Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@revab İşleriniz kolayına gelsin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@revab, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba,
    02 Ekim 2019 07:45 e randevu verildi.

Bol sanslar.

• Teşekkür ederim

• Resimli AIS/PTT kaydı nasıl yapılır? (Diversity Visa)

İlk önce

adresine gidilir.
    1.jpg

$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

Bu ekran görüntülerini paylaşan, DV2020 talihlilerinden
    Sayın @tedbundy , @DeathZombie , @enessolcerr e çok teşekkür ederim, bu bilgileri oluştururken her aşamada desteklerini esirgemediler @crazycells

• Emeği geçenlere sonsuz teşekkürler

• @crazycells herkese merhaba. Forumun yeni üyesiyim. Daha doğrusu sadece buradaki yazıları okuyan taraftaydım. Benim case numberim 2020EU00000XXX. 23 ağustosta Kcc'ye gerekli belgeleri taratıp yolladım ve onlardan da received diye mail aldım. Ancak hala mülakat tarihine ilişkin mail atmadılar. http://www.dvlottery.state.gov. sitesinden de kontrol ettim ancak mülakat tarihine ilişkin bir bilgi yok. 2 haftada herhangi bir email gelmemesi normal mi?

• Merhabalar,
    DS-260 formunu doldururken 3 yaşında ve 1 aylık olan iki çocuğum için pasaport henüz çıkarmamış olduğumuzdan "Other Travel Document"ı seçip pasaport bilgilerini girmemiştik. Şimdi belge isteği geldi ve pasaportlarını çıkardık ama DS-260 formuna çocukların pasaport bilgilerini giremiyoruz çünkü ilgili alanlar kilitli. DS-260 ile ilgili artık bir aksiyon yapamayacağımızı ve bu şekilde bırakmamızın normal olduğunu teyit edebilir misiniz? Green card'ın gönderileceği adres ve pasaport bilgisi alanının DS-260'ı gönderdikten sonra da değiştirilebilir olduğunu sanıyordum.

• @epinarcen
    Tamam endişeye gerek yok siz şimdi ilk önce KCC istenen tüm evrakları çocukların pasaportlarının ön yüzünü taratıp gönderin o kısımda problem yok

İkinci olarak tabi ki ds 260 formunu submit ettikten sonra değişiklik yapabikirsiniz
    Bunun için sadece KCC ye formu tekrar açmaları için talepte bulunmanız yeterli, 2-3 güne formunuzu tekrar açacaklar sizde çocukların pasaport bilgilerini yazıp tekrar submit edeceksiniz.(bu işlemi mülakat tarihiniz belli olduktan sonrada yapabilirsiniz)

Forumu nasıl açtıracağınızı bilmiyorsanız şu mesaja bakın lütfen
    DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari https://yesilkartforum.com/forum/post/82470

• @koç Amerikada'ki bir tanıdığıma KCC'yi arattırıp bu durumu anlatmasını ve bir sıkıntı olup olmadığını sormasını istedim. KCC'deki yetkili şunları demiş: They won't start scheduling appointments till the 15th of September. you should get an email telling you what day it is by the end of September and She said everything looks good all your documents were there they just wont start scheduling till later. Yani 15 eylüle kadar mülakat tarihi vermeyeceklermiş.

• @koç, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@koç Amerikada'ki bir tanıdığıma KCC'yi arattırıp bu durumu anlatmasını ve bir sıkıntı olup olmadığını sormasını istedim. KCC'deki yetkili şunları demiş: They won't start scheduling appointments till the 15th of September. you should get an email telling you what day it is by the end of September and She said everything looks good all your documents were there they just wont start scheduling till later. Yani 15 eylüle kadar mülakat tarihi vermeyeceklermiş.

merhaba,
    case numaranız düşük ama düşük olması hemen size mülakat tarihi verecekler anlamına gelmiyor. siz daha yeni yollamışsınız belgeleri o yüzden bir sonraki aya bekleyeceksiniz. eğer belgeleri onayladılarsa, onaylanmış olmalı ki everything looks good demiş, şimdi de mülakat tarihini bekleyin.
    mülakat mailleri her ayın ortasında 15inde gelir. eğer ayın ortasında gelmezse o zaman ay sonunda mutlaka yolluyorlar. yani sizin durumunuzda 15-16 Eylül'de muhtemelen mail alırsınız, eğer mail gelmezse Eylül ayının sonunda kesinlikle mülakat tarihi maili alırsınız. siz 1 ay gecikmeli yolladığınız için Ekim ayını kaçırdınız. Kasım ayı için mülakat alırsınız, bilginize.

• @jj2019 evet öyle olacak anlaşılan. Teşekkür ederim bu arada yorumun için

• @koç 30 ağustos itibariyle ilk mülakat tarihleri verilmeye başlandı. Sizin evrak göndermeniz biraz gece kaldığından gelmemiş olabilir ama bu ayın ortasından sonra mülakat tarihi alacağınızı düşünüyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@koç, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells herkese merhaba. Forumun yeni üyesiyim. Daha doğrusu sadece buradaki yazıları okuyan taraftaydım. Benim case numberim 2020EU00000XXX. 23 ağustosta Kcc'ye gerekli belgeleri taratıp yolladım ve onlardan da received diye mail aldım. Ancak hala mülakat tarihine ilişkin mail atmadılar. http://www.dvlottery.state.gov. sitesinden de kontrol ettim ancak mülakat tarihine ilişkin bir bilgi yok. 2 haftada herhangi bir email gelmemesi normal mi?

Agustos cycle'ini kacirmissiniz, bir sonraki cycle icin beklemelisiniz. KCC'den aninda islem veya cevap beklememelisiniz, zaten sira size geldiginde atlamadan herkese email gonderiyorlar, merak etmeyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@epinarcen, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhabalar,
    DS-260 formunu doldururken 3 yaşında ve 1 aylık olan iki çocuğum için pasaport henüz çıkarmamış olduğumuzdan "Other Travel Document"ı seçip pasaport bilgilerini girmemiştik. Şimdi belge isteği geldi ve pasaportlarını çıkardık ama DS-260 formuna çocukların pasaport bilgilerini giremiyoruz çünkü ilgili alanlar kilitli. DS-260 ile ilgili artık bir aksiyon yapamayacağımızı ve bu şekilde bırakmamızın normal olduğunu teyit edebilir misiniz? Green card'ın gönderileceği adres ve pasaport bilgisi alanının DS-260'ı gönderdikten sonra da değiştirilebilir olduğunu sanıyordum.

Normalde mulakat tarihini aldiktan sonra formu actirarak degisikligi yapabilirsiniz diye yonlendiriyorum, ama sizin durumunuzda cok farketmez numaraniz zaten birkac ay icinde mulakat tarihi alacak. Dilediginiz bir ara formu actirip eksik bilgileri girebilirsiniz.

• @crazycells teşekkür ederim

• @DeathZombie teşekkür ederim

• (ACİL)
    Bana gelen emailde "High school or University Diploma (Original and English translation with copy)." yazıyor fakat diploma üniversitede. Aslı gibidir kopyası, öğrenci belgesi, mezuniyet belgesi, e-devlet mezuniyet vb. diploma yerine iş gören var mı yoksa aslı mı lazım. Ayrıca ingilizceye çevirmeye gerek yok diye duydum doğru mudur yoksa yeminli tercümandan mı çevirtmemiz gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Erkam, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

(ACİL)
    Bana gelen emailde "High school or University Diploma (Original and English translation with copy)." yazıyor fakat diploma üniversitede. Aslı gibidir kopyası, öğrenci belgesi, mezuniyet belgesi, e-devlet mezuniyet vb. diploma yerine iş gören var mı yoksa aslı mı lazım. Ayrıca ingilizceye çevirmeye gerek yok diye duydum doğru mudur yoksa yeminli tercümandan mı çevirtmemiz gerekiyor.

universiteden mezun oldunuz mu, yoksa ogrenci misiniz? Durumunuzu belirten resmi belgeler yeterli olacaktir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Erkam Ayrica, Turkce olan belgeleri Ingilizce'ye cevirtmenize gerek yok.

• @crazycells Üniversitede 2. sınıfım. Islak imzalı öğrenci belgem var yeterli olur mu?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

55

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |