Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @knnrn tskler

• ⭐⭐

Bu SSN gelmemesi artık baya bir can sıkıcı oldu. Biz ilk girişten 6 ay sonra tekrar giriş yaptığımızda hala SSN ler gelmemişti. DC de ofise gittiğimizde daha önce başvurunuz yapılmamış dendi. Yeni bir başvuru yaptılar. Sonra TR ye döndük. Aradan 4 ay geçti yine SSN ler yok. Yine aynı ofise gittik. Aynı görevliye denk geldik. Adam şaşırdı neden gelmediğine. Bize numaralarımızı verdi. Tekrar gönderim talep etti. Oğlumun SSN i 1 hafta içinde geldi. Benim ve eşimin SSN inden haber yok. 3 hafta oldu. Bugünde Virginia DMV ye gidip ehliyet için bir saat sıra bekledik. Görevli SSN in orjinali olmadan ehliyet alamayacağımızı söyledi ve elimiz boş döndük. Pazartesi yakınlarda başka bir ofise gitmeyi düşünüyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arnblt, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

Bu SSN gelmemesi artık baya bir can sıkıcı oldu. Biz ilk girişten 6 ay sonra tekrar giriş yaptığımızda hala SSN ler gelmemişti. DC de ofise gittiğimizde daha önce başvurunuz yapılmamış dendi. Yeni bir başvuru yaptılar. Sonra TR ye döndük. Aradan 4 ay geçti yine SSN ler yok. Yine aynı ofise gittik. Aynı görevliye denk geldik. Adam şaşırdı neden gelmediğine. Bize numaralarımızı verdi. Tekrar gönderim talep etti. Oğlumun SSN i 1 hafta içinde geldi. Benim ve eşimin SSN inden haber yok. 3 hafta oldu. Bugünde Virginia DMV ye gidip ehliyet için bir saat sıra bekledik. Görevli SSN in orjinali olmadan ehliyet alamayacağımızı söyledi ve elimiz boş döndük. Pazartesi yakınlarda başka bir ofise gitmeyi düşünüyorum.

Evet, fraud'u engellemek icin DMV ehliyet alirken SSN kartin kendisini gormek istiyor. Gecici sureligine Turkiye ehliyetlerinizi kullanabilirsiniz bu arada.

• ⭐⭐

Sn @crazycells teşekkür ederim. Yaklaşık 3 haftadır TR ehliyetimi kullanıyorum. Polis durdurması durumunda 12 Ağustos da Resident olduğumu söyleyip 60 günlük sürem olduğunu söylerim diye düşünüyorum. Tabi bana Senin Reisdence 2018 de başlamış derse sıkıntı. Aslımda asıl sıkıntı bende değil eşimde. Ben bir ay sonra bir süreliğine TR ye döneceğim. Eşim ve oğlum burada kalacak. Kendisinin ingilizcesi yetersiz. Dolayısıyla bir an önce ehliyet almayı istiyoruz.
    Teşekkürler,

• @arnblt, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

Sn @crazycells teşekkür ederim. Yaklaşık 3 haftadır TR ehliyetimi kullanıyorum. Polis durdurması durumunda 12 Ağustos da Resident olduğumu söyleyip 60 günlük sürem olduğunu söylerim diye düşünüyorum. Tabi bana Senin Reisdence 2018 de başlamış derse sıkıntı. Aslımda asıl sıkıntı bende değil eşimde. Ben bir ay sonra bir süreliğine TR ye döneceğim. Eşim ve oğlum burada kalacak. Kendisinin ingilizcesi yetersiz. Dolayısıyla bir an önce ehliyet almayı istiyoruz.
    Teşekkürler,

merhaba, basvuru yaptıgınızda SSA ofis size bir kagıt verip uzerine tarih kasesi vurdu mu ? Eger elinizde basvuru tarihinizi gosteren evrak var ise onunla tekrar SSA ofise giderek numaranızı ogrenebilirsiniz. SSN uretilmesi basvurudan sonra iki gun icinde oluyor diye bana LA deki gorevli belirtmişti ve 2 hafta icinde adrese postalandıgını beirtmisti. Eyaletler arası fark olacagini dusunmuyorum. Verdikleri ilk basvuru evrakinin uzerine numarayi yazarak size geri verebilirler. Bu isinizi kolaylastirabilir.

• Merhaba, DS260'da SSN istediğimi belirttim ve orada Miami'de bir arkadaşımın adresini girdim.. Ben önümüzdeki günlerde NYC'den ilk girişi yapmayı planlıyorum ancak girdiğimde sadece 1-2 hafta kalabileceğim bu da SSN ve green card'ı teslim alıp dönmek için yeterli bir süre değil.. Dolayısıyla alttaki sorularımın yanıtlarını merak ediyorum..

1. SSN orjinalinin verilen adrese gönderilmesi için benim fiili ABD'ye girişimi mi bekleyecekler ?
    2. Green card'ın basılıp verilen adrese gönderilmesini sağlayan işlem, ABD'ye girişim mi olacak ? Yoksa 220 USD Ucsis ücreti ödemem mi ? Veya her iki şartın da aynı anda sağlanması mı gerekiyor ?
      3)Eşim ilk girişte benle beraber gelemeyecek, Ocak ayında giriş yapmayı planlıyor. Ben şimdiden gitmişken, kendisinin green card ve SSN numarasını alabilir miyim? Ya da alamasam da 220 USD ücreti şimdiden onun adına ödemeli miyim ? (Üstteki sorumla ilgili aslında..)
    3. Green card almadan dönüp geleceğim.. Dolayısıyla yeniden girişim için bende belirsizlik oluştu. Benim 6 aylık vizem, 1 yıllığa mı çevrilecek? Bunu ABD'ye ilk girişte mi yapıyorlar? Yoksa bir kurumda mı yaptırmalıyım ?
    4. Girdiğim'de 1-2 haftalık geçici bir ev kiralayacağım, bu adresi ne green card için ne de SSN için bildirmemeliyim değil mi ? Adres değişiklik bildirimi yapılması gerekli deniyordu.

Ocak ayında dönmemek üzere yerleşmeyi planlıyorum, ancak ilk süreci böyle atlatmalıyım. Yanıtlarınız için teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caglarcan, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

Merhaba, DS260'da SSN istediğimi belirttim ve orada Miami'de bir arkadaşımın adresini girdim.. Ben önümüzdeki günlerde NYC'den ilk girişi yapmayı planlıyorum ancak girdiğimde sadece 1-2 hafta kalabileceğim bu da SSN ve green card'ı teslim alıp dönmek için yeterli bir süre değil.. Dolayısıyla alttaki sorularımın yanıtlarını merak ediyorum..

1. SSN orjinalinin verilen adrese gönderilmesi için benim fiili ABD'ye girişimi mi bekleyecekler ?
    2. Green card'ın basılıp verilen adrese gönderilmesini sağlayan işlem, ABD'ye girişim mi olacak ? Yoksa 220 USD Ucsis ücreti ödemem mi ? Veya her iki şartın da aynı anda sağlanması mı gerekiyor ?
      3)Eşim ilk girişte benle beraber gelemeyecek, Ocak ayında giriş yapmayı planlıyor. Ben şimdiden gitmişken, kendisinin green card ve SSN numarasını alabilir miyim? Ya da alamasam da 220 USD ücreti şimdiden onun adına ödemeli miyim ? (Üstteki sorumla ilgili aslında..)
    3. Green card almadan dönüp geleceğim.. Dolayısıyla yeniden girişim için bende belirsizlik oluştu. Benim 6 aylık vizem, 1 yıllığa mı çevrilecek? Bunu ABD'ye ilk girişte mi yapıyorlar? Yoksa bir kurumda mı yaptırmalıyım ?
    4. Girdiğim'de 1-2 haftalık geçici bir ev kiralayacağım, bu adresi ne green card için ne de SSN için bildirmemeliyim değil mi ? Adres değişiklik bildirimi yapılması gerekli deniyordu.

Ocak ayında dönmemek üzere yerleşmeyi planlıyorum, ancak ilk süreci böyle atlatmalıyım. Yanıtlarınız için teşekkürler.

1. Ilk giristen sonra basilip gonderilmesi lazim. ABD'de bulunmaniza gerek yok.

2. Iki sart da saglanmali.

3. Hayir, herkes vize suresi bitmeden ilk girisini yapmak zorunda. Herkesin Green Card'i ve SSN karti kendisini ilgilendirir. Siz baskalari adina islem yapamazsiniz.

4. Vizeniz damgalandiktan sonra 1 yil boyunca ABD'ye giris icin gecerli olacak.

5. Bu kadar kisa sureli gecici adres degisikliklerini bildirmemeniz daha dogru olur, yoksa postalariniz bu gecici adrese gonderilebilir ve siz orada olmazsiniz. Sadece gercek anlamda bir adrese sahip oldugunuzda bu tur degisiklikleri yapmalisiniz.

• ⭐⭐

@cnpist SSN ofiste dediğinizi daha önce yapmıştım. Bize numaraları yazdılar. Fakat ehliyet sınavına numarayı söyleyerek giremiyorsunuz. Bugün Virginia daki SSN ofise gidip adres değişikliği başvurusu yaptım. Dediklerine göre adreste bizzat kendiniz olması gerekiyormuş. Ama oğlumuzun SSN i verdiğimiz adrese geldi. Orada öyle bir koşul aramamışlar. Muhtemelen yetişkinler için isim eşleşmesi aramıştı Posta görevlisi dedi.

• ⭐⭐⭐

@arnblt Adresi verirken "in care of <adreste_ikamet_eden_kişinin_ismi>" şeklinde mi belirttiniz? Böyle belirtmenize rağmen mi teslim edilmedi? 🧐

• @crazycells Çok teşekkür ederim..

• @arnblt, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

@cnpist SSN ofiste dediğinizi daha önce yapmıştım. Bize numaraları yazdılar. Fakat ehliyet sınavına numarayı söyleyerek giremiyorsunuz. Bugün Virginia daki SSN ofise gidip adres değişikliği başvurusu yaptım. Dediklerine göre adreste bizzat kendiniz olması gerekiyormuş. Ama oğlumuzun SSN i verdiğimiz adrese geldi. Orada öyle bir koşul aramamışlar. Muhtemelen yetişkinler için isim eşleşmesi aramıştı Posta görevlisi dedi.

bizim ssn ler arkadasimizin ev adresine teslim edilmisti, biz adres bilgisi belirtirken ssn of,steski kisiye sadece kendi adimizi ve adres bilgisini vermistik. 2 hafta sonra da adrese ulasmisti ki biz o sirada Turkiyeye geri donmustuk. postacinin isguzarligi olmus size. sanirim.

• ⭐⭐

@keysnambır yok in care of yazmadık zaten bunu yazmanız da gerekmiyor. Çünkü adresler zaten en kötü ilk girişte değiştiriliyor. Hiç kimsenin ki kendi adresi değil aslında. Bir çok arkadaşa ve benim oğluma in care of yazmadan geldi.

• Herkese Merhaba,
    29 Agustos gunu San Diego havalimanindan giris yaptim ve gorevli bana SSN icin bizzat ofise gidip basvurmam gerektigini soyledi. Halbuki DS260 da SSN istiorum u isaretlemistim. Her neyse girisimden 1 gun sonra en yakin ofise giderek SSN basvurusunda bulundum. Normalde bir haftada gelirdi ama Labor day tatiline takildigi icin sanirim 9 gunde geldi. Aklinizda bulunsun arkadaslar. Bilmiyorum yeni bir uygulama mi ama havalimanindaki gorevliye sormasam hala bekliyor olabilridim buyuk ihtimal.

• @Gkhn-CLKKN hoşgeldiniz. Biz de 1 Eylül'de Los Angeles'dan giriş yaptık. Bu hafta da ssn ile ilgili bir gelişme olmazsa, en yakin SSA ofise gideceğiz.

• SSA ofis ararken google ratinglerine bakin derim. ratingleri iyi olanlar biraz dahayardimci oluyorlar 🙂

• @cnpist teşekkürler bilgi için ☺

• ⭐⭐

Arkadaş bu SSN den çektiğimiz kadar hiçbir şeyden çekmedik. Bu seferde benimki geldi. Ama eşimin SSN i gelmedi. Sebebini de eve gelince farkettim. Adresi apartman numarasını yazmamışım. Acaba yarın sabah erkenden post office e bizzat gitsek verirler mi bize SSN i yoksa 4 üncü kez tekrar mı başvuracağız.
    Sn @crazycells veya tecrübe eden arkadaşlar varsa cevap verirlerse sevinirim.
    Selamlar,

• @arnblt Burada kurallara korukorune sadakat var ama memurlardan da inanilmaz kuraldisi yardimci olan da oluyor. Post Office gitmekten zarar gelmez. Gidip bakin derim.

• Merhabalar, benim daha önce work and travel'dan kalan social security numaram vardı ancak kartımı bulamıyorum. Ds-260 formunda da daha önce olduğunu belirttim ancak yenisinin verilmesini istediğimi işaretledim. Önceki numaramı bilmiyor olmamdan kaynaklı bir sıkıntı yaşar mıyım? Zaten araştırdığım kadarıyla benimki DHS authorization gerektiren SSN'di, green card sahibi olduktan sonra her halükarda yenisini almam ya da update etmem gerekecek miydi? Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@darülfülfül, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

Merhabalar, benim daha önce work and travel'dan kalan social security numaram vardı ancak kartımı bulamıyorum. Ds-260 formunda da daha önce olduğunu belirttim ancak yenisinin verilmesini istediğimi işaretledim. Önceki numaramı bilmiyor olmamdan kaynaklı bir sıkıntı yaşar mıyım? Zaten araştırdığım kadarıyla benimki DHS authorization gerektiren SSN'di, green card sahibi olduktan sonra her halükarda yenisini almam ya da update etmem gerekecek miydi? Teşekkürler.

Eski SSN 'nizi yazmazsaniz, sizinkini bulmalari biraz zor olabilir, bilginize. Bu durumda yeni bir kart ve yeni bir numara istemeniz daha dogru olur, yoksa siz ugrasabilirsiniz bu islerle.

Benzer Başlıklar

• 2
  • 2
  • 53
  • 8
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |