Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba, ABD'de bir ABD vatandasi ile yeni bir evlilik sonrasinda statu kaybolsa dahi CR1 surecini (hem I-130 hem de I-485 basvurusu) baslatmak mumkun mu? IR1'lerde sorun olmadigi forumda yaziyor ama evlilik henuz yeni oldugu icin ayni durumun CR1'ler icin de gecerli olduguna emin olmak istedim. Simdiden cok tesekkurler.

• Muslu Law Firm

@keepdreaming, içinde söyledi: Amerika’da out-of-status kalmak ve ABD vatandasi ile evlilik(CR1)

Merhaba, ABD'de bir ABD vatandasi ile yeni bir evlilik sonrasinda statu kaybolsa dahi CR1 surecini (hem I-130 hem de I-485 basvurusu) baslatmak mumkun mu? IR1'lerde sorun olmadigi forumda yaziyor ama evlilik henuz yeni oldugu icin ayni durumun CR1'ler icin de gecerli olduguna emin olmak istedim. Simdiden cok tesekkurler.

Sayın @keepdreaming,
    Sorunuzu tam olarak anlayamadım. Anladığım kadarı ile size açıklamam sudur. CR conditional residencynin (şartlı oturum izni) kısaltması olup ABD vatandaşı ile evlendikten sonra evliliğin ilk iki yılı için verilen şartlı oturma iznidir. İki yıl sonra bunu kaldırmak ve durumu daimî oturuma çevirmek gerekir. Eğer şartlı oturum izni kaybedildi ise, bu surecin tekrar başlatılması için buna imkan verecek başka bir durumun gerçekleşmiş olması gerekir.
    Teşekkürler.

• @Claudia-J-Muslu

Kusura bakmayin Claudia Hanim, sorum aslinda CR1'e basvuru icindi. Yeni evlendim ve basvuru yapacagim yani AOS surecini baslatacagim. I-485 basvurusunu ABD'de out-of-status olsam da yapabilir miyim?

Benzer Başlıklar

• 4
  • 2
  • 3
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

33

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |