Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @CanerM 2019 talihlilerinde tam da Kasım ayında evrak talep emaili istenmeye başlanıldı, normalde türkiyede şu anda bizim bildiğimiz en son 3300 case li arkadaşımızdan evrakları istendi
    6000 case li arkadaşımızın ise durumu biraz farklı, Kendisi ds260 formunda bir bilgiyi düzeltmek için formu açtırmak istiyor, formunu açıldıktan hemen sonra değişiklikleri yapıp tekrar gönderiyor, bunun ardından hemen evrak talep email i alıyor, durum farklı biraz yani
    Hala 4000 ,5000 lerde olup evrak talep emaili almayan arkadaşlarımız var

• Bu tabloyu nerden devamlı takip edebilirim ve tabloya kendi bilgilerimi de ekleyemiyorum nasıl yapicam acaba

• @Muhtaradana hepimiz mi açtırsak o zaman evrak talebi almak için çok garip bir durum nasıl olabiliyormuş böyle

• @İrem-Güzel onay emaili numaranız aktif olmasından daha önemli değil sonuçta, endişe etmeye gerek yok, herşey case sırasıyla sonuçta 😀
    Bu arada
    📝 Vize Surecinizi Imzaniza Tasiyin! Lütfen https://yesilkartforum.com/forum/post/59676

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tugbafurkan, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Yani sağlık müdürlüğüne gidip bu gube kadar olduğumuz aşıların yer aldığı ası kartımızı alıp öyle saglik muayenesine gitmemiz gerekmez mi ? Ben öyle yapmayı düşünmüştüm hatta olmadığım aşıları da olup öyle götürürüm aşı kartımı diye plânlamıştım . Daha önce bu şekilde yapan birileri oldu mu acaba?

Boyle bir belge alamazsiniz.

• Merhaba,

KCC den henüz evraklar içim mail gelmedi tarafıma 😞 Beklemedeyim. GMail adresimi vermiştim. Spam'e falan düşme riski var mıdır?

• @Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@CanerM 2019 talihlilerinde tam da Kasım ayında evrak talep emaili istenmeye başlanıldı, normalde türkiyede şu anda bizim bildiğimiz en son 3300 case li arkadaşımızdan evrakları istendi
    6000 case li arkadaşımızın ise durumu biraz farklı, Kendisi ds260 formunda bir bilgiyi düzeltmek için formu açtırmak istiyor, formunu açıldıktan hemen sonra değişiklikleri yapıp tekrar gönderiyor, bunun ardından hemen evrak talep email i alıyor, durum farklı biraz yani
    Hala 4000 ,5000 lerde olup evrak talep emaili almayan arkadaşlarımız var

Dün itibari ile 4000'lere de KCC'den mail geldi. Bu geçtiğimiz senelere nazaran ~2 ay kadar önde. Mülakatı etkiler mi acaba ?

• Merhaba,

Öncelikle birçok kişinin derdine derman olduğunuz için tebrik ederim.
    Herkese süreç boyunca ve yeni hayatında kolaylıklar dilerim.

Sürece yeni başlama kararı verdik. EU38xxx
    Kimliğimizi de dolduracağız.

@crazycells size nacizane birkaç sorum olacaktı.
    1-State/Province ve City kavramları Amerika’da farklı. Bu yüzden bir format önermişssiniz. Ancak daha önce lottary basvuru sürecinde State boş bırakıp City kısmına Türk bakışıyla örn Istanbul diye doldurmuştum. Şu aşamada değişiklik yapmak doğru mu?
    2- Bir cocugumuz Amerika dogumlu. Onun için Ds-260 doldurmuyoruz. Bizimle simdi veya daha sonra imigrate edecek mi sorusuna No diyoruz, cunku imigrate etmiyor zaten vatandas, istediği zaman girer çıkar. Bizimle Amerikaya gelecek ama imigrate etmeyecek. No yazmamız uygun mu?
    3-Amerikaya iş ve turistik amaçlı gidip geliyorum. 1 ay içinde tekrar gideceğim. Mülakata kadar son 5 girişim değişecek. Ne önerirsiniz?
    4- Eşim asıl talihli. Turistik amaçlı Amerika’ya sık ziyaretlerimiz oluyor. 10 yıllık vizesi yeni doldu. DS sürecine başladıktan sonra turistik vize içinde ayrı bir başvuru yapılabiliyor mu? Yoksa 1 yıl Greencard çıkana kadar bir işlem yapamıyor muyuz?
    5-Vaccination yazınızı okudum. Bizim ve çocukların aşısı eksik olsa da, doktor kontrol edecek ve gerekirse bütün aşıları teker teker olacağız diye anlıyorum. Şimdilik sizin açıklamanızı yazacağız. “No, I do not have ...”
    6- e-devletten alınan ikametgah veya diğer dökümanlar ile günlük hayatta kullandığımız dökümanlar bazen çok farklılık gösterebiliyor. Mülakatta e-devlet dökümleri ile ufak tefek imla, yazım, numara farklılıkları varsa sorun olur mu?
    7- İşimin yanında bir Birlikte (meslek örgütünde) en üst düzey görevim var. Bunlar geçici görevler biliyorsunuz. Ancak biraz detay gibi geldi. Charitable, Social, Professional org. sorusu ile kastedilen tam olarak nedir?
    İlginize tekrar çok teşekkürler. Saygılarımla...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Elgitaro, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba,

KCC den henüz evraklar içim mail gelmedi tarafıma 😞 Beklemedeyim. GMail adresimi vermiştim. Spam'e falan düşme riski var mıdır?

spam kutusuna baktiniz mi?

Eger spam'lariniz aninda silinmiyorsa (sanirim bi 30 gunluk sure gecmesi gerekiyor otomatik ayarlarda) gorebilmeniz lazim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@chamonix, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba,

Öncelikle birçok kişinin derdine derman olduğunuz için tebrik ederim.
    Herkese süreç boyunca ve yeni hayatında kolaylıklar dilerim.

Sürece yeni başlama kararı verdik. EU38xxx
    Kimliğimizi de dolduracağız.

@crazycells size nacizane birkaç sorum olacaktı.
    1-State/Province ve City kavramları Amerika’da farklı. Bu yüzden bir format önermişssiniz. Ancak daha önce lottary basvuru sürecinde State boş bırakıp City kısmına Türk bakışıyla örn Istanbul diye doldurmuştum. Şu aşamada değişiklik yapmak doğru mu?
    2- Bir cocugumuz Amerika dogumlu. Onun için Ds-260 doldurmuyoruz. Bizimle simdi veya daha sonra imigrate edecek mi sorusuna No diyoruz, cunku imigrate etmiyor zaten vatandas, istediği zaman girer çıkar. Bizimle Amerikaya gelecek ama imigrate etmeyecek. No yazmamız uygun mu?
    3-Amerikaya iş ve turistik amaçlı gidip geliyorum. 1 ay içinde tekrar gideceğim. Mülakata kadar son 5 girişim değişecek. Ne önerirsiniz?
    4- Eşim asıl talihli. Turistik amaçlı Amerika’ya sık ziyaretlerimiz oluyor. 10 yıllık vizesi yeni doldu. DS sürecine başladıktan sonra turistik vize içinde ayrı bir başvuru yapılabiliyor mu? Yoksa 1 yıl Greencard çıkana kadar bir işlem yapamıyor muyuz?
    5-Vaccination yazınızı okudum. Bizim ve çocukların aşısı eksik olsa da, doktor kontrol edecek ve gerekirse bütün aşıları teker teker olacağız diye anlıyorum. Şimdilik sizin açıklamanızı yazacağız. “No, I do not have ...”
    6- e-devletten alınan ikametgah veya diğer dökümanlar ile günlük hayatta kullandığımız dökümanlar bazen çok farklılık gösterebiliyor. Mülakatta e-devlet dökümleri ile ufak tefek imla, yazım, numara farklılıkları varsa sorun olur mu?
    7- İşimin yanında bir Birlikte (meslek örgütünde) en üst düzey görevim var. Bunlar geçici görevler biliyorsunuz. Ancak biraz detay gibi geldi. Charitable, Social, Professional org. sorusu ile kastedilen tam olarak nedir?
    İlginize tekrar çok teşekkürler. Saygılarımla...

1. Sorun degil, DS-260'da degisikligi yapabilirsiniz cunku iki sistemin birbirinden farkli oldugunun ABD konsoloslugu da farkinda, o nedenle bir sorun yasamazsiniz. Bence siz maksimum seviyede bilgiyi verin, eger konsolosluk gerekli gorurse degistirir.

2. Uygundur. O sorunun pek bir fonksiyonu yok sizin sureciniz icin.

3. Sadece formu doldurdugunuz gune gore bilgilendirmeleri yapin, sonrasi onemli degil. Degisiklik yapmaniza gerek yok.

4. Eger bir nedeni varsa boyle bir basvuru yapabilir, ama Turkiye'ye donecek guclu nedenleri yoksa basvurusunun iptal edilmesi cok olasi.

5. Evet, o sekilde yazin; eger Turkcesini okursaniz o kisimda "asiniz var mi?" diye sormuyor 🙂 daha spesifik bir durum soruluyor.

6. ikametgah belgesi istenmiyor. Diger belgelerdeki hangi bilgilerden bahsettiginize bagli; eger isim, soyisim gibi cok temel bilgilerde yanlislik varsa o durumda bu belgeleri -basvuru yapip- duzeltmelisiniz.

7. Eger ulusal duzeyde gorev yapan bir kurulusta bir goreviniz varsa yazin, eger yoksa cok problem degil.

Bol sanslar.

• @crazycells Şimdi baktım herhangi birşey göremedim. Normalde böyle bir email spam'e düşmez diye düşünüyorum. Bir de "2020 GC Talihlileri Durum Takibi Tablosuna" baktığımda henüz 4 binli sıralara email gelmiş KCC'den. Benim 10bin lerde sıram. Sanırım daha email gelmesine var diye düşünüyorum. Yanılıyor muyum?

• @crazycells tesekkürler. Son bir konuya daha kafamız takıldı. Eşim üniversite mezunu, orada sorunumuz yok. Ancak Maaşlı olarak hiç çalışmadı. Aile gayrimenkul şirketimizde birkaç yıl ortak olarak görev yaptı, bagkuru var ama maaşlı bir iş tecrübesi yok. Bu bir employment’mıdır emin olamadık aslında.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Elgitaro, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Şimdi baktım herhangi birşey göremedim. Normalde böyle bir email spam'e düşmez diye düşünüyorum. Bir de "2020 GC Talihlileri Durum Takibi Tablosuna" baktığımda henüz 4 binli sıralara email gelmiş KCC'den. Benim 10bin lerde sıram. Sanırım daha email gelmesine var diye düşünüyorum. Yanılıyor muyum?

Evet, o durumda beklemeniz gerekiyor. Henuz size sira gelmemis.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@chamonix, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells tesekkürler. Son bir konuya daha kafamız takıldı. Eşim üniversite mezunu, orada sorunumuz yok. Ancak Maaşlı olarak hiç çalışmadı. Aile gayrimenkul şirketimizde birkaç yıl ortak olarak görev yaptı, bagkuru var ama maaşlı bir iş tecrübesi yok. Bu bir employment’mıdır emin olamadık aslında.

Vize almak icin diploma yeterli, calismis olmasina gerek yok.

• selamlar arkadaslar ben j1 ile abd'deydim gecen yil fakat boston Türk büyükelciliginden pasaport aldim
    farkettimki Country/Authority that Issued Document
    bölümüne usa yazmisim böyle bir durumla karsilasan oldumu acaba?

• merhabalar öncelikle bu harika forum için teşekkürler! umarım sorumu doğru başlık altında soruyorumdur.
    ds260 doldururken kullandığımız sosyal medya hesapları ve nicknameleri soruyor. ben birçoğuna google hesabım ile bağlandım yeni hesap açmadım. ama zaten orda yeni bir hesap açmadığım ve google ile bağlandığım için yine de belirtmem gerekir mi? mesela youtube diyelim google hesabımla ve aynı nickname ile. oradaki hesap aslında youtube hesabı değil google hesabı. yazarsam veya yazmazsam sıkıntı olur mu bilemedim iki türlü de. google hesabıma baksalar zaten diğerlerine de ulaşırlar mı, bu konuda teknoloji bilgim yok.

ayrıca bir de annenin kızlık soyadı meselesi var. benim annem doğduktan bikaç gün sonra evlatlık verilmiş ve biyolojik ailenin soyadını hiçbir yerde kullanmamış. tüm belgelerinde kimliklerinde evlatlık edinen ailenin soyadını kullanmış ama soruda "mother's surname at birth" dediği için emin olamadım. biyolojik soyadını mı yoksa kimlikte yazanı mı doldurmalıyım?

son olarak da adres kısmında adres beyannamesinde farklı farklı iç kapı ve dış kapı numaraları var. dış kapı numaram için 6/1 diyor ve bunu nasıl yazabilirim emin olamadım. şu ana kadar ki tüm postalarda mektuplarda dış kapı 6/1 yazmadan iç kapı numarasıyla adres yazdım. şimdi ekstradan 6/1 dış kapı diye yazıp yazmamakta tereddütlüyüm ve 6/1 diye nasıl yazabileceğimi de çözemedim kendim.
    KCC'ye de email attım ama henüz yanıt gelmedi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Burak-Erdoğan, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

selamlar arkadaslar ben j1 ile abd'deydim gecen yil fakat boston Türk büyükelciliginden pasaport aldim

dosya numaraniz kac?

surec sonlanmadan bir ara degistirmenizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nihal-ardic eger sosyal medya hesaplari kullaniyorsaniz google ile baglaniyor olsaniz da en azindan "ad soyad" seklinde belirtebilirsiniz.

Resmi belgelerde nasil yaziyorsa o sekilde yazabilirsiniz (vukuatli nufus kayit orneginde gorunmesi lazim, orada gorunen soyadini yazabilirsiniz), saniyorum ki kucuk yaslarda evlatlik durumlarinda onceki kimlik tamamen kapatilip, yeni bir kimlik olusturuluyor. Bu durumda evlenmeden onceki soyadini yazmasi daha mantikli olacak gibi geliyor, belgelerde de o sekilde yaziyordur diye dusunuyorum?
    Anneniz tum bilgilere erisebiliyor mu? Kisi isteyip ayrica basvuru yapmadikca onceki aileye dair aile kutuk numaralari ve isim/soyisim bilgilerine erisim kapali diye biliyordum.

Problem degil, genel bir adres yeterli, o kadar ayrinti dusunmenize gerek yok 🙂 adresinize bir sey gonderilmeyecek. Genel kural olarak bir PTT gorevlisi adresi nasil anlayacaksa, o sekilde yazabilirsiniz.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@Burak-Erdoğan, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

selamlar arkadaslar ben j1 ile abd'deydim gecen yil fakat boston Türk büyükelciliginden pasaport aldim

dosya numaraniz kac?

surec sonlanmadan bir ara degistirmenizi tavsiye ederim.

15xxx lerde kafam cok karıstı sonucta abd topraklarında aldım ama

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |