Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ayyildizz Gecmis olsun siz istenen evraklarin yaninda ne bulursaniz bolca gonderin. Bu tarz durumlari genelde yas farki cok olanlara yapiyorlar aceba nisanlinizla yas farki buna etki etmis olabilir mi?
    Boyle bir durumda bile eninde sonunda vizeyi veriyorlar acikcasi umitsizlige kapilmayin sureci bir gozden gecirin aceba bir yerde yanlis birsey yapmis olabilir misiniz, eksik bir bilgi, onlardan saklayacaginizi dusundukleri bir detay vs...
    Iyi haberlerinizi bekliyoruz.

• Benden bugun istedigi evraklari bugun icin posta yolu ile yolladim yarin ellerine ulasacak ayrica evet dediginiz uzere yas farki var ama karsi taraf olsun ben oluyum bunu fiziksel olarak gostermiyoruz insallah bekleyecez bakalim ne karar verecekler o zaman da yazarim tesekkur ederim

• @akhilleus Benden bugun istedigi evraklari bugun icin posta yolu ile yolladim yarin ellerine ulasacak ayrica evet dediginiz uzere yas farki var ama karsi taraf olsun ben oluyum bunu fiziksel olarak gostermiyoruz insallah bekleyecez bakalim ne karar verecekler o zaman da yazarim tesekkur ederim

• @ayyildizz anladim, meraklanmayin pasaportu aldiysalar sureciniz devam ediyor demektir umitsizlige kapilmayin. Eksik evraklari gonderinxe bakar ve iliskinin gercekligine kanaat getirirlerse vizenizi verirler.
    Malesef bu surec insani yipratiyor ama katlanmak lazim. Fiziksel olarak yasin belli etmemesi onlari ilgilendiren bir konu degil. Matematiksel ve analitik bakiyorlar her seye. Yas farki varsa biraz daha kastiriyorlar ama oyle ya da boyle siz uzerinize duseni yapinca kolay kolay red vermezler iciniz ferah olsun. Pasaportu almalari hala surecinizin devam ettigini gostsrir hemen kotu dusunup kendinizi yipratmayin.

• @ayyildizz bozmayin moralinizi gec olsun guc olmasin. Nacizane tavsiyem son cumleniz de ki dusuncenizden uzaklasmaniz bu genel yargilar dogru degil inanin umarim hersey gonlunuzce olur 🙂

• Dosya Uscis california bakıyor 3 ay oldu daha ses Seda yok elden gelen sadece beklemek hızlı bakıyor 75 gün den geri dönüş oluyor demişlerdi sanırsam müracaat ettikten den sonra biraz şanslı olmak lazım 🙂

• Uscis sürecimiz bugün itibariyle başlıyor. bize şans dileyin 🙂
    california mi yoksa nyc mi bakacak merak ediyorum.
    california daha hızlı diye duymuştum.

• @kubilay_66 Son zamanlarda daha hızlı geri dönüş oluyor diye düşünüyorum. Tabi RFE durumlarında gecikmeler oluyor. Dosya durumunuzu Case Tracker for USCIS uygulamasından telefondan da takip edebilirsiniz. Kendi NOA1 tarihinize yakın diğer dosyalar hakkında da bilgi veriyor.

• @mystery88 aynen california 3 ay oldu ses yok hala

• 3-5 ay arası sanırım NO1 Süreci.eli kulağındadır 🙂
    uscis kac gun ıcınde donus yaptı belgelerinizi işleme koyduk diye?

• @mystery88 20 gün haber veriyor işleme koyduk diye

• Sanırsam verdikleri numara göre sıra gelmiyor ! Uscis de ! Çünkü alt numara ve üst numara bildirim yapılmış ama benim ki hala aynı duruyor ! Sebebi sanırsam kapsamlı sıkı bir araştırma yapılıyor sıraya göre bildirim gelmiyor arkadaşlar ...

• Dosyasına California servis in baktığı ! Bu günlerde bildirim alan arkadaş varı mı ? Uscis kaç ay dan dosyayı onay lıyor arkadaşlar ? 100 gün oldu ses yok daha ...

• @kubilay_66 biraz sabredin 100 gun diyorsunuz daha 4 ay olmamis bosuna moralinizi bozmayin .

• Merhaba arkadaslar bir sorum var:
    Abd vatandasi kadinla nisan vizesiyle evlenen arkadaslar, aos surecini baslatirken esiniz sizin soyadinizi alacagi icin (abdli kadinin soyadinin degistigi durumda) evrak tesliminde ne yapilmasi lazim?
    Ornegin; pasaportu, kimligi vs gibi her seyi yeni soyadiyla mi-eski soyadiyla mi teslim etmemiz lazim, yoksa zaten evlilik cuzdanini verince bu soyadi problemi cozulmus olur mu?
    Bilen arkadaslar neler yapti, prosedur nedir bilgi pls.

• @akhilleus kardeşim zaten sorun da cevap var soyismi değişmişse (Kimlik , ehliyet, v.b ) Nüfus dan alınan yeni soy ismi işlem yapılır ...

• @kubilay_66 hakikaten cevap soruda gizliymis sagol kubilay. Ya en cok da boyle parlak zekalari yurt disina gonderiyoruz ya, iste turkiye’nin asil kaybi bu ve yillar sonra bunun farkina varilacak.

• @akhilleus senin zekan dünyaya yeter ABD olmuşsun ya :))) pırıl pırıl zeka soruya bak resmî soy ismimi verelim yoksa eski soy ismimi ben bir avukat olarak senin gibi insanlar dan ders alıyorum 🙂

• @kubilay_66 iste tum mesele bu, kac zamandir dikkat ediyorum ve siz hep ustten ustten cevaplar verdiniz insanlara. Ben sana ders filan germedim simdiye kadar sadece basimdan gecen evreleri bizden sknrakilerw yardimci olsun diye paylastim. Hic sen sunu yap sen bunu yal gibi bilmislik taslamadim.
    Uslup cok onemli iletisim kurarken, eger duzgun sekilde bir cevap verseydiniz durum bu noktaya gelmezdi ama kaba saba bir iletiyle karsilik verdiniz. Sizce biz o kadarini dusunemedik mi?
    Yeni soyadi alindiginda evlilikle ilgili belge verilince sorun kalmiyor zaten formlarda genel olarak benden istenenler var. geriye donuk bir ton evrak var ve onlarda eski isim soyisim kullaniliyor.
    Zamanimiz kisitli oldugu icin bu durumu basindan gecen birinden fikir edinmek amaciyla yazdim ki uzun surecekse ona gore bilet degisikligi vs yapayim diye. Ama o is sizin dediginiz gibi olmuyor iste. Bilen biri lazim.
    Ornegin haftalardir siz devamli uscis’ten haber gelmedi seklinde iletiler giriyorsunuz biz ise defalarca size bu surecin uzun surdugunu ve bir kac aylik beklemeden sonra er ya da gec size beklediginiz haberin gelecegini soyledik ama siz bizi hic ciddiye almadiniz durmadan ayni seyi yazip durdunuz. Haliyle sizi tanimasak da yaptiginix seyi amiyane tabirle saygisizlil olarak aldik. Cunku laf olsun diye yaziyorsunuz hissine kapilmamizi salik verdiniz bu tavrinizla.
    Uslubunuzu biraz gozden gecirin derim.

• merhaba arkadaslar, 21/08 de USCİS'e gönderdiğimiz evraklarımız için dün itibariyle cevap geldi. ellerine ulaştığına dair 🙂 ve istediğimiz gibi california bakıyor 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |