Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Sayın @poli teşekkürler tekrardan.

• @poli vize durumunuzun ready veya AP olduğunu nereden takip ettiniz, hayırlı olsun bu arada.

• @somebody saolun çok tesekkur ederim

• Sayın @Tairanu sayın @meryem1453 sizde bir gelişme var mı?

• @ONROZR yok malesef

• @ONROZR acaba postahaneye mi sorsanız

• Sayın @Dscrt yarın 5.işgünü onuda bekleyip harekete geçeceğim fakat ayın 9 unda mülakata girdim en zor 11 günü geçirdim ve geçiriyorum...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@barvas, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Sayın @crazycells özellikle sorum size. Yardımı olabilecek diğer arkadaşlar da yorum yazarsa sevinirim. Benim mülakat tarihim 9 Eylül. Fakat büyük bir sorunum var. Bir değişiklik olmazsa büyük ihtimalle vize alamadan hakkımı kaybedeceğim. Khk'lı olduğum için şu anda yeni pasaport alamıyorum. Ne zamana kadar alamayacağım da belli değil. Yakında hükümetin yasal bir düzenleme ile hakkında soruşturma bulunmayan khk'lılara pasaport vermek için yasal düzenleme yapacağı konuşuluyor ama benim mülakat tarihine yetişmeyeceği artık kesin. Elimdeki eski pasaportumun süresi de 2016 Eylül'de bitmişti. Belge isteme döneminde mevcut süresi dolmuş pasaportumu göndermiştim ve sorunsuz vize tarihi aldım. Ama bildiğiniz gibi vize görüşmesinde en az 6 ay geçerli pasaport şartı var. Konuştuğum kişiler büyükelçiliğe durumunu anlat, elindeki pasaporta veya başka bir evrağa vize basabilirler dediler fakat büyükelçilikten "valid passport" gerekli diye cevap verdiler. Amerika'da bir göçmenlik avukatına danıştığımda o da tek yolun büyükelçiliğin passport waiver yapması olduğunu, ama son zamanlarda bunu pek yapmak istemediklerini söyleyerek şansımı zorlamaya devam etmemi tavsiye etti. Bu durumda bir öneriniz var mı acaba? Yakaladığım bu fırsatı bu şekilde kaybetmek istemiyorum.

Maalesef, eger cifte vatandasliginiz yani pasaport alabileceginiz baska bir devlet yoksa bu durumda vizenizi basamazlar. Pasaport veya travel document sart, bunlari ancak Turkiye'den alabilirsiniz, ABD Konsoloslugu Green Card'li olmadan veya vatandas olmadan size bu sekilde hizmetler veremeyecektir.

Sizin durumunuzun passport waiver icin yeterli oldugunu sanmiyorum, o sanirim daha cok insanlik dramlari vs. soz konusu oldugunda uyguladiklari bir yontem diye biliyorum, sizin durumunuz icin bunu uygulayacaklarini pek sanmiyorum. Pasaportsuz mulakata gidip, isterseniz konusmayi deneyin; eger yardimci olabilecekleri bir konu varsa belki olurlar, ama maalesef beklentilerinizi dusuk tutmanizi tavsiye ederim.

• @ONROZR Hala bir gelişme Yok😐Bir ihtimal 3müzede aynı gün postaya verirler yani gelişme olursa aynı gün olur die düşünüyorum sizin güncelleme ne zaman

• Pasaportlar PTT ye verilince mail geliyor mu

• @crazycells Çok teşekkürler cevap için.

• @ONROZR ben dün mail yazdım ama otomatik cevap bile gelmedi. Telefonda bir ise yaramıyor kimseye ulaşılmıyor.

• @Tairanu bana şimdi mesaj geldi pasaportlarınız kargoya verildi diye biz daha dün girdik mülakata siz mutlaka bir arayın

• ⭐⭐⭐

@Dscrt Mülakata bizden sonra girip, hem vize onay emailini hem de vize paketini bizden önce teslim alanlar oldu. O yüzden herkesin süreci aynı hızda ilerlemiyor diye görünüyor. 5 iş günü mutlaka beklemek lazım.

• @keysnambır haklısınız katılıyorum

• Sayın @keysnambır panik durumunun sebebi bu galiba, insan olur olmaz benden sonra mülakata girmiş pasaportu ulaşmış, dosyada problem mi var diye düşünmeden edemiyor, süreci o kadar özümseyerek yaşadık ki 15 ay geçti şu 5 iş günü geçemedi, burda gördüğüm manzara 5 iş gününü aşan dosyalarda var, kendimize telkinde bulunmaktan ve stresimizi yeşilkartforumda paylaşarak azaltmaktan başka şansımız yok maalesef

• Birde bizi tedirgin eden 30 ekime az kalması 😐

• Eylül pardon

• @Dscrt aynen aramak gerekiyor sanırım. Hayırlı olsun tekrar sizede

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |