Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells ali bey neyi hiç düşünmeyeyim? Tam anlayamadım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@HLS, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@crazycells ali bey neyi hiç düşünmeyeyim? Tam anlayamadım.

ABD'de ortodonti tedavilerini genelde sigortalar karsilamiyor, o nedenle her seyi cebinizden odemek durumunda kaliyorsunuz ve islemler cok pahali. O nedenle eger son asamasindaysaniz plastik kaliplara gecip Turkiye'deki islemleri bitirip, ABD'de kaliplari kullanmaya devam edebilirsiniz.

• @crazycells teşekkürler öneriniz için...

• Merhaba, eksik evraklar persembe gunu konsolosluga ulasti. Fakat hala geri donus olmadi. Bu noktada ne yapabilirim ? KCC mesaj attim, Ankara konsolosluguna mesaj atilmasinı söyledi. Ankara konsoloslugu mail e geri donmedi. Ayın sonuna az kaldı. Bu durumda kalan var mı ? Ek bir şey yapılabilir mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mrjohn, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Merhaba, eksik evraklar persembe gunu konsolosluga ulasti. Fakat hala geri donus olmadi. Bu noktada ne yapabilirim ? KCC mesaj attim, Ankara konsolosluguna mesaj atilmasinı söyledi. Ankara konsoloslugu mail e geri donmedi. Ayın sonuna az kaldı. Bu durumda kalan var mı ? Ek bir şey yapılabilir mi ?

Henuz yeni iki is gunu olmus, biraz sure vermelisiniz.

• SON KONTROLLER!

Arkadaşlar merhaba, 2019 GreenCard tahlihlisi olarak kısmetse 17 Ekim'de Amerika maceramız başlayacak. Çıkış yapmadan önce (kendimce birçok kez kontrol ettiğim) konularla ilgili, unuttuğum bir konu var mıdır sizden de bilgi almak isterim.

• Vizemiz ok,
    • Uçak biletlerimizi aldık,
    • Evcil hayvanımızda bizle gelecek (Tarım bakanlığından yazı da alacağım)
    • Sarı zarflarımız yanımızda,
    • Sağlık raporu (aşı belgeleri) yanımızda, ayrıca kopyalayarak çoğalttık,
    • USCIS'den kişi başı 230 USD'yi de ödedik,
    • Gideceğimiz yerde otel rezervasyonları ok, sadece henüz araba kiralama yapmadık (aklımızda o konuda)
    • Belirli bir miktar yanımıza nakit alacağız, diğerini bankada bırakacağız (TEB üzerinden transfer etmeyi düşünüyoruz)

Ne dersiniz, atladığımız, muhakkak çıkmadan önce yapmamız gereken başka konular var mıdır acaba? Selamlarımla

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tractor12 yurtdışı çıkış harç parası kavgasına hazırlanma 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tractor12 555.jpg

sen 10 dolar bağış mı yaptın 🙂

• ⭐⭐

@ayvalik10 :))))))

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tractor12, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

SON KONTROLLER!

Arkadaşlar merhaba, 2019 GreenCard tahlihlisi olarak kısmetse 17 Ekim'de Amerika maceramız başlayacak. Çıkış yapmadan önce (kendimce birçok kez kontrol ettiğim) konularla ilgili, unuttuğum bir konu var mıdır sizden de bilgi almak isterim.

• Vizemiz ok,
    • Uçak biletlerimizi aldık,
    • Evcil hayvanımızda bizle gelecek (Tarım bakanlığından yazı da alacağım)
    • Sarı zarflarımız yanımızda,
    • Sağlık raporu (aşı belgeleri) yanımızda, ayrıca kopyalayarak çoğalttık,
    • USCIS'den kişi başı 230 USD'yi de ödedik,
    • Gideceğimiz yerde otel rezervasyonları ok, sadece henüz araba kiralama yapmadık (aklımızda o konuda)
    • Belirli bir miktar yanımıza nakit alacağız, diğerini bankada bırakacağız (TEB üzerinden transfer etmeyi düşünüyoruz)

Ne dersiniz, atladığımız, muhakkak çıkmadan önce yapmamız gereken başka konular var mıdır acaba? Selamlarımla

yanlis konudasiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/329/abd-ye-gitmeden-once-ve-gittikten-sonra-yapilacaklar

• Merhaba, 15 Eylul'de KCC ye istedigi belgeleri gonderdim. Bugun ise boyle bir e-mail aldim. Bir sonraki adim olarak ne yapmam gerekiyor?

Records indicate you have submitted a complete and valid DS-260 application for each family member, and you have provided all required documentation to the Kentucky Consular Center.

Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing. Interviews for the DV 2020 program will begin in October 2019 and conclude on September 30, 2020. Please refer to the visa bulletin at www.travel.state.gov to locate the current numbers being processed. This bulletin is updated after the 15th day of each month. Once an interview date has been scheduled, you will receive notification via email to check http://www.dvlottery.state.gov.

Dosya Numarasi: 2020EU1XXX
    DS-260 Gonderimi: 03/08/2019
    KCC Evrak Istegi: 15/09/2019
    KCC Evrak Onayi: 17/09/2019
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris:

• @Yunus-Emre-Seğmen
    Ay sonuna doğru, Kasım ayı mülakat tarihi için size bir email daha gelecek şimdi sadece bekleyin ve mülakata hazırlanın
    Bu arada yanlış yere yazıyorsunuz, 2020 mülakat deneyimlerinde sorularınızı sormanız lazım
    DV2020 Mulakat Deneyimleri https://yesilkartforum.com/forum/post/58688

• Merhaba. Visa Bulletin'da C yani "current" ne anlama geliyor? Bilen var mı acaba?

• Merhaba. Visa Bulletin'da C yani "current" ne anlama geliyor? Bilen var mı acaba?

• ⭐⭐⭐

@somebody o bölgede çekilişte hak kazanan herkesin vize görüşmesine gideceği anlamına geliyor

• Arkadaşlar merhaba 30 Eylül e kadar vize alınca sağlık raporunun son tarihine kadar giriş hakkımız vardi değil mi. Yani 30 Eylül öncesi vizemi almışsam sağlık raporunun suresi geçmemiş olmak şartıyla 30 Eylül sonrası ABD ye giriş yapabilirim. Doğru mu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mihmandar sağlık raporu aldığın tarihten itibaren vize onaylanması şartı ile 6 ay sayacaksın. Bu saydığın son güne kadar giriş yapman gerekiyor yoksa hadi en baştan sağlık raporu unganlara gidiyorsun

• @ayvalik10 tamm onuda bu ay aldım zaten o zaman kaba hesapla yil sonuna kadar rahat vaktim var değil mi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mihmandar, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Arkadaşlar merhaba 30 Eylül e kadar vize alınca sağlık raporunun son tarihine kadar giriş hakkımız vardi değil mi. Yani 30 Eylül öncesi vizemi almışsam sağlık raporunun suresi geçmemiş olmak şartıyla 30 Eylül sonrası ABD ye giriş yapabilirim. Doğru mu

Zaten vizenin ustunde bu tarih yaziyor olacak. Saglik raporunun bittigi gun ile vizenin bittigi gun ayni gunler. Vizeyi, son tarihi gecene kadar kullanabilirsiniz.

• 2019 yılının sonuna geldik. Fakat ne zaman merakla bu başlığa uğrasam en temel şeylerin tekrar tekrar sorulduğunu görüyorum. Sahi neden böyle oluyor? Keşke en azından bizim için önemli olan temel kısımları geçmiş iletilerden okuyabilsek, kendi sürecimizle en çok biz ilgili olabilsek.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |