiniz ama benim tahminime göre aralarda büyük atlamalar var. Muhtemelen bir veya bir kaç ülke 4500 sınırını geçtikten sonra hala çekilişte çıkmaya devam etti ve büyük boşluklar oluşturdu.

• En son bültende Nacara programına sadece 350 vize ayrılacağı yazıyor kalan 4650 nin Dv2020 için kullanılacağını belirtmiş Britsimon. Bu durumda hem geçen seneden daha az seçilen kişi var hem de 4650 fazla vize var. Herkes current olur umarım yine.

• @arnblt buradan 33bin li numaralar geçen seneye göre o kadar da yüksek değil diyebilir miyiz? Bel bağlamayın yorumlarına derken tam olarak neyi kastettiniz?

• ⭐⭐

Britsimonun yorumları her ay değişiyor.Özellikle Ocak ayından önce yapılan yorumlarına bel bağlamayın. Çünkü dağılım belli değil. Belki sayılar 10000 den bir anda 20 bine atlıyor bunu Ocaktan önce göremezsiniz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

116

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |