Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar. Ben 2017'nin temmuz ayı gibi iltica başvurusu yaptım. ekim 2017'de ise interview'e çağrıldım ve çok ama çok olumlu geçti. sonrasında ise 2019'un başlarında (şubat yada mart) SSN kartımı ve çalışma izni kartımı aldım. ancak bundan hemen sonra nisan 2019'da hiç kimseye (uscis vs) bildirmeden, bi form almadan ülkeyi ailemin geçirdiği büyük trafik kazası sebebiyle terk ettim. şimdi bugün bi case numberi aratayım dedim. bana tekrar bir kart yollamışlar. ben ülkeden çıkış yaptıktan 2-3 gün sonra. acaba bu green card mı? normalde ben 2019 nisan'da ülkeyi terk ettikten sonra 2020 nisan'da tekrar giriş yapmaya niyetlenmiştim lakin covid diye bir şey belirdi hayatımızda ve herşey dahada zorlaştı.

https://i.imgur.com/ajJySPf.png

şimdi birbirinden farklı bir kaç sorum var.

1. ben amerika'ya tekrar giriş yapabilir miyim? bu kazayı vs belgelesem, çünkü annem ve babam kısmi felç oldular. çalışamıyorlar, ve benim gidip onlara bakmam gerekiyordu.

2. amerika'ya bu processte giremezsem eğer ilersi için turist vizesine başvurabilir miyim? ileride turist olarak gidebilir miyim? bu anlattıklarım buna engel olabilir mi

3. bahsettiğim bu kart sizce green card mı? sonuçta bana SSN yolladılar, çalışma izni yolladılar. başka ne kartı olabilir bu? böyle bi durumda o kartı tekrar talep edebiliyor muyum?

4. bir iltica avukatı benim iltica processimin ne durumda olduğunu benden detaylı bi şekilde görebilir mi? buna yetkileri var mı? bunun sonucunda beni birisi yönlendirsin çok isterim.

not: bu başlığı daha önce açtım. ancak şimdi düzenleyip, daha anlaşılır bi hale getirip ve akabinde ekstra bilgiler ekleyip @crazycells 'in tavsiyesi üzerine buraya açmaya karar verdim.

https://i.imgur.com/c1bKQqP.png

• Muslu Law Firm

@zLucas, içinde söyledi: iltica başvurusundan sonra ABD'ye giriş-çıkış yapmak

Merhabalar. Ben 2017'nin temmuz ayı gibi iltica başvurusu yaptım. ekim 2017'de ise interview'e çağrıldım ve çok ama çok olumlu geçti. sonrasında ise 2019'un başlarında (şubat yada mart) SSN kartımı ve çalışma izni kartımı aldım. ancak bundan hemen sonra nisan 2019'da hiç kimseye (uscis vs) bildirmeden, bi form almadan ülkeyi ailemin geçirdiği büyük trafik kazası sebebiyle terk ettim. şimdi bugün bi case numberi aratayım dedim. bana tekrar bir kart yollamışlar. ben ülkeden çıkış yaptıktan 2-3 gün sonra. acaba bu green card mı? normalde ben 2019 nisan'da ülkeyi terk ettikten sonra 2020 nisan'da tekrar giriş yapmaya niyetlenmiştim lakin covid diye bir şey belirdi hayatımızda ve herşey dahada zorlaştı.

https://i.imgur.com/ajJySPf.png

şimdi birbirinden farklı bir kaç sorum var.

1. ben amerika'ya tekrar giriş yapabilir miyim? bu kazayı vs belgelesem, çünkü annem ve babam kısmi felç oldular. çalışamıyorlar, ve benim gidip onlara bakmam gerekiyordu.

2. amerika'ya bu processte giremezsem eğer ilersi için turist vizesine başvurabilir miyim? ileride turist olarak gidebilir miyim? bu anlattıklarım buna engel olabilir mi

3. bahsettiğim bu kart sizce green card mı? sonuçta bana SSN yolladılar, çalışma izni yolladılar. başka ne kartı olabilir bu? böyle bi durumda o kartı tekrar talep edebiliyor muyum?

4. bir iltica avukatı benim iltica processimin ne durumda olduğunu benden detaylı bi şekilde görebilir mi? buna yetkileri var mı? bunun sonucunda beni birisi yönlendirsin çok isterim.

not: bu başlığı daha önce açtım. ancak şimdi düzenleyip, daha anlaşılır bi hale getirip ve akabinde ekstra bilgiler ekleyip @crazycells 'in tavsiyesi üzerine buraya açmaya karar verdim.

https://i.imgur.com/c1bKQqP.png

Sayın @zLucas,
    Sorularınıza direkt olarak cevap veremeyeceğim. Size nedenini açıklamak isterim. İltica başvurusunda bulunan kişinin ülkesine dönememesi esastır. Zaten iltica başvurunuzda benim ülkemde can güvenliğim yoktur bu nedende dolay iltica talebinde bulunuyorum dersiniz. Olağanüstü durumlarda (örneğin kişinin annesi vefat etmiş ve kişi sadece cenazeye katılmak üzere ülkesine birkaç günlüğüne dönmüş ise) iltica talebinde bulunan kişinin kaçtığı ülkeye kısa sureli donuşu çok büyük bir problem teşkil etmeyebilir. Ancak uzun sureli kaotiğiniz ülkeye donusun her ne kadar zorlu bir durum olursa olsun iyi karşılanma ihtimali çok düşüktür. Bu nedenle sorul arinizin devamını cevaplayamıyorum. İltica talebiniz geri çekmeniz (withdraw) yardımı olabilir ancak bunlar kayıtlarınıza geçer ve sonraki başvurularınızda görüneceği için durumu açıklamanız gerekecektir.
    Teşekkürler.

• @Claudia-J-Muslu tesekkurler yanit icin. benim suan acaba basvurum devam ediyor mu, basvurum ne durumda bunu bi avukat ile iletisime gecerek ogrenmebilmem mumkun mu? avukatlar bu bilgiye erisebiliyorlar mi? en kotu biletimi alip ve durumu belgeleyip sansimi denemek istiyorum havaalaninda.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |