Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@çisem-bali DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Bir de iki eşten biri saglık raporu alsa,diğeri ertelese alan kişiye vize verilip diğeri mi ertelenir sadece,yoksa ikisi de mi ertelenir?

erteleyen kisinin cekilisi kazanan kisi olup olmadigina gore sorunun cevabi degisir. Eger cekilisi kazanan kisi vize alamadiysa, diger aile uyeleri de vize alamaz.

• @crazycells kurayı kazanan kişi eşim,tum işlemleri tamamlayacak, ben erteleyeceğim.. bu durumda ona vize cıkar sadece ben mi beklerim acaba?

• ⭐⭐

Evet. Daha önce çocuğu hasta olan bir arkadaşta çocuk için böyle olmuştu diye hatırlıyorum. Yalnız burda eşinizin vize alması size bir şey kazandırmaz, son aya bırakırsanız siz sıkıntı yaşarsınız.

• ⭐⭐

Herhalde DS-5535 formunu genele yayıyorlar. Başvuru sırasında sosyal medya ve turistik gezilerin dokümanını istiyorlar.
    En azında mülakattan sonra isteme süprizi yaşanmaz.
    Gayet akıllı ve olması gereken.

• Cuma’dan sonra 60 gün içinde işleme konacak diyor ama hemen başlarlar mi acaba? 3 Nisan da mülakatımız var, Ankara’ya gelmiştik bugün, sansa bak 😕

• ⭐⭐

Kabul edilirse 60 gün sonra başlayacak ve görüşmeye giderken götüreceksiniz. Dolayısıyla sizin etkilenme gibi bir durumunuz olmaz. Zaten bu formu geçen seneden beri belli durumlarda istiyorlardı ama mülakattan sonra. Şimdi mülakata giderken götüreceğiz.

• ⭐⭐

Sn @crazycells bu belge mülakattan önce hazırlanacak belgeler arasında istenirse, artık DS5535'in sonradan istenmesi durumu kalkacak herkes zaten götürecek anlamındamıdır

• @arnblt İlginç geldi... Peki kişinin sosyal medya hesabı yoksa ne olacak ya da takipçi/ekli olmayan kişilere kapalı ise ne olacak? Pek kullanmadığım Facebook ve ara sıra kullanıp paylaşım yapmadığım Instagram var sadece, kapatsam mı diye düşünüyorum... Saklayacak bir durum yok ama insan merak ediyor...

Unutmadan şirketlerin verdiği telefonlar... O hat kim bilir kaç kişinin elinden geçti...

• ⭐⭐

@caglaror o metin biraz fazla karamsar geldi bana. Bir temele dayanmıyor gibi yazdıkları. Eğer bu yapacakları yeni değişiklik gerçekleşirse bence çok iyi olur. En azından sürprizle karşılaşmayız. Saklayacak bir şeyimiz de yok. Herkes bilgilerini hazırlayıp götürür matbu bir formla. Zaten adı artık muhtemelen 5535 olmayacaktır. Umarım sorunsuz bir şekilde vizeleri alıp planlarımızı yaparız.
    Selamlar,

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arnblt DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Sn @crazycells bu belge mülakattan önce hazırlanacak belgeler arasında istenirse, artık DS5535'in sonradan istenmesi durumu kalkacak herkes zaten götürecek anlamındamıdır

evet, ben de sizin yazdiginiz gibi anladim. Bu kararin kabul edilip, Ankara konsoloslugunda nasil uygulanacagina bakmak lazim. Konsolosluktan konsolosluga uygulamalarin katiligi degisiyor genelde...

• ⭐⭐

Eğer böyleyse gerçekten güzel Sn @crazycells . Herkes için standart bir yapı olur. Stres olmayız mülakattan sonra.

• Uygulama mantıklı ve zaten teknik olarak da mümkün. Ama mümkünse biz gittikten sonra başlasa. Kalbim bu kadar stresi kaldıramayabilir. Yeter artık alıversinler bizi yahu. TR kafasından çıkıp işime gücüme bakmam lazım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@çisem-bali DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells kurayı kazanan kişi eşim,tum işlemleri tamamlayacak, ben erteleyeceğim.. bu durumda ona vize cıkar sadece ben mi beklerim acaba?

evet, o durumda esiniz vizeyi alabilir. Fakat vizenin saglik raporuna gore tarihlendirileecegini unutmamaniz lazim.

• @caglaror Bize kadar sıra gelsin, ben onlara bırak son 15 yılı, sosyal medya olmayan zamanlardaki çocukluğumdan başlayarak hayatımı film yapar izletirim, yeterki bize de sıra gelsin 🙂

• @crazycells acaba sosyal medya hesaplarında neye bakıyorlar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gözde DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells acaba sosyal medya hesaplarında neye bakıyorlar

onu kimse bilmiyorum sanirim 🙂 anti-abd paylasimlar var mi yok mu ona bakiyorlardir diye tahmin ediyorum 🙂

• Sıkıntı şu ki aynı nicki kullandığımdan burada zikretmek bile problem olabilir benim için 🙂
    Paranoya v2.0

Benzer Başlıklar

• 27
  • 2
  • 1194
  • 6433
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

172

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.6k

| | | |