Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@mustafa52 DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

Bir kaç senedir bu işlem değişmiş diye duydum. Daha önceden dediğiniz gibiymiş fakat şimdi en kötü kart basım süreci asıl talihli zamanında girdiğinde basılabiliyormuş.

cumlenizi anlayamadim maalesef. ABD'ye giris yapmaktan bahsediyorduk. Siz su an farkli bir konuda mi soru soruyorsunuz? Yoksa ayni konuya devam mi ediyorsunuz?

• Abd girişden bahsetiyorum. Abd ye herkesin aynı anda girme olayı bir kaç senedir farklılık arzediyormuş. 6 ay içinde giriş şart fakat asıl talihli olan eşim giriş yapmadan ben giriş çıkış yapabiliyorum 6 süre ile

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mustafa52 DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

Abd girişden bahsetiyorum. Abd ye herkesin aynı anda girme olayı bir kaç senedir farklılık arzediyormuş. 6 ay içinde giriş şart fakat asıl talihli olan eşim giriş yapmadan ben giriş çıkış yapabiliyorum 6 süre ile

vizenin uzerinde gerekli anotasyon olmasi lazim, bilginize.

• @mustafa52 DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

Abd girişden bahsetiyorum. Abd ye herkesin aynı anda girme olayı bir kaç senedir farklılık arzediyormuş. 6 ay içinde giriş şart fakat asıl talihli olan eşim giriş yapmadan ben giriş çıkış yapabiliyorum 6 süre ile

öyle bir şey yok. isterseniz deneyin. aynı uçakla türkiye'ye yollanırsınız. tabi uçağa binebilirseniz. talihli yoksa pasaportunuzdaki vizenin bir değeri yok.

• @mustafa52 aynen vizenin üzerinde net bir şekilde belirtilmiş durumda. Asıl talihli olmadan giriş yapılamıyor. bilginize

• Sistemin değişmesi mantıklı gelmiyor. Çünkü yeşil kart basılması sizin Amerika'da bulunduğunuz anlamına geliyor. Hiç giriş yapmayan birisi için bu işlemi başlatmaya gerek yok. Kaldı ki işlemi tetikleyen kişinin beraberinde götürdüğü zarfın ve kişinin muteber olduğunun girişteki memur tarafından sisteme işlenmesi (onay düğmesi vb. basılması).
    Asıl talihli hak sahibi olduğundan onun bağlılarına ait (eşi ve uygun çocukları) basım işlemleri ancak hak sahibinin işlemi başlayınca aktifleşir diye düşünüyorum.
    Sayın @crazycells 'in de dediği gibi asıl talihli girdikten sonra bağlıları isterse vizelerinin son günü girsinler farketmez. Ama tersi mantıklı değil. İçeri bir kez giriş yapılınca pasaporttaki bilgi ile yeşil kartı teslim almaksızın dolaşabilirsiniz (basılan tarihin süresi sonuna kadar).

• Merhaba herkese
    10 gün geçti benim en son ceac ta 16 martta güncellenmiş , haftada 1 güncelleme oluyor yazıyor çoğu yerde normal mi işleyiş ?

• @nevermore merhaba , bnm ceac te ayni tarihte güncelleme oldu daha sonra olmadi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

ceac'taki guncellemeler durumunuz hakkinda net bir bilgi vermiyor, o nedenle takip edilmesi sart degil. Idari islemin bitip, konsoloslugun sizinle iletisime gecmesini beklemelisiniz.

• Bir sorum olacak devlet memuru olup ap idari işleme kalan varmi merak ettim ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fatihuslu DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

Bir sorum olacak devlet memuru olup ap idari işleme kalan varmi merak ettim ?

Sadece bu nedenden dolayi idari isleme birakacaklarini zannetmiyorum. Dosyanizda supheli bir durum gormeleri lazim, ya da bazi seylerin teyitini yapmak isteyebilirler, ayrica en bariz neden ise isim benzerligi...

• ⭐⭐

Devlette çalışmanın AP nedeni olacağını hiç zannetmiyorum. Zira etrafımda 1 günde vizesi gelen var. Eğer güvenlik alanında devlette çalışıyorsanız araştırmak isteyebilirler. Bunu da zaten ds260 da benzer sorularla öğrenmeye çalışıyorlar. Artık turistik vizeler bile 1 ayı bulabiliyor önceden girişleriniz yoksa. Planları 30 Eylül’e kadar süreç bitecek şeklinde yaparsak sıkıntı olmaz. Verdiğiniz bilgiler ve belgeler eksiksiz ise er yada geç verirler vizeyi.

• Ap sürecimiz bittiğiyle ilgili mail aldık , siteden ap ye kalan arkadaşlarımızın bazılarıda aldı. Tablo güncellenebilir. Vize elime geçene kadar sevinemicem tabiki. 🙂 Ben sürecimi baştan sonra deneyim kısmında paylaşıcam Teşekkürler herkese. Artık başka başlıkları heyecanla beklemek ümidiyle 🙂

• @nevermore hayırlı olsun 😊

• 8 Şubat'da başlayan AP durumumun bugün bittiğine dair bende güzel haberi aldım.Diğer arkadaşlara yol göstermesi için tabloyu güncellerseniz
    sevinirim. @orhanvegs

• @FrK hayırlı uğurlu olsun 👍👍

• sıkıntıyı atlatan tüm arkadaşları tebrik ediyorum, darısı hala bekleyen veya ilerleyen zamanlarda bekleyecek olan talihlilerin başına 🙂

• @nevermore @FrK hayırlı olsun yeni yaşantınızda mutluluklar dilerim, umarım en kısa zamanda diğer bekleyenlerden de güzel haberler alırız.
    Listeyi en kısa zamanda güncelleyeceğim. Sizin dışınızda biten varsa özelden mesaj atın onları da güncelleyeyim.

• Tesekür ederim herkese. Sayın @orhanvegs benim , @nevermore , @tkb , @ozzy , @mustafa52 , @restwel hepimizin 3 Nisanda olumlu olarak sonuçlandı Ap durumumuz.2 Nisanda ceac larımız güncellendi.Ertesi gün mail geldi herkese ancak Ceac veya Iv status te değişiklik olmadı.Zaten gelen mailde orayı dikkate almayın diye belirtiyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |