Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Sayın @sfkts maalesef süre Eylül sonuna kadar, bende sizin gibi bekliyorum, sabırlar diliyorum, umarım gönlünüze göre olur...

• @ONROZR umarım çabucak sonuçlanır sizin dosyanız da.

• Sayın @crazycells hangi adrese mail atabiliriz?

• @sfkts @ONROZR bence konsolosluğa mail atabilirsiniz açıkcası biz en son kccye mail attık ve onlar durumumuzu ileteceklerini söyledikten sonra çözüldü üstelik bizim dosyamızın nvcden sonus tarihi 5 temmuzmuş biz 8 ağustosta aldık ve üzerine kaç kere mail atarak, kızımızın abd vatandaşı olduğunı anlamamışlar düşününki her formda vs yazıyor üstelik 🙂 bu şahsi fikrim çok yoğunlar ve dosyayla bir kişi değil bir cok kişi ilgilenşyor anladığım kadarıyla bu sebeple süreçte azaldığı için mail atmanızdan dolayı kaybedeceğiniz hiçbişey olacağını sanmıyorum. Biz son mailimizde greencardı çok istediğimizi falan yazdık şahsi duygularımızı bile yani 😂ve şuan abd deyiz😀

• Dün elçiliğe mail attım bugün ceacta kontrol ettiğimde ikinci kez Administrative Process olarak statümüzün güncellendiğini gördüm,olumlu mülakat sonrasında böyle bir süreci yaşamak çok yordu bizi, dün sabah kızımın baba gidemeyecek miyiz diye döktüğü gözyaşları ruhumuzda yer etti😥görüşmeden sonraki tüm ailemizi arayıp sevinç çığlıkları attığımız dakikalarda boğazımıza düğümlendi, elbette hayırlısı diyeceğiz.. ve bekleyeceğiz

• @hakanakin Merhabalar, idari işlemleriniz bittikten sonra pasaportunuzu Embassy gönderdiniz. Peki ödemeyi nasıl yaptınız? $330 vize ücretini? Şimdiden teşekkürler.

• @cavedo İdari işleme kalmak için önce konsolosluğa mülakata gitmek gerekiyor. Konsoloslukta en son aşama olan işin çözüldüğü sözlü mülakat öncesi $330 vize ücreti ödeniyor zaten. Konsoloslukla alakalı başka bir ödeme yapılmıyor yani. İdari işleme kalanların bir $330 daha ödeme gibi bir olayı yok.

• Merhaba arkadaslar 12 haziranda F1 vize görüşmem sonucu AP statüsüne girdim. Yaklaşık 7 hafta sonra tamamlandigina dair büyükelçilikten mail aldım. 7 ağustosta pasaportumu gönderdim bayram tatili nedeniyle 22 ağustosta vizem basildi ve 25 ağustosta tarihinde New York`a geldim. 27 ağustosta dun itibariyle de okulum başladı. Bu süreç zorlu ve sabir gerektiren bir süreç ve kendi surecimden anladigim kadarıyla konsolosluk ellerinden geldiğince bu surece girmiş F1 vize sahiplerini okullarına yetiştirmeye calisiyor. Umarım AP sürecinde olanların durumları bir an once sounuclanir. Bu süreçte olanlara biraz olsun motivasyon amaçlı bu mesajı yazmak istedim. Sabredin ve hayallerinizden asla vazgecmeyin...New York'dan sevgiler..

• @tesko Merhabalar, benim oğlum Amerikan vatandaşı. O bana başvurdu. Ben bugün konsolosluktan mail aldım. Processing Completed. İdari İşlemler bittiğine dair. Geçen Perşembe günü idi vize görüşmem. Eğer o gün vizemi alsaydım $325 ödeyecektim. Şimdi nereye ödeyeceğim onu anlamadım.

• @cavedo Siz IR5 vize sürecindeymişsiniz. İmzanız olmayınca standart cevap vermiş oldum. Sanırım oradaki konsolosluk süreci daha farklı, @crazycells daha iyi cevap verecektir.

• @tesko evet haklısınız ama Cihan Bey yok şu anda Ondan cevap bekliyorum.

• Merhabalar idari islem 19.08.2019 tarihinde tamamlandi ve carsamba itibari ile vize basili sekilde pasaportu teslim almis bulunmaktayim basta ali cihan bey olmak uzere burda ki herkese yardimlarindan oturu tesekkur ederim bekleyenlere de sabir ve bir an once bu isin cozulmesini dilerim 😊

• @dnzyldrm Merhabalar, ben de sizin gibi idari işlemlere kaldım ve 3 gün sonra bitti. Nereye ödeme yaptınız vize ücretini? Göçmen vizesi benimde. Şimdiden teşekkürler.

• @dnzyldrm Daha pasaportumu göndermedim konsolosluğa. Ali Cihan Bey'e sordum kendisi bu aralar yoğun. O yüzden cevap alamıyorum kendisinden.

• @cavedo, içinde söyledi: FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem )

@dnzyldrm Merhabalar, ben de sizin gibi idari işlemlere kaldım ve 3 gün sonra bitti. Nereye ödeme yaptınız vize ücretini? Göçmen vizesi benimde. Şimdiden teşekkürler.

Vize görüşmesine gittiğinizde görüşmeden önce ücret almadılar mı sizden

• @cavedo siz bi ödeme yapmayacaksınız tüm ödemeöeri zaten görüşmede yapıyorsunuz sadece pasaportunuzu gçndereceksiniz aistem kayıt açıp, size gelen mailde pasaportunuzu göndermeniz yazmıyormu? Ekstra birşey mi istediler yada?

• Benim 20 Agustosta gorusmem vardi , Annem vatandas oldugu icin , Vize katagorim B1 den F1 olmus , islem hizli sursun diye 1.gorusmedeki kadin F1 vizesi istemiyorum gibisinden bir form doldurdu bana imzalatti , son gorusmedeki adam da vizemin onaylandigini ama bu F1 vizesi icin doldurulan formun gonderilip onaylanip geri gelmesini beklicez dedi pasaportumu geri verdi , eylul sonuna kadar onaylanmasa ne olcak yada benim durumum gibi bi olay yasayan varmi ?

• @cavedo ben ekstra bir para yatirmadim. Simdilik sadece vize gorusmesinde yatirdim birde green card icin olan parayi yatiracam ilerde baska yok

• @dnzyldrm uscis değilmi?

• @bsk pardon sistem kayıt açıp derken ? Anlayamadım. Ben zaten PTT 'ye kaydoldum ve onun çıktısını gönderecem. Siz, idari işlemlere kaldınız mı? Kaldıysanız pasaportunuzu , PTT kayıt çıktısını, ve size idari işlemleriniz tamamlandığına dair konsolosluktan gelen e-mail çıktısını gönderdiniz değil mi? Peki green card parasını nereye ödediniz ki pasaportunuza vize basıldı? Teşekkürler.

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |