Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• ................

• Herkese merhabalar, ben üniversite 2.sınıf öğrencisiyim(ekim itibariyle başlıyor). Case no aşağıda görüldüğü gibi. Aklıma takılan bir kaç soruyu sizinle paylaşmak istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

1. Okul, green cardı elimde tutumak adına benim için bir dezavantaj mıdır?

2. Okulumu bitirip gitmek istediğim takdirde öncelikle bunu mülakatta nasıl açıklamalıyım? Sonrasında bu süreci nasıl sorunsuz atlatabilirim? Okulu bitirmek istemem benim için mülakat esnasında sorun yaratır mı?

3. 5 Yıldır devam eden bir birlikteliğim var. Okul bittikten sonra evlenme sürecine girmek ve yaşamımıza orada devam etmek istiyoruz. Eğer okul bize bir dezavantaj sağlayacaksa, kesin bir karar verip evlilik sürecine mülakattan önce mi girmemiz gerekir?

4. Eğer okul bitene kadar kalıcı olarak gitmemek ve bittikten sonra evlilik sürecine girmek bir sorun yaratmıyorsa, erkek arkadaşımın green cardı alması ne kadar zaman alır ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Özgür-Dinç, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Herkese Merhaba, Boston, MA gidecek olan var mı? Boston'a gidecekler için bir oda, bir grup mu kursak acaba. Herkes deneyimlerini ve araştırmalarını paylaşsa. Teşekkürler. #Boston #Boston,MA #Massachussets

zaten oyle bir bolum var:

https://yesilkartforum.com/forum/category/76/eyaletler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@usanyc, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Teşşekürler cevabınız için sanırım turistik vize başvurusuna göre Green card çekilişi kazananlara (şartları sağlayanlara baya esnek iyi davranıyorlar)çünkü turistik vize başvuruusu yapanlara ülkeye uygun değilsin gibi cevaplar verip gönderiyorlar Benim babamda ve abimde 10 senelik abd vizesi var ben alamamıştım 3 defa turistik vizeden red almıştım dedikleri şartları karşılıyorum o zaman ben Açık lise diploması dedikleri banka ücreti sicilimin tertemiz olması artılarım umarım herşey güzel olur:)

esnek demek dogru olmaz 🙂 sartlari sagliyorsaniz vizeyi aliyorsunuz, saglamiyorsaniz alamiyorsunuz 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BeFe, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Herkese merhabalar, ben üniversite 2.sınıf öğrencisiyim(ekim itibariyle başlıyor). Case no aşağıda görüldüğü gibi. Aklıma takılan bir kaç soruyu sizinle paylaşmak istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

1. Okul, green cardı elimde tutumak adına benim için bir dezavantaj mıdır?

2. Okulumu bitirip gitmek istediğim takdirde öncelikle bunu mülakatta nasıl açıklamalıyım? Sonrasında bu süreci nasıl sorunsuz atlatabilirim? Okulu bitirmek istemem benim için mülakat esnasında sorun yaratır mı?

3. 5 Yıldır devam eden bir birlikteliğim var. Okul bittikten sonra evlenme sürecine girmek ve yaşamımıza orada devam etmek istiyoruz. Eğer okul bize bir dezavantaj sağlayacaksa, kesin bir karar verip evlilik sürecine mülakattan önce mi girmemiz gerekir?

4. Eğer okul bitene kadar kalıcı olarak gitmemek ve bittikten sonra evlilik sürecine girmek bir sorun yaratmıyorsa, erkek arkadaşımın green cardı alması ne kadar zaman alır ?

1. Eger ABD'de yasamanizi engelleyecekse evet. Ama bu tur durumlar icin re-entry permit denilen izni alabilirsiniz.

2. Sorun yaratmaz.

3. Eger oyle bir planiniz varsa, en yakin zamanda evlenip beraber vize almanizi tavsiye ederim.

4. Sureci suradan ogrenebilirsiniz:
      https://yesilkartforum.com/forum/topic/75/family-sponsored-green-card-aile-sponsorluguyla-green-card-almak

• merhaba
    ds260 formunu doldururken eski adreslerin birkaçında klavye azizliğine uğrayıp harf hatası yapmışım. Kaldırım sokak yerine kalırım sokak yazmışım. Bir sorun teşkil eder mi acaba? Ne yapmam gerekiyor?

• @crazycells Ben sizi yarı konsolosluk olarak görüyor ve seviyorum Siz genel bakış olarak bana baksaniz şansım var mı alabilir miyim vizeyi?

• @crazycells okulu bitirmeme 3 sene var (uzamadığını varsayarsak) re entry permit tek sefere mahsus mu, yoksa tekrar alabilme şansımız oluyor mu ?

• Merhaba arkadaşlar,
    KCC maillerinin gelmesi ile artık süreci hep beraber yavaştan yaşamaya başladık gibi gözüküyor. Umarım tüm talihliler bu süreçte sıkıntısız geçer ve mutlu sona ulaşır.
    Bu süreçte elbete yakında DV2020 mulakat deneyimleri başlığı açılacaktır lakin ben sürece faydası dokunacağını düşündüğüm kendi deneyimlerimi başkalarında yarayacağını düşünerek paylaşmak istedim.

Eminim sizlerde bakmışsınızdır bu Doktor muayenesinde Aşı mevzusu baya konuşulan ve birazda muğlak olan konulardan birisi. Bende kendimce konuyu araştırdım forumdan başka arkadaşların deneyimlerinden de yararlanarak aşı işine başladım.
    Öncelikle sağlık bakanlığı yetişkin aşılamasına çok önem veriyor ( https://asi.saglik.gov.tr/asi-kimlere-yapilir/liste/30-yetişkin-aşılama.html) ancak hekimler ve aşı hemşireleri tam bilmiyorlar.
    Bir kaç doktorla konuştuğumda olmaz erişkin aşılanmaz gerek yok gibi yanıtlar aldıktan sonra kendi aile hekimime durumu nedenleri izah ettim kendisine buradan bir kez daha çok teşekkürler hemen araştırdı ilgilendi ve konuyu çözdü.

Sağlık bakanlığı

KKK üçlüsü ( kızamık kabakulak ve kızamıkçık ) tek doz

TD ( tetanoz -difteri ) 2 doz en az 4 hafta ara ile ücretsiz yapmakta ve aşılar enabıza işlenmekte istenirse doktorunuz çıktı alıp imzalıyor ve aşı kartınız oluyor.

Hepatit B devlet normalde karşılamıyor ama aşı aşığı hemşireler ( istanbul k.bakkalköy sağlık ocagı ebe filiz hanım ) sorgusuz sualsiz vuruyor 3 doz sıfır 1 ve 6 ay dışarıa fiyatı yaklaşık bir dozu 160 TL yaptırmazsanız UNGAN lara bırakın.

Hepatit A devlet hiç bir şekilde karşılamıyor Unganlarda sanırım daha ucuz

Pnomokök ( zatürrre aşısı ) devlet karşılamıyor ama eczaneden alıp yaptırabiliyorsunuz enabıza işlenmiyor hemşire doktor imzalı aşı kartına yazıyor ( 2 tipi var ucuz 61 tl ve pahalı 362 tl olan sanırım süre etkisi bakımından farklılık gösteriyor )

Su çiçeği yetişkinlere ancak daha önce yapılmadıysa yapılıyor yoksa kesinlikle yapmıyorlar

Influenza ( grip ) devlet karşılamıyor parayla dışardan yaptırılıyor ekim ayında tavsiye ediliyor

karma 5 li aşı yapılmıyor sadece çocuklukta yapılıyor

aklıma gelmişken bir düzeltmede bulunayım
    bu yazdıklarımın dışında CDC in istemiş oldugu başka bağışıklıklar da mevcut ve onları da araştırmak tayım sonuç elde edersem onları da paylaşacağım eksik kalan aşılar menenjit ( sanırım hudut sağlıgğ birimleri yapıyor ) rotavirus ve HIB( influenza b )

Bu aşılar CDC in istediği bir çok aşıyı karşılamakta ama bildiğiniz gibi son karar yine Doktor Unganların.

Belki içinizden bazıları yaa şimdi greencard çıkmış denizi geçip derede mi boğulacağız diyebilirsiniz ama bunlar için yıllarca sigorta primi yatırdık ve devletimiz bu imkanı ücretsiz sağlamakta neden yararlanmayalım. ( tabi birde bizim 3 kişilik bir aile olduğumuz
    düşününce miktar daha da artmakta 🙂 )

Umarım işinize yarar.

Kalın sağlıcakla...

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@usanyc, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Ben sizi yarı konsolosluk olarak görüyor ve seviyorum Siz genel bakış olarak bana baksaniz şansım var mı alabilir miyim vizeyi?

yok, estagfurullah 🙂

Neden almayacaginizi dusunuyorsunuz? Bunun icin bir neden var mi? 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BeFe, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells okulu bitirmeme 3 sene var (uzamadığını varsayarsak) re entry permit tek sefere mahsus mu, yoksa tekrar alabilme şansımız oluyor mu ?

Zaten vizeyi alana kadar yaklasik 1 yil gececek, sonrasinda 2 yillik bir kez re-entry permit almaniz yeterli olacaktir, ama gerekiyorsa yeniden basvuru yapip alabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ZoZO bence muglak bir konu degil 🙂 elinizde asi karti varsa goturmelisiniz, eger asi karti yoksa hicbir sey yapmaniza gerek yok.

asilar ve insan sagligi, gocmenlik surecinde para tasarrufuna indirgenemeyecek kadar onemli bir konudur.

Bu konu forumda aile basina yuzlerce dolar tasarruf ettiriliyormus gibi paylasiliyor ama kesinlikle boyle bir durum soz konusu degil. Zaten asilarin bir kismi birden fazla doz, siz kendiniz yaptirsaniz bile asilar hala eksik oldugundan asiyi vurulup parayi oduyorsunuz. Kendi basiniza sadece bu surec icin boyle isler altina girmemelisiniz. Zaten harcamalarin genelini dusunurseniz, oldukca minimal bir tasarruftan bahsediyorsunuz. Yazdiginiz asilarin bir kismi size yasinizdan oturu zaten vurulmayacak, ayrica MMR ve TD'nin de dozlarini yanlis yazmissiniz maalesef, tam tersi olmaliydi (belki yazarken ters yazildi), Hep.'lere zaten cogunlukla gerek duyulmuyor, Pnomokok ve Varicella hakkinda yazdiklariniza da kesinlikle katilmiyorum. Bu bilgileri aldiginiz yer ile, CDC ayni yonergelere sahip degil.

Eger kendi isinizden dolayi bu asilari olmaniz gerektiyse zaten bunlarin kaydini gosterebilirsiniz, eger daha once bu asilari olmadiysaniz o durumda bu asilari kendi basiniza kesinlikle vurulmamanizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@akn, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

merhaba
    ds260 formunu doldururken eski adreslerin birkaçında klavye azizliğine uğrayıp harf hatası yapmışım. Kaldırım sokak yerine kalırım sokak yazmışım. Bir sorun teşkil eder mi acaba? Ne yapmam gerekiyor?

Problem olmaz, bu sekilde kalabilir.

• @ZoZO ya inanın neyi kabul edip etmeyecekleri belli diil benim tetenoz lar vardı yinede yaptılar aşı kartında vardı

• Yani sağlık müdürlüğüne gidip bu gube kadar olduğumuz aşıların yer aldığı ası kartımızı alıp öyle saglik muayenesine gitmemiz gerekmez mi ? Ben öyle yapmayı düşünmüştüm hatta olmadığım aşıları da olup öyle götürürüm aşı kartımı diye plânlamıştım . Daha önce bu şekilde yapan birileri oldu mu acaba?

• @crazycells

Günaydın Üstad söylediklerine sonuna kadar katılıyorum daha önce de belirttiğim gibi ben sadece konu ile ilgili sağlık bakanlığı ve aile hekimim den aldığım bilgileri paylaşmak istedim bir şekilde bilgilendirmek istedim. Seninde belirttiğin gibi CDC uygulaması ve bizim sağlık bakanlığı arasında farklılıklar mevcut bu nedenle muğlak diye bahsetmiştim. Sağlık bakanlığı bir çok aşıyı çoklu doz uygularken ( TD hepatit menenjit HIB vs ) Unganlar tek doz yapmakta ( bilmiyorum belki aşıların ABD devamları vardır ) anladığım farklı aşılar da kullanılıyor olabilirler. Sizinde söylediğiniz gibi immun testlerine bağlı olarak Unganlar karar veriyorlar.
    Konudan biraz farklı bir bağlam olacak lakin konuştuğum tüm doktorlar son dönemde yaşanan büyük göç dalgaları ile mevcut hastalıkların farklı formlarının görülmesi ve düşük bağışıklıklar nedeni ile hastalık risklerinin arttığını özellikle ilerleyen yaşlarda riski azaltmak için sağlık bakanlığının aşılamaya önem verdiklerini vurgulamaktalar. Biz burada belki GC için bu konuyu konuşuyoruz ve ABD nin hassasiyetini tartışıyoruz ama çevremizdekilere bence bu konuda bilgilendirmek kanımca çok faydalı olacaktır.

• @tugbafurkan
    merhaba crayzcellin ve diğer arkadaşların dediği gibi buna Dr. Unganlar karar vermekte. Aşı kartınızı götürseniz de eski entrylerden okuduğum kadarı ile kabul edilende var edilmeyen de. Siz elinizdekileri sunun gerisine yapacak bir şey yok 🙂

• @crazycells 3 defa red yedim turistik vize başvurusundan her seferinde kendimi kötü hissettim hatta en son redde galiba ben amerikaya omur boyu gidemeyeceğim. Bir daha başvuru yapmam demistim abimin ısrarı ile green carda başvurduk aklım hep o turistik vize görüşmelerine gidiyor bütün ülkeler vize verdi bir abd den alamamıştım vize umarım bu Green card başvurusunda herşey olumlu olur şartların hepsini karşılıyorum

• KCC geçtiğimiz senelere nazaran evrakları erken istemiş. Tablodan gördüğüm kadarı ile 2020 için 6xxx'lerden evrak istemiş , 2019'da ise Kasım ayında almaya başlamış.
    Bu durum mülakat tarihlerine de yansır mı Sizce ? Herkes ortalama 3 ay ya da en azından 1 ay önce çekilir mi mülakat için ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |