Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @amtylmz Hayir yok, tok da gidilebiliyor.

• Merhaba, tam bilgiye ulaşamadım, o sebeple tecrübeli arkadaşlar ile teyit etmek istedim.

Mülakatta hangi belgelerin fotokopileri de gerekiyor ? Gerekiyorsa kaçar adet fotokopisini almalıyız ?

Örneğin banka hesap dökümlerinin , orjinalini aldım, bunun bir de kopyasını mi götürmeliyiz ?

Teşekkürler

• @ewredlgr Öncelikle cevaplar için teşekkürler arkadaşlar.
    Ben şu an üniversite öğrencisiyim. İnternette okuduğum bazı yazılarda en son nereden mezun olunduysa oranın diploması götürülmeli denmiş, bazılarındaysa üni öğrencisiyseniz öğrenci belgenizi götürmelisiniz denmiş.
    Ben hem lise diploma orijinali ve fotokopisini, hem de e-devletten alınanan lise mezunuiyet belgesini, ayriyetten yine e-devletten alınan üni öğrenci belgesini götürmeyi düşünüyorum. Artık hangisini isterlerse.. Ayriyetten üniversiteden öğrenci belgesi almak gerekir mi bilemedim
    @ONROZR ya üzüldüm sizin adınıza umarım çözülür, aslında çözülmeyecek bir şey değil de, vakit az kalınca tedirgin oluyor insan. Sizce sizin belgedeki problem neydi ?

• Herkese merhaba,

Vizemizi alıp amerikaya giriş yaptık. Gelmeden önce uscis kayıtlarını yapıp ödemesini de yaptık. Green card gelene kadar yapmamız gereken başka herhangi bir işlem var mıdır?

• ⭐⭐⭐

@caglarcan Banka hesap dökümlerinin orijinali yeterlidir. Bunun dışında diplomaların (1 tane) ve evlilik cüzdanının (2 tane) fotokopisini götürdük. Geriye kalan belgeler e-devlet çıktılarıydı.

• Arkadaşlar sayın @ONROZR 'un iletisinde yazdığı belge güncelliği ile ilgili problemden sonra, e-devletten aldığım adli sicil kaydımı, öğrenci belgemi, ve vukuatlı nüfus kaydımı play store'dan indirdiğim e-devlet barkodlu doğrulama programıyla tarattım. Nüfus kaydı belgesinin valid olmadığını, doğrulanmadığını söyledi. Dün e-devlet üzerinden yeni bir vukuatlı nüfus kaydı belgesi almıştım başka bir işle alakalı o sebepten olabileceğini düşünüyorum. Şimdi ben ilk belgeleri KCC'ye mail atmıştım, bunları dosyalayıp mülakata götürmeyi düşünüyordum, ancak geçerli olmayan nüfus kaydı bana problem yaratabilir diye düşünüyorum. Mailde attığımdakinden daha yeni bir nüfus kaydı veya adli sicil kaydı götürmek problem yaratır mı? Bilgisel olarak hiçbir değişiklik yok sonuçta.

Arkadaşlar kimsenin problem yaşamaması ve mülakattan sonra yeni belge istenmemesi adına, herkesin mülakata götüreceği karekodlu belgeleri, telefondan scan ederek teyit etmesini tavsiye ediyorum. Sonuçta konsolosluğun da bu belgeleri tek teyit etme aracı üzerindeki karekodlardır heralde.

Herkese bol şans.

• ⭐⭐⭐

@ewredlgr Hem KCC'ye gönderdiğiniz hem de güncel olanları yanınıza alabilirsiniz. Sonuçta fazladan bir çıktı almış olacaksınız. Emailde özellikle KCC'ye gönderdiklerinizi getirin diyor. Biz ne olur ne olmaz diye güncelleri de götürmüştük. KCC'ye gönderdiğimiz belgeleri teslim ettik ve vizemiz onaylandı. Bize ne söylendiyse onu uyguladık.

• @ewredlgr KCC'ye gönderdiğiniz belgelerin süresi geçmiş olacağı için aynı belgelerin güncel tarihli olanlarını e-devlet'ten alıp, evrak tesliminde onları verin. işimi şansa bırakmayayım derseniz KCC'ye gönderdiğiniz belgelerin de bir çıktısını alıp yanınızda bulundurun ama istenmeyecektir. ben öyle yaptım sormadılar bile. güncel olanları verdim. Aşağıdaki adreste de görebileceğiniz gibi, e-devlet çıktıları kabul ediliyor.

Diploma'nın da aslı ve fotokopisi yanımdaydı ama e-devlet çıktısını da almıştım. e-devleti verdim aslını, mülakat esnasında sorarlarsa gösterirsiniz dediler ancak mülkatı yapan vize konsolosu sormadı bile. Sanırım e-devlet üzerinden barkodlu doğrulama yapıldığı için diplomanın aslından daha çok güveniyorlar. Sahte diploma ibraz edilebilir ancak e-devlet doğrulaması bunu ortadan kaldırıyor.

Bu konunun ilk girdisinde ve sonraki bir çok post'da yer almasına rağmen, hap gibi bilgi isteyen ve aramakla uğraşmak istemeyen arkadaşlar için kendi tecrübelerimle de birleştirerek tekrar yazayım.

Aşağıdaki belgelerin güncel halini e-devletten alıp evrak teslimde bunları verebilirsiniz.

• Arşiv Kayıtlı Adli Sicil Kaydı (İngilizce, İbraz edilecek kurum: US Embassy)
    • Vukuatlu Nüfus Kayıt Örneği (Tüm aile fertleri için, en detaylı olan)
    • Mezun Belgesi

Bunların dışında kalan aşağıdaki belgeleri ise asılları ve fotokopilerini (yanında belirttim) götürmeniz gerekiyor.

• AIS kaydı'nın çıktısı
    • Geçerli Pasaport ve eski pasaportlarınız,
    • Sağlık Raporu (Unganlar'dan alınan sarı zarf)
    • 2 adet 5x5 fotoğraf
    • Evlilik cüzdanı aslı ve fotokopisi, (varsa)
    • Diploma aslı,
    • Mali belgeler
      • Banka hesap dökümü,
      • Araç ruhsatı ve fotokopisi, TSB'den alabileceğiniz araç bedelini gösterir çıktı (varsa)
      • Tapu senedi ve fotokopisi ile emlakçı vs. den alınacak bedel gösterir yazı (varsa)

Son olarak vize harcı olan 330$'ı ben nakit olarak ödedim. Banka provizyon vermez, bağlantı hatası oluşabilir gibi durumlardan doğacak riski minimize etmek için kredi karktı ödemesi yerine nakit tercih ettim. Kart ile ödeyecekseniz kartınız mutlaka yurt dışı alışverişe açık olsun ve mümkünse birden fazla bankaya ait kart bulundurun. Aynı bankaya ait kart olursa ve pos cihazı o bankaya bağlantı kuramazsa diğerinden deneme şansınız olur. Düşük bir risk olsa da önlem almak lazım.

Herkese başarılar.

• @coder İncelik gösterip paylaştığınız için teşekkür ederim. Gayet derli doplu güzel bir özet olmuş.

• @coder harika özet için teşekkürler. Üniversite diplomamın aslını ve edevlet çıktısını götüreceğim. Lise gerekmez değil mi ? Çünkü lise diplomamı bulamıyorum.

• @caglarcan gerek yok bildiğim kadarıyla. lise ve üzeri bir tanesini götürmeniz yeterli. ben sadece master diplomasını götürdüm. master yapan birisi lisan ve lise seviyesinde eğitimi tamamlamış olacağından en az lise mezunu olmak şartını karşılamış oluyor.

• Toplu olarak mülakat deneyimlerinin paylaşıldığı sayfların linklerini güzel bir arkadaşımız hazırlamıştı. Kaçıncı sayfada bulamadım, bileniniz var mıdır ?

• @coder, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Geçerli Pasaport ve eski pasaportlarınız,

Sevgili @coder pasaportumun 1 tanesinde ABD vizesi basılı (her yere bunu bildirdim-ds260 dahil) , 1 tane de başka vizelerin olduğu pasaportum var. Bu diğer pasaportumla ilgilenirler mi? Onu da vermem gerekir mi ?

• Abd vizesi olmayan eski pasaporta gerek yok.benden istemediler.

• @tesko Çok tesekkurler 🙂

• arkadaşlar iyi akşamlar.
    Süreç sonrasında doğan bebeğimiz için konsoloslukla iletişime geçtikten sonra ds260 formlarını güncellemem için tekrar açtılar.
    Dosyaları güncelledim ancak SIGN and SUBMIT Application butonuna tıkladığımda CASENUMBER kısmı için hata veriyor ancak hatanın içeriği yazmıyor.
    Casenumber textbox ında kırmızı bir işaret çıkıyor ancak yukarıda herhangi bir açıklama yok.
    Daha önce başına böyle bir durum gelen oldu mu ?

• @amtylmz, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

arkadaşlar iyi akşamlar.
    Süreç sonrasında doğan bebeğimiz için konsoloslukla iletişime geçtikten sonra ds260 formlarını güncellemem için tekrar açtılar.
    Dosyaları güncelledim ancak SIGN and SUBMIT Application butonuna tıkladığımda CASENUMBER kısmı için hata veriyor ancak hatanın içeriği yazmıyor.
    Casenumber textbox ında kırmızı bir işaret çıkıyor ancak yukarıda herhangi bir açıklama yok.
    Daha önce başına böyle bir durum gelen oldu mu ?

sıfırları silmeniz lazım yoksa sign ve submit yapamazsınız. yani sizin case nonuz kaçsa ona göre yazarsınız şu şekilde. 2019EU27XXX şeklinde, EU den sonraki sıfırları yazmadan submit etmeniz lazım. 2019EU00027XXX olarak yollarsanız hata alırsınız. daha önce de yapmış olmanız lazım başkası mı yolladı sizin yerinize?

• @ONROZR onur bey Bi gelişme var mı

• @keysnambır gerçek bir deli iş :))) tebrikler :))

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

63

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.8k

| | | |